Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Św. Pawłowi nie byłoby łatwo

Gdyby św. Paweł Apostoł żył dzisiaj i prowadził działalność misyjną podobnie jak za swoich czasów, byłby narażony na prześladowania i męczeństwo w ponad 20 krajach świata – podkreśla Międzynarodowe Towarzystwo Praw Człowieka. Rok św. Pawła został oficjalnie otwarty, ale miejsce narodzin apostoła jest dla chrześcijan zamknięte. Mimo obietnic składanych przez tureckie ministerstwo ds. wyznań kościoła pw. Św. Pawła w Tarsie nie oddano chrześcijanom.


.Tradycja mówi, że Paweł urodził się przed dwoma tysiącami lat w Tarsie (dzisiejsza Turcja), a zmarł śmiercią męczeńską w Rzymie między rokiem 64 a 67. Jubileuszowy rok z okazji 2000. rocznicy urodzin Apostoła Narodów, otworzyli 28 czerwca w Rzymie papież Benedykt XVI oraz patriarcha Konstantynopola Bartłomiej. Całoroczne uroczystości zakończą się 29 czerwca 2009 r.

Co pewien czas media tureckie zarzucają chrześcijańskim misjonarzom, że stanowią oni zagrożenie dla „tureckości“ kraju. IGFM wezwało Turcję, by uznała i stosowała wolność wyznania, odpowiadającą standardom Unii Europejskiej.

Według szacunków IGFM, w takich krajach, jak Korea Północna, Iran, Afganistan czy Somalia, św. Paweł byłby może nawet zamordowany. Natomiast w państwach, w których prawo zabrania działalności misyjnej, np. w Algierii, czy w niektórych częściach Indii, byłby na długie lata zamknięty we więzieniu. Nie byłby pewny swego życia nawet w Turcji, na terenie której znajduje się dziś Tars, jego rodzinne miasto


Św. Pawłowi nie byłoby łatwo | 15 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
montsegur sob, 5 lip 2008, 05:50:33
... a w "Unii Europejskiej", tak dumnej ze swoich t.zw. "standardów", gdyby ten Paweł zawiesił gdzie krzyż w miejscu publicznym, zostałby zaatakowany za "nietolerancję" religijną, posądzony o "obrażanie" innych wyznań, a biorąc pod uwagę jego pasję kaznodziejską, stale zarzucanoby mu "fanatyzm". Z wymiarem sprawiedliwości miałby stale na pieńku z tytułu swojej "homofobii", a w t.zw. "Wielkiej" Brytanii odebranoby mu nawet prawo do zaadoptowania dziecka, gdyby odmówił publicznego deklarowania "równości" homoseksualizmu i wychowania dziecka według progejowskich "standardów" UE...
Gdyby tak jeszcze zechciał deklarować coś "antysemickiego" jak w Liście do Tesaloniczan 2;14-16, to mógłby nawet istotnie znaleźć się w "mamrze" jako "neonazi"...

Istotnie: żywot Pawła byłby nie do pozazdroszczenia...


Cheers!!!
 
 • Maryja nie, 6 lip 2008, 07:45:21
 • Maryja nie, 6 lip 2008, 22:49:06
montsegur sob, 5 lip 2008, 05:54:47
Chodzi mi oczywiście o PIERWSZY List do Tesaloniaczan, czyli o ten jak najbardziej autentyczny (w przeciwieństwie do DRUGIEGO, który autentyczny nie jest)...

Cheers!!!
 
Anh sob, 12 lip 2008, 08:04:42

Drogi Przyjacielu

Nie ma żadnych trudności w dyskusjach ze mną ten, kto chce dyskutować a nie wyłącznie podawać „gotowe i wygodne” dla niego fakty. Ponadto nie jest prawdą to, że nie akceptuję „jakichś” poglądów. Nie neguję poglądów tylko postawy tych, którzy w imię swych „poglądów” chcą innych zmieniać bez ich zgody. Między ewangelizacyjnym a totalitarnym podejściem do spraw ludzi jest cienka granica.

Również nie zgodzę się z tym, że widzę wyłącznie nienawiść! Cóż jednak można powiedzieć o niskim stwierdzeniu „…według progejowskich "standardów" UE...”. Dyskusja w sprawie homoseksualizmu toczy się o tło sprawy a nie o jej sedno. Skoro nie można prawnie zakazać ludziom homoseksualnych praktyk to o co ten kurz??? Co Cię obchodzi to, czy ktoś sypia z facetem czy z kobietą? Idąc dalej, jeśli ktoś ma pełnię praw obywatelskich, to jak można mu odmówić prawa do korzystania z tychże? Chce mieć, usankcjonowany w świetle prawa, związek z drugą osobą (nie ważne kto to), to jakim prawem (prawem!) można mu tego odmówić? Już kiedyś to pisałem, że adopcja dzieci przez pary homo są również dla mnie nie do przyjęcia, a to wyłącznie z powodu, że dziecko jest tu wyłącznie obiektem, którego nikt nie pyta czy tego chce. Nie można zabronić parom posiadania dzieci, lecz jeśli sami nie mogą ich spłodzić to czy państwo powinno im za wszelką cenę zapewniać możliwość posiadania dzieci? NIE!

 

Uznawanie homoseksualizmu za naturalne??? Jeśli natura tak skonstruowała niektóre osobniki to jest to naturalne. Homo się nie stajesz, nim się rodzisz.

Oczywiście Paweł, gdyby na ulicy chciał na ulicy wytykać gejów palcami i mówić o nich jak o nienaturalnych wybrykach natury, to miałby z prawem na pieńku. W dawnych czasach „biali” uznawali „czarnych” za nieludzi. Można powiedzieć, że również inny od białego kolor skóry był wtedy nienaturalny. Chcesz nadal różnicować ludzi i wmawiać im, że ze względu na ich różnorodność, jedni są cacy a inni „be”? Dlatego, że urojenie i jakaś książka tak każą? W jaki sposób, z miłością i poszanowaniem człowieka, chciałby Paweł wyrażać dziś swe przekonania. Czy to nie byłoby objawem szerzenia nienawiści? Nosisz na sobie symbole religii i to jest o.k. Jednak dlaczego chcemy, poprzez publiczne pokazywanie symboli religijnych „zasiedlać” dany teren i oznaczać go „nasz”? Jeśli ze symbolami religijnymi wiążą się duże emocje to wyznawców innych bogów zawieszanie krzyża może obrażać. Paweł powinien wiedzieć, że każdy człowiek jest równy i ma takie same prawa. Nawet geje.

„…ty sam według jakiej miary przypisujesz komuś tutaj  „namawianie do nienawiści”…”

Nie bardzo wiem jak mam jeszcze napisać…? Biblia namawia do nienawiści, Paweł różnicować by ludzi i piętnował by tych co mu nie pasują, ludzie „religijni” palili innych na stosach za odstępstwo od ich idei….

Broniąc praw każdego człowieka do samostanowienia namawiam do nienawiści???

Jeśliby zatem Paweł powiesił gdzieś krzyż (przyznaję, że w jego czasach byłaby to raczej ryba, ale dziś krzyż), to co w tym złego i skąd ta zaiste nienawistna mania usuwania tych symboli u tych, którzy niemal wrzaskiem podkreślają swoją tolerancję?

Co do moich „inwektyw wobec religii”. Jeśli Pieronek nazywa „bezbożników” psami i szczurami, to wyjawia, że obie strony „barykady” stosują te same narzędzia. Nie chcę nikogo obrażać ani sprawiać przykrość, lecz jak mam wyrazić to co religii sądzę. Jeśli uważam katolicyzm za totalitaryzm, to mam napisać, że „jest trochę niesprawiedliwy”? Nie chodzi o obrażanie lecz o jednoznaczność w dyskusji. Obraza pojawi się dopiero jak nazwiemy coś bez żadnej podstawy i uzasadnienia. Jak na razie każdy tekst można udowadniać lub mu zaprzeczać. A to jest dyskusja.

 

Widzisz…, ja chwalę wszędzie ten portal, jako jedyne miejsce w sieci, gdzie można prowadzić świetne dyskusje. A, że temat religii jest dla mnie ciekawym, to też tu jestem.

 

 Właśnie o to chodzi, byśmy się nie upodabniali do „muzułmańskich” krajów. Religia nie może być ”świętą krową” i nie podlegać krytyce. Kościoły również.


 

Jakubie!

Żal mi Ciebie, bo nie widzisz, że jeśli wcześniej wierzono w jakiegoś boga, a potem chrześcijanie kopiując te wierzenia założyli swą religię, to skąd pewność, który bóg jest „prawdziwy”??? Skąd chrześcijanie wiedzą, że ich bóg jest prawdziwy a innych jest „podróbką”? Przecież to chrześcijański bóg wyewoluował z wierzeń innych. Chyba, że istnieje potwierdzony przez boga certyfikat autentyczności.
pozdrawiam
 
 • Maryja wto, 22 lip 2008, 18:44:09
 • Maryja wto, 22 lip 2008, 19:11:08

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń