Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Zdecydowana większość lekarzy była za urodzeniem dzieci przez 9-latkę

Biskupi wcale nie chcieli śmierci dziewczynki, żeby ratować bliźniaki. Wymysłem prasy jest przypisywanie rzucenia ekskomuniki na jej matkę – wyjaśnia Tomasz Terlikowski, publicysta.  Cała rzecz znowuż ociera się o proaborcyjną manipulację - uważa.

  

Nie ma to, jak czytanie dokumentów i zapoznawanie się z faktami, a nie z tym, co przynoszą nam media – zaczyna dziennikarz swój felieton.

Media na całym świecie informowały o braku miłosierdzia paskudnych brazylijskich księży. A ich opinie wspierali hierarchowie francuscy (wzywający, jakby nie wiedząc o tym jakie są warunki takiej decyzji, do natychmiastowego zdjęcia ekskomunik).

Nawet watykańscy hierarchowie – skarży się publicysta. "Arcybiskup Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Akademii Życia, w obszernym artykule „Po stronie brazylijskiej dziewczynki” stwierdził, że z powodu błędnej decyzji arcybiskupa José Cardoso Sobrinho ucierpiała wiarygodność nauki Kościoła. Wyrzuca mu, że zamiast wziąć dziewczynkę w obronę, starać się przywrócić jej życiu człowieczeństwo, pomyślał najpierw o ekskomunice."

Kilka sprostowań:

"Gwałt na dziewczynce nie odbył się w Recife, jak to stwierdza artykuł, ale w mieście Alagoinha (w diecezji Pasqueira)".

"(…) zarówno lokalni jak i biskupi, od samego początku byli zaangażowani w ocalenie życia wszystkim trzem osobom dramatu (czyli dziewczynce i jej dwójce dzieci). Dziewczynka była odwiedzana przez swojego proboszcza, zorganizowana była pomoc materialna i lekarska dla niej. Gdy dziewczynka została przeniesiona do innego szpitala (o ponad 200 kilometrów od jej parafii) proboszcz codziennie odwiedzą ją, i starał się ratować życie i zdrowie, tak jej jak i dzieci, a jednocześnie przypominać o Jezusie Dobrym Pasterzu."

I najistotniejsza informacja przekazana przez publicystę:

" Zdecydowana większość lekarzy brazylijskich jasno twierdzi, że dziewczynka mogła urodzić zdrowie dzieci i sama zachować nie tylko życie, ale i zdrowie. Jeśli zaś do tego nie doszło, to głównie dlatego, że środowiska aborcjonistyczne postanowiły wykorzystać jej sytuację do promowania zabijania nienarodzonych."

Sekunduje im dr. Paul Byrne z uniwersytetu Toledo w stanie Ohio. Życie dziewięcioletniej Brazylijki, która zaszła w ciążę z ojczymem w wyniku gwałtu nie było zagrożone ze względu na wiek. Stąd też aborcja nie była konieczna – uważa. Sprawa dziewczynki – matki nienarodzonych bliźniaków – wywołała wielkie poruszenie na świecie. Lekarz przyznał, że okoliczności są szczególne, ale z drugiej strony problem urodzenia dziecka przy nierozwiniętej w dostatecznym stopniu miednicy, można było rozwiązać przez zastosowanie cesarskiego cięcia. Neonatolog powołał się na przypadek Lindy Mediny, peruwiańskiej dziewczynki z wioski Ticrapo położonej w Andach, która urodziła chłopca w wyniku cesarskiego cięcia w maju 1939 r. mając zaledwie 5 lat, 7 miesięcy i 21 dni. Wykładowca z uniwersytetu Toledo podkreślił, że niezależnie od sytuacji „aborcja nie jest rozwiązaniem”. Dziewczynka „została seksualnie wykorzystana” i wymaga leczenia. - Ktoś powinien był próbować pomóc tej dziewczynce– podkreślił lekarz. – Zarówno matkę jak i jej dzieci należało chronić... Nie było żadnego powodu, by zabijać dzieci.

Biskupi brazylijscy przyjęli założenia chrześcijańskiego nauczania, że trzeba ratować oba życia: matki i dzieci.

Jeśli chodzi o ekskomunikę to nie nakładał jej biskup, ale automatycznie samo prawo.

 Opcje Artykułu

Zdecydowana większość lekarzy była za urodzeniem dzieci przez 9-latkę | 15 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Zdecydowana większość lekarzy była za urodzeniem dzieci przez 9-latkę
medieval_man pią, 20 mar 2009, 08:22:12

czytałem ostatnio szczegóły dotyczące faktów - jest ich znacznie więcej i przemawiają przeciwko sprawcom aborcji. W dodatku to nie dziewczynka została ekskomunikowana - ona nie miała nic do powiedzenia. Według prawa byla za młoda by mogla podejmowac decyzje. Tę podjęli za nia działacze proaborcyjni przekonując matkę dziewczynki do wyrażenia zgody na aborcję (jej podpis to odcisk palca). Ojczym, gwałciciel nie udzielił swej zgody na aborcję

---
Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii, rozumienia, które wychodzą poza klasyczną fundamentalistyczną interpretację

 
Zdecydowana większość lekarzy była za urodzeniem dzieci przez 9-latkę
reguly pią, 20 mar 2009, 09:34:21

> Gdy dziewczynka została przeniesiona do innego szpitala (o ponad 200 kilometrów od jej parafii) proboszcz codziennie odwiedzą ją, i starał się ratować życie i zdrowie, tak jej jak i dzieci, a jednocześnie przypominać o Jezusie Dobrym Pasterzu."

To troche jak w naszym polskim przypadku omawianym onegdaj tutaj:

http://www.kosciol.pl/forum/viewtopic.php?showtopic=163813

 

---
Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

 
Zdecydowana większość lekarzy była za urodzeniem dzieci przez 9-latkę
JMG pią, 20 mar 2009, 18:02:01
9-latki i nie tylko, powinny ochoczo oddawac sie gwalcicielom, dawcom swietego zycia :)
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń