Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Lesbijski blog o inicjatywie 'prohomofobia'

Polemiki

"Trzyczęściowy garnitur” to blog lesbijski, pierwszy który zauważył inicjatywę “prohomofobia“. Być wyróżnionym przez – społecznie zaangażowane – Safony jest nawet nobilitujące. To tak jakby sama J. Butler kiwnęła na nas palcem. Ewa, autorka dodała nonszalancki wpis.

 • Zawsze bawiły mnie przepychanki spod znaku “to jest wrodzone!”.

 

Ustawia na celowniku południowoamerykańskiego intelektualistę Nicolása Gómeza.

 • Urzekło mnie również credo państwa anonimowych homofobów: ”Tolerować nie znaczy zapomnieć, że to, co tolerujemy, na nic więcej nie zasługuje” (by kolumbijski katolicki tradycjonalista Nicolás Gómez Dávila). Oraz disclaimer, że oczywiście nie nawołują do nienawiści i według nich każdy człowiek ma prawo do wolności i szczęścia. Co myśli o inicjatywie prohomofobia? Teraz homofobom jest znacznie trudniej. Skąd ta myśl? A bo znalazłam dziś w sieci stronkę ProHomofobia.pl. Ciekawa, kto za nią stoi (szczególnie że autorzy zbierają datki na swoją działalność, więc dobrze by było sprawdzić, czy to nie oszuści).

 

Dr Julie Harren to – niezbyt ambitne – “ciacho” - ośmiela się sugerować.

 • Ot, na przykład znalazłam u nich żeński odpowiednik Camerona – Julie Harren. Całkiem ponętny zresztą (dlaczego nasi konserwatyści zawsze zapraszają brzydala Camerona?)

 

Arogancję blogerek dopełnia kolonialne poczucie wyższości. Heteroseksualność jest dla nich krajem podbitym, wyjałowionym z oryginalności i drugorzędnym. Wydaje im się, że wstępują na tereny zaludnione przerażonymi tubylcami wyposażonymi w dzidy i maczety, którzy nie mają czym odpowiedzieć na nowoczesne karabiny i wozy bojowe. Cóż to za paradoks! Narzędzia podboju – media, konstrukcjonizm, redefinicje – dają zwycięzcom tak ogromną przewagę, że nabierają oni przekonania, iż prawda jest całkowicie i bezspornie po ich stronie. Gdy zaczynają wierzyć w to święcie (dogmatycznie) ich monstrualna ideologia staje się nagle ponura. Poczucie pewności siebie autorek – uzasadnione czymś w rodzaju dawnych punktów za pochodzenie – graniczy z fanatyzmem i szyderstwem a intelektualne redukcje, które odnoszą do przyczyn homoseksualizmu, płciowej komplementarności czy trwałości pożycia homoseksualnego rozwadniają progresistowski wizerunek LGBT.

 

Najgorsze jednak co spotyka przyjaciółki Kingi Dunin i Krytyki Politycznej zawiera się w terminie izolacja. Przyznajemy ze wstydem, że otwarte miasto mieści się w granicach naszego portalu, nie zaś lesbijskiej subkultury. Mniejszość niekoniecznie zrównuje się z jakością. Poziom dialektyki i narracji zwycięzców nam nie odpowiada. Przekraczamy podziały polityczne, bezpieczne granice i mocodawcze zakotwiczenia, żeby dotrzeć do prawdy. Tu się zaczyna rozdźwięk. Ewa i jej koleżanki mogą nie wiedzieć co to jest prawda; tak dalece zabrnęły w świat konstrukcji i przeistoczeń, że ontologiczna zgodność z rzeczywistością niewiele je zajmuje i nic nie obchodzi. W gmatwaninie znaczeń wyrastają na bohaterki powieści Virginii Woolf, dla których przemoc i śmierć jest doskonalszą funkcją wolności.

 

To, co jest proste dla autorek, nam wydaje się złożone, począwszy od przyczyn homoseksualizmu a skończywszy na jego kulturowym rezonansie. To co dla blogerek jest końcem ich osobistej historii na tle społecznych przemian, dla nas jest początkiem. Mamy mnóstwo pytań. O miejsce lesbijskiej i gejowskiej tożsamości, o relację hetero- do homoseksualności, o konsekwencje wywyższenia seksualności. Czekają nas kolejne projekty. Planujemy otoczyć rodziców homoseksualnych dzieci wsparciem, wypromować zdrowie osób homoseksualnych, przeprowadzić kampanię reklamową “nigdy nie eksperymentowałem z własną płcią”. Jak na krótki żywot, który nam życzą dziewczyny z ”Trzyczęściowego garnituru”, zadań jest zbyt wiele. Będziemy żyć długo i szczęśliwie , czego i Ewie szczerze życzymy. A może razem coś odnajdziemy?

 

Człowiek TAK! Homoseksualizm NIE!

prohomofobia.plOpcje Artykułu

Lesbijski blog o inicjatywie 'prohomofobia' | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń