Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Inicjatywa "ProHomofobia" prostuje

Inicjatywa ProHomofobia zwraca uwagę uwagę na nieścisłości w interpretacji badań CBOS o stosunku Polaków do osób homoseksualnych. Opinie respondentów są zgodne ze stanowiskiem Kościoła i nie wynikają z krzywdzących stereotypów - pisze redakcja nowego portalu poświęconego homoseksualizmowi. 

 

Sz.P. Redaktor Naczelny

Marcin Przeciszewski

Katolicka Agencja Informacyjna

Oświadczenie Inicjatywy Prohomofobia.pl

Dnia 6 lipca br. KAI – z okazji badania stosunku opinii publicznej do gejów i lesbijek – opublikowała krótki wywiad z red. C. Gawrysiem, w którym padły pod adresem polskiego społeczeństwa poważne zarzuty o stereotypizowanie gejów i lesbijek. Autor wypowiedzi powoływał się na nauczanie Kościoła.

W badaniu CBOS nie znalazły się żadne dane, które w świetle stanowiska Kościoła o homoseksualizmie uprawniałyby do wysuwania oskarżeń pod adresem polskiego społeczeństwa. Legitymizowanie – nauczaniem kościelnym – niespójnych tez na temat stereotypizacji gejów i lesbijek jest poważnym nadużyciem, które może wprowadzić “zamieszanie w umysłach wiernych” i należy do repertuaru – wyjątkowo wyrafinowanych – “metod stosowanych, przez środowiska LGBT, aby wykazać że jakakolwiek krytyka lub zastrzeżenia wobec osób homoseksualnych, ich działania i stylu życia, jest po prostu formą niesprawiedliwej dyskryminacji”.

Odmowa osobom homoseksualnym prawa do wykonywania niektórych zawodów – w świetle nauczania Kościoła – nie jest dyskryminacją negatywną (C. Gawryś pomija istnienie dyskryminacji pozytywnej, sprawiedliwej), tak jak nie jest nią odmowa adopcji i wielu innych przywilejów.

“Istnieją dziedziny, w których nie jest przejawem niesprawiedliwej dyskryminacji uwzględnienie skłonności seksualnej, na przykład gdy chodzi o adopcję dziecka lub powierzenie go opiekunom, zatrudnienie nauczycieli lub trenerów sportowych, służbę wojskową” – oświadcza Kongregacja Wiary. Zgodna z nauczaniem Kościoła jest też opinia większości, że homoseksualizm nie jest normą.

Powszechny na świecie sąd, że osoby homoseksualne nie mają wyposażenia odpowiedniego do sprawowania funkcji wychowawczych znajduje odzwierciedlenie w dyskusji psychologów, pedagogów i filozofów. Jest to więc sąd jak najbardziej racjonalny, który oddala zarzut o dyskryminację i generalizowanie. Opinie Polaków nie wynikają z uprzedzeń. Najlepiej o tym świadczy fakt, że w badaniu CBOS respondenci wyrażali chęć współpracy z osobami homoseksualnymi i nie przeszkadzałoby im także to, że gej lub lesbijka sprawowaliby funkcje kierownicze.

Nie można również wyciągać zbyt daleko idących wniosków z faktu, że bardziej lubimy ogół gejów, gdy znamy jakiegoś konkretnego geja. Taka prawidłowość może być następstwem efektu ekspozycji: kogo oglądamy, z kim się kontaktujemy tego bardziej lubimy. Nie zaś, jak sugeruje red. Gawryś redukcji rzekomo silnie zakorzenionych stereotypów, pod które automatycznie podciąga się ocenę płciowych kompetencji gejów i lesbijek.

Redakcja Prohomofobia.pl

C. Gawryś manipuluje danymi CBOS

Uwagi dotyczące projektów legalizacji związków między osobami

Stereotypy nt. homoseksualizmu wymagają przypomnienia stanowiska Kościoła

 

Portal "ProHomofobia.pl"  jest niezależną, studencką inicjatywą. Dostarcza zgromadzonych w jednym miejscu informacji o najdonioślejszym eksperymencie cywilizacyjnym: zmianie statusu męskości, kobiecości, małżeństwa i rodziny – poprzez promocję homoseksualizmu. Czytelnicy serwisu mają do dyspozycji kilka działów tematycznych: nauka, wiadomości z kraju i zagranicy, publicystyka. Znajdą w nich informacje o homoseksualnych adopcjach, małżeństwach, o przyczynach homoseksualizmu i osobowościowych różnicach między gejami, lesbijkami a osobami heteroseksualnymi oraz o związkach kultury i polityki z trendami narzucanymi przez homoseksualne lobby.

 

ProHomofobia

 Inicjatywa "ProHomofobia" prostuje | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wielkanoc
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Menu Użytkownika

  Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
  Nie pamiętasz hasła?

  Sonda

  Czy uważasz że decyzja Benedykta XVI o zdjęciu ekskomuniki z lefebrystycznych biskupów była słuszna?

  Czy uważasz że decyzja Benedykta XVI o zdjęciu ekskomuniki z lefebrystycznych biskupów była słuszna?

  •  Tak
  •  Nie
  •  Nie mam zdania
  0
  Wyniki
  | 10,704 głosów | 9 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń