Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Zaprzysiężenie Obamy

- Uroczyście Barack Hussein Obama przysięgam, że będę z oddaniem wykonywać urząd Prezydenta Stanów Zjednoczonych i będę ze wszystkich sił strzegł, chronił i bronił Konstytucji Stanów Zjednoczonych – przysiągł na Biblię Abrahama Lincolna 44. w kolejności prezydent USA. Przysięgę przyjął prezes Sądu Najwyższego John Roberts.  - Z pokolenia na pokolenie przekazujemy sobie wiedzę o tym, że Bóg obiecał, iż wszyscy są równi, wszyscy są wolni i zasługują na to, by dążyć do swojego szczęścia - przemawiał w Waszyngtonie Obama. Biblię podtrzymywała małżonka prezydenta, Michelle.
 Ceremonia zaprzysiężenia rozpoczęła się od tradycyjnej inwokacji, wygłoszonej przez pastora Ricka Warrena. Duchowny prosił dla Baracka Obamy o "mądrość, by prowadzić nas z pokorą". Później zaśpiewała Aretha Franklin i przyszedł czas na przysięgę wiceprezydenta Joe Bidena i Baracka Obamy.

- Cynicy nie rozumieją, że świat się zmienił (…), że dawne spory nie mają już dziś znaczenia – mówił na Kapitolu Barack Obama. Kwestią najważniejszą nie jest to, czy coś jest trudne czy łatwe, ale czy da się zrobić. – Jeśli odpowiedź brzmi "tak", będziemy to robić – mówił.

Obiecał stworzenie nowych miejsc pracy, przywrócenie nauce należnego jej miejsca i wykorzystanie zdobyczy technologicznych do poprawy jakości opieki zdrowotnej i zmniejszenia jej kosztów. Nawiązał też do kryzysu ekonomicznego, który pozbawia Amerykanów domów i miejsc pracy.

Mimo że nowy prezydent nie wspomniał nic o obyczajowej rewolucji nominacje dla wewnętrznej administracji kraju zapowiadają nowe podejście w sprawie aborcji i małżeństw homoseksualnych. Obama zwiększa przewagę liberałów w składzie Sądu Najwyższego.

Watykan nadesłał pojednawcze i ciepłe życzenia dla czarnoskórego prezydenta. Ale konserwatywni protestanci i katolicy są pełni obaw co do przyszłości.Opcje Artykułu

Zaprzysiężenie Obamy | 4 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
pijany pastor śro, 21 sty 2009, 10:58:25

Albo wkrótce go zastrzelą albo zrobią sobie z niego bożka. Bardziej prawdopodobna wydaje się druga opcja. Uwielbiany przez tłumy, nawołuje do zmian, przywódca najpotężniejszego obecnie państwa, jego imię oznacza błogosławiony, liberał, kokainista - czy Barack Hussein to Antychryst??? Przekonamy się na własne oczy.

---
Świat bez Boga jest światem absurdalnym

 
montsegur śro, 21 sty 2009, 14:59:08

Oglądałem część tego zaprzysiężenia. Komentatorzy nie mówili wiele o tym, czego się konkretnie można po tym człowieku spodziewać. Programu żadnego nie omawiano (bo go nie przedstawił). Ciekawe było słyszeć, że ludzie, którzy nam ciągle wbijają w łepetyny, że rasa się nie liczy, że kolor skóry jest nieważny, że tak naprawdę czegoś takiego jak "rasa" w ogóle nie ma - że  oto ci sami ludzie pieją teraz w kółko o jednym, że historyczne jest to, że człowiek konkretnej... ano, właśnie - RASY jest teraz prezydentem USA... To jest dla tych pajaców "historyczność" chwili... (swoją drogą to ich pokrętne manipulowanie to w zasadzie potwierdzenie z ich strony, że rasa, wbrew ich zapewnieniom, stanowi ważny czynnik polityczny...)

Powiem wprost to, co już nieraz tu pisałem: jestem rasistą. Jestem "WN" (czyli "White Nationalist"). Kwestie rasowe nie są mi obojętne w polityce. Ale... dla mnie historycznym momentem w polityce, jeśli chodzi o wybór kandydata na prezydenta, premiera czy szefa parlamentu, jest to, co ten człowiek sobą reprezentuje moralnie, politycznie i programowo. Tak jak nie wyłbym z radości, gdyby prezydentem był Biały, tak też nie zamierzam się wieszać, gdy jest nim nie-Biały... Wobec tego też nie będę celebrował koloru skóry Baracka Obamy... Wolę widzieć to, co ten człowiek konkretnego zrobi. I dopero potem podejmę decyzję, czy się mam "upić ze szczęścia" czy też wściec...

Jest taka organizacja w USA, która się nazywa Jewish Defence League (Zydowska Liga Obrony), w skrócie JDL. Twierdzi ona, że Obama jest tak naprawdę "pierwszym żydowskim prezydentem USA". A to dlatego, że jest otoczony, w swej ekipie nowej admi nistracji USA większą liczbą Zydów niż bodaj jakikolwiek inny z dotychczasowych prwzydentów tamtego kraju.

No cóż: do wyboru, do koloru - dla jednych jest on "czarny" (niezupełnie, drodzy daltoniści: nie zauważyliście dotąd, że jest Mulatem?). Dla innych jesz "żydowski". Dla mnie osobiście przede wsuystkim kukiełką wielkiego biznesu bankowego (który finansował zarówno jego kampanię wyborczą jak i jego głównego kontrkandydata - tacy "sprawiedliwi", no nie?). Jest też bardzo związany z AIPAC,czyli "American Israel Public Affairs Commitee http://en.wikipedia.org/wiki/AIPAC.

Pewnych rzeczy można się zapewne spodziewać po Obamie, co widać tutaj, przez porównanie z innymi personami z niedawnej historii politycznej USA:
http://www.brasschecktv.com/page/536.html 

Cheers!!!

---
Uwolnić Rudolfa, Zűndela, Frőlicha i Stolz!

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń