Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Narzucona tolerancja

Szkoccy strażacy z miasta Cowcasddens otrzymali służbowe polecenie wzięcia udziału w dorocznej imprezie homoseksualistów. Ich obecność miała być wyrazem poparcia dla idei walki z dyskryminacją. Dziewięciu odmówiło, kilku nie chciało narazić się na kpiny w pubach, inni uzasadnili odmowę przekonaniami religijnymi.

Komendant zdegradował za to najstarszego z nich rangą i pozbawił 5 tys. funtów wynagrodzenia. Reszta dostała pisemne nagany i nakaz uczestniczenia w przymusowych "szkoleniach różnorodności", gdzie nauczą się poszanowania dla odmienności.


Opcje Artykułu

Narzucona tolerancja | 17 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
A moze tak pelniejszy obraz sytuacji?
reguly pią, 19 gru 2008, 09:22:45
Dziewięciu strażaków z Glasgow ukarano dyscyplinarnie za to, że nie zgodzili się pójść na paradę gejów.
Strażacy z oddziału Cowcasddens dostali od zwierzchników służbowe polecenie wzięcia udziału w Pride Scotia - czerwcowej dorocznej imprezie szkockich gejów. Na paradzie strażacy ubrani w odświętne uniformy rozdawali ulotki o tym, że straż pożarna służy wszystkim. W ten sposób mieli zademonstrować poparcie dla idei walki z dyskryminacją - także ze względu na orientację seksualną.

Dziewięciu strażaków odmówiło udziału. Jedni argumentowali, że nie mogą się pojawić w mundurze w otoczeniu gejów, gdyż naraziłoby ich to na złośliwe żarty w pubach. Inni tłumaczyli, że przekonania religijne nie pozwalają im wziąć udziału w imprezie afirmującej homoseksualizm.

Komendant oddziału wyjaśnień nie przyjął i wszczął wobec opornych postępowanie dyscyplinarne. Najstarszy rangą strażak został zdegradowany i pozbawiony 5 tys. funtów z rocznego wynagrodzenia. Pozostali dostali pisemne upomnienia. Cała dziewiątka ma uczestniczyć w przymusowych "szkoleniach różnorodności", na których uczy się poszanowania dla odmienności.

Za co te kary? Zdaniem szefostwa straży odmowa pójścia na paradę równości to "zasadnicze złamanie kluczowych obowiązków". Strażacy "nie mogą i nie powinni wybierać, komu mają służyć", a "ich obowiązkiem jest chronić wszystkich, bez względu na kolor skóry, wyznanie czy orientację seksualną".

Kary dla strażaków przyjęły z zadowoleniem brytyjskie organizacje gejowskie. - Gdyby odmówili pójścia do meczetu, wszyscy byliby oburzeni - tłumaczy dziennikowi "The Scotsman" Calum Irving z walczącej o prawa gejów organizacji Stonewall Scotland. Jego zdaniem utrzymywane z podatków służby nie powinny manifestować niechęci do mniejszości seksualnych, bo "geje i lesbijki też płacą podatki".

Według części komentatorów stawianie znaku równości między odmową udziału w Pride Scotia a przyzwoleniem na dyskryminację to nonsens. Ukaranych wziął w obronę Kościół katolicki. Arcybiskup Glasgow Mario Conti uważa, że strażacy mieli prawo odmówić pryncypałom - zażądano od nich rozdawania ulotek na demonstracji, do której nie mieli przekonania, a ich obawy, że we własnym środowisku staną się z tego powodu pośmiewiskiem, były uzasadnione. - Wierność własnym przekonaniom jest ważniejsza od obowiązku przestrzegania poleceń czy rozkazów - mówi abp Conti.

---
Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

 
Narzucona tolerancja
paraklet pią, 19 gru 2008, 10:51:54
Ale ten artykuł jest niepełny.... grrrr
jeszcze raz umieszczę poprawny

---
Palec na zdjęciu próbuje tylko i wyłącznie zatrzymać mój potok słów :) Mam zbyt wielki do Was szacunek na jakiekolwiek demonstracje :o)
 
Narzucona tolerancja
montsegur pią, 19 gru 2008, 16:02:27
Może teraz za to - też w imię tolerancji i akceptacji dla różnorodności - posłać zarząd stowarzyszenia ateistów obowiązkowo na Pasterkę? A jak nie pójdą - to wywalać z robty, obcinać emerytury, obniżyć pensje... I jeszcze obsztorcować w mass-mediach...

A tak poważnie: to dobry znak. Bardzo dobry. Cudowny wręcz. Ci idioci nam znakomicie ułatwiają zadanie. Zostaną zmieceni z powierzchni życia politycznego pożarem, który sami wzniecą. To trochę tak, jak z tymi leninowskimi "kapitalistami, co pożyczą nam nawet na zakup sznura, na którym my ich powiesimy"...

Blisko, coraz bliżej...

Cheers!!!

---
Uwolnić Rudolfa, Zűndela, Frőlicha i Stolz! - bo Tőben już wygrał w Londynie i został zwolniony!

 
Narzucona tolerancja
swiatlo pią, 19 gru 2008, 22:03:05
Ciekawy news tylko dosyc stary. Ponizej link do angielskiej wersji z.... wrzesnia 2006. Od tamtej pory powinno juz byc wyjasnione, bo pewnie byl jakas proces sadowy, mam nadzieje.

http://news.scotsman.com/gayandlesbianissues/Nine-firemen-rapped-for-refusal.2806852.jp
 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń