Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Rodzice do lamusa w kolorach tęczy!

Po okresie krytyki ze strony społeczności homoseksualnych, Departament Sprawiedliwości prezydenta Obamy wydał w poniedziałek oświadczenie utrzymujące, że dzieci nie potrzebują matki i ojca, a gospodarstwa homoseksualne zapewniają takie same warunki dorastania dzieciom, jak tradycyjne domostwa.Oświadczenie zostało złożone w charakterze defensywy przed federalnym Aktem Obrony Małżeństw (prawo Defense of Marriage Act – DOMA, wydane w 1996 roku, gdzie małżeństwo zdefiniowane jest jako wspólnota kobiety i mężczyzny). Jasno jest widoczny też fakt, że rząd wierzy, że prawo to jest dyskryminujące.

To pierwszy raz, kiedy departament sprawiedliwości stanął w opozycji do DOMA.

Oświadczenie zostało wydane w sądzie w Kaliforni, jako reakcja na proces pary homoseksualnej, Christophera Hammera i Arthura Smelta, którzy są małżeństwem i usiłują obalić ten akt prawny. Departament Sprawiedliwości wydał pierwsze oświadczenie w tej sprawie w czerwcu tego roku, oświadczenie, które zostało skrytykowane przez społeczność homoseksualną, ponieważ posłużono się w nim, w kilku aspektach, konserwatywnymi argumentami. W najnowszym oświadczeniu z kolei, departament wycofuje pewne argumenty, oferując znacznie słabszą defensywę.

Obama, podczas swej kampanii, powiedział, że nie zgadza się z Aktem Obrony Małżeństw, powtórzył to również liderom homoseksualistów podczas uroczystości w Białym Domu.

"Rząd nie twierdzi", czytamy w oświadczeniu, "że ma jakieś uzasadnione interesy w tworzeniu struktury prawnej, która promuje wychowywanie dzieci przez biologicznych rodziców. Logiczne jest zainteresowanie rządu odpowiedzialnym rozmnażaniem choć nie usprawiedliwia ono Kongresu do definiowania małżeństwa jako jedność między mężczyzną i kobietą".

Pozycja departamentu wobec prokreacji i wychowywania dzieci doprowadziła do frustracji adwokatów z organizacji Alliance Defense Fund (ADF), która jest głównym mediatorem w sprawie sądowej. Kluczowym argumentem ADFu miał być właśnie profil tradycyjnej rodziny.

"To bardzo rozczarowujące, że Departament Sprawiedliwości odrzucił pomysł, że dzieciaki najlepiej rozwijają się w domu z mamą i tatą", powiedział prawnik ADF - Brian Raum.

Raum nie zgodził się również ze stwierdzeniem Departamentu Sprawiedliwości jakoby liczne badania dowodziły, że rodzice tej samej płci stwarzają dobre warunki do wychowania dzieci.

"Jest to owszem temat obecnie prowadzonych badań. Jednak doświadczenia, wyraźnie pokazują, jak dobrze dzieci funkcjonują w tradycyjnej rodzinie".

Raum przypomniał także rozstrzygnięcie sprawy małżeństwa gejów w roku 2006 przez Sąd Najwyższy w Nowym Jorku: "Intuicja i doświadczenie sugeruje, że dziecko zyskuje najwięcej, kiedy przed swymi oczami, każdego dnia, ma model rodziny, w którym widzi mężczyznę i kobietę". W tym samym roku w innej sprawie, waszyngtoński sąd najwyższej instancji zarządził: "Jesteśmy pełni wiary, że ograniczenie małżeństw do składających się z obojga płci przedłuży rasę ludzką i wspomoże poprawny rozwój dziecka".

Przez odrzucenie tego typu argumentów, mówi Raum, Departament Sprawiedliwości rezygnuje z "jednej z najistotniejszych podstaw działalności DOMA, ale i praw małżeńskich obowiązujących w całym kraju".

Jeśli DOMA zostanie unieważniona, wszystkie 50 stanów będą zmuszone zalegalizować "małżeństwa gejów".

Christian telegraph

za www.ccm.plOpcje Artykułu

Rodzice do lamusa w kolorach tęczy! | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń