Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

sprawdź czy jesteś homofobem

Kto jest "homofobem"? Na czym polega walka z "homofobią"? Oto fragment materiałów dla szkoły średniej, opublikowanych przez Gay, Lesbian and Straight Education Network.To jedna z największych na świecie organizacji należących do lobby homoseksualnego, skupiająca się na edukacji. Gay, Lesbian and Straight Education Network działa niezwykle prężnie. Prowadzi setki szkoleń dla nauczycieli, którzy potem indoktrynują swoich uczniów, a także organizuje "Dzień Milczenia", mający zwrócić uwagę na rzekome przemilczenie rzekomego problemu dyskryminacji homoseksualistów. Umożliwiają to wielomilionowe wpłaty od wielkich koncernów. Wśród sponsorów organizacji są m. in. bank inwestycyjny Goldman Sachs, Kodak, Fundacja Forda, IBM, Ernst&Young, Cisco Systems, Daimler Chrysler i Time Warner. W materiałach edukacyjnych przygotowywanych za te pieniądze przez GLSEN jest mnóstwo absurdalnych stwierdzeń. Na przykład takich, jak poniższe:

 

Skala postaw homofobicznych dr Riddle:

1) Odraza - homoseksualizm jest postrzegany jako "przestępstwo przeciw naturze". Homoseksualiści/lesbijki są chorzy, szaleni, niemoralni, grzeszni, haniebni itp. Każdy środek, by ich zmienić jest usprawiedliwiony: więzienie, hospitalizacja, terapia behawioralna, terapia wstrząsami elektrycznymi itp.

2) Litość - heteroseksualny szowinizm. Uznanie, że heteroseksualizm jest bardziej dojrzały i powinien być preferowany. Uznanie, że każda szansa na "stanie się heterykiem" powinna być wzmacniana, a tym, którzy urodzili się homoseksualistami należy współczuć - "tym biedakom".

3) Tolerancja - homoseksualizm jest tylko fazą w dojrzewaniu nastolatka, którą przechodzi wielu ludzi i większość z niej "wyrasta". Zatem homoseksualiści/lesbijki są mniej dojrzali niż "heterycy" i powinni być chronieni i traktowani z pobłażliwością, jak dzieci. Lesbijki/homoseksualiści nie powinni być obdarowywani władzą, ponieważ nadal mają w sobie wiele zachowań nastolatka.

4) Akceptacja - postawa nadal sugerująca, że jest coś, co trzeba akceptować. Charakteryzują ją takie sformułowania jak "Nie traktuję Ciebie jak lesbijkę, lecz jak osobę!" lub "Co robisz w łóżku to twoja sprawa" lub "Akceptuję to, jak długo nie próbujesz mi tego narzucać/nie afiszujesz się z tym."

Skala postaw pozytywnych wobec homoseksualizmu:

5) Poparcie - podstawowa postawa "American Civil Liberties Union". Praca na rzecz zapewnienia należytych praw homoseksualistom i lesbijkom. Ludzie na tym poziomie mogą nie czuć się komfortowo ze swą postawą, lecz są świadomi homofobicznego klimatu i irracjonalnego braku sprawiedliwości (wobec homoseksualistów).

6) Podziw - dostrzeżenie i docenienie siły jaką trzeba mieć, by otwarcie być lesbijką/homoseksualistą w naszym społeczeństwie. Ludzie na tym poziomie dążą, by w prawdzie badać swe homofobiczne postawy, wartości i zachowania.

7) Wdzięczność - postawa doceniająca różnorodność i spostrzegająca wagę udziału lesbijek/homoseksualistów w tej różnorodności. Ludzie tacy pragną walczyć zarówno z własną homofobią, jak i homofobią innych.

8) Poczucie misji - postawa zakładająca, że lesbijki/homoseksualiści są niezbędnym, nieodzownym, koniecznym elementem naszego społeczeństwa. Ludzie tacy patrzą na lesbijki/homoseksualistów z autentyczną, szczerą miłością i zachwytem, pragną być ich sprzymierzeńcami, obrońcami i poplecznikami.

Deklarowaną przez GLSEN misją jest doprowadzenie ludzi na całym świecie do 8 poziomu rozwoju postawy wobec homoseksualizmu.

BB/Glsen.org (za fronda.pl)Opcje Artykułu

sprawdź czy jesteś homofobem | 14 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
sprawdź czy jesteś homofobem
Kruk czw, 30 kwi 2009, 16:16:55

ale farmazony

---
Let it rain. Open the floodgates of Heaven

 
sprawdź czy jesteś homofobem
reguly czw, 30 kwi 2009, 18:06:38

Mam wraze Paraklet, ze art jest stosunkowo malo obiektywny... Najpierw wspominasz o koncernach wspomagajacych jakies tam lobby homoseksualne a potem przedstawiasz jakas dziwna skale o ktorej tez nic wiecej w zasadzie nie ma (czym jest sama skala, w jakich zakresach operuje - czy tylko od malej homofobi do duzej czy moze od homofobii do jej braku, kim jest dr. Riddle)... I tak - o ile w skali postaw homofobicznych dr Riddle punkty 1 i 2 mozna uznac za uzasadnione, o tyle 3 i 4 juz nie specjalnie (pomijam w 3 kwestie terminologi pojecia tolerancja). Jesli zas chodzi o skale postaw pozytywnych wobec homoseksualizmu to rowniez zabraklo odniesien... Bo wynika z tych punktow ze chodzi o bardzo niezmiernie pozytywne psotawy wobec homo (calkowicie pomijam juz ich slusznosc).

---
Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

 
sprawdź czy jesteś homofobem
reguly czw, 30 kwi 2009, 18:19:29

Powiem tak - (p. 3 i 4) - toleruje i akceptuje homoseksualizm jako cos co w Naturze ma miejsce. Szczegolnie moja podstawe oddaje zdanie Charakteryzują ją takie sformułowania jak "Nie traktuję Ciebie jak lesbijkę, lecz jak osobę!" lub "Co robisz w łóżku to twoja sprawa" lub "Akceptuję to, jak długo nie próbujesz mi tego narzucać/nie afiszujesz się z tym." Niemniej homo w Naturze nie jest rendem powszechnym, dominujacym, przeewazajacym czy to sie komu podoba czy nie (i zadne pseudo  punkty od 5 do 8 tez tego nie zmieni).

 

PS. Ciekawy plakacik - co konkretnie oznacza?

---
Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

 
Co to znaczy "Nazi Gay"?
montsegur pią, 1 maj 2009, 02:52:04

Sprawdziłem - no i nie jestem w żadnej z tych kategorii. A poza tym: kogo  chcą obrażać bardziej: tych gejów czy tych nazich? Byli co prawda ludzie homo wśród nazich, ale raczej na tej starej greckiej zasadzie się kojarzyli niż na współczesnej...

Cheers!!!

---
Uwolnić Rudolfa, Zűndela, Frőlicha i Stolz!

 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń