Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

O. Rydzyk: Polacy nie znają traktatu

W wywiadzie udzielonym "Naszemu Dziennikowi" dyrektor Radia Maryja wezwał do wielkiej narodowej dyskusji na temat traktu lizbońskiego i zarzucił mediom "odbieranie Polakom świadomej reakcji". Polacy nie wiedzą, czym jest traktat lizboński - uważa ojciec Tadeusz Rydzyk. Zdaniem ojca Rydzyka, jedyna reakcja na traktat to "hurra", która przypomina "jeden wielki aplauz i propagandę, aby kochać Kraj Rad i żeby w jego objęcia wszyscy rzucali się dobrowolnie". Redemptorysta skrytykował też Radę Europy za presję wywieraną na Polskę, Maltę i Irlandie w sprawie aborcji."Nie istnieje w ogóle informacja, czym jest traktat lizboński. Polacy powinni mieć świadomość, czym on jest" - mówi w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" ojciec Tadeusz Rydzyk.

"Może on jest dobry - wtedy będziemy się cieszyć, ale chcemy to wiedzieć i poznać prawdę. Może jest zły - a wtedy też będziemy się zastanawiać, czy ten traktat przyjąć. Mam więc poważne zastrzeżenia do tego, co się obecnie dzieje w Polsce - tłumaczy redemptorysta.

"Wszyscy mówią: , co mi przypomina tamte czasy, tę samą propagandę, przy braku dyskusji na temat znajomości traktatu, tego, czym on jest i kto go zna" - mówi dyrektor Radia Maryja.

O inicjatywie RE o. Rydzyk powiedział: Wezwanie RE jest automatycznym działaniem przeciwko rodzinie, narodom oraz generalnie człowiekowi i jego przyszłości. Po prostu się w "głowie nie mieści", żeby w XXI wieku, po tym wszystkim, co nie tylko przeżyła ludzkość, ale i po tym, co twierdzi nauka, takie decyzje miały miejsce. Innymi słowy, to działanie wbrew logice i nauce. Moim zdaniem, w ten sposób Europa działa przeciwko samej sobie, wchodzi w jakiś ślepy zaułek.Opcje Artykułu

O. Rydzyk: Polacy nie znają traktatu | 4 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
O. Rydzyk: Polacy nie znają traktatu
chochlik sob, 29 mar 2008, 17:07:16
Chociaż ja nie przepadam, żeby delikatnie to ująć, za Rydzykiem i jestem bardzo prolizbońska, to muszę przyznać, że rację po części ma. Ludzie raczej nie wiedzą o czym on mówi. I to jest błąd!

---
chochlik

 
O. Rydzyk: Polacy nie znają traktatu
Adam Falkowski wto, 1 kwi 2008, 12:29:49
Słucham dość często Radia Maryja i mogę śmiało powiedzieć, że nie ma tam żadnych złych treści !! Mam 18 lat i potrafię obiektywnie ocenić czy coś jest przesadą lub obrażaniem czegoś lub kogoś. Radio Maryja jest bardzo propolskie, czy to źle ?? Prawdziwy Polak powinien być propolski. Jakże piękne są tam audycje. Np. Na wielkanoc... na jakim programie telewizyjnym lub radiowym da się usłyszeć "Zwycięzca śmierci...", "O Krwi Najdroższa" i inne ?? Na jakim ?? Nasze piękne polskie święta zastępywane są nowymi zwyczajami, może i sympatycznymi ale wiejącymi tandetą i komercją np.zajączki, kurczaczki, baranki. Młody człowiek naogląda się tego i nie wie jaki w ogóle jest sens świąt.
Co do Traktatu to zgadzam się z O. Rydzykiem polacy powinni wiedzieć co zawiera, ludzie z ekipy rządzącej powinni w jasny, przejrzysty, prawdziwy sposób przedstawić najważniejsze założenia tego dokumentu choć momentami wydaje się to utopijne. Podsumowując uważam, że Radio Maryja jest potrzebne bo jest naprawdę POLSKIE i stara się upominać o polskość.

PS: To nie prawda, że tego Radia nie słuchają ludzie młodzi, znam dość spore grono które słucha i są to ludzie normalni jak na swój wiek i bardzo ich cenię.

Pozdrawiam

---
Adam Falkowski
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń