Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Olimipiada religijna

Teologia porządkuje całe nasze życie – powiedział abp Damian Zimoń zwracając się do uczestników finału XIX Olimpiady Teologii Katolickiej, która odbyła się we wszystkich polskich diecezjach. To wielki sukces Kościoła. Treści teologiczne wzbudziły żywe zainteresowanie młodzieży, która wykazała się wyjątkowo wysoką kompetencją.  

Uczniowie musieli wykazać się znajomością Pisma Świętego oraz dokumentów papieskich związanych z tematem „Otoczmy troską życie”.

„Całość olimpiady skupiła się wokół tematów bardzo współczesnych. I to było ułatwienie, bo sprawy te poruszane są w prasie czy telewizji. Chodzi o takie tematy jak aborcja, eutanazja – są one nam bliskie” – mówiła jedna z uczestniczek zmagań w Gnieźnie.

„Przede wszystkim czytałem, miałem też świadomość, że wiele pytań sprawdza pamięć, znajomość tekstów i ich treści” – stwierdził inny z uczniów.

„Religia jest dla mnie czymś ważnym i pragnę przez olimpiadę pogłębiać moją wiarę” – uważa jedna z finalistek uczestniczek.

Ogólnopolski Finał XIX Olimpiady Teologii Katolickiej odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia w Kaliszu. Nagrodą za I miejsce jest laptop. Dziesięciu laureatów może być też przyjętych bez egzaminów wstępnych na teologię, filozofię i pedagogikę. 

– Wszyscy na tej sali jesteście zwycięzcami, choć nie każdy otrzyma nagrodę – powiedział do młodzieży. – Dzisiaj są takie czasy, że nie wystarczy tylko chodzić do kościoła, ale trzeba wiedzieć dokładnie po co się tam chodzi – tłumaczył abp Zimoń. 

W przyszłym roku szkolnym organizatorem XX Olimpiady Teologii Katolickiej będzie archidiecezja katowicka. Ks. Robert zaznaczył, że już trwają przygotowania i w czerwcu będą w Internecie dostępne materiały. Nie chciał jednak zdradzić hasła przyszłorocznego konkursu, wyznał jedynie, że będzie on związany z sanktuarium w Piekarach Śląskich, a więc w oczywisty sposób również z katolicką nauką społeczną.

Na podstawie Gość Niedzielny, RV

 Opcje Artykułu

Olimipiada religijna | 1 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Olimipiada religijna
paraklet pią, 6 mar 2009, 00:51:52

ha a ja w liceum "odbiłam" takową olimpiadę i nawet doszłam do III etapu - ale tylko 3 pierwsze osoby były kwalifikowane do "nagród" :D

Świetnie że się rozwija bo 3 lata temu pytania były totalnie oparte na Encyklikach JPII - a szkoda... wiecie co to znaczy czytać ze zrozumieniem moralno-filozoficzno-teologiczne tomy napisane przez JPII - dla mnie to był jeden wielki dysonans (szczególnie, że pytania były strasznie szczegółowe np. w jakim mieście dział się przytoczony przez JPII przykład, albo w którym roku... a nawet którego miesiąca...). Jedno mnie cieszyło - odpowiedzi zamknięte :P Tyle ile się namdliłam wtedy do mojego anioła to moje :D

Cieszę się, że się rozwija ... bo ja niestety nie wyniosłam z tego nic porzytecznego oprócz zarwanych nocy i nauki typowym kodem ZZZ (zakuj, zdaj, zapomnij).

:) Wtedy raczej startowało się dla nagród teraz treść się liczy - a to jest ważne :) (przynajmniej dyplom mi został :D:D)

---
... Trzeba żyć naprawdę,
żeby oszukać czas.
Trzeba żyć najpiękniej,
żyje się tylko raz.
Trzeba żyć w zachwycie:
marzyć , kochać i śnić...

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń