Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Na razie nie będzie nowych badań Całunu Turyńskiego

Do końca maja przyszłego roku nie ma mowy o jakichkolwiek nowych badaniach Całunu Turyńskiego, a doniesienia, jakoby w posiadaniu naukowców znajdowały się jakieś fragmenty tej relikwii nie odpowiadają prawdzie.Oświadczenie tej treści złożył jej kustosz, metropolita Turynu kardynał Severino Poletto.

Jak wiadomo najbliższe wystawienie Całunu przewidziane jest na przyszły rok (od 10 kwietnia do 23 maja). Jak zapewnił kardynał Poletto, który jest kustoszem relikwii należącej do papieża, po 22 kwietnia 1988 roku nikomu nie udostępniono żadnego jej fragmentu i doniesienia prasowe o najświeższych badaniach są niewiarygodne. „Nie ulega wątpliwości, że każdy naukowiec ma prawo prowadzić badania nad Całunem w zakresie swoich kompetencji, z poszanowaniem wrażliwości wiernych i praw jego właścicieli. Stolica Apostolska i arcybiskup Turynu apelują do nich o cierpliwość do czasu, gdy przygotowany zostanie wyraźny program badań. W tej chwili został on zawieszony do zakończenia przyszłorocznego wystawienia” - poinformował kard. Poletto.

W przyszłym roku na wystawienie Całunu przyjechać ma do Turynu Benedykt XVI. Jan Paweł II widział relikwie dwukrotnie: we wrześniu 1978 roku, a więc na krótko przed swym wyborem na Stolicę Piotrową, i dwadzieścia lat później, dokładnie 24 maja 1998 roku. Zmarły na wygnaniu w 1983 r. ostatni król Włoch Humbert II zapisał go papieżowi , który ze swej strony powierzył go arcybiskupowi Turynu. Całun od 1453 r. należał do dynastii sabaudzkiej, a od 1578 r. przechowywany jest w Turynie.

 

(za ekai.pl)Opcje Artykułu

Na razie nie będzie nowych badań Całunu Turyńskiego | 4 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
ZibiShalom śro, 6 maj 2009, 22:44:19

Nie wierzę w autentyczność Całunu, gdyż nie ma podstaw Biblijnych co do jego autentyczności ! Co już wcześniej udowodniłem pisząc na ten temat.

---
I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

 
reguly sob, 9 maj 2009, 11:06:13

> doniesienia, jakoby w posiadaniu naukowców znajdowały się jakieś fragmenty tej relikwii nie odpowiadają prawdzie

...bo naturalnie wszyscy ci naukowcy to zapewne banda klamcow.

> Nie ulega wątpliwości, że każdy naukowiec ma prawo prowadzić badania nad Całunem w zakresie swoich kompetencji, z poszanowaniem wrażliwości wiernych i praw jego właścicieli

a mnie sie zawsze wydawalo ze w zakresie poszukiwania prawdy i ocenie faktow.

---
Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

 
reguly sob, 9 maj 2009, 11:10:36

> doniesienia, jakoby w posiadaniu naukowców znajdowały się jakieś fragmenty tej relikwii nie odpowiadają prawdzie

i dlaej

> po 22 kwietnia 1988 roku nikomu nie udostępniono żadnego jej fragmentu i doniesienia prasowe o najświeższych badaniach są niewiarygodne

...proponuje te badania porownac z podobnymi badaniami przeprowadzonymi na materiale posiadanym przez Watykan przez obiektywne, neutralne laboratoria ;)

i wszystko sie wyjasni :D

 

---
Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

 
remigius pon, 18 maj 2009, 22:16:19

Czekam na mozliwość nowych badań i ich wyniki. Zawsze wierzyłem w autentyczność całunu, zarówno jako katolik, jak i potem, jako protestant. Zbyt wiele wyników badań interdyscyplinarnych przemawia do mnie za jego autentycznością. Jedno z nich - badanie na zawartość węgla C14 -  zaprzeczyło jakoby starozytnej prowieniencji całunu sytuując jego powstanie w XIV w. Ale to otylko jedno z badań, nie mające podstawowego znaczenia. Ważniejszy jest całkowity obraz wyłaniający się z badań. Zresztą badanie na C14 było robione na zanieczyszczonych próbkach, a samo procedura badania była bardzo niedoskonała w porównaniu z jej rozowjem do dnia dzisiejszego. Dlatego też to badanie należy koniecznie powtórzyć.

---
A ja odniosłem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano. (1 Kor 4,6)

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń