Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Chile: górnicy nie są gejami

Chilijscy górnicy uratowani po 69 dniach pobytu pod ziemią zaprzeczają jakoby dopuszczali sę praktyk homoseksualnych. Oskarżenie o kontakty jednopłciowe wysunęła wobec górników prasa gejowska.Niektórzy z 33 uratowanych, po 69 dniach spędzonych pod ziemią, górników chilijskich są skłonni złamać “pakt milczenia”, który zobowiązuje ich do nie ujawniania najgorszych i najbardziej żenujących momentów ich gehenny – informuje Reuters.

Górnicy kuszeni są teraz lukratywnymi propozycjami sprzedaży praw do napisania książki lub scenariusza filmowego na podstawie ich opowiadań i wydaje się, że kilku z nich chciałoby w ten sposób zabezpieczyć sobie swą finansową przyszłość.

Jak dotychczas, uchylają się oni od opowiadania o najgorszych momentach pobytu w gorącym, wilgotnym chodniku kopalnianym na głębokości 625 metrów pod powierzchnią ziemi. Nie chcą zwłaszcza mówić o pierwszych 17 dniach, kiedy koczowali bez jakiegokolwiek kontaktu z ludźmi na powierzchni.

Mario Sepulveda, jeden z najbardziej wesoło usposobionych i charyzmatycznych z uratowanych górników, praktycznie naruszył już pakt milczenia ujawniając w niedzielę, w wywiadzie dla brytyjskich mediów, że okresami tracił nadzieję na uratowanie i udawał martwego, co miało być makabrycznym żartem dla kolegów.

Zdementował jednak pogłoski jakoby między górnikami dochodziło do kontaktów homoseksualnych, albo, że rozważali kanibalizm. “Są pewne sprawy, o których nigdy nie powiem, ale te pogłoski są całkowicie fałszywe” – powiedział Sepulveda.

 

Pięciu z górników zamierza wziąć ślub kościelny ze swoimi wybrankami - niektórzy nawet ponad 20 lat po zawarciu ślubu cywilnego.

Górnicy klęcząc oświadczyli się swoim żonom i dziewczynom na przyjęciu w nadmorskiej miejscowości Caldera na północy Chile we wtorek wieczorem. Było to pierwsze publiczne spotkanie górników od czasu akcji ratunkowej.

"Po tych 10 latach, które spędziliśmy razem, nadszedł czas żebyśmy się pobrali" - powiedział jeden z nich, Claudio Yaniez, swojej przyjaciółce Cristinie Nuniez.

Również Esteban Rojas podczas pobytu pod ziemią przyrzekł, że weźmie ślub kościelny ze swoją żoną, z którą 25 lat temu wziął ślub cywilny. List z oświadczynami wysłał na powierzchnię w plastikowej tubie, w których uwięzionym dostarczano zaopatrzenie.

"Powiedziałem żonie, że jeśli wyjdę stamtąd żywy weźmiemy ślub w kościele" - zapewnił Rojas.

"Zgodziłam się. Wciąż mam ten list, żeby trzymać cię za słowo" - żartuje jego żona Jessica.

Akcja ratowania górników, których jednego po drugim wyciągnięto z głębokości ponad 600 metrów, przyciągnęła uwagę całego świata i sprawiła, że stali się oni znani. Niektórzy z nich wciąż jednak zmagają się z traumą po ponad 2 miesiącach spędzonych pod ziemią.Opcje Artykułu

Chile: górnicy nie są gejami | 1 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Chile: górnicy nie są sodomitami
Marcin W sob, 23 paź 2010, 21:51:30

Natomiast z chrześcijańskiego punktu widzenia wygląda to inaczej: należy wybaczyć.

---
"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają.
Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy."
Samthann z Clonbroney

 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń