Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

O obrone rodziny i sumienia

Listy od czytelników

 Od dłuższego czasu prowadzona jest w mediach dyskusja (czytaj: urabiana jest opinia publiczna) na temat wymuszenia zmian w funkcjonowaniu polskich rodzin. Dotyczy ona ustalenia dopuszczalnego sposobu wychowywania dzieci, a ściślej, sposobu ich karcenia. Drugą sprawą jest zmniejszenie oddziaływania najbliższej rodziny na dzieci, przez rozszerzenie przymusu szkolnego i oddanie maluchów pod indoktrynacje Państwa już w wieku 5 lat, co w Sejmie zapowiedziała minister edukacji Katarzyna Hall. „Dyskusja” nie jest najlepszym określeniem, gdyż niewiele zauważyłem kontr-argumentów w mediach, natomiast pełno jest niezwiązanych ze sprawą przykładów zabójstw, bestialstwa i pedofilii, które to niby usprawiediwiają wprowadzenie zmian.Większość prominentnych działaczy Platformy Obywatelskiej i Rządu, zamierza wprowadzić całkowity zakaz bicia dzieci przez rodziców. Ta propozycja uzyskuje aplauz ze stony opozycji, wszelkiej maści lewicowych i postępowych organizacji, oraz tzw. „autorytetów”. Ze zdumieniem nie dostrzegam w mediach reakcji ze strony Koscioła: ani Kościoła Katolickiego, ani żadnego innego, czy też jakiejś grupy międzywyznaniowej. Czyż proponowane zmiany nie zmierzają to osłabienia rodziny i dewaluacji władzy rodzicielskiej? Przecież zdrowie rodziny stanowi ważny przedmiot pracy duszpasterskiej Koscioła. Ranga problemu wymaga podobego oporu i artykułowania opinii jak np. wobec promowania homoseksualizmu, czy wychowania-deprawowania seksualnego młodzieży w szkołach.

Premiera Tuska, od zamiaru zmian w prawie, nie odwiodła nawet Rada Legislacyjna, która oświadczyła: "Bez stosowania elementów przymusu i przemocy nie sposób zapewnić nawet elementarnego bezpieczeństwa małemu dziecku, a karcenie wychowawcze małoletnich funkcjonuje od lat". Wydaje się, że opinia mędrców jest oczywistością dla wszystkich, jednak zdumienie zdołali okazać przedstawiciele Rady Europy, która prowadzi w Polsce kampanię przeciwko karom cielesnym.

Czasem sytuacja wymaga zastosowania kary cielesnej i jest taka kara słuszną reakcją na zachowanie dziecka nacechowane np: chamstwem, okrucieństwem, czy brakiem respektu wobec starszych. Będąc dobrym ojcem już podjąłem decyzję. Zmuszony będąc wybierać między przestrzeganem prawa, a dobrem dziecka i rozsądekiem, postąpię wbrew przyszłemu prawu, zwłaszcza że wymaga tego ode mnie Biblia i odpowiedzialność dana przez Boga. W Księdze Przysłów czytamy jasno napisane rady: “Nakłoń swoje serce do karności, a swoje ucho do mądrych słów. Nie szczędź chłopcu karcenia; jeżeli go uderzysz rózgą, nie umrze. Kto żałuje swojej rózgi, nienawidzi swojego syna, lecz kto go kocha, karci go zawczasu.” (Ks. Przysłów 23:12-13, 13:24). Bezbożne prawo, którego rzecznikiem jest Tusk będzie stanowić następny z elementów usidlania zwykłych ludzi siecią wykroczeń i przestępstw. To represja na tle religijnym wobec chcących postępować zgodnie z sumieniem i wyznaniem.

Biegunka legislacyjna “Trzeciej PRL” sprawia, że nie jest możliwe poznanie i zrozumienie tomów ustaw nawet przez samych posłów, a co dopiero przez zwykłych ludzi, na których szykuje się haki, gdy zechca normalnie i spokojnie żyć. Na tym świecie pozostaje nam funkcjonować z koniecznością dokonywania złych wyborów, czy podejmowania kompromisów. Oby takich sytuacji było jak najmniej, wiążą się bowiem one z zepsuciem co opisał Frederic Bastiat w eseju “Prawo”: "Najpewniejszym sposobem zapewnienia poszanowania praw jest uczynienie ich godnymi szacunku. Gdy prawo i moralność stoją w sprzeczności, obywatel jest postawiony przed okrutnym wyborem: albo utraci zmysł moralny, albo poszanowanie dla prawa. Oba te zła mają równe konsekwencje i człowiekowi trudno pomiędzy nimi wybierać.”

pozdrawiam

Kacper

 Opcje Artykułu

O obrone rodziny i sumienia | 11 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
O obrone rodziny i sumienia
swiatlo wto, 27 sty 2009, 10:21:27

Ponizej pewne uaktualnienie: http://www.tvn24.pl/12690,1581258,0,1,klapsy-w-interesie-dziecka-bada-legalne,wiadomosc.html

 

 
O obrone rodziny i sumienia
LuTom wto, 27 sty 2009, 17:31:49

Bicie dziecka to porażka rodzica.  Takie przysłowia jak zacytowane przez  autora, można zawsze znaleźć i dopasować do swojej wizji. Warto by było zapoznać się z pracami psychologów i zacząć się edukować na temat "jak dobrze wychowywać" zanim zacznie się bić swoje dzieci. Dzięki Bogu nigdy nie biłem swoich dzieci i może dlatego wyrosły na wspaniałych, wrażliwych ludzi. A sam dobrze pamiętam do dzisaj "wychowawcze"  bicie.  Agresja rodzi agresję. 

 
O obrone rodziny i sumienia
BLyy wto, 27 sty 2009, 19:50:58

Ci co są zwolennikami karcenia, to może od razu zalegalizujmy wielożeństwo dla muzułmanów i innych religii, nawet w śród ateistów by się mogli tutaj w Polsce żenić.

---
Nie trzeba wierzyć by być prawym,ateista też może.

 
O obrone rodziny i sumienia
LuTom śro, 28 sty 2009, 12:58:22

Bicie dziecka to porażka rodzica.  -- tak mawiaja w telewizorze.

                       Więc chociaż raz coś mądrego mówią

...to marne argumenty aby podwazac madrosc Slowa Bozego

                          Nie jestem pewny, czy księga przysłów to Słowo Boże.  Dla mnie wszelkie mądrości ludowe zawarte w  przysłowiach, to kiepskie argumenty w zestawieniu z nauką.

 

 

 

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń