Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Nieznalska znowu prowokuje. Stronniczy panel

Kolejny plakat Doroty Nieznalskiej - nagiej Kobiety przepasanej cierniem - wzbudził kontrowersje w Krakowie. Nie chodzi o analogię z ukrzyżowanym penisem, który autorka wystawiła w kilku miastach Polski nie bacząc na uczucia chrześcijan. Plakat z góry ustawia dyskusję nad wyrokiem w Strasburgu, który zmusił Polskę do zapłacenia za „nielegalne dziecko”. Wkrótce ma się odbyć reklamowany przez Nieznalską panel dyskusyjny "Czy Trybunał w Strasburgu zalegalizował aborcję? - Wyrok Alicja Tysiąc przeciwko Polsce". Dwa lata temu Nieznalska zaplanowała przedstawienie w Wielki Piątek. Na ulicach Salzburga rozebrana miała zostać przywiązana do krzyża. Sprzeciw podniósł sam arcybiskup Alois Kothgasser.
- Ten plakat, w istocie swej ordynarny i prymitywny, dezawuuje całe spotkanie jako spotkanie akademickie, on zawiera właśnie fałszywą tezę, odpowiednio ustawia i ukierunkowuje dyskusję w sposób tak agresywny, że wszystkie argumenty w obronie życia i praw poczętego dziecka brzmieć będą nieprzekonująco. Jest tu również pogarda dla kobiety jako matki, którą ukazuje się w sposób obnażony, a więc również bez szacunku do niej jako kobiety - podkreślił prof. Piotr Jaroszyński, filozof kultury z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kontrowersje budzi też jednostronny dobór prelegentów.

- Na takie tematy można dyskutować na każdej uczelni, pod warunkiem, że wypowiadają się specjaliści, którzy mają ku temu kwalifikacje naukowe. Ważne jest również zachowanie proporcji uczestników, którzy są za i którzy są przeciw, tak by nie było dziesięć do jednego, by fałszywe argumenty swym nadmiarem nie zagłuszyły argumentów prawdziwych – tłumaczy prof. Jaroszyński.

Komentarz

Manipulacja poprzez stronniczy obraz i niemniej tendencyjny dobór uczestników panelu na temat wyroku strasburskiego to jeden problem. Nieznalska i energiczna grupka manipulująca proporcjami dyskusji są przekonani o misji dziejowej, która przypadła im w udziale: wyzwolenia kobiety. Poczucie kontroli w ich paradygmacie definiuje człowieka. A dziecko, więź z partnerem, więzi rodzinne odbierają tę kontrolę, zmuszają do zaufania z zamkniętymi oczami.Opcje Artykułu

Nieznalska znowu prowokuje. Stronniczy panel | 6 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Nieznalska znowu prowokuje. Stronniczy panel
Tanczacy_Kruk pon, 2 cze 2008, 18:35:47
Pani Nieznalska rzeczywiście nie zna idei chrześcijaństwa (mimo że wychowała się w tej kulturze), tworząc takie chybione i mało smaczne plakaty...

---
"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

 
Nieznalska znowu prowokuje. Stronniczy panel
BLyy wto, 3 cze 2008, 10:38:28
Im większy sprzeciw katolików będzie, tym większa popularność zyska ta osoba. Ja rozumiem, że można tworzyć coś innowacyjnego, ale zaraz obrażać innych przy tym?

---
Nie trzeba wierzyć by być prawym,ateista też może.
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń