Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Tusk grozi dyrektorowi Radia Maryja?

O. Tadeusz Rydzyk domaga się przeprosin za spot wyborczy PO, w którym wykorzystano jego wizerunek oraz zasugerowano, że stoi on ponad prawem. Dyrektor RM oświadczył, że jego wypowiedź na temat eutanazji, która wywoła medialną burzę została skompilowana. Tadeusza Rydzyka poparła szefowa KRRiTV.To, niestety, należy określić brudną walką polityczną. Inaczej tego nazwać nie można. Ja rozumiem, że dla celów politycznych w kampanii wyborczej pewne granice zwykłej gry politycznej się przekracza, ale pewnych przekraczać się nie powinno – powiedziała Elżbieta Kruk. Zamieszczamy fragmenty listu dyrektora toruńskiej rozgłośni:

W związku z treścią emitowanego w telewizji spotu wyborczego przez Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej stwierdzam, że bezprawnie wykorzystano mój wizerunek, głos i naruszono moje dobra osobiste.

Z dużym natężeniem złej woli przewrotnie skonstruowany przez Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej spot wyborczy zawiera zniesławiające insynuacje, twierdzenia i oceny oraz narusza mój wizerunek. Uczynienie tego na użytek kampanii wyborczej należy uznać za szczególnie szkodliwe społecznie i zmierzające do wywołania konfliktów społecznych przez wzbudzanie niechęci i nienawiści do osoby duchownego.

By to osiągnąć, posłużono się w spocie nieprawdziwą i zniesławiającą informacją, wpisującą się wręcz w nagonkę, która w ostatnim okresie nasiliła się wobec Radia Maryja i mojej osoby. A mianowicie, iż należę do ludzi "nietykalnych", stojących ponad prawem.

Zestawienie tej fałszywej informacji i jednocześnie wykorzystanie w tym spocie fragmentów skompilowanych nagrań, rzekomych moich różnych wypowiedzi oraz podobizny dowolnie dobranej, podłożenie głosu to fałszywa kompilacja, co wraz z jednoczesnym powiązaniem jej z oceną, że jestem "nietykalny" i ponad prawem, niewątpliwie narusza moje dobre imię. Wyrażam oburzenie i sprzeciw czynienia z mojej osoby symbolu braku równości obywateli wobec prawa i uciekania w ten sposób od rzeczywistych problemów społecznych. Zastanawia mnie też, czy wypowiedź Pana Tuska mam odebrać jako groźbę?

Nadto, u każdego katolika obawy musi wzbudzić fakt, iż została wykorzystana skompilowana rzekoma moja wypowiedź dotycząca eutanazji. Wyrażam sprzeciw przeciwko kolejnej Waszej manipulacji, zawartej w tym spocie, że kwestia ochrony życia na przykładzie eutanazji jest kwestią otwartą, nierozstrzygniętą, gdyż tak odbiorca tego spotu musi odebrać atak, właśnie za rzekomą moją wypowiedź jej dotyczącą. Dla katolika kwestia eutanazji, zgodnie z zasadami wiary katolickiej, jest jednoznaczna. Domagam się zaprzestania kolportowania tego Waszego kolejnego oszustwa w tym spocie.

Kategorycznie więc stwierdzam, iż ten bezprawny atak na moją osobę służy jedynie i wyłącznie celom politycznym i bezwzględnej walce wyborczej, pozbawionej wszelkich zasad moralnych i manipulującej społeczeństwem. (…).

Mam nadzieję, że mojemu żądaniu uczynicie Państwo zadość, bo - jak mówicie - postanowiliście w kampanii wyborczej odwołać się do wartości Dekalogu, a w tej sprawie jest wyraźnie przekraczane ósme przykazanie. Uważacie, że państwo powinno bronić praw i godności innych (por. Rafał Grupiński - PO, "Nasz Dziennik" 15-16 IX 2007 r.) i często odwołujecie się do "równych dla wszystkich praw". Brak natychmiastowej, pozytywnej reakcji na mój list będzie dowodem, że są to deklaracje bez pokrycia. Zastrzegam sobie skutki prawne niniejszego pisma.

o. Tadeusz RydzykOpcje Artykułu

Tusk grozi dyrektorowi Radia Maryja? | 6 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Tusk grozi dyrektorowi Radia Maryja?
swiatlo sob, 22 wrz 2007, 11:49:17
Podzielam poglady dyrektora w sprawie czarownicy w 100%. Na miejscu dyrektora zamiast sie wypierac jeszcze bym do pieca dorzucil. Ale teraz jest inna potrzeba i sojusz - szkoda.
Wiec anty-reklamowka, chociaz tendencyja, w bardziej korzystnym swietle pokazuje o.Rydzyka, jako obronce zycia przed nieprzemyslanymi dzialaniami wladz, niz Tuska pseudo-liberala, ktory prezentuje zamordystyczna postawe checi ograniczania wolnosci wypowiedzi. Taka "wolnosciowa" jest Platforma.


 
Tusk grozi dyrektorowi Radia Maryja?
ego43 sob, 22 wrz 2007, 15:07:00

Mówiąc o "kompilacji" nagrania, O.Dyrektor nie mial na mysli swojego zdania na temat eutanazji tylko sposobu w jaki zostały zmontowane słynne" taśmy Wprost." Jego poglądy na sprawę eutanazji i aborcji były i pozostały  takie jaka jest w tej kwestii Nauka Kościoła Rzymsko - Katolickiego. Dla mnie ta reklamówka ma też i inne znaczenie. My czyli PO nie będziemy się liczyć z moralnymi wskazaniami Kościoła, wszyscy będą równi wobec prawa, prócz Kościoła. Kościół (czyli także O.Rydzyk) stając jednoznacznie, po stronie obrońców życia stawia się ponad prawem.PO zrobi z tym porządek.

Tylko jak wiarygodnie brzmią takie słowa w ustach kogoś kto dla politycznych korzyści wykorzystuje nawet własny sakrament małżeństwa?

 

---
ego43

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń