Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Nelly Rokita za aborcją?

Portal Prawy.pl opublikował nagranie z wykładu Nelly Rokity o feminizmie z marca 2006 roku, podczas którego obecna doradczyni prezydenta Kaczyńskiego do spraw kobiet powiedziała, że w „za komuchów” kobietom było lepiej bo dozwolona była aborcja.

Wykład "Feminizm po polsku w XXI wieku", z którego pochodzi nagranie, odbył się 15 marca 2006 roku na Uniwersytecie Warszawskim. W opublikowanym na łamach prawicowego portalu fragmencie słychać, jak Nelly Rokita przyznaje, że pod niektórymi względami okres PRL był lepszy dla kobiet niż czasy obecne.

Nowa doradczyni prezydenta mówiła przed rokiem do studentów: - „Za komuchów było lepiej - takie były głosy i możliwe, że i dla kobiet to było za komuchów lepiej. Bez wątpienia nawet się zgodzę, że w jakiś sposób tak - aborcja była dozwolona, pani mogła być traktorzystką i gwiazdą mogła być”.

Nelly Rokita startuje w wyborach z listy PiS (z drugiego miejsca na liście warszawskiej Prawa i Sprawiedliwości). Przebywa obecnie z prezydentem Lechem Kaczyńskim w USA.

Źródło: www.Polska.pl


Opcje Artykułu

Nelly Rokita za aborcją? | 11 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
swiatlo wto, 25 wrz 2007, 19:34:21
A kto to jest ta Nelly Rokita?
 
Kwiryniusz wto, 25 wrz 2007, 23:50:34
Fajny kapelutek

---
--
Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.

 
verbadocent śro, 26 wrz 2007, 09:12:13

Przecież w polskich kampaniach wyborczych nie chodzi o jakiekolwiek poglądy. Te nikogo nie insteresują. Tak polityków jak i PT Publiki. Chodzi o "szoł", dokopanie, nabluzganie, wyciągnięcie kwitów, teczek i dziadków. Czy ktokolwiek umie powiedzieć jakie poglądy mają kandydat X lub kandydat Y na takie kwestie jak:

- zorganizowanie porządnego systemu opieku zdrowotnej;

- sposobu jak zmniejszyć liczbę śmiertelnych ofiar ruchu drogowego w RP (jest ok. 2,5 tys. rocznie - czyli małe miasteczko, a wg ekspertów, ze względu na rozmiar naszego kraju, klimat, stopień motoryzacji, nie  więcej niż 500 rocznie);

- miejsca Polski w Europie wyrażone  naszym stosunkiem do tzw. konstytucji UE (czy ktokolwiek wogóle wie o co chodzi);

- jakie są  cele naszych misji wojskowych w Iraku i Afganistanie

- co zrobić z ZUS (młodzieży zwracam uwagę na fakt, że wcześniej lub później będą emerytami, a to będzie jednak raczej wcześniej niż później)

Takie i inne drobiazgi nikogo nie interesują. Ważne jest, że pani Rokita nosi fajne kapelutki i ma koronkowe rękawiczki oraz odbierze  Donaldowi ileś tam głosów. A ma takie czy inne poglądy to już nie jest ważne. Zawsze mo żna zwalić na złośliwość tych, którzy o nich mówią (jak zrobił to wczoraj pan premier) lub użyć modnego wytrucha: "skrót myślowy".

Przyjaciele! Nie dajcie się nabierać na żadne "skróty myślowe" tylko interesujcie się tym co mówią ludzie, którzy ubiegają się o Wasze głosy. Słynny doktor G. przyznał sie w wywiadzie prasowym,  że głosował na pana Ziobrę, bo w sumie polityka go nie interesuje a wszyscy jego znajomi wyrażali poparcie dla poglądów (jakich tego nie uściślił) młodego człowieka z Krakowa. Nie interesując się polityką pamiętajmy, że któregoś dnia polityka zainteresuje się nami. Wbrew pozorom karta wyborcza ma ogromną siłę!

---
Verba Docent Exempla Trahunt

 
 • Reguly pią, 28 wrz 2007, 12:13:13
phil pią, 28 wrz 2007, 12:15:21

A czy ktoś z nas usłyszał całą wypowiedź p. Nelly Rokity? Może się okazać, że nasza reakcja jest podobnie nieadekwatna do reakcji muzułmanów na wypowiedź Benedykta XVI o proroku Mahomecie. Mam dosyć roztrząsania spraw na podstawie jakiegoś jedengo zdania wyrwanego z całości wypowiedzi. Zresztą nawet ten mały fragment jasno pokazuje, że jest to raczej wypowiedź pełna ironi o "dobrobycie" i "wolności" w  czasach PRLu. 

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń