Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Ten wyrok zmienia wszystko

Sąd Najwyższy w USA orzekł, że studenckie organizacje religijne nie mogą zabronić wstępowania w swoje szeregi osobom, które nie praktykują religii. Oznacza to, że nie mogą także “dyskryminować” homoseksualistów. Jeżeli gej lub lesbijka zażądają uczestnictwa w organizacji religijnej lub preferującej określony styl życia będą musieli być przyjęci w jej szeregi.Sąd rozstrzygał w sprawie Christian Legal Society przeciw Martinezowi w związku z odmową zarejestrowania organizacji religijnej przez Hastings College of Law w San Francisco. Organizacja CLS nie zgodziła się na to, aby w jej szeregi przyjmować osoby, które prowadzą styl życia sprzeczny z nauczaniem moralnym. Liberalni sędziowie SN w ogóle nie wzięli pod uwagę faktu, że organizacje religijne mają konstytucyjne prawo do określania tego, kto może do nich przynależeć, jaka ma być ich misja i kto może nimi kierować.

Sprawie przyglądały się liczne środowiska, w tym w szczególności homoseksualiści.

Sąd podjął decyzję głosami 5 sędziów „za” przy 4 „przeciw.” Sędziowie liberalni uznali, że wierzenia religijne są dyskryminujące i porównali je do poglądów rasistowskich. Stwierdzili, że władze uczelni Hastings College of The Law w San Francisco miały prawo odmówić rejestracji organizacji Christian Legal Society, gdyż ta nie przestrzegała antydyskryminacyjnej polityki uczelni, która zabrania dyskryminacji kogokolwiek m.in. z powodu religii. Uczelni nie podobał się zapis regulaminu, który ograniczał członkostwo w organizacji religijnej jedynie do osób, które przestrzegają zasad moralnych.

Amerykańskie Centrum na rzecz Prawa i Sprawiedliwości, które reprezentowało przed sądem liczne studenckie organizacje chrześcijańskie uznało orzeczenie sądu za skrajnie rozczarowujące. Przedstawiciele Centrum stwierdzili, że jest ono szkodliwe i narusza konstytucyjne prawa dotyczące wolności religijnej.

Sędziowie, którzy uznali prawo organizacji religijnych do decydowania o zasadach członkostwa, obejmowania kierowniczych stanowisk itp. są oburzeni decyzją pozostałych sędziów, którzy naruszyli zasadę wolności religijnej.

Na zdj. Elen Kagan, sędzia Sądu Najwyższego


LifeSiteNews.com/ASOpcje Artykułu

Ten wyrok zmienia wszystko | 3 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Ten wyrok zmienia wszystko
LuTom pon, 5 lip 2010, 08:21:55

Dziwny tytuł na wiadomość. Bo niby co znaczy zmienia wszystko? Ameryka to zawsze był dziwny kraj, w którym w imię poprawności politycznej nie wolno kogoś nazwać "głupim", tylko "mądrym inaczej". Myślę, że będzie jakaś procedura odwoławcza, lub delikatna zmiana w statucie i po krzyku.

 
Ten wyrok zmienia wszystko
montsegur śro, 7 lip 2010, 13:22:10

No przecież wiadomo kim jest ta Elena Kagan http://www.theoccidentalobserver.net/articles/MacDonald-Kagan.html
Czyli że co: organizacje nie mają już prawa decydować o tym kto ma być ich członkiem? Nie dziwi mnie to, jeśli wziąć pod uwagę rodzaj obecnej administracji oraz z kogo się ona składa i komu służy...

Cheers!!!

---
Uwolnić Rudolfa, Frőlicha i Stolz!

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń