Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Agencja adopcyjna zawieszona

Catholic Care – Agencja Adopcyjna w diecezji Leeds zmieniła statut, żeby uniknąć restrykcji wynikających z ustawy zakazującej dyskryminacji LGBT w usługach i przedsiębiorczości. Brytyjska “Charity Commission”, która z ramienia rządu nadzoruje ośrodki adopcyjne orzekła, że katolicka organizacja nie przedstawiła wystarczających powodów do sprzeciwu wobec świadczenia usług parom homoseksualnym i ograniczyła jej działalność.Komisja zanegowała także zasadność zmiany statutu.

Catholic Care chciała wykorzystać klauzulę, która pozwala na dyskryminację w przypadku, gdy usługi kierowane są statutowo pod adresem zdefiniowanej grupy osób. W praktyce może to oznaczać ograniczenie zatrudnienia do osób heteroseksualnych.

Argumentowano, że jeśli w pełni dopasuje się usługi do par homoseksualnych, to organizacja straci środki z Kościoła katolickiego i będzie zmuszona zawiesić swoją działalność. Twierdzono również, że pary homoseksualne nie zostały skrzywdzone przez takie stanowisko, ponieważ mogą one korzystać z usług innych agencji adopcyjnych.

Sąd Najwyższy wymógł na rządowej komisji ponowne rozpatrzenie sprawy, ale jednocześnie stwierdził, że szacunek dla przekonań religijnych nie jest wystarczającym uzasadnieniem dla dyskryminacji ze względu na orientację seksualną.

Andrew Hind, dyrektor naczelny Charity Commission powiedział: “W pewnych okolicznościach dyskryminacja ze względu na orientację seksualną nie jest sprzeczna z prawem dla organizacji charytatywnych. W związku z tym, że dyskryminacja dotyka najbardziej podstawowych praw człowieka musi być bardzo poważnie uzasadniona. Musimy stwierdzić, że w tym przypadku Catholic Care nie przedstawiła miarodajnych powodów dla dyskryminacji, bo nie może takim powodem być religijna podstawa, ani obawa przed odcięciem funduszy”.

Większość katolickich agencji adopcyjnych zawiesiła swoją działalność po wprowadzeniu rozporządzeń antydyskryminacyjnych w 2005 r.

Hierarchowie katoliccy w Wielkiej Brytanii usilnie starali się zapewnić wyłączenie spod obowiązującego prawa dla agencji adopcyjnych, aby zastosować się do bezprecedensowego potępienia przez papieża Benedykta XVI brytyjskiego ustawodawstwa antydyskryminacyjnego. W lutym w mocnych słowach zawartych w liście do biskupów katolickich Anglii i Walii skrytykował on ówczesny laburzystowski rząd za stworzenie ograniczeń wolności wspólnot religijnych do postępowania zgodnie ze swoimi przekonaniami. O nowym prawie napisał wtedy: W niektórych sprawach w rzeczywistości narusza ono prawo naturalne, na którym opiera się równość wszystkich istot ludzkich i przez które jest gwarantowana.

tł. i opr. ProHomofobia

http://www.catholic-care.org.uk/Opcje Artykułu

Agencja adopcyjna zawieszona | 5 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Agencja adopcyjna zawieszona
Molier czw, 19 sie 2010, 17:00:40

GB..co ci socjalisci z toba zrobili..

---
L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń