Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Kościół Chrześcijan Baptystów przeciwny homozwiązkom

Baptyści nie chcą związków partnerskich. - Zacieranie tożsamości płciowej przez postrzeganie jej, jako czegoś przygodnego, zmiennego, uwarunkowanego kulturowo i ostatecznie poddającego się wyborowi człowieka, jest sprzeczne z Bożym zamysłem - twierdzą starsi Zboru.Kościół Chrześcijan Baptystów w RP Rada Okręgu Gdańskiego
 
 
Sz. Pan Donald Tusk Prezes Rady Ministrów Al. Ujazdowskie 1/3 00-583 Warszawa Szanowny Panic Premierze.
 
 
W kontekście obecnej dyskusji o ustawie o związkach partnerskich chcielibyśmy przedstawić stanowisko Zborów Okręgu Gdańskiego Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP, ukształtowane w oparciu o nauczanie Pisma Świętego. Wierzymy, że kierowanie się nauką Pisma Świętego przynosi błogosławieństwo, a jej lekceważenie Boże karanie - nic tylko dla jednostek, rodzin, czy kościołów, ale również dla miast, narodów i państw. Stąd zwracamy się z uprzejmą prośbą o wzięcie naszego głosu pod uwagę.
 
 
Pismo Święte jednoznacznie mówi o godności człowieka wynikającej z faktu, iż jesteśmy stworzeni na Boży obraz (Księga Rodzaju 1,27). Wszystko, czym jesteśmy, oprócz grzechu, w pewien podniosły sposób wskazuje na Autora Stwórcę. Również nasza płeć, która jest Bożym projektem: "Jako mężczyznę i kobietę stworzył ich."

Kobiecość i męskość pochodzą od samego Boga. To zestaw wyjątkowych cech, poprzez które kobiety i mężczyźni odzwierciedlają swego Stwórcę - każde w odmienny sposób. Dlatego zacieranie tożsamości płciowej przez postrzeganie jej, jako czegoś przygodnego, zmiennego, uwarunkowanego kulturowo i ostatecznie poddającego się wyborowi człowieka, jest sprzeczne z Bożym zamysłem i niszczy owe wrodzone piękno, które każdy człowiek posiada i powinien w sobie rozwijać.

Pismo Święte również jasno określa błogosławioną przez Boga relację. To małżeństwo - czyli związek kobiety i mężczyzny, które jest danym przez Stwórcę właściwym miejscem dla narodzin i rozwoju dzieci. Jezus Chrystus powiedział: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i połączy się z żoną swoją, i będą ci dwoje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, ale jedno ciało. Co tedy Bóg złączył, człowiek niechaj nie rozłącza”. (Ew. Mateusza 19,5-6).

W końcu Pismo Święte wyraźnie nazywa związki homoseksualne grzechem (List do Rzymian 1,26- 27). Podobnie jak zdradę małżeńską, seks pozamałżeński, wolne związki, w których brakuje obietnicy wierności między kobietą, a mężczyzną. Małżeństwo niech będzie we czci u wszystkich a łoże nieskalane; rozpustników bowiem i cudzołożników sądzić będzie Bóg" (List do Hebrajczyków 13.4). Bóg jest Panem tego świata, a jego prawa obowiązują tak samo w sferze moralności jak i w fizyce. Lekceważenie ich prowadzi do pewnej katastrofy, choć bardziej odległej w czasie. Wspieranie tak zwanych „związków partnerskich” musi przynieść skutki niekorzystne dla całego społeczeństwa - tworzy atmosferę całościowego przyzwolenia na folgowanie niszczącym pragnieniom i postawom (List do Rzymian 1, 28-31).

Bóg nie daje władzy świeckiej prawa do reinterpretacji rodziny, małżeństw, ani tym bardziej do promowania zła. W związku z powyższym apelujemy o tworzenie prawa zgodnego z prawdami biblijnymi.
 
 
 
W imieniu Zborów Okręgu Gdańskiego Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP. Prezbiter Krzysztof Osiecki Wiceprzewodniczący Rady Okręgu Gdańskiego
 
 
opr. Maria Czerw

 


Opcje Artykułu

Kościół Chrześcijan Baptystów przeciwny homozwiązkom | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń