Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Armia amerykańska jeszcze nie do końca gejowska

Chociaż  prezydent Obama podpisał uchylenia reguły "Don't Ask, Don't Tell" zakazującej zdeklarowanym homoseksualistom służby w wojsku, to zasada ta pozostanie jednak w mocy aż do mementu kiedy prezydent, sekretarz ds. obrony oraz przewodniczący Kolegium Szefów Połączonych Sztabów będą mogli wspólnie oświadczyć, że wprowadzona zmiana nie osłabi gotowości bojowej żołnierzy.Zanim to się stanie wojsko będzie musiało zweryfikować przepisy i rozporządzenia, które mogły by mieć wpływ na relacje homoseksualne. Jest to np. zakaz sodomii, czy indoktrynacji żołnierzy, marynarzy i lotników tolerujących otwarty homoseksualizm. Okres przejściowy ma trwać jeden rok. 

"Ważne jest, aby ludzie wiedzieli, że to nie koniec" – powiedział Robert Knight czołowy przeciwnik planowanych zmianom regulacji. "W polityce nie ma ostatecznych zwycięstw i ostatecznych porażek. Jednak stan ten , przy bardziej konserwatywnej postawie Kongresu w może ulec odwróceniu." 

"Kongres będzie musiał uznać sodomię za zgodą stron, która obecnie jest nielegalna" – powiedział Dick Black – emerytowany pułkownik, były przewodniczący wojskowego karnego wydziału prawa i ustawodawca ze stanu Virginia. Dla wielu ludzi jest to bardzo poważna kwestia. Wchodzimy w okres wyborów prezydenckich i jeśli pojawi się kandydat, który zapowie, że wyda dekret zakazujący homoseksualistom służby w wojsku, to takie stanowisko pobudzi wiele osób." 

Twierdzenie, że uchylenie zakazu nie odbije się negatywnie na armii może okazać się wielkim wyzwaniem dla prezydenta. 

"Uważamy, że będzie to bardzo szkodliwe dla gotowości bojowej żołnierzy i dla procesu rekrutacji" – powiedział Tommy Sears – dyrektor wykonawczy Ośrodka Gotowości Wojskowej. Możemy spotkać się z sytuacją, że wielu z obecnie służących i pracujących w wojsku osób; doświadczonych i cennych pracowników, nie będzie chciało dalej pracować dla armii. Z drugiej strony, osoby, które rozważają  możliwość służby w wojsku, mogą porzucić tę koncepcję z tego powodu, że nowe podejście wymaga konieczności zaakceptowania w całości nowej linii politycznej. W wojsku nie robi się rzeczy połowicznie. Polityka zero tolerancji zostanie narzucona w pełnym zakresie preferencji i praw należnym osobom o orientacji homoseksualnej". 

Kiedy Obama przygotowuje się do podpisania uchylenia reguły DADT, przeciwnicy na kilku frontach jednocześnie przygotowują się do zablokowania realizacji uchylenia. 

Na froncie legislacyjnym, Republikanie, którzy w styczniu przejmują kontrolę nad Komisją Służb Wojskowych w Kongresie, będą zablokują decyzję prezydenta poprzez zablokowanie jej finansowania. 

"To już nowy Kongres zdecyduje o tym, co dla państwa jest najlepsze. Jeśli się na to zdecydują mogą dość konkretnie zablokować realizację nowej polityki" – powiedział emerytowanypułkownik  Bob Maginnis – obecnie ekspert ds. bezpieczeństwa w Krajowej Radzie na rzecz Rodziny. Kongres nie ma obowiązku finansowania tego typu rozporządzeń." 

"To Kongres ma tutaj głos. To Kongresmeni są tymi osobami, którzy ustalają reguły i przepisy odnoszące się do wojska.  Wszystko zależy od tego jak bardzo będą się trzymać Konstytucji" – dodał Maginnis. Naczelnym obowiązkiem jest obrona sił zbrojnych … jeśli im się to nie uda, to konsekwencje w zakresie zachowania obecnej pozycji wojska i poboru mogą katastrofalne dla kraju." 

"Naszym zdaniem uderzyli wojskowych w twarz i zdradzili tych wszystkich mężczyzn i kobiety, które służą w armii wykorzystując wojsko do tego, aby przepchnąć ten homoseksualny plan" – powiedział Mat Staver – rzecznik Freedom Federation – koalicji ponad 100 organizacji politycznych. "Będziemy prosić Izbę o odmowę finansowania tego uchylenia, które może kosztować miliony dolarów." 

Na poziomie stanowym; wybitny prawodawca stanu Virginia, delegat Bob Marshall ogłosił w sobotę, że jest w trakcie pisania ustawy, na mocy której homoseksualiści będą mieli zakaz służby w stanowej Gwardii Narodowej. 

Zgodnie z artykułem 1, pkt 8 Konstytucji to stan decyduje o rekrutacji do stanowej Gwardii Narodowej" – powiedział Marshall w rozmowie dla WND. Nawet jeśli zostaną powołani, stan nadal decyduje w zakresie selekcji [wyboru] i szkoleniu funkcjonariuszy." 

Na froncie religijnym Alliance Defense Fund przygotowuej sie do obrony wolności religijnej kapelanów. 

"Naszą troską jest to, że zdolność kapelanów do pracy w wojsku będzie uzależniona od ich umiejętności do cenzurowania siebie" – powiedział Daniel Blomberg – doradca Alliance Defense Fund.

"Niepokojem napawa nad fakt, czy kapelani będą mogli wyrażać swoje przekonania religijne oraz temat etyki seksualnej nie ponosząc za to kar, czy też konsekwencji związanych z pisaniem raportów skierowanych przeciwko nim" – dodał Blomberg przypominając, że kapelani sprawujący służbę w siłach zbrojnych innych państw często cierpieli z powodu ostracyzmu, byli spychani na margines, czy też grożono im dyskryminacją za to, że podczas prywatnych spotkań z żołnierzami podnosili tematykę wartości chrześcijańskich. 

Na płaszczyźnie politycznej, politycy którzy wspierali uchylenie reguły DADT mogą się spodziewać ostrej polemiki ze strony opozycji w przyszłych wyborach. 

"Zmobilizujemy naszych wyborców, aby ci wszyscy, którzy zdradzili naszą armię i interes narodowy zapłacili za to w wigilię Bożego Narodzenia" – powiedział Staver. 

"Wyniki raportu z Pentagonu nie zostały zbadane w sposób, w jaki powinny być" – powiedziała Elaine Donnelly – założycielka Ośrodka Gotowości Wojskowej, która powiedziała, że kilku senatorów, którzy głosowali za ustawą "złamali obietnicę" i mogą za to zapłacić przy urnie wyborczej. 

"Senator James Webb – żołnierz marynarki wojennej powiedział, że potrzeba czasu, aby rozważyć konsekwencje tego głosowania. 16% obecnie służących Marines powiedziało, że odchodzi, a kolejne 16%, że może odejść ze służby. Senator Webb spodziewa się reelekcji w następnych wyborach, a wyborcy będą musieli to ocenić" – powiedziała Donnelly.

 

 Opcje Artykułu

Armia amerykańska jeszcze nie do końca gejowska | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń