Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Upartyjnione skupienie się. Czyli, gdy trwoga to do Boga.

Listy od czytelników
Wczorajsza Rzeczpospolita doniosła, że w opactwie benedyktynów w Tyńcu koło Krakowa 7 i 8 marca odbędą się doroczne Dni Skupienia parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej. - W Wielkim Poście chcemy znaleźć czas na wyciszenie się, modlitwę i refleksję nad prawdami uniwersalnymi - mówi poseł Ireneusz Raś, organizator spotkania. Parlamentarzyści wezmą udział w nieszporach benedyktyńskich.
Raś spodziewa się około 100 osób. Czy przyjedzie Donald Tusk? - To będzie zależało od jego zajęć. Na pewno zjawi się przewodniczący naszego klubu Zbigniew Chlebowski - dodaje Raś. Nie wiadomo też jeszcze, czy parlamentarzystów przyjmie kardynał Stanisław Dziwisz. - Bylibyśmy wyróżnieni możliwością takiego spotkania - zapewnia poseł, którego brat ks. Dariusz jest osobistym sekretarzem metropolity.

Dni Skupienia PO organizuje po raz trzeci. Dwa lata temu politycy (wraz z Tuskiem) przyjechali do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Na specjalnej audiencji przyjął ich kardynał Dziwisz. Wtedy zaczęto mówić o Kościele łagiewnickim bliskim PO i toruńskim przypisywanym PiS.

W ubiegłym roku zebrali się w zakopiańskiej Księżówce, czyli domu rekolekcyjnym episkopatu. Pojawił się wtedy Jan Rokita, ale nie przyjechał Tusk. Między tymi politykami mocno wówczas iskrzyło.

Cytat za Wiara.pl


Piękna pijarowska akcja, chciałoby się powiedzieć. Dla Kościoła i dla Platformy. Kościół ewangelizuje, Platforma uduchawia się.

Piękna akcja, gdyby nie pewne "ale". Otóż nasuwa się pytanie, czy takimi "partyjnymi rekolekcjami" Kościół nie daje się politycznie wykorzystywać. Mamy zapewne pamięć ubiegłorocznych dyskusji, gdzie zaczyna się i kończy "polityczne" zangażowanie Kościoła, kościoła-instytucji, kościoła-duchowieństwa. Zapewne pamietamy wypowiedzi wysłannika Papieża na ten temat. Mamy zapewne również w pamięci zarzuty w stosunku do pewnych "środowisk" i "mediów" katolickich preferowania "pewnych" partii. Że jednych się do studia zaprasza, a innych niesprawiedliwie w "rozmowach niedokończonych" pomija.

A tu co mamy? Jedną partię zaprasza się na "skupienia niedokończone", innych nie. I co? I nic. Cicho. Żadnych głosów oburzenia. Żadnych protestów. Gazeta Jedynie Słusznej Prawdy - milczy. Telewizja 24 godzin na dobę - milczy. Milczą dyżurni hierarchowie - recenzenci i strażnicy katolickiej poprawności.

Gdzie tu konsekwencja? Gdzie elementarna sprawiedliwość?

A teraz pozwolę sobie na drobne złośliwości. Póki co PO to wielkich sukcesów w rządzeniu i stanowieniu praw nie ma. Te które ma raczej ją ośmieszają: polowanie na laptopy, raport Pitery który okazał się prywatną notatką pisaną w domu, itd. idt. Znęcał się nie będę dalszym wyliczaniem. A przecież obietnice były. Była obienica Cudu drugiej Irlandii. Zapomniane nie będą. Niemożliwe by Tusk & Co nie zdawali sobie z tego sprawy, przecież to kwiat polskiej inteligencji (nie wykształciuchy, a inteligenci zapewenili PO wyborcze zwycięstwo). Skoro tak, to może jest to szukanie wsparcia "na górze", w myśl powiedzenia że, "jak trwoga, to ...".
Jeszcze jedno. Jak wiemy z nauczania Kościoła, każdy ma wolną wolę. Również wyboru w wyborach i nietrafnym wyborem - pozwolenia na zrobienie się w trąbę.


Opcje Artykułu

Upartyjnione skupienie się. Czyli, gdy trwoga to do Boga. | 7 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Upartyjnione skupienie się. Czyli, gdy trwoga to do Boga.
Jakub wto, 19 lut 2008, 19:57:55
Zwyczajowo bredzisz. Czym innym jest czy jakaś partia robi lub nie robi sobie dni skupienia a czym innym jawne, deklaratywne poparcie dla konkretnej partii połączone ze straszeniem wiernych, że głosowanie na PO to poważny problem sumienia,z którym trzeba się udać do konfesjonału. (dla wszystkich radiomaryjowych peniaczy ostrzegam, że w miarę regularnie słucham mszy transmitowanych przez to eradio w soboty rano, więc wiem o czym mówię)

Czy Benedyktyni głoszą, że nie glosowanie na PO to poważny problem sumienia?


---
Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

 
Upartyjnione skupienie się. Czyli, gdy trwoga to do Boga.
mateuszwroc wto, 19 lut 2008, 20:28:55
Mam nadzieję, że rekolekcjonista przypomni parlamentarzystom, że katolikiem jest się 24h/dobę, że na czas pracy parlamentarnej nie przestaje się nim być. Bo jakoś głosowanie nad zmianą konstytucji, która zagwarantowałaby większą ochronę nienarodzonych dzieci pokazało, że posłowie PO (a także innych partii), który twierdzą, że są katolikami, są tak na prawdę HIPOKRYTAMI.

---
"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

 
Upartyjnione skupienie się. Czyli, gdy trwoga to do Boga.
Marcin Stanowiec wto, 19 lut 2008, 20:57:10
Popieram autora tekstu. Podziały polityczne nie powinny wkraczać w sferę duchową. Politycy PO to nie osobna klanowa korporacja. Rekolekcje powinny być otwarte dla wszystkich polityków niezależnie od tego, że zostały zainicjowane przez polityków PO.
 
Upartyjnione skupienie się. Czyli, gdy trwoga to do Boga.
chochlik śro, 20 lut 2008, 21:05:58

Mateusz, a gdzie ty masz oczy? HIPOKRYZJA jest raczej Twoim udziałem.

Przecież PO nie obnosi się z tymi rekolekcjami tak, jak PIS i Kaczyńscy ze swoją spółką. To, że ktoś sam z siebie, nie dla mediów, skupia się na sobie, nie jest niczym złym. Za to śmieszne są modlitwy o deszcz w czasie suszy.

---
chochlik

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń