Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Inicjatywa "ProHomofobia" prostuje

Inicjatywa ProHomofobia zwraca uwagę uwagę na nieścisłości w interpretacji badań CBOS o stosunku Polaków do osób homoseksualnych. Opinie respondentów są zgodne ze stanowiskiem Kościoła i nie wynikają z krzywdzących stereotypów - pisze redakcja nowego portalu poświęconego homoseksualizmowi. 

 

Sz.P. Redaktor Naczelny

Marcin Przeciszewski

Katolicka Agencja Informacyjna

Oświadczenie Inicjatywy Prohomofobia.pl

Dnia 6 lipca br. KAI – z okazji badania stosunku opinii publicznej do gejów i lesbijek – opublikowała krótki wywiad z red. C. Gawrysiem, w którym padły pod adresem polskiego społeczeństwa poważne zarzuty o stereotypizowanie gejów i lesbijek. Autor wypowiedzi powoływał się na nauczanie Kościoła.

W badaniu CBOS nie znalazły się żadne dane, które w świetle stanowiska Kościoła o homoseksualizmie uprawniałyby do wysuwania oskarżeń pod adresem polskiego społeczeństwa. Legitymizowanie – nauczaniem kościelnym – niespójnych tez na temat stereotypizacji gejów i lesbijek jest poważnym nadużyciem, które może wprowadzić “zamieszanie w umysłach wiernych” i należy do repertuaru – wyjątkowo wyrafinowanych – “metod stosowanych, przez środowiska LGBT, aby wykazać że jakakolwiek krytyka lub zastrzeżenia wobec osób homoseksualnych, ich działania i stylu życia, jest po prostu formą niesprawiedliwej dyskryminacji”.

Odmowa osobom homoseksualnym prawa do wykonywania niektórych zawodów – w świetle nauczania Kościoła – nie jest dyskryminacją negatywną (C. Gawryś pomija istnienie dyskryminacji pozytywnej, sprawiedliwej), tak jak nie jest nią odmowa adopcji i wielu innych przywilejów.

“Istnieją dziedziny, w których nie jest przejawem niesprawiedliwej dyskryminacji uwzględnienie skłonności seksualnej, na przykład gdy chodzi o adopcję dziecka lub powierzenie go opiekunom, zatrudnienie nauczycieli lub trenerów sportowych, służbę wojskową” – oświadcza Kongregacja Wiary. Zgodna z nauczaniem Kościoła jest też opinia większości, że homoseksualizm nie jest normą.

Powszechny na świecie sąd, że osoby homoseksualne nie mają wyposażenia odpowiedniego do sprawowania funkcji wychowawczych znajduje odzwierciedlenie w dyskusji psychologów, pedagogów i filozofów. Jest to więc sąd jak najbardziej racjonalny, który oddala zarzut o dyskryminację i generalizowanie. Opinie Polaków nie wynikają z uprzedzeń. Najlepiej o tym świadczy fakt, że w badaniu CBOS respondenci wyrażali chęć współpracy z osobami homoseksualnymi i nie przeszkadzałoby im także to, że gej lub lesbijka sprawowaliby funkcje kierownicze.

Nie można również wyciągać zbyt daleko idących wniosków z faktu, że bardziej lubimy ogół gejów, gdy znamy jakiegoś konkretnego geja. Taka prawidłowość może być następstwem efektu ekspozycji: kogo oglądamy, z kim się kontaktujemy tego bardziej lubimy. Nie zaś, jak sugeruje red. Gawryś redukcji rzekomo silnie zakorzenionych stereotypów, pod które automatycznie podciąga się ocenę płciowych kompetencji gejów i lesbijek.

Redakcja Prohomofobia.pl

C. Gawryś manipuluje danymi CBOS

Uwagi dotyczące projektów legalizacji związków między osobami

Stereotypy nt. homoseksualizmu wymagają przypomnienia stanowiska Kościoła

 

Portal "ProHomofobia.pl"  jest niezależną, studencką inicjatywą. Dostarcza zgromadzonych w jednym miejscu informacji o najdonioślejszym eksperymencie cywilizacyjnym: zmianie statusu męskości, kobiecości, małżeństwa i rodziny – poprzez promocję homoseksualizmu. Czytelnicy serwisu mają do dyspozycji kilka działów tematycznych: nauka, wiadomości z kraju i zagranicy, publicystyka. Znajdą w nich informacje o homoseksualnych adopcjach, małżeństwach, o przyczynach homoseksualizmu i osobowościowych różnicach między gejami, lesbijkami a osobami heteroseksualnymi oraz o związkach kultury i polityki z trendami narzucanymi przez homoseksualne lobby.

 

ProHomofobia

 Opcje Artykułu

Inicjatywa "ProHomofobia" prostuje | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń