Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Związki gejów i lesbijek wkrótce legalne?

Grupa europosłów zaapelowała do państw Unii, które nie uznają partnerskich związków homoseksualnych, aby uznawały je w przypadku, gdy zostały zawarte w innych krajach UE. Europosłowie zbierają podpisy pod oświadczeniem, które może spowodować, że takie prawo będzie obowiązywać w całej Unii, a więc i w Polsce – pisze Dziennik.

 
W tej chwili 15 z 27 krajów Unii w różnym stopniu uznaje związki partnerskie, w tym także związki homoseksualne. Należą do nich m.in. Belgia, Holandia, Szwecja, Hiszpania, Czechy i Francja. W związku z istniejącymi różnicami prawnymi niektóre pary zawierające związek w kraju, gdzie jest to legalne, mają problemy po przeprowadzce do państwa, które takich związków nie uznaje.

W wydanym kilka dni temu oświadczeniu europosłowie zwrócili się także do Komisji Europejskiej o opracowanie wytycznych dotyczących tej kwestii. By zostało ono przyjęte i rozesłane do unijnych instytucji i parlamentów narodowych do konsultacji, musi się pod nim podpisać większość europosłów czyli co najmniej 393 osoby. Na razie pod oświadczeniem znalazły się podpisy 44 europosłów.


Źródło: DziennikOpcje Artykułu

Związki gejów i lesbijek wkrótce legalne? | 17 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Związki gejów i lesbijek wkrótce legalne?
margitfmm wto, 14 paź 2008, 15:39:49
ta cywilizacja sama skazuje się na wymarcie... a jeszcze się będzie obrażać, że ją cywilizacją śmierci nazwano... no ale cywilizacja życia, to to nie jest - wystarczy się przespacerować ulicami większych miast Zachodniej Europy...
 
Związki gejów i lesbijek wkrótce legalne?
margitfmm wto, 21 paź 2008, 09:22:40
w mojej dzielnicy Londynu było całkiem spokojnie (choć, fakt, w godzinach nocnych tam nie spacerowałam); więc refleksja dotyczyła bardziej... dzieci: mówiąc bardzo prosto - idee ideami, a podstawowe prawa nawet społeczne są niezmienne: żeby cywilizacja miała ciągłość, musi mieć następne pokolenia... a te, jak widać na ulicach, coraz liczniej przychodzą z rodzin arabskich, przywiązanych do zgoła innej tradycji niż apoteoza dziwactw w imię tolerancji... i tak prosty rachunek kpi w żywe oczy tęczowym Don Kiszotom (od razu zaznaczę, że czym innym jest przeżywanie choroby związanej z zaburzeniem życia seksualnego, a czym innym działania "bojowników" o równość, których sami homoseksualiści się wstydzą...)

Rzecz druga: przyzwyczailiśmy się przeciwstawiać Polskę Zachodowi - niepotrzebnie... Są, co prawda jeszcze różnice, ale już coraz mniejsze... jako społeczeństwo poganiejemy - miejmy odwagę się przyznać do rzeczywistości... Różnica jest tylko taka, że z ust Anglika mogłam usłyszeć, że Anglia jest pogańska, a Polakowi taka samokrytyka jeszcze przez gardło nie przejdzie...

 
Związki gejów i lesbijek wkrótce legalne?
Admin pon, 27 paź 2008, 09:39:55
Komentarz użytkownika Ankh został usunięty z powodu naruszenia zasad publikacji tekstów w serwisie Kosciol.pl
 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń