Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Homosekualny skandal w Watykanie

Tematem nr 1 we Włoszech jest Watykański skandal. Wysoki rangą urzędnik Kongregacji ds. Duchowieństwa, znany z powiązanej z Watykanem Telewizji Tele Pace przyznał się publicznie do swoich skłonności homoseksualnych. Nie uważa za grzech aktywnego homoseksualizmu.
"Z maksymalną dyskrecją, ale też surowością i stanowczością przełożeni księdza rozpatrzą jego przypadek" - zapowiedział rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi potwierdzając informacje prasowe na temat postępowania dyscyplinarnego wobec księdza Tommaso Stenico, który przyjął ekipę telewizyjną w swoim gabinecie w Watykanie ubolewając, że musi się ukrywać ze swoim homoseksualizmem z powodu "obowiązującej doktryny".

Telewizja CNN podaje, że faktycznym powodem suspendowania księdza mogą być nagrane wcześniej seksualne wyznania kierowane pod adresem młodego mężczyzny.

W programie prywatnej telewizji internetowej La7, mężczyzna zidentyfikowany jako ksiądz mówi: "nie czuję, że grzeszę uprawiając seks z mężczyzną".

Duchowny wyjaśnił, że przygotowuje się do napisania książki o homoseksualizmie – dlatego nawiązywał przez internet kontakty z mężczyznami. Na filmie słychać, jak ksiądz Stenico przyjmując w Watykanie młodego mężczyznę, pyta go: podobam ci się? Mówi też, że nie uważa kontaktów seksualnych za grzech.

– Jestem księdzem psychoanalitykiem i zamierzałem wykorzystać moje kompetencje, by pomóc Kościołowi reagować na ofensywę, która skierowana jest przeciwko niemu w kwestii homoseksualizmu kleru. Nie jest to tylko atak poprzez media, ale także uwodzenie księży po to, by uderzyć w najbardziej czułe aspekty ich formacji – powiedział ksiądz Stenico dziennikowi „Corriere della Sera” i dodał: „Uważam, że to jest diabelski plan grup satanistów, które mierzą w księży”.

Hiszpański kardynał, Fernando Herranz, który jest emerytowanym przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Tekstów Prawnych, podkreślił, że w postępowaniu przeciwko wspomnianemu księdzu przestrzegane będą prawa człowieka, a decyzja podjęta zostanie "po udowodnieniu winy w drodze regularnego procesu".

Według hiszpańskiego kardynała, przypadek ks. Tommaso Stenico, który w rozmowie z młodym człowiekiem w swoim gabinecie w Watykanie podawał się za czynnego homoseksualistę, wywołał w Stolicy Apostolskiej ogromny smutek. "Panuje jednocześnie przekonanie, że mamy do czynienia z przypadkiem wyjątkowym, ośmielę się powiedzieć jedynym, który nie dotyka całej wspólnoty, ponieważ w Kościele, w Stolicy Apostolskiej jest bardzo wiele osób, świeckich i duchownych, bardzo zaangażowanych w służbę papieżowi z powaga, determinacją, miłością do słowa Chrystusa. Kiedy ktoś błądzi, zostaje osądzony zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego i regulaminem Kurii Rzymskiej, zawsze jednak z poszanowaniem praw, bez uprzedzeń i w regularnym procesie" - powiedział kard. Herranz w nwypowiedzi dla Radia Watykańskiego. Na pytanie, jakby ocenił "zdrowie moralne Watykanu", kardynał odpowiada, że jako "świetne". "Dowodzi tego fakt, że komisja dyscyplinarna, której przewodniczę, jest prawie bezrobotna. Powtarzam, personel Stolicy Apostolskiej charakteryzuje się wysokim morale. Zawsze może się zdarzyć ktoś, kto pobłądzi. Ale Kościół wie, jak ma interweniować" - powiedział watykański hierarcha.


Opcje Artykułu

Homosekualny skandal w Watykanie | 6 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Homosekualny skandal w Watykanie
medieval_man nie, 14 paź 2007, 15:34:21
(...) Mężczyzna zidentyfikowany jako ksiądz mówi: "nie czuję, że grzeszę uprawiając seks z mężczyzną". No cóż, nikt nie każe czuć grzechu. Wystarczy wiedza katechizmowa, (żeby nie rzec: biblijna) proszę księdza....

---
Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii, rozumienia, które wychodzą poza klasyczną fundamentalistyczną interpretację

 
Homosekualny skandal w Watykanie
corka śro, 17 paź 2007, 22:16:49

Nie wiem co myslec o Homoseksualnych ludziach,  robi im sie wielka krzywde-w gloszeniu takich "rozpraw" , "ocen" .

Dlaczego nie powiemy poprostu, to jest grzeszne w oczych Mojego Pana, to jest grzeszne wedlug mojej religii, dlaczego staramy sie najczesciej kogos pograzonego w nieszczesciu-(wedlug wiary)-pograzyc naszymi opiniami.To budzi wewnetrzny sprzeciw-jest anty bliznie.I nie ma nic wspolnego z wiara Chrzescijanska.

---

"Cóż warte jest szukanie Boga w miejscach świętych, jeśli zgubiłeś Go w swoim sercu" A. de Mello

 
Homosekualny skandal w Watykanie
chochlik czw, 18 paź 2007, 15:53:50
Ja bynajmniej nie potępiam tego księdza, w końcu homoseksualizm jest rzeczą ludzką. Nie podoba mi się tylko, i to bardzo, że twierdzi on, że nie grzeszy. Jak on zna Biblię? Przecież tam czarno na białym jest napisane, że takie kontakty są grzechem.

---
chochlik

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń