Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Fundacja ojca Rydzyka uzyska dotację na geotermię

Lux Veritas, fundacja redemptorystów, uzyskała dotację na odwierty geotermalne. Ekologiczna energetyka być może przełamie monopol drożejących surowców takich jak prąd, ropa i gaz. Specjaliści od źródeł energetycznych od kilku lat alarmowali na łamach Naszego Dziennika, że Polska posiada największe w Europie zasoby gorących wód. Dotacja dla o. Rydzyka wisiała na włosku. Wczoraj minister środowiska przyznał, że choć urzędnicy z nadania PiS złamali wiele procedur przyznając duchownemu dotacje, jest już za późno, by odkręcić sprawę. "Umowa z fundacją ojca Rydzyka jest wiążąca".Zapowiedzi wstrzymania dotacji napotkały zdecydowany sprzeciw śro9dowiska Radio Maryja. Redemptorysta tłumaczył, że działania rządu mają charakter polityczny i nieracjonalny. Czy wierzącym Polakom nie przysługuje dana im przez Boga godność i wolność? – zapytywał ojciec Rydzyk na falach RM.

Minister Barbara Kudrycka w pierwszym swoim wywiadzie po objęciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, bez podstaw w rzeczywistości, oznajmia, iż: przypatrzy się WSKSiM, czy nie łamie prawa, sugerując tym samym, że posiada wiedzę o jakichś nadużyciach, i podważając społeczne zaufanie do tej uczelni – skarżył się redemptorysta.

Ministerstwo Obrony Narodowej odwołuje na kilkanaście godzin przed uroczystością rocznicową Radia Maryja Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego - dużo wcześniej umówiony, który występował u nas nawet w czasach rządów komunistów.

Ministerstwo Środowiska w osobie sekretarza stanu Stanisława Gawłowskiego natychmiast po objęciu rządów poleciło pracownikom resortu szukanie jakiegokolwiek pretekstu do wypowiedzenia zawartej zgodnie z prawem umowy z Fundacją Lux Veritatis na badanie zasobów i eksploatację wód geotermalnych w Toruniu.

Minister środowiska odwołał ze stanowiska prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej Mariusza Gajdę, wybitnego fachowca wyłonionego do sprawowania tej funkcji na drodze konkursu; odwołanego za to, że zgodził się na wydzierżawienie Zgromadzeniu Redemptorystów niewiele ponad jednego hektara nieużytków porośniętych chaszczami, leżących na obrzeżach Torunia.

Minister Julia Pitera zaraz po objęciu stanowiska, bez jakiejkolwiek podstawy realnej, insynuuje działania korupcyjne w związku z wydzierżawieniem tego hektara - uważa o. Rydzyk.Opcje Artykułu

Fundacja ojca Rydzyka uzyska dotację na geotermię | 3 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Fundacja ojca Rydzyka uzyska dotację na geotermię
reguly sob, 12 sty 2008, 18:10:56

>Wczoraj minister środowiska przyznał dziś,

Takich swormulowan uzywaja w RM?

---
Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

 
Fundacja ojca Rydzyka uzyska dotację na geotermię
HenrykMilitiades nie, 13 sty 2008, 14:06:21
Właściwym by było zwrócenie uwagi panu Tadeuszowi Rydzykowi na nie używanie określeń "katolicki", ponieważ jego działalność stanowi zniekształcenie nauki Chrystusa. Głosząc swe poglądy pod hasłem katolicyzmu zrównuje nasz Kościół ze swym prywatnym imperium medialnym, a to stanowczo niedopuszczalne.
 
Fundacja ojca Rydzyka uzyska dotację na geotermię
Jj pon, 14 sty 2008, 09:03:18
To na pewno kolejna prowokacja ze strony Tuska... (-;
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń