Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Dwie inicjatywy antyaborcyjne i odpowiedź "Wyborczej"

Stu eurodeputowanych podpisało się pod listem wystosowanym do przewodniczącego litewskiego Sejmu, w którym wspierają projekt ustawy zakazującej aborcji w tym kraju. Pomysłodawcą apelu jest, Konrad Szymański oraz Vytautas Landsbergis. Inna równoległa inicjatywa antyaborcyjna zrodziła się w Poznaniu. Gazeta Wyborcza niezwłocznie odpowiada: 14 –latka musi mieć dostęp do aborcji.
Ustawa litewska – poparta przez euro deputowanych - została oparta na zapisach w polskiej ustawie. Jeśli uda się ją przyjąć, Litwa będzie czwartym krajem Wspólnoty, zaraz po Polsce, Irlandii i Malcie, w którym obowiązywać będzie przynajmniej częściowy zakaz zabijania nienarodzonych dzieci.Według obowiązującej od czasów sowieckich ustawy, bez najmniejszych problemów można było zabić nienarodzone dziecko do 12. tygodnia życia.

Aborcja jest drastycznym naruszeniem praw człowieka - tak uważają twórcy społecznego apelu, wzywającego polski parlament do przyjęcia specjalnej uchwały. Miałaby ona zalecić rządowi zgłoszenie w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ rezolucji potępiającej przerywanie ciąży.

Pod apelem podpisali się między innymi redaktor naczelny „Gościa niedzielnego”, ks. Marek Garncarczyk, przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek, prezes Fundacji świętego Mikołaja Dariusz Karłowicz, a także publicyści oraz przedstawiciele ruchów obrony życia.

Marek Jurek argumentuje:

We współczesnych demokracjach są pewne wartości, wyłączone spod porządku referendów i głosowań. Przewodniczący Prawicy Rzeczpospolitej wymienia sprzeciw rządów wobec kary śmierci, która w społeczeństwach cieszy się dużym poparciem oraz konsensus w sprawie niepoddawania Traktatu Lizbońskiego pod referenda z obawy przed jego odrzuceniem przez Europejczyków. Dlatego społeczne przyzwolenie na przerywanie ciąży w niektórych krajach nie usprawiedliwia dopuszczalności aborcji. Wcześniej czy później ONZ zajmie się sprawą ochrony życia poczętego, jednak w jego opinii, życie ludzkie jest tak ważną wartością, że działania te powinny zostać podjęte jak najszybciej.

Gazeta Wyborcza ostro krytykuje obrońców życia i Kościół katolicki za akcję „utrudniania” wykonania zabiegów aborcyjnych i niepokojące inicjatywy legislacyjne.

Zgwałcona czternastolatka – pisze dziennik - przyjechała do warszawskiego szpitala, by usunąć ciążę. Ale krok w krok za nią podążał ksiądz i działaczki z organizacji obrońców życia. Postawili zarzut nakłaniania małoletniej do aborcji, prokuratura bada sprawę. A zabieg się nie odbył.Opcje Artykułu

Dwie inicjatywy antyaborcyjne i odpowiedź "Wyborczej" | 3 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
BLyy sob, 7 cze 2008, 16:27:55
Biedna dziewczyna. Tak zaszczuta przez zawistnych ludzi miłujących bliźniego.

Ta grupka idiotów która chciała by dziewczyna nie poddała sie aborcji. Gdybym miał karabin to wszystkich bym takich powystrzelał bo przez nich sprawą zainteresowały sie media i dziewczyna jest w ogromnym stresie i tragedii. Żal mi tej dziewczyny, właściwie dziecka jeszcze. Według obowiązującego prawa, miała prawo tego dokonać. Przecież był kompromis między zwolennikami i przeciwnikami to co oni szczekają? Dla nich kompromis to całkowity zakaz aborcji, też mi kompromis. Z takimi sie nie da po ludzku gadać. Jeszcze księdza tam brakowało który ją namawia by tego nie robiła :/ A jak oczywiście usunie to ją wyklnie, brakowałoby tego jeszcze, że publicznie. Przez takich imbecylów dziewczyna przeżywa podwójną tragedie, tego brakowało by przez nich media sie tym zainteresowały :/ Niech ktoś sie próbuje wczuć w jej sytuację :/ Jeśli faktycznie została przymuszana do tego przez matkę to niech zbada ją psycholog bez obecności matki i sprawę zamknąć. A nie, że ludzie zawistni będą ją szczuć :/

---
Nie trzeba wierzyć by być prawym,ateista też może.

 
montsegur pon, 9 cze 2008, 19:48:58
Skąd ta pewność, że ludzie ci są zawistni? I skąd ta tendencja, by każdego o odmiennych poglądach wyzywać od zawistników? Czyż sama taka tendencja nie tchnie już zawiścią, nienawiścią i złośliwością?

Cheers!!!
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń