Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Gazeta Wyborcza: parada milowym krokiem

Organizatorzy Europride 2010 rozpoczynają akcję społeczną pod hasłem “Nie lękajcie się”. To odpowiedź na apel Fundacji Mamy i Taty o zakaz “parady homoseksualistów na Trakcie Królewskim”. Europride 2010 – organizowany co roku w innym europejskim mieście festiwal kulturalny mniejszości seksualnych – 17 lipca ma przejść ulicami Warszawy.
Akcję przeciw niemu podjęła miesiąc temu Fundacja Mamy i Taty. Twierdzi, że parada ma doprowadzić do adopcji dzieci przez pary homoseksualne, co byłoby wbrew dobru dzieci. Pod apelem “Cała Polska chroni dzieci” (w którym wzywa polityków do niepopierania takich zmian w prawie, a potencjalnych sponsorów o niewspieranie Europride) zebrała kilkadziesiąt podpisów znanych osób, m.in. naukowców i artystów.

Kilka dni temu fundacja zaapelowała do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, by “wykorzystując możliwości prawne, swój autorytet i siłę przekonywania, zrobiła wszystko, by Trakt Królewski nie stał się miejscem przemarszu europejskiej parady homoseksualistów”. Powołała się na własny sondaż, z którego wynika, że 79 proc. ludzi “przyjęłoby z niechęcią fakt przejścia homoseksualnej parady przez miejsce o tak emocjonalnym znaczeniu dla Polski i Polaków”. Organizatorzy Europride 2010 w odpowiedzi ogłoszą dziś inaugurację kampanii społecznej pod hasłem “Nie lękajcie się”. Ma zachęcić do udziału w paradzie. Otworzy ją performance pod hasłem “rzuć w pedała po raz ostatni”, w którym udział wezmą m.in.: Katarzyna Figura, Maria Peszek, Maria Sadowska, Magdalena Środa, Ewa Wanat, Ryszard Kalisz i Kuba Wojewódzki.

Organizatorzy określają paradę jako “milowy krok w dziejach Europy i symboliczne wydarzenie dla miasta, w którym jeszcze pięć lat temu Parada Równości przeszła nielegalnie, bo urzędujący prezydent Warszawy Lech Kaczyński jej zakazał”. I powołują się na badania “Newsweeka”, że 7 proc. warszawiaków deklaruje udział w Europride 2010. W sondzie przeprowadzonej przez warszawską edycję GW ponad 80 procent Warszawiaków było przeciwnych gejowskiej paradzie.

Gazeta WyborczaOpcje Artykułu

Gazeta Wyborcza: parada milowym krokiem | 2 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Gazeta Wyborcza: parada milowym krokiem
Kruk pon, 28 cze 2010, 23:24:16

Oczywiście gejzeta aborcza pierwsza ku adoracji. tfu! 

---
Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

 
Gazeta Wyborcza: parada milowym krokiem
medieval_man wto, 29 cze 2010, 15:24:59

I jeszcze to hasło: "Nie lękajcie się" wpisujące się w tradycję całowania ziemi kaliskiej przez posła Siwca. Dodatkowo sugerujące, że brak zgody na homoseksualną propagandę jest skutkiem jakiegos lęku. No tak... "homofobia"

---
Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii, rozumienia, które wychodzą poza klasyczną fundamentalistyczną interpretację

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń