Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

O. Rydzyk: służymy ojczyźnie jak wierne psy

- Nie będę odnosił się do niczego, bo i po co - mówił o. Tadeusz Rydzyk w kazaniu w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Chicago. - Powinniście widzieć tu złodzieja, bandytę, potwora. Sami oceniajcie. Tak przedstawiają. Ba, podpalacza pewnie samochodów. Tylko, że te papiery nie spłonęły w tym ogniu. A jakież to papiery? Bóg jest mi świadkiem, że mam czyste sumienie.Bóg jest mi świadkiem, czyste sumienie mają wszyscy posługujący w tych mediach, posługujący Bogu, Kościołowi i ojczyźnie jak wierne psy - powiedział dyrektor Radia Maryja. - Ale żeby człowieka wprowadzić w niewolę potrzeba mediów. Oni to wiedzą, dlatego mają prawie wszystkie media. Kłamcy to wiedzą. Szatan jest dobrze zorganizowany. Ale katolicy też nie mając wiele, mają serce, mają Boga, wkładają wszystkie siły w budowanie, w budowanie również Telewizji Trwam, Radia Maryja, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej (WSKSiM) i innych dzieł - dodał duchowny.

Z kontekstu wynikało, że o. Rydzyk miał na myśli głośną sprawę wydzierżawienia działki nad Wisłą w Toruniu przez Zgromadzenie Redemptorystów od Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Radio Maryja przeprowadziło transmisję z części mszy świętej, włączając się w trakcie homilii.

"Gazeta Wyborcza" w sobotę napisała, że 23 października Zgromadzeniu Redemptorystów wydzierżawiono 1,35 ha ziemi nad Wisłą w pobliżu WSKSiM. Jak podano, działka należy do państwa reprezentowanego przez gdański Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej. Według gazety zgromadzenie płaci 3 złote za metr kwadratowy rocznie, podczas gdy w Toruniu ceny zaczynają się od 15 zł złotych za metr.

"GW" podała także, że na początku grudnia dokumenty dotyczące sprawy dzierżawy toruńskich gruntów nad Wisłą trafiły do Julii Pitery, która pracuje w rządzie Tuska nad programem walki z korupcją w instytucjach publicznych. Schowała je do prywatnego samochodu, by zawieźć do biura. Wieczorem 2 grudnia ktoś podłożył ogień pod auto. Papiery jednak ocalały - Pitera wysłała je nowemu ministrowi środowiska z prośbą o wyjaśnienie.

Pobyt o. Rydzyka w Chicago był związany z zawarciem porozumienia pomiędzy WSKSiM w Toruniu i amerykańską fundacją Westen Civilization w sprawie studiów na odległość dla osób spoza Europy. Kształcenie będzie prowadzone z wykorzystaniem internetu, a w czasie wakacji studenci będą przyjeżdżać na miesiąc do Torunia.


Za: Prawy.PL
Opcje Artykułu

O. Rydzyk: służymy ojczyźnie jak wierne psy | 2 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
http://wiadomosci.onet.pl/1660877,11,item.html
reguly śro, 19 gru 2007, 08:47:28

http://wiadomosci.onet.pl/1660877,11,item.html

 

Fundacja o. Rydzyka nie dostanie 27 mln zł na odwierty w Toruniu

 

"Gazeta Wyborcza": Fundacja ojca Tadeusza Rydzyka nie dostanie dotacji 27 mln zł na odwierty geotermalne w Toruniu, bo ma koncesję wydaną niezgodnie z prawem.

Rada Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska przyznała dotację na inwestycję geotermalną w Toruniu fundacji Lux Veritatis, która jest prywatnym przedsięwzięciem o. Rydzyka i jego zastępcy - o. Jana Króla.

Warunkiem otrzymania dotacji było posiadanie koncesji na prace geologiczne, które fundacja chce prowadzić wokół toruńskiego Portu Drzewnego. Koncesję wydał - dziewięć dni po wyborach - sam minister środowiska PiS Jan Szyszko, częsty gość na antenie Radia Maryja - przypomina dziennik. Zgodnie z prawem do wniosku o przyznanie koncesji o. Rydzyk powinien był dołączyć tzw. ocenę oddziaływania na środowisko sporządzoną przez wojewódzkiego konserwatora przyrody. A to dlatego, że rejon planowanych badań geologicznych przecina się z ostoją ptaków Dolina Dolnej Wisły należącą do obszaru Natura 2000.

Minister Szyszko miał tego świadomość, bo w uzasadnieniu pozytywnej decyzji koncesyjnej napisał o redemptoryście: - Przedsiębiorca zaplanował wykonywanie robót poszukiwawczych bez użycia materiałów wybuchowych. Projektowane prace nie będą znacząco oddziaływać na obszar ochronny Natura 2000 w związku z ich prowadzeniem poza okresem lęgowym.

Od tygodnia w Ministerstwie Środowiska i NFOŚ trwa kontrola ekologicznych inwestycji o. Rydzyka. Jak się we wtorek dowiedziała gazeta, kontrolerzy orzekli, że Szyszko się mylił. Lux Veritatis powinna była pisemnie spytać konserwatora o oddziaływanie odwiertów na ostoję ptactwa. Pismo winno być dołączone do wniosku o zgodę na wiercenia.

- Brak oceny jest podstawą do anulowania przyznanej już koncesji. To oznacza, że prace geologiczne nie mogą otrzymać dofinansowania - usłyszał dziennik w ministerstwie.

Decyzja ministerstwa ma być ogłoszona w środę lub w czwartek. Ale to nie koniec kontroli u o. Rydzyka. W poniedziałek inspekcja została rozszerzona na Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej. Kontrolerzy sprawdzają, czy w tym urzędzie - i podległym mu gdańskim Regionalnym ZGW - nie złamano prawa przy wydzierżawianiu zgromadzeniu redemptorystów działki w centrum Portu Drzewnego. Jak się dowiedziała "Gazeta Wyborcza", kontrolerzy już natrafili na "szereg błędów" w dzierżawie tej działki.

Pawlak: nie ma pewności

Wicepremier minister gospodarki w Radiowej Jedynce powiedziała wyraził sceptycyzm do tych doniesień. - W tym przypadku nie miałbym zaufania dla relacji medialnych. Może się okazać, że to jest relacja życzeniowa tego środowiska.

---
Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń