Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

CBOS: młodzi przeciwni aborcji

W ostatnim czasie CBOS przeprowadził i opublikował badania na temat stosunku Polaków do aborcji. Wzrasta liczba przeciwników aborcji, spada liczba jej zwolenników. Przykładowo w porównaniu do 2002 roku  o 15% spadłą liczba zwolenników aborcji na życzenie.To zaskakujący wynik, tym bardziej jeśli patrzeć na trwającą proaborcyjną agitację ze strony znacznej części polskich elyt, a przede wszystkim opinii międzynarodowej no i mediów. Pocieszające jest to, że tutaj w przeciwieństwie do preferencji politycznych media nie mają aż takiego wpływu na Polaków.

Jeszcze bardziej radosne i sensacyjne jest, że grupą najbardziej przeciwną zabijaniu nienarodzonych jest…najmłodsza grupa badanych, czyli w wieku 18-24 lata. Dość znacznie wyprzedza ona grupą najstarszych, powyżej 65 roku życia. Najwięcej zwolenników aborcji jest ludźmi w wieku średnim, między 45 a 65 rokiem życia. Ten bardzo dobry wynik dla życia wśród najmłodszej grupy pokazuje jasno, że wbrew temu co widzimy w mediach i  co nam one sugerują   najmłodsze pokolenie dorosłych jest bardziej konserwatywne i najbardziej przychylne cywilizacji życia niż starsi. No i  nie jest tak zdemoralizowane, jak się to przedstawia.

Cieszy mnie to, bo sam należę do tej grupy wiekowej, ale przede wszystkim ze  względu na przyszłość Polski i Polaków. Badania te mówią nie tylko  o  sprzeciwie wobec zabijania nienarodzonych, ale zapewne także innych wartości związanych z cywilizacją życia-miłości. Cieszy, że nie udaje się w Polsce akcja na rzecz zabijania nienarodzonych ze szczególną siłą prowadzona od wejścia Polski do UE przez zagranicę, a także przez środowisko Gazety Wybiórczej (aborczej).  Myślę, że pozytywną role odgrywają akcje typu marsze życia, czy też medialny sprzeciw wobec aborcji wielu osób znanych. Swoje robi też ukazywanie obłudy środowisk przeciwnych życiu, o co nie jest trudne, bo to po prostu jest obłuda.

Wiem, ze to tylko badanie, ale jest powód do radości, bo różnice na korzyść życia są duże i widać wyraźny trend, który nie może być wynikiem błędu. Zarówno wśród całości Polaków jak i wśród najmłodszych. Oby tak dalej!

Więcej na ten temat w artykule Przemysława Kucharczaka z Gościa Niedzielnego http://goscniedzielny.wiara.pl/?grupa=6&art=1279777420&dzi=1207812935&idnumeru=1279687443

 

Jeszcze jedna wiadomość pozytywna, według z kolej badań europejskich Polska jest jedynym krajem w UE, w którym w ostatnim roku liczba ludności wzrosłą nie ze względu na imigrację, ale ze względu na zwiększenie przyrostu naturalnego. Co prawda wynik wciąż jest nie najlepszy i nie pozwala na pokonanie kłopotów demograficznych, ale pozytywne wyróżnianie się pod tym względem na tle innych krajów UE także cieszy.

 
Opcje Artykułu

CBOS: młodzi przeciwni aborcji | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń