Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Sukcesy obrońców życia

Obrońcy życia i rodziny odnieśli kolejne zwycięstwo. Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło dokument końcowy, w którym nie ma wzmianki o „aborcji jako prawie kobiety”. To porażka międzynarodowej organizacji Planned Parenthood, zabiegającej o umieszczenie takiego zapisu.Wcześniej, w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy odrzucono raport McCafferty i przyjęto rezolucję potwierdzającą oraz wzmacniającą prawo lekarzy do odmowy udziału w aborcji.

 

Carmen Barroso, regionalna dyrektor Międzynarodowej Federacji Planowania Rodziny dla półkuli zachodniej poskarżyła się ostatnio proaborcyjnym lobbystom, że w dokumencie końcowym szczytu ONZ „pominięto wszelkie odniesienia do bezpiecznej aborcji oraz kompleksowej edukacji seksualnej, co wskazuje, że wciąż jest wiele do zrobienia”.

 

22 września Zgromadzenie Ogólne przyjęło dokument końcowy, w którym nie ma wzmianki o aborcji jako prawie kobiety. Podczas ostatniego szczytu pozarządowe organizacje aborcyjne naciskały, by w dokumencie końcowym znalazł się zapis stanowiący, że „aborcja jest powszechnym prawem człowieka” i została ustanowiona jako jeden z Milenijnych Celów Rozwoju.

 

Raport Wysokiego Komisarza Praw Człowieka ONZ, Navanethem Pillay, zatwierdzony przez Sekretarza Generalnego proponował, by wśród Milenijnych Celów Rozwoju umieścić „aborcję jako prawo człowieka”. Miałby to być piąty cel, poprzez który dążono by do uzyskania poprawy zdrowia matek. W odpowiedzi na te zabiegi Stowarzyszenie na rzecz Obrony Dzieci Nienarodzonych (SPUC) podjęło międzynarodową akcję, wzywając obrońców życia do kontaktowania się ze swoimi przedstawicielami przy ONZ i do wywierania nacisku na nich, by nie zgodzili się na przyjęcie raportu w takiej postaci.

 

Put Buckley, szef organizacji SPUC, działającej w Genewie zaznaczył, że promotorzy raportu w rażący sposób ignorowali wszelkie wnioski, nie dopuszczając do publicznej debaty. Przedstawicielom SPUC oraz Stolicy Apostolskiej odmówiono prawa wyrażenia opinii na temat raportu, mimo że Wysoki Komisarz zachęcał do składania wniosków.

 

Przedstawiciele SPUC zaznaczyli, że lobby pro aborcyjne działające w ONZ chce liberalizacji aborcji, ale nie podejmuje działań mających poprawić zdrowie matek np. poprzez ułatwienie dostępu do antybiotyków, transfuzji krwi, przez uruchomienie większej liczby klinik, zapewnienie wykształconego personelu medycznego itp. Ich zdaniem, zaostrzenie przepisów aborcyjnych przynosi dobre rezultaty jeśli chodzi o poprawę zdrowia matek. Przykładem jest Polska, gdzie w ciągu ostatnich 20 lat, w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego śmiertelność matek spadła o 82 proc.

  To nie jedyna dobra wiadomość dla życia.

„Przegłosowany dziś budżet UE na rok 2011 pierwszy raz zawiera ograniczenia w finansowaniu aborcji czy sterylizacji w ramach programów polityki rozwojowej Unii Europejskiej. To mały krok, ale w dobrym kierunku. Unia w ogóle nie powinna finansować programów zakładających przeprowadzanie aborcji, ponieważ jest to praktyka nielegalna w niektórych krajach UE. Na podstawie przegłosowanych dziś zapisów będziemy upominali Komisję Europejską w tej sprawie” – mówił poseł Konrad Szymański, jeden z autorów poprawek.

Do rezolucji budżetowej wpisano, że Parlament Europejski „kładzie szczególny akcent na zwalczanie przemocy wobec kobiet, w tym za pośrednictwem wymuszania aborcji, okaleczania narządów płciowych kobiet, przymusowej sterylizacji i innego okrutnego, nieludzkiego lub poniżającego traktowania”.Opcje Artykułu

Sukcesy obrońców życia | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń