Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Pediatrzy: szkoła nie powinna utwierdzać w orientacji homoseksualnej

W Polsce ma wejść zakaz krytykowania zachowań seksualnych nastolatków. Ameryka poszła dalej. Psychologowie szkolni i organizacje LGBT przekonują uczniów do orientacji homoseksualnej, mimo że niepewna swojej tożsamości grupa młodych ludzi w większości wyrasta na osoby heteroseksualne.Organizacja zawodowa pediatrów rozesłała listy do kuratorów oświaty w Stanach Zjednoczonych z ostrzeżeniem, że promowanie homoseksualnego stylu życia czy też 'utwierdzanie' go wśród młodych ludzi może im zaszkodzić.

List, który został wysłany kilka dni temu przez American College of Pediatricians, organizację typu nonprift - utrzymywaną przez członków i darczyńców - do kuratorów oświaty mówi otwarcie: "Zadaniem szkoły nie jest diagnozowanie i próba leczenia stanu zdrowia ucznia, a z całą pewnością rolą szkoły nie jest 'potwierdzanie' postrzeganej, osobistej orientacji seksualnej ucznia."

Co więcej szkoła może przysporzyć dziecku "życia wypełnionego niepotrzebnym bólem i cierpieniem", kiedy wzmacnia i promuje zachowanie wybrane przez dziecko w konsekwencji "chaosu i pomieszania".

W liście podpisanym przez przewodniczącego organizacji doktora Toma Bentona czytamy dalej: "Szkoły motywowane nawet szlachetnymi intencjami, kiedy wzmacniają [promują] to zaburzenie [chorobę, dolegliwość – disorder], chociaż brzmi to ironiczne – szkodzą."

Grupa stworzyła także stronę internetową zatytułowaną Facts about Youth [Fakty na temat młodzieży], która ma służyć jako materiał źródłowy dla dyrektorów szkół i urzędników ds. oświaty, którzy mogą w ten sposób pozyskiwać informacje pochodzące ze źródła nie związanego z polityką czy kościołem.

Urzędnicy College of Pediatricians wyrazili opinię, że celem ich działania jest reakcja - przeciwstawienie się informacjom zawartym w broszurze pt. "Po prostu fakty o młodzieży i orientacji seksualnej", która została rozesłana do tych samych szkół w 2008, i była w części sfinansowana przez American Psychological Association.

Według College of Pediatricians broszura ta "pomija zasadnicze fakty oraz promuje zalecenia, które zostały obalone przez kilka dziesięcioleci badań naukowych i zakrojonych na szeroką skalę badań klinicznych."

Na stronie College of Pediatricians czytamy też, że najbardziej niepokojącym jest fakt, że "proponowane zalecenia narażą młodych ludzi na zwiększone ryzyko wystąpienia poważnych strat psychicznych, emocjonalnych i fizycznych."

List rozesłany do ponad 14 tysięcy kuratorów oświaty w całych Stanach Zjednoczonych oraz strona internetowa dają wychowawcom informację, która jest sprzeczna z długą listą innych czynników włączając w to posunięcie, które miałoby stworzyć specjalne oświadczenia dla uczniów z problemem tożsamości płci, która to kwestia jest dyskutowana na poziomie Kongresu.

Kalifornia od dawna utrzymuje standardy nauczania, które zatwierdzają zachowanie homoseksualne. Zgodnie z kampanią na rzecz dzieci i rodziny [Campaign for Children and Families] – nowym stanowym planem legislacyjnym, paragraf numer 82 może zostać zastosowany wobec dzieci, które naruszają narzucone przez szkoły "wolne od dyskryminacji" obszary dotyczące transseksualistów, homoseksualistów i innych. 

Organizacje ds. rodziny ostrzegają, że oczekująca na apropbatę władz stanowych legislacja zawiera możliwość - poprzez nazwanie poparcia dzieci dla tradycyjnej formy małżeństwa, naturalnych ról płciowych, czy też Biblii jako 'nienawiści', 'brak tolerancji' czy też 'dyskryminacji' – ukarania tych uczniów, jak również ich nauczycieli i rodziców, którzy po prostu wspierają naturalne wartości rodzinne.

Tego rodzaju przepisy są bardzo rozpowszechnione w Wielkiej Brytanii, gdzie urzędnicy potwierdzają, że nawet 5-latek może zostać nazwany "osobą łamiącą prawo, winowajcą" za swoje komentarze na placu zabaw dotyczące wartości rodzinnych.

Co więcej urzędnicy w Maine rozważają wprowadzenie zasad proponowanych przez rzeczników homoseksualizmu, na mocy których wszystkie szkoły byłyby zobowiązane do umożliwienia uczniom płci męskiej i żeńskiej dostępu do toalety i szatni odpowiadającej płci z jaką dany uczeń się 'identyfikuje' .

"Dokładne badania pokazują, że większość nastolatków, którzy początkowo doświadczają pociągu seksualnego do osób tej samej płci, bądź też są seksualnie zdezorientowani, nie doświadcza już tego typu pociągu w wieku 25 lat" – można przeczytać w liście. "W jednym z badań aż 26 procent dwunastolatków stwierdziło, że są niepewni swoje orientacji seksualnej, a jedynie 0d 2 d0 3 procent dorosłych faktycznie identyfikuje się jako osoby homoseksualne."

Pismo wyjaśnia: "Wychowawcy powinni wziąć pod uwagę fakt, że większość pytanych o kwestie seksualne młodych ludzi ostatecznie przyjmie tożsamość heteroseksualną.

Na stronie internetowej można też przeczytać, że nawet dzieci z Zaburzeniem Tożsamości Płciowej [Gender Identity Disorder], które polega na tym, że dziecko jest przekonane, że chce być osobą płci przeciwnej, w większości po kilku latach zatracają to pragnienie, "o ile zachowanie nie jest wzmacniane".

"W kontaktach z młodzieżą doświadczającą pociągu do osób tej samej płci, istotne jest zrozumienie faktu, że nie ma dowodów wskazujących na to, że dana osoba rodzi się 'gejem', czy też osobą określaną jako 'transgender'. Przeciwnie, najlepsze z dostępnych badań wskazują na fakt, że to co predysponuje dzieci i nastolatków do pociągu o charakterze homoseksualnym albo do dezorientacji płciowej [gender confusion] jest wynikiem wielorakich czynników – głównie o charakterze społecznym i rodzinnym" – można przeczytać na stronie.

W liście czytamy, że dla osób będących pod wpływem tego rodzaju oddziaływań, skuteczna jest terapia.

NARTH - The National Association for Research and Therapy of Homosexuality [Krajowe Stowarzyszenie na rzecz badań i terapii homoseksualizmu] opublikowało niedawno przełomowe badanie  i  analizę obejmującą 125 lat badań naukowych i doświadczeń klinicznych zajmujących się problematyką homoseksualności. Z tego sprawozdania zatytułowanego: "Co pokazują Badania"  ['What Research Shows'] płyną trzy główne wnioski: (1) osoby, u których występuje niechciany pociąg do osób tej samej płci, często mogą być z powodzeniem leczone. (2) nie ma niepotrzebnego ryzyka dla osób rozpoczynających taką terapię i (3) jako grupa osoby homoseksualne doświadczają znacznie wyższego poziomu problemów związanych ze zdrowiem psychicznym i fizycznym niż osoby heteroseksualne" - czytamy w liście.

Wśród zagrożeń stojącymi przed młodymi dziećmi, którym wskazuje się i utwierdza styl życia koncentrujący na zachowaniach w obrębie tej samej płci, należy wymienić: wyższe wskaźniki chorób przenoszonych drogą płciową, alkoholizm, uzależnienia, lęk, depresję i samobójstwa."

"Szkoły publiczne, sugerując, że pociąg do osób tej samej płci jest naturalny i niezmienny" mogą wyrządzić uczniom krzywdę" mówi Mathew Staver założyciel i dziekan  Liberty Counsel of Liberty University School of Law. "Badania pokazują, że młodzież doświadczanie przez młodzież dezorientacji płciowej ma charakter tymczasowy. Sugerowanie uczniowi, że doświadczana przez niego tymczasowa dezorientacja seksualna oznacza, że jest on homoseksualistą jest niszczące i szkodliwe" – powiedział.

Den Trumbull, wiceprezes organizacji pediatrów oświadczył, że jest zbyt wiele sytuacji, w których dezinformacje lub błędne założenia prowadzą wychowawców kierujących się jak najlepszymi zamiarami do przyjęcia linii postępowania, która faktycznie jest szkodliwa dla młodych ludzi borykających się dezorientacją płciową.Opcje Artykułu

Pediatrzy: szkoła nie powinna utwierdzać w orientacji homoseksualnej | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń