Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Przywileje gejów w odwrocie?

Czy w kampanii gejowskiej na rzecz równości nastąpiło przesilenie? Bardzo możliwe. Australia, Minnesota, północna Karolina a być może i Wielka Brytania mówią "nie" dla małżeństw gejów. Przywileje mniejszości seksualnych są atakowane przez czarnych przywódców południowej Afryki.Niepokojące dla LGBT wieści nadchodzą z czarnego lądu. House of Chiefs w Południowej Afryce, instytucja parlamentarna znana również pod nazwą Krajowa Izba Tradycyjnych Liderów zwróciła się do polityków z żądaniem usunięcia klauzuli w konstytucji, która gwarantuje równe prawa dla gejów i transseksualistów.

Wysoka Izba doradza rządowi na polu tradycyjnych zwyczajów i regulacji etnicznych. Reprezentowani są przez nią min. Zulusi.

Przedstawiciele Afrykańskiego Kongresu Narodowego (ANC) dali pod jej naciskiem zielone światło dla dyskusji o prawach homoseksualistów.

Południowa Afryka jest jedynym afrykańskim krajem, który przyznał gejom przywileje małżeńskie oraz wyróżnia dyskryminację LGBT w prawodawstwie a zarazem jedynym krajem Afryki, który nękany jest na tak dużą skalę przestępstwami nienawiści i przemocy homofobicznej. W RPA dokonuje się najwięcej gwałtów naprawczych na lesbijkach w przekonaniu, że mogą one zmienić swoją orientację seksualną.

Patekile Holomisa, który jest liderem plemion południowoafrykańskich powiedział prasie, że "zdecydowana większość nie chce dać promocji i ochrony zachowaniom homoseksualnym. Większość ludzi była przeciwna małżeństwom gejów".

Partia rządząca straci głosy, jeśli zignoruje tradycyjne wartości - przewiduje Holomisa, który jest przekonany, że zaniechanie tradycyjnych rytuałów prowokuje gejów.

Sprawa małżeństw gejowskich również w krajach języka angielskiego idzie nie pomyśli aktywistów LGB.

Sponsorzy kampanii wyborczej są naciskani przez część organizacji gejowskich, by nie dotować reelekcji Obamy, ponieważ jego wysiłek antydyskryminacyjny jest niewystarczający.

Gdyby nie weto administracji waszyngtońskiej "Akt wykonawczy nr 11246" podpisany w 1965 roku przez prezydenta Lyndona Johnsona, który prawem federalnym objął dyskryminację ze względu na rasę, religię i płeć byłby rozszerzony według intencji środowisk LGBT.

Zachowanie Obamy tym bardziej zaskoczyło środowiska gejowskie, że nowelizację ustawy poparł Departament Pracy i Sprawiedliwości a według sondaży trzech na czterech wyborców popiera pomysł rozbudowania federalnego prawa antydyskryminacyjnego.

Kolejne stany USA wprowadzają zakaz zrównania związków gejowskich z małżeństwami, a czasami ogólnie - partnerskich, jak w północnej Karolinie. W referendach przepada też prawo antydyskryminacyjne. Co ciekawe, każdorazowo instytuty badawcze anonsują przewagę zwolenników małżeństw gejowskich, lecz gdy dochodzi do rzeczywistej próby wyborczej okazują się oni być w mniejszości nawet w tak progejowskim regionie jak Kalifornia.

Regres notuje Wielka Brytania. Zawiązana niedawno koalicja na rzecz małżeństwa zainicjowała współpracę żydów, chrześcijan i muzułmanów.

W konsternację wprawił gabinet Camerona przemyślany opór brytyjskich chrześcijan.

Zaangażowany przez rząd zespół badawczy przyniósł oczekiwane przez polityków wyniki: 70% mieszkańców Albionu jest za małżeństwami jednopłciowymi. Socjolodzy wynajęci przez Catholic Voice podali skrajnie różne dane!

W grupie wiekowej 18-24, 66% osób stwierdziło, że chce, aby małżeństwo było zawierane wyłącznie między mężczyzną i kobietą. 81% osób powyżej 65 roku życia opowiedziało się za utrzymaniem wyłącznie heteroseksualnych małżeństw.

Najwyższy sprzeciw (81 procent) odnotowano wśród małżeństw, najniższy (53 procent) w konkubinatach.

84 procent respondentów zgodziło się, że dzieci "mają największe szanse w życiu, jeśli są wychowywane przez własnego ojca i matkę w stabilnej, pokoleniowej rodzinie".

Geje próbowali podważyć metodologię badania, ale jego poprawność potwierdziło kilka autorytetów naukowych. Dr Austen Ivereigh uważa, że "państwo nie ma mandatu do zmiany instytucji, która leży u podstaw naszego społeczeństwa."

Rząd Camerona w mowie tronowej, czyli zapowiedzi programu politycznego na najbliższy rok nie zawarł, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, agendy gejowskiej.

Maria CzerwCameron patrzy na lewo, Gazeta Wyborcza, czwartek 10 maja 2012

70% Brytyjczyków przeciwnych małżeństwom gejów

 Opcje Artykułu

Przywileje gejów w odwrocie? | 1 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Przywileje gejów w odwrocie?
montsegur nie, 20 maj 2012, 02:47:37

Ale ostatnio Obama ("O'Bummer") wypowiedział się za gejozwiązkami, a w Australii trwa w związku z tym nacisk na premiera, panią Julię Gillard, by postąpiła podobnie.

Natomiast prędzej czy później przesilenie gejowszczyzny nastąpi i zacznie się proces "odrolowania" przywilejów gejowskich. Im później to nastąpi, tym silniejszy to będzie proces i tym gwałtowniejsze może przybrać formy.

Cheers!!!

---
Precz ze "Starym Testamentem"!

 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń