Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

PO zniesie zakaz handlu w święta?

Zamieszanie wokół interpretacji przepisów na podstawie których w 12 wybranych świąt - w tym 1 listopada - pracować mogą tylko placówki usługowe posłuży prawdopodobnie jako pretekst do zniesienia ustawy o zakazie handlu w święta. Kierowcy nie będą mogli zatankować aut we Wszystkich Świętych, bo stacje benzynowe to właśnie placówki usługowe. To kwestia interpretacji przepisów tłumaczy Ministerstwo Pracy.Państwowa Inspekcja Pracy pod naciskiem ministerstwa rozwiązanie znalazła już w środę. "Stacje mogą działać w święta. Nie będziemy ich kontrolować" - zapewnia Roman Giedrojć, zastępca głównego inspektora pracy. "Stacje benzynowe są placówkami użyteczności publicznej, a te w święta działać mogą" - twierdzi Giedrojć.

Zwycięska Partia, PO, uważa zakaz handlu w święta za bezsensowny. "Kto chce, niech kupuje w święta. Kto nie, niech zostanie w domu. Ludzie muszą mieć wybór. Zamierzamy całkowicie znieść ustawę o zakazie handlu w święta" - powiedział "Gazecie Wyborczej" Zbigniew Chlebowski, wskazywany przez PO jako kandydat na ministra finansów lub gospodarki.Opcje Artykułu

PO zniesie zakaz handlu w święta? | 7 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
maxurd czw, 25 paź 2007, 19:36:15
Jestestem za:) I ciesze sie naprawde, ze nie bedzie mi nikt dutkowal kiedy nie mam robic zakupow.

---
Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

 
ego43 pią, 26 paź 2007, 09:16:50
A mnie zadziwia ta niczym nie poparta wiara że PO jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmieni ten czy tamten przepis lub ustawę. Ktoś kto w to uwierzył przypomina dziecko któremu tatuś pijaczek po paru głębszych obiecuje złote góry choć właśnie wydał ostatnie pieniądze na szczęście w płynie. Maxurdzie, prawodawstwo państwa na szczęście nie powstaje dla twojego lub czyjegoś widzimisię. Warto czasem widzieć coś dalej niż długość własnego nosa,popatrzeć na to jak te sprawy są uregulowane w takich krajach jak Niemcy czy Austria, albo choć ta przysłowiowa już Irlandia. Ustawa (poddana przed 1 listopada takiej krytyce) miała na celu jedynie zmuszenie pracodawców by zapewnili swoim pracownikom (przede wszystkim chodziło o sklepy wielkopowierzchniowe) dzień wolny wtedy, kiedy większość z nas świętuje i nie dotyczy instytucji użyteczności wyższej, a taką są i apteki i stacje benzynowe.Media zadały pytanie ze wskazaniem na odpowiedź, nie zadając sobie trudu by sprawdzić u źródła jak sprawy się mają.A jak się mają widać dokładnie z wypowiedzi Giedrojcia z PIP-u oraz poparcia dla ustawy w tym kształcie przez Konfederację Pracodawców Prywatnych. Ciekawy też jest fakt że przeciw tej ustawie były w większości sieci sklepów wielkopowierzchniowych pochodzących z krajów Unii gdzie ustawodawstwo w tej kwestii zabrania handlu także w każdą niedzielę.Polscy pracodawcy (a mam taki przykład pod bokiem: sieć LD, czy "Lewiatan")nawet przed uchwaleniem ustawy nie prowadziły działalności handlowej w dni określone przepisami ustawy.

---
ego43

 
ego43 pią, 26 paź 2007, 12:20:07
Maxurdzie. Twoimi trzema postami udowadniasz że nie wiesz nic (albo niewiele) o sposobie stanowienia prawa w polskim parlamencie (projekt,wprowadzenie pod obrady, czytania, poprawki,głosowanie, senat, prezydent,vacatio legis). Piszesz, że ludzie pracujący w sieciach nie są niewolnikami i że należą się im jakieś wolne niedziele - następna bzdura i nieznajomość przepisów. Ich wolność polega jedynie na tym że... mogą zrezygnować z pracy(co przy ogromnym bezrobociu na np tzw. ścianie wschodniej jest równoznaczne z przejściem na garnuszek opieki społecznej), a dla np kobiety po pięćdziesiątce z kikorgiem dzieci nie ma alternatywy w postaci Wysp Brytyjskich czy Irlandii. To że akurat chce ci się "gaci" w święto to twoja i tylko twoja sprawa, tak jak i moją jest tankowanie ale wyrokowanie o tym czy ktoś ma zaspokajać twoje zachcianki(zmuszony do tego przez prawo) kosztem własnej rodziny, na szczęscie do ciebie nie należy.Masz rację, Unijne ustawodawstwo nie zawsze powinno być dla nas wzorem, ale tym wypadku jest jak najbardziej właściwe. Nas, zaś jako chrześcijan obowiązują także przykazania Dekalogu a tam raczej jednoznacznie określone jest by święcić dzień świąteczny (prawa Żydowskie były, i są, jeszcze bardziej restrykcyjne a gdy odwiedzisz także dzisiaj Jerozolimę lub inne miasto w Izraelu w dzień świąteczny to zobaczysz iż oni przepisy Dekalogu traktują poważnie, a ortodoksi za twoje "gacie" byliby cię w stanie ukamienować).I na koniec jedna prośba, zrób coś ze swoją ortografią, bo komuś kto wygłasza sądy tak kategoryczne nie przystoi nawet pisać tak niechlujną polszczyzną.

---
ego43

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń