Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Minął tydzień: Wojewódzki o Rydzyku. Seks i aborcja. Satanizm w Meksyku

W "Minął tydzień": Konsensus w sprawie Telewizji Trwam zatacza coraz szersze kręgi, także – o dziwo – lewicowe i liberalne. Wyłowiliśmy zatrważający news o rytuale satanistycznym w Meksyku. Seksualność młodzieży jest oczkiem w głowie polityków, tylko seksualność.Można być życzliwym wobec TV Trwam

Zaskoczył mnie Kuba Wojewódzki, który w programie X-Factor powiedział zespołowi Chance: walczcie do końca o miejsce w finale, jak walczy o. Tadeusz Rydzyk o miejsce swojej telewizji na multiplexie.

Wypowiedź jurora miała pozytywny wydźwięk, który świadczy o zmniejszaniu się dystansu między ludźmi, gdy pewne podstawowe wolności i więzi (nie ma wolności bez miłości) są arbitralnie negowane. W programie Wojewódzkiego zagościł też Robert Litza, lider chrześijańskiej muzyki rozrywkowej. Obaj panowie dali lekcję pięknego różnienia się poglądami i stylistykami.

Kuba nie jest odosobniony. Tu następne zaskoczenie. Wyrok sądu skrytykował przedstawiciel SLD, Tadeusz Iwiński (może dlatego, że ruch Rydzyka złożony jest z ludzi przez nowoczesne państwo Tuska i salonową oligarchię marginalizowanych i zagrożonych ubóstwem, na których – jak deklarują politycy - lewicy zależy najbardziej ). W tej samej audycji, co Iwiński wystąpił Paweł Zalewski z PO, który – a jakże – jest za przyznaniem TV Trwam miejsca na multiplexie.

Nie można sobie wyobrazić dwóch bardziej odległych światów. A łączy je przecież wspólna sprawa. Minimalne zredukowanie nadreprezentacji oligarchicznej w mediach ("cyfra" przypadła spółkom Polsatu i TVN), zdystansowanie płaskiego przekazu "disco polo" i dopuszczenie do cyfrowego - naziemnego głosu stacji religijnej, milionów Polaków stało się kwestią społeczną. Chodzi o ludzi wykluczanych przez mniejszość i o wolność słowa, o róznorodność.

Drugi wątek dotyczący środowiska Radia Maryja pojawił się na Jasnej Górze. Młodzi słuchacze Radia zostali zwyczajowo (bo redemptoryści robią to za każdym razem, jakby bali się osłabienia czujności Ludu Bożego) ostrzeżeni przed siłami lewicowo-liberalnymi, co przyuważyła tak samo czujna Gazeta Wyborcza.

Redemptoryści podążają błędną drogą nietrafionego targetu. Ewangelizacja, podobnie jak każdy przekaz musi być dostosowana do grupy docelowej. Ostrzeżenia na poziomie tak podstawowym jak te, które były kierowane do młodzieży, są mniej więcej tym samym, co przekonywanie przekonanych. Olbrzymia energia duszpasterska i organizacyjna jest marnotrawiona, ponieważ młodzi ludzie z ruchów katolickich bardziej potrzebują pogłębienia wiary albo filozoficznego okazania różnic (trzeba by znać strukturę filozofii idealistycznych) między propozycją chrześcijańską i tą, która dominuje w kulturze. Bezustanne wskazywanie palcem wroga jest nie tylko nieciekawe, ono wcale nie rozwija.

Problem zdążono zauważyć na 7. posiedzeniu 12. Rady Zwyczajnej Sekretariatu Generalnego Synodu Biskupów, gdzie postawiono pytanie: Kryzys wiary czy jej przekazywania?

 

Maria Czerw

Polityk sld krytykuje wyrok ws. trwam

Mlodzi sluchacze Radia Maryja zostali ostrzezenil

 

Satanizm na ulicy

W Meksyku miało miejsce straszne zdarzenie. Rodzice wydłubali łyżeczką dziecku oczy. 9-letni chłopiec i jego rodzeństwo zostali im natychmiast odebrani. Motywem zbrodni był satanizm. Na dziecku przeprowadzano bluźnierczy rytuał. Bliższe szczegóły policja miasta Meksyk poda w nadchodzącym tygodniu.

Nie wiem, co jest bardziej wstrząsające: żywotność i okrucieństwo satanizmu czy fakt, że krzywdę dziecku wyrządzili jego własny ojciec i matka. Pewnie oba fakty są ze sobą powiązane. Satanizm jako postać czystego zła przeobraża radykalnie najważniejsze ludzkie więzi i nie tyle rani miłość, co zabija.

Satanistą może być twój spokojny sąsiad lub kolega. Nie wiemy, ilu ich jest. Są utajeni i nawet ideowi, jednak wiara w czyste zło na pewno nie może być nieszkodliwa.

Nasuwa się w związku z tą makabrą refleksja społeczna. Zło wypiera dobro pod pretekstem neutralności światopoglądowej. Politycy posłuszni zakulisowemu establishmentowi, który z diabolizmem jakby miał coś wspólnego, wiedząc to czy nie wiedząc, szerzą  wśród ludzi obojętność na dobro. A dobro nieobecne w relacjach międzyludzkich, także politycznych opierających się na współpracy i publicznym określaniu celów i sensów przestaje kształtować wrażliwość. Zatracamy więc wrażliwość, zwłaszcza młode pokolenia, którym nie pokazuje się dobra.

Satanizm będzie kolejną, oczywistą fazą kryzysu, po ekonomicznym, moralnym i kulturowym impasie. Diabeł wcześniej czy później wystąpi z odkrytą porzyłbicą nie mając nic do stracenia po tym, jak jego kłamstwa zostaną zdemaskowane.

Jacek Lehr

5-letni chlopiec padl ofiara makabrycznego rytualu

 

Upór ideologów szkodzi młodzieży

Nic z moralnych przewrotów nie poniosło porażki tak bardzo jak nowoczesna edukacja seksualna. Właśnie moralnych, bo edukacja seksualna niewiele ma wspólnego z prawdziwą nauką. Brak ewaluacji, postępowanie i planowanie sprzeczne z wynikami badawczymi, sprzeczne nawet z zamierzonymi rezultatami sytuują współczesną edukację seksualną na pozycjach ohydnego zabobonu. Jest współczesna edukacja seksualna wytworem przekonania o człowieku, w którego samym centrum wolności panuje seksualna przyjemność. Zorientowana na seksualność etyka społeczna nie liczy się już z człowiekiem w jego wielowymiarowości, przestrzeń dla pozostałych, poza seksualnością, aspektów człowieczeństwa eliminując. Polityka wobec młodzieży zabezpieczająca i absolutyzująca ten jeden wymiar nie podtrzymuje dzisiaj nawet pozorów troski o dzieci i nastolatków.

Setki dziewczyn dokonuje kilkakrotnych aborcji przed ukończeniem 18 roku życia alarmuje "Daily telegraph". Wczesne aborcje zagrażają zdrowiu i płodności nastolatek. Zmienne inicjacja i ekspozycja na zakażenia decydują o zdrowiu seksualnym, nie zaś dystrybucja antykoncepcji. Antykoncepcja nie redukuje liczby partnerów i obniża wiek inicjacji seksualnej. Wiemy to już z kilku ostatnich badań porównawczych, które dedykowane były młodzieży i populacjom afrykańskim.

Tak źle jeszcze nie było, ale brytyjskim i europejskim decydentom to nie przeszkadza. Uważają, że wolność seksualnej ekspresji nie powinna być poddawana żadnej kontroli, bo jest dobrem ważniejszym, niż konkluzje badawcze, a w konsekwencji zdrowie psychiczne i fizyczne młodzieży.

Maria CzerwOpcje Artykułu

Minął tydzień: Wojewódzki o Rydzyku. Seks i aborcja. Satanizm w Meksyku | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń