Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

O. Kuczek CSsR: Głosowanie przeciw PiS zawieszeniem dekalogu

Jeszcze we wtorek toruńska rozgłośnia Tadeusza Rydzyka ustami o. Piotra Andrukiewicza deklarowała swoją bezstronność partyjną. Nie trzeba było jednak nawet tygodnia, żeby tą deklarację złamać. W transmitowanej porannej mszy Stanisław Kuczek, redemptorysta jednoznacznie wskazał jedynie słuszną partię - PiS.W radiowo-mszalnej agitacji podczas homilii padły między innymi takie słowa: "Idą wybory. Ludzie mnie pytają: Ojcze, na kogo głosować. Nigdy nie powiem. Ja tylko powiem: W tej chwili mam głosować na PiS, jedynie ma szanse coś zrobić dla Polski. Inni nie mają szans. Ale to moje zdanie, wasza sprawa jest inna." Następnie dodał, że popularna partia, która "rywalizuje z PiS" jest za aborcją, eutanazją, małżeństwami homoseksualnymi i miękkimi narkotykami, a głosowanie na nią określił "zawieszeniem dekalogu" i grzechem, stwierdzając, że jest to "problem spowiedzi i poprawny".

Obrzydliwym nazwał bp Pieronek agitowanie na rzecz partii w trakcie mszy. W ten sposób odniósł się bezpośrednio do o.Kuczyka. W rozmowie z Moniką Olejnik odniósł się również do słów premiera, stwierdzając, że nie ma niezastąpionych osób, zwłaszcza kiedy trzeba zastąpić człowieka nieuczciwego. Dodał ponadto, że nie rozumie, dlaczego prokuratura nie podjęła śledztwa w sprawie antysemickich wypowiedzi redemptorysty.

Kilka dni temu władze rozgłośni publicznie oświadczyły, że nie będą wskazywać na kogo głosować. Dzień po tym oświadczeniu w RM pojawił się wicepremier Gosiewski, który swobodnie przedstawiał zasługi rządu, krytykował opozycję i zachęcał do głosowania na PiS.


Opcje Artykułu

O. Kuczek CSsR: Głosowanie przeciw PiS zawieszeniem dekalogu | 15 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Jakub pią, 21 wrz 2007, 11:27:44
Dodam tylko od siebie, że Radio to swoją nazwą profanuję imię świętej osoby, która jakby nie patrzeć była żydówką i to 100%, a o. Kuczyk zwyczajnie sprofanował Mszę świętą za co zwyczajnie powinien stanąć przed sądem kościelnym.

---
Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

 
czytelnik.1 pią, 21 wrz 2007, 12:09:40
Gdyby ojciec Rydzyk powiedział że jest za PO wtedy wszyscy ci  " katolicy inaczej " pewnie piali by z zachwytu. Swoja drogą to jest normalne że kapłan udziela rady wiernym. Co w tym dziwnego że powie że katolicy nie powinni głosować za zwolennikami np. małżeństw dewianckich ? Przecież sam szef PO powiedział że jest za legalizacją takich związków więc chyba jest normalne że katolik nie powinien na taka partię głosować. Jeśli takim  " katolikom inaczej " nie podoba się Radio Maryja to go poprostu niech nie słuchają. Jeśli się nie podobają mszę odprawiane przez pewnych księży to niech idą na msze, które odprawia biskup Pieronek.
 
swiatlo pią, 21 wrz 2007, 12:22:38
"Obrzydliwym nazwał bp Pieronek agitowanie na rzecz partii w trakcie mszy"

Czy az tak obrzydliwym? Kazanie dotyczy spraw biezacych, ktore dotykaja ludzi i ich bliskich. Polityka jest taka sprawa. Wybroy determinuja przyszlosc.
 
Thomas Z pią, 21 wrz 2007, 12:29:00
"popularna partia, która "rywalizuje z PiS" jest za aborcją, eutanazją, małżeństwami homoseksualnymi i miękkimi narkotykami"

Gdzie on to wyczytał, chyba nie w programie partii? Rozumiem, że chodzi mu o PO (No bo jaka inna partia stanowi realną konkurencję dla PiS), ale bardziej to pasuje do LiD jeśli już. LiD jest na granicy progu wyborczego zwłaszcza po tym co zrobił Miller. Jedna wielka manipulacja, nie głosujesz na PiS to grzeszysz. Najlepszy argument jak się nie ma argumentów, postraszyć piekłem. Poza tym antysemityzm i chrześcijaństwo to dla mnie jest jakaś groteska, chyba zawsze to dla mnie pozostanie niepojęte. Jak Jakub już nadmienił, Radio które nazywa się na cześć żydówki Maryji a jest antysemickie. Jak ci ludzie godzą kult Jahwe z antysemityzmem? A co do eutanazji to Kaczyński mówił, że ta kwestia nie jest prosta i trzeba się nad nią zastanowić. Nie przypominam sobie by PO wspominało cokolwiek o eutanazji ani by było za innymi kontrowersyjnymi kwestiami ty wymienionymi. PO jest konserwatywne pod wieloma względami. Ale widzę, że lepiej ludziom wodę z mózgu robić, wykorzystując do tego Mszę Świętą. Rydzyk pogrąży Polski kościół, już teraz słyszę, że ze względu na Rydzyka ludzie się odwracają od kościoła. A Kaczyński mówił do rodziny radia Maryja, Tu jest teraz Polska. Legitymizując Katolicyzm w wydaniu Rydzyka jako główny nurt. Szkoda że Jana Pawła II nie ma, na pewno by nie zostawił tego tak jak jest.---
Jeśli chrześcijaninowi nie podoba się polityczna poprawność to niech zrezygnuje z niej też dla siebie, będąc przeciwko karaniu za obrazę uczuć religijnych.

 
kazema pią, 21 wrz 2007, 13:35:47
To osoby, ktore nie zaglosuja na PiS bede musialy sie z tego spowiadac;-)Paranoja!Bo jak to pojsc do PiSowskiego ksiedza i nie powiedziec,ze nie wypelnilem Ksiedza woli...Kochani Katolicy! Wierzcie w Boga, Jezusa Chrystusa, w kult maryjny, ale nie czyncie z ksiedza Boga!
Do panow liderow PiS. Zycze Wam, abyscie to powolywanie sie na Kosciol Katolicki robili z czystym sumieniem, a nie z checi zysku. Nazywacie sie ludzmi prawymi i sprawiedliwymi...obyscie nie byli jak szatan, ktory przychodzi do ludzi pod postacia aniola swiatlosci. Mam rowniez nadzieje, ze w koncu Polska bedzie w rekach osob szczerze chcacych dobra dla narodu. Pozdrawiam!


---
Zajmij się jakąs pracą, aby cię diabeł zawsze zastawał zajętym. św. Hieronim.
 
ego43 pią, 21 wrz 2007, 14:30:03

Nie słuchałem akurat tego kazania (pewnie tak jak wiekszość komentujących tutaj) więc trudno mi sie na jego temat wypowiedzieć, tak jak trudno byłoby ocenić Ewangelie jako wzywającą do wojny cytujac fragment : Nie przyniosłem pokoju ale miecz", albo "Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę by już zapłonął".

Ale zadziwia mnie sprawa wałkowanego na wszystkie sposoby i powtarzanego jak prawda objawiona (tylko przez kogo?) antysemityzmu Radia Maryja. Czy jest ktoś kto poda dokładnie : kiedy , kto i w jakich słowach na antenie Radia był antysemicki? Nie pytam o komentarze w gazetach czy telewizjach ale o fakty.

Radio istnieje od prawie szesnastu lat, przez ten czas przy władzy były różne opcje polityczne, także te skrajnie przeciwne temu medium. Mieli swoich ministrów sprawiedliwości, prokuratorów (także generalnych), niezweryfikowanych komunistycznych sędziów w sądach i nie było żadnego wyroku skazującego za antysemityzm który w Polsce jest  ścigany. Co więcej, nawet w czasie wszechwładzy komunistów (Kwasniewski prezydent, Miller premier, większość w sejmie - SLD) nie zostało podjęte żadne śledztwo (a doniesień było dużo) z powodu : BRAKU ZNAMION PRZESTĘPSTWA.  Dlastego raczej wstrzymałbym się z nazywaniem antysemickim czegoś co nim nie jest. No chyba że samo użycie słowa Żyd już jest antysemityzmem. Biblia też powinna być ogłoszoną taką bo mnożyć mozna fragmenty mówiące o niegodziwości Izraela, jego odstępstwie itp.

Każde medium relacjonuje wydarzenia, także Radio Maryja, w  kraju wolnych mediów ma takie prawo. Czy transmisja z parady równości w Warszawię w TVP była popieraniem  homoseksualizmu? Czy wypowiedzi róznego rodzaju  ekstremistów w róznych rozgłosniach są prezentacją poglądów stacji? Czy to kazanie wygłosił pracownik lub woluntariusz Radia Maryja? Czy Tusk nie dopuszczał mozliwości zalegalizowania związków homoseksualnych? Czy nie postulował przedyskutowania problemu eutanazji?Katolik powinien wiedzieć jaka jest nauka jego Kościoła w tej sprawie, a przypomnieć ją nie zaszkodzi. Dla katolika nie ma w tej sprawie dyskusji i glosowania.

Pojawia się też zarzut obecności w Radio Gosiewskiego. Kilka dni wcześniej była tez Pani Julia Pitera (TV TRWAM) i mogła bez przerywania reklamować PO i prowadzić jego kampanię wyborcza.

 

---
ego43

 
 • kazema pią, 21 wrz 2007, 18:46:04
 • Piotr pią, 21 wrz 2007, 19:16:18
verbadocent pią, 21 wrz 2007, 18:34:01
Śmieszy mnie tochę cala ten cały szuum. Środowisko radiomaryjne funkcjonuje nie od dziś i objawia się nie tylko na falach eteru. Ojciec-Dyrektor może spokojnie wyjechać na drugi koniec świata lub nie odzywać się wogóle w czasie kampanii a radiosłuchacze i tak będą wiedzieli kto czarownica a kto nie, kto perfumeria a kto szambo. Przecież oprócz RM mają jeszcze swoje (jedynie słuszne) gazety, swoich posłów i senatorów, swoich profesorów i tak dalej. O strukturach parafialnych nie będę nawet wspominał. Podejrzewam, że  idea radiomaryjna w dużej mierze oderwa ła się od tego co możemy nazwać "bazą materialną" i gdzieś tam krąży w czasoprzestrzeni między Odrą a Bugiem, a nawet dalej. Przecież na tzw. "zdrowy rozum" problemu nie powinno być. Radio ma słyszalność faktyczną na poziomie Trójki, średnia wieku  słuchaczy dużo powyżej  średniej krajowej,  wykształcenie takie sobie, dochody też lichutkie a sprawa jest.

---
Verba Docent Exempla Trahunt

 
verbadocent pią, 21 wrz 2007, 18:40:10

Można lubić Jarosława Kaczyńskiego albo nie, można mieć o nim zdanie takie lub owakie. Ale nie jest to słaby zawodnik. On umie grać i umie kalkulować (w moje opinii nawet za bardzo, gdyż grzęznąc w gierkach, traci z pola widzenia swoje cele strategiczne), kiwać  i grać z woleja jak trzeba. Skoro na siłę upiera się na przyjaźń Dyrektorojca, mimo,. że ten poniewiera jego bratem to coś w tym musi być.

 

---
Verba Docent Exempla Trahunt

 
sindbadżeglarz wto, 25 wrz 2007, 10:23:14
To może nieistotne, aby przeciwnicy Radia Maryja grzmieli przeciw niemu. Śmieszne jest to że po latach walki z komunizmem socjalizmem i podobnymi nurtami, popieramy socjalistyczną partię braci Kaczyńskich. od zawsze byli radykalnymi, od zawsze byli socjalistami i od zawsze byli karierowiczami podobnie jak i Rokita.
Kukłę Prezydenta Wałęsy można było palić, bo śmiał odwołać bałaganiarzy bez programu, ciekawe ale przeciwników politycznych Kaczyńskich należy traktować jak wszeteczników, bękartów i pomylonych oszołomów z układu.
Wracając do realnego socjalizmu braci bliźniaków:
Państwo policyjne Ziobry - dzierżyńskiego i zastraszanie przeciwników politycznych ja za czasów Lenina i Stalina. Kaczyńscy są od nich o niebo lepsi bo są bliźniakami w lot się rozumieją i mają za sobą lata doświadczeń socjalizmu, który nauczył się, że dzisięciokrotnie powtórzone kłamstwo zawsze staje "prawdą dla wielu" .
I to jest śmieszne, kiedy katolicjie radio jak ślepa kura idzie i chwali jeszcze jedną ideologię, którą od 1918 Polska zwalczała.
Pa kochani. Iddzie do okulisty póki jeszcze przyjmuje na kasę chorych przed strajkiem.
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń