Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

W Wielkiej Brytanii jest mniej osób homoseksualnych niż sądzono

Nie ma wystarczającej liczby gejów, uzasadniającej przyznanie im przywilejów - twierdzi M. Judge z Christian Institute w wypowiedzi dla Daily Mail. Tylko jeden na 66 Brytyjczyków jest gejem lub biseksualistą, a nie jeden na dziesięciu, jak sądzono.Pogłębia się przepaść w rozumieniu praw człowieka między Europą i resztą świata, w szczególności Rosją. Rada Praw Człowieka ONZ zatwierdziła wczoraj rosyjski projekt rezolucji - czytamy na stronach MSZ Rosji. "W rezolucji została potwierdzona teza, że zrozumienie i szacunek dla tradycyjnych wartości sprzyja obronie praw człowieka oraz podstawowych swobód" - podkreśla się w dokumencie. Jego współautorami jest ponad 60 krajów, w tym członkowie Organizacji Islamskiej Współpracy i Ligi Państw Arabskich.

Rezolucja zatytułowana jest: "Promocja praw człowieka i podstawowych wolności poprzez lepsze zrozumienie tradycyjnych wartości ludzkości".

"Zrozumienie i szacunek dla tradycyjnych wartości przyczynia się do obrony praw człowieka i podstawowych wolności. W realizacji tych wartości ważną rolę odgrywa rodzina, społeczeństwo i instytucje edukacyjne. Wzywamy państwa do wzmocnienia tej roli" – głosi dokument.

Jednak, jak zaznacza MSZ Rosji, "mimo otwartości na dialog i współpracę ze strony Rosji oraz uwzględnienie propozycji niektórych państw przeciwko projektowi zagłosowały między innymi Stany Zjednoczone i Unia Europejska".

Rezolucja została przyjęta 25 głosami za, przy 15 przeciw i 7 wstrzymujących się.

Głosowały za przyjęciem: Angola, Bangladesz, Burkina Faso, Kamerun, Chiny, Kongo, Kuba, Dżibuti, Ekwador, Indie, Indonezja, Jordania, Kuwejt, Kirgistan, Libia, Malediwy, Malezja, Mauretania, Filipiny, Katar, Rosja, Arabia Saudyjska, Senegal, Tajlandia i Uganda.

Przeciwko były Austria, Belgia, Botswana, Kostaryka, Czechy, Węgry, Włochy, Mauritius, Meksyk, Norwegia, Polska, Rumunia, Hiszpania, Szwajcaria i Stany Zjednoczone.

Wstrzymały się od głosowania: Chile, Benin, Gwatemala, Nigeria, Peru, Mołdawia i Urugwaj.

Zachód postrzega religię i tradycję, jako źródło opresji. Dyplomaci rosyjscy protestują natomiast przeciwko nakłanianiu praw człowieka do akceptacji homoseksualizmu.

Przedstawiciele LGBT obawiają się, że w praktyce prawa człowieka będą interpretowane w zgodzie z tradycją kulturową poszczególnych krajów. Znaczyłoby to że nie ma uniwersalnych praw człowieka i państwa mają prawo nie uznawać praw i przywilejów społeczności LGBT.

Human Rights Watch (HRW) wzywa członków Rady Praw Człowieka ONZ, zwłaszcza w Ameryce Łacińskiej, do odrzucenia propozycji Rosji, gdyż "narusza ona podstawowe zasady praw człowieka". HRW wezwała, w szczególności Chile, Gwatemalę, Urugwaj i Peru, do "odrzucenia projektu uchwały zaproponowanej przez Rosję, gdyż ta niebezpiecznie jest otwarta na interpretacje, które naruszają podstawowe normy i gwarancje praw człowieka."

Po raz pierwszy w historii konferencji ministrów do spraw polityki młodzieżowej państw członkowskich Rady Europy nie przyjęto rezolucji końcowej. Szwecja i Belgia zażądały uwzględnienia wniesionych przez nie punktów o prawach mniejszości seksualnych, na co nie zgodziła się Rosja przy cichym poparciu Grecji i Polski.

Jak podają wyniki ostatnich badań socjologicznych przeprowadzonych przez Wszechrosyjski Ośrodek Badania Opinii Publicznej, ponad 80 proc. respondentów popiera zaostrzenie sankcji prawnych za obrażanie uczuć religijnych i bezczeszczenie obiektów i przedmiotów kultu religijnego.

Stanowisko Rosji popiera Stolica Apostolska. Jej przedstawiciel powiedział na forum Rady Praw Człowieka że ​​ludzie, którzy krytykują relacje jednopłciowe są coraz częściej atakowani i szykanowani za swoje poglądy. Przedstawiciel Watykanu zwrócił uwagę, że bez obiektywnego i transcendentnego kryterium w postaci nienaruszalnej godności człowieka samo pojęcie praworządności jest czymś niejednoznacznym. Jesteśmy na przykład świadkami stałego rozwoju praw i regulacji, które niejednokrotnie są ze sobą sprzeczne, tworzą chaos i podważają zaufanie do samego prawa. Powstają też regulacje prawne, które wyrastają z wypaczonych wizji człowieka i nie służą jego dobru.

Sentidog

 

 

 Opcje Artykułu

W Wielkiej Brytanii jest mniej osób homoseksualnych niż sądzono | 15 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
W Wielkiej Brytanii jest mniej osób homoseksualnych niż sądzono
Yasmin sob, 10 lis 2012, 11:21:18

Jakie, poza osobistym chciejstwem pewnych osób, jest uzasadnienie dla uznania związków homo za moralne, dobre, powszechnie szanowane, godne upowszechniania?

 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń