Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Australia: praktykująca katoliczka "przegłosowała" ustawę o homoadopcjach

W czwartek ustawodawca Nowej Południowej Walii, najbardziej zaludnionego stanu Australii, którego stolicą jest Sydney z niewielką przewagą dwóch głosów przyjął prawa osób homoseksualnych, wśród których są przywileje adopcyjne.Członkowie parlamentu Nowej Południowej Walii zatwierdzili usunięcie barier dyskryminacyjnych w tzw. Adoption Act stosunkiem głosów 46 do 44.

Projekt ustawy poparła katoliczka Kristina Keneally, która jest premierem stanu.

W zachodniej Australii i na terytorium stołecznym gejowska adopcja jest już legalna.

“Wypracowując  stanowisko w sprawie tej ustawy, kieruję się doświadczeniem  matki, obowiązkami parlamentarzysty i moje sumieniem chrześcijanina, członka wspólnoty katolickiej” – powiedziała.

”Kiedy patrzę na ten problem widzę dzieci oczekujące adopcji, dzieci, które nie znają akceptacji i miłości. Widzę także ludzi gotowych ofiarować tym dzieciom niesamolubną miłość. Jestem gotowa poprzeć tę ustawę nie tylko jako katoliczka i chrześcijanka, ale także jako premier tego stanu”.

Liderka liberałów Jillian Skinner powiedziała, że poparła ustawę, ale była to dla niej trudna decyzja. – Ja sama, moje dzieci i wnuki mieliśmy szczęście wychowywać się w pełnej rodzinie. Ale sugerowanie, że jedynym szczęśliwym miejsce dla dziecka do wychowania jest dom, w którym są ojciec i matka nie jest właściwe” – powiedział w trakcie debaty parlamentarnej.

Na stanowisko parlamentarzystów wpłynęła najbardziej postawa szefostwa największej agencji adopcyjnej, która bez żadnych obiekcji poparła liberałów wnoszących projekt pod obrady parlamentu. “Seksualność nie jest wyznacznikiem jakości opieki rodzicielskiej” – twierdzono.

 

Przeciwnicy ustawy nie pozostawali bierni.

Deputowany O’Farrell’s, lider nacjonalistów oraz Andrew Stone z ruchu obywatelskiego opowiedzieli się przeciw przyjęciu legalizacji homoadopcji. Do niegłosowania za ustawą namawiała Rada Kościołów, która spotkała się z parlamentarzystami. Kościoły wsparł Prokurator Generalny Greg Smith.

Podzielona była partia pracy – australijska lewica.  Jej przedstawicie powiedzieli dziennikowi The Herald, że głosowanie pokazuje zbyt wiele wątpliwości.

Dwie z trzech agencji adopcyjnych w NSW, akredytowane przez rząd – anglikańska i katolicka – zagroziły, że wstrzymają świadczenie usług, jeżeli zostaną zmuszone do ułatwiania adopcji parom homoseksualnym.

To już drugie zwycięstwo LGBT w Australii. W poniedziałek Tasmania postanowiła respektować małżeństwa tej samej płci zawarte w innych stanach.

Kard. George Pell wyraził swoje „głębokie zaniepokojenie” z powodu planu uchwalenia ustawy, która pozwoliłaby parom tej samej płci na adopcję dzieci w australijskim stanie Nowej Południowej Walii. Premier tego stanu, Kristina Keneally popiera projekt ustawy.

Arcybiskup Sydney zaapelował do lokalnych polityków, aby zrezygnowali z planu uchwalenia skandalicznej ustawy, która byłaby „głęboko niesprawiedliwa i nieprzemyślana”, gdyby zezwolono parom tej samej płci na adopcję dzieci, nie wziąwszy w ogóle pod uwagę ich potrzeb i wrażliwości.

Zwolennicy projektu zastrzegli, że wprowadzą poprawki, które będą chroniły katolickie agencje adopcyjne. Nie będą one musiały stosować się do tych przepisów.

**

Skoro są już rodzicami, to żeby nie dyskryminować dzieci zrówna się gejów i lesbijki z małżonkami. Oraz zniesie rodzicielstwo matek i ojców, także po to by nie dyskryminować.

opr. i tł. ProHomofobia

http://www.smh.com.au/nsw/samesex-adoption-bill-passes-first-hurdle-20100901-14nnf.htmlOpcje Artykułu

Australia: praktykująca katoliczka "przegłosowała" ustawę o homoadopcjach | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń