Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Zdrada

Witam serdecznie, mam 27 lat i jestem po slubie dopiero 6 miesięcy. Jakiś czas temu dowiedziałam się że moj mąż mnie zdradzał (fizycznie i psychicznie) tuż przed ślubem jak i po. Jestesmy po ślubie dopiero 6 miesięcy, powiedział mi o tym bo jak twierdzi dłużej już nie mógł wytrzymać. Wiem że jego spowiedź przed ślubna była nie szczera. Jestem katolikiem i dla mnie slub to cos ważnego. Jeszcze nie zdecydowałam ale chciałabym się dowiedzieć czy jest jakaś szansa aby unieważnić ten związek który został zbudowany na kłamstwie.Witam.

 

Oczywiście, że jest - jest to co prawda czasochłonne i bardzo nieprzyjemne ale się da.

Tylko, że w takim razie mam pytanie - a czy Pani składając przysięgę BOGU (bo małżeńska przysięga to przysięganiu Bogu) że będzie kochać swojego męża z zdrowiu i chorobie, w doli i niedoli Pani też kłamała?

No bo przychodzi kryzys - owszem, jako kobieta piszę wyraźnie, że Pański mąż sie zachował jak świnia i zasługuje na cięgi - ale co z Pani słowami? Jezus kazał nam przebaczać w nieskończoność obcym a co dopiero tym których przed Bogiem sobie wybraliśmy?

Przebaczenie nie jest łatwe - ale bez tej umiejętności życie nie ma sensu. Przebaczamy nie po to by innym było lepiej, ale by nam nerwy nie wysiadły. PRZEBACZAMY DLA SIEBIE SAMYCH.

Kolejna sprawa jest taka (wiem, że zabrzmi to okrutnie) ale ta sytuacja jest genialnym momentem by zadać sobie pytanie - dlaczego mój narzeczony, mój przyszły mąż szukał miłośći u innej? Czy nie byłam w stanie zapewnić mu takich warunków, że na inne nie chciał by patrzeć? Czy nauczyłam go szacunku do mojej osoby? Czy wpuściłam do łóżka przed ślubem? Jeśli tak to o czym my mówimy. Skoro wyraźnie dała Pani do zrozumienia swojemu narzeczonemu, że może uprawiać sex z osobą mu niezaślubioną - to skąd zdziwnienie że po ślubie NIE będzie uprawiał sexu z osobą niezaślubioną mu?

Prosze nie wieszać wszystkich psów na swoim małżonku - i szczerze uderzyć się w pierś. Macie już siebie samych to może czas zacząć życie na nowo? Szczera rozmowa o tym czego nam brak w sobie nawzajem - nie po to by atakować, ale po to by pomóc naszemu małżonkowi. A jak nie pomoże to zanim zdecydujecie sie na zaświadczenie o nieważności małżeństwa - proponuje terapię u psychologa małżeńskiego - najlepiej katolickiego.

 

A jeśli wiara nic dla was nie znaczy - to po jaki guzik wam ten ślub kościelny? (pytanie do wielu)

 

Życzę miłości nie tej opartej na emocjach, ale tej rozsądnej - na dobre i złe.

Pozdrawiam gorącoOpcje Artykułu

Zdrada | 10 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Zdrada
kacerz_Marek wto, 12 sty 2010, 00:09:31
<i>dowiedział<b>em</b> się że <b>moj mąż</b> (...) katoli<b>kiem</b> (...) nie zdecydował<b>em</b> - chciał<b>a</b>bym</i>
<p>
;)

---
Flp 4:4
 
Zdrada
esteban-82 wto, 12 sty 2010, 16:40:20

"Czy wpuściłam do łóżka przed ślubem?"

 

Jeśli NIE to o czym my mówimy, nic dziwnego że mężczyzna musiał szukać spełnienia w obięciach innej. A że po śluie też- no cóż, szedł do tego co znał i dawało mu radość seksualną.

Biologii ludzkiej nie oszukasz. Oczywiście sam czyn zdrady (nie ważne- kobiecej czy męskiej), zasługuje na negatywną ocenę. Tak to, wbrew naturze, cywilizacja ludzka w większości kultur wykształciła że normą obyczajową jest monogamia. I słusznie.

Pamiętaj zarazem że twój mąż czując żal i wyrzuty sumienia zdecydował sie to ujawnić i jak mniemam prosić o wybaczenie. Zdaje się że wybaczanie to domena chrześcijan. A jeżeli nie potrafisz przebaczyć to może zrozumiesz ten incydent poznając szerzej nature człowieka jako istoty bigamicznej, przystosowanej do życia stadnego/ haremowego.

---
Czy nie starczy, że ogród jest piękny?
Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?


ἄθεος

 
Zdrada
Arletta Bolesta pon, 26 gru 2011, 15:59:15
Witam,

w przypadku zapytań z dziedziny kościelnego procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa:

a.bolesta@op.pl

12-636-65-41 (od godz. 19.30 do godz. 20.00)

dr Arletta Bolesta

adwokat kościelny
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń