Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

New York Times atakuje papieża w dzień imienin

We wczesnych latach 80. archidiecezja, której przewodził Kard. Ratzinger lekceważyła raporty psychiatry Dr. Wernera Hutha. Piszą o tym N. Kulish and K. Bennhold w wydaniu drukowanym NYT z dnia 19 marca.Psychiatra, u którego leczył się ksiądz pedofil wielokrotnie ostrzegał – pisemnie i ustnie - władze kościelne – bez skutku. Ratzinger miał sygnować decyzję o wysłaniu księdza na terapię, po której powrócił on do obowiązków duszpasterskich.

Dr Huth podkreśla, że postawił trzy warunki ks. Hullermanowi. Miał się trzymać z dala od alkoholu, młodzieży i być superwizowany.

Mniej niż pięć lat później został oskarżony o molestowanie chłopców, a w 1986 roku został skazany za wykorzystywanie seksualne w Bawarii.

Wikariusz generalny Gerhard Gruber wziął na siebie winę za delegowanie ks. Hullermana do pracy z młodzieżą i dorosłymi. Nazwał to "poważnym błędem".

Psychiatra zastrzegł, że nie miał żadnego bezpośredniego kontaktu z arcybiskupa Ratzingerem i nie ma pojęcia, czy arcybiskup wiedział o jego ostrzeżeniach.

Na zakończonej przedwczoraj sesja plenarnej episkopatu bawarskiego biskupi nie wykluczyli wypłacenia odszkodowań dla ofiar molestowania. Powzięli także decyzję, że każdy przypadek podejrzenia o pedofilię skierują do prokuratury. Do tej pory procdura śledcza leżała w gestii ofiar.

Tymczasem na łamach dziennika Die Welt przewodniczący niemieckiego episkopatu bronił Benedykta XVI. W gościnnym komentarzu pt. Bajka o milczącym Papieżu abp Robert Zollitsch napisał, że "nie ma Papieża dla Niemiec i Papieża dla Hiszpanii. Jest jeden Papież dla całego Kościoła powszechnego". Abp Zollitsch zauważył, że dziś oczekuje się od Papieża stanowczego głosu w sprawie pedofilii w Niemczech, tymczasem Papież już wielokrotnie na ten temat się wypowiadał, ale w Niemczech "często nikt nie chciał go słuchać".

Kulmiacja dyskusji nad pedofilią miałą miejsce tuż przz papieskimi imieninami. Nic ich jednak nie zakłóciło. Prezydent Włoch prosi Benedykta XVI, by zechciał przyjąć "najszczersze życzenia pomyślności i osobistej pogody", jakie składa mu "w imieniu własnym i narodu włoskiego". Dziś wieczorem o godz. 18.00 papież weźmie udział w koncercie jaki na jego cześć przygotował niemiecki zespół Henschel Quartett oraz mezzosopranistkę Susanne Kelling. Zaprezentują oni oratorium "Siedem ostatnich słów Zbawiciela na Krzyżu" w nowej wersji José Peris Lacasa. W Watykanie dzień imienin papieża jest wolny od pracy.

Na zdj. Ks. Hullermann

NYT/KAI/RVOpcje Artykułu

New York Times atakuje papieża w dzień imienin | 1 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
montsegur nie, 21 mar 2010, 02:18:41

"Superwizowany" - nie wiedziałem, że to słowo już się zadomowiło w polskim. Po polsku to po prostu "nadzorowany". Nieco krótsze i przez to praktyczniejsze...

Cheers!!!

---
Uwolnić Rudolfa, Frőlicha i Stolz! Zűndel nareszcie wolny!

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń