Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Działacze "pro-life" przeciwko Komorowskiemu

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zajęło stanowisko w wyborach prezydenckich. Katolik nie powinien głosować na Bolesława Komorowskiego, gdyż ten popiera zabijanie poczętych ludzi dla procedury in vitro. Stanowisko to jest zgodne z wytycznymi dokumentu papieskiego Evangelium Vitae – podkreślają obrońcy życia. "My obrońcy życia, katolicy, mamy bardzo prosty wybór na kogo oddać swój głos " – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez prezesa stowarzyszenia, Antoniego Ziębę.

"Warto przypomnieć, że to Jarosław Kaczyński zredagował ogłoszony w styczniu tego roku projekt konstytucji RP, w którym zapisano prawo człowieka do życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. Poseł Bolesław Piecha z PIS-u opracował projekt ustawy całkowicie zakazujący procedury in vitro" – piszą działacze pro-life.

"Natomiast Bronisław Komorowski jest przeciwny konstytucjonalnemu precyzyjnemu zabezpieczeniu prawa człowieka do życia od poczęcia po naturalny kres – głosi list - a na samym początku kampanii publicznie poparł stosowanie procedury in-vitro. Jego kandydatura nie może być poparta przez żadnego obrońcę życia, przez żadnego katolika".

Marszałek Komorowski uzasadnia poparcie dla in vitro afirmacją życia. - Celem metody in vitro jest powołanie życia - mówił w wywiadzie dla KAI.  - To trzeba dostrzec. To jest istotna różnica w porównaniu z aborcją – zaznaczył kandydat. - "Likwidacja zarodków towarzysząca metodzie in vitro jest bardzo poważnym problemem”. - przyznał - Trzeba to ograniczać – stwierdził.

 Opcje Artykułu

Działacze "pro-life" przeciwko Komorowskiemu | 4 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Rafi F wto, 15 cze 2010, 08:18:30

Pamęć mam krótką ale jeszcze pamiętam dlaczego Marek Jurek rozstał się z PIS i jak głosował nad wspomnianą ustawą Kaczyński ze świtą. Proszę więc o nie rozpowszechnianie na forum przedwyborczych hipokryzji!

---
czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

 
witold.j.w wto, 15 cze 2010, 17:31:48

"Pro-life" ma prawo agitować przeciw Komorowskiemu. My zaś nie powinniśmy przenosić sporów politycznych na to forum. Dlatego wypowiadam się bez nazwisk, aby niepotrzebnie nie podnosić temperatury dyskusji. Problem jednak jest. Polega na zgodności programu działania polityka-chrześcijanina z jego sumieniem. Taka 100% zgodność jest po prostu niemożliwa, bo radykalny program 100% katolicki(na przykład) jest utopijny. Ale zawsze spośród różnych realnych możliwości należy wybierać tę najlepszą według sumienia, mimo że daleką od ideału. Gdyby wiara stawiała politykowi tylko wybór "wszystko albo nic", żaden chrześcijanin poważnie traktujący swój śwatopogląd nie mógłby być politykiem.

Nie ma wątpliwości, że niszczenie zarodków towarzyszące jak dotąd nieodłącznie metodzie in-vitro jest ciężkim wykroczeniem przeciw 5 przykazaniu. A co ma zrobić chrześcijański wyborca wiedząc, że żaden z kandydatów nie zabroni tej metody bo albo nie chcą, albo nie mogą, albo mają inne priorytety? Nie iśc na wybory, czy wybrać tego, który jest najbliższy naszym oczekiwaniom? Nie zapominajmy też, że in-vitro, to nie jedyna sprawa różnicująca kandydatów na prezydenta.

---
Prawda leży tam, gdzie leży.

 
montsegur pią, 18 cze 2010, 15:28:43

Cóż, może w takim razie najlepiej głosować na Korwina?

Cheers!!!

---
Uwolnić Rudolfa, Frőlicha i Stolz!

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń