Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Tęcza na placu Zbawiciela. Znak gejów czy chrześcijan?

Upór Julity Wójcik i warszawskiego Ratusza wznoszących gejowską tęczę na placu Zbawiciela dorównuje konsekwencji jej przeciwników. Obie siły mają swoje racje. Zsumujmy je w akcję na rzecz niepełnosprawnych, którym rząd odmawia pomocy.Wydane kolejne kilkadziesiąt tysięcy złotych, możliwy zarzut o niegospodarność, naruszenie ustawy o ochronie zabytkowego założenia urbanistycznego, którego plac Zbawiciela jest częścią... Wszystko w imię zasad, które mają także przeciwnicy instalacji. Zamiast licytować, które z nich są ważniejsze, podzielane przez większość i zasługujące na realizację lepiej zakasać rękawy i wspólnie stworzyć pomnik wartości, pod którym wszyscy by się podpisali. Może to być przedszkole dla niepełnosprawnych, o które upominali się niedawno bezradni i zmęczeni rodzice. Pani Wójcik mogłaby w nim pomalować ściany, chłopcy rzucający butelkami z benzyną w instalację pani Wójcik wykonać jakieś prace adaptacyjne a Ratusz dorzucić część forsy, którą wymaga Unia Europejska przy dotowaniu tego typu projektów, tzw. wkład własny.

Czytaj więcej: Na paryskiej manifestacji było jednak milion ludzi

Pani Wójcik jest jednak zbyt ambitna, żeby zrezygnować: raz: z okazji reedukowania społeczeństwa, dwa: zrobienia sobie nazwiska (kto nie pamięta Nieznalskiej?), trzy: przekonującego odegrania roli ofiary narodowców.

Hanna Gronkiewicz-Waltz też jest zasadnicza i nie pozwoli się zastraszać wyrostkom, ale mediom spokojnie da się zastraszać, bo przy nich ma więcej do stracenia, niż przy wyrostkach.

Dzieło performerki ulokowane w murach jakiegoś sierocińca albo DPS nie byłoby tak konfrontacyjne, straciłoby funkcję emancypacyjną i pewnie definiowano by je zbyt prospołecznie, jako miłosierdzie, lub coś podobnego, a to dla artystki i dla Ratusza jest mało wyraziste. Zresztą nie miałoby sensu. - Tęczę na placu Zbawiciela odbudujmy jako symbol walki z homofobią – apelowała przecież do warszawiaków pani Julita. Wcześniej podkreślała, że budując tęczę z 22 tys. kolorowych sztucznych kwiatów, nie kierowała się żadną ideologią. - To symbol nie tylko równouprawnienia mniejszości seksualnych, ale też spółdzielców czy biblijny znak przymierza człowieka z Bogiem – sama tłumaczyła.

Czytaj więcej: Różnice płciowe nie są źródłem przemocy

W bagno polityki weszła, bo chce zmieniać znaczenia, które w zbiorowej narracji tkwią od setek lat i forsować projekt społeczny wbrew niej. Ponieważ jej zamiar twórczy montuje nie projekt uniwersalny, ale transgresyjny i brutalny, eksperymentujący z społeczną i indywidualnymi tożsamościami naturalne jest, że tożsamość i miejsce w uzgadnianej przez setki lat narracji, a w konsekwencji miejsce dla wzorców kształtujących tę tożsamość są chronione tak samo sztywno i obronnie.

Ratusz nie może dłużej udawać, że nic nie wie o ideologii, którą symbolizuje tęcza. Z którą większość Polaków się nie zgadza, która wzbudza równie żywiołowe protesty w różnych częściach Europy, nawet tak cywilizacyjnie wysublimowanych jak Paryż, gdzie przeciw tej ideologii wyszło na ulice miliony ludzi.

Na takich ulicach, jak paryska ta ideologia została doszczętnie skompromitowana, gdyż okazało się, że jej jedynym gwarantem są uzbrojone po zęby zastępy policji. Na wyszkolone w pacyfikowaniu niepokornych tłumów oddziały szturmowe liczą Julita Wójcik i Hanna Gronkiewicz-Waltz, bo nie na zrozumienie i afirmację pomysłów, które Polakom kojarzą się z komunizmem – przecież i homoseksualiści, i komuniści powołują się na równość i podobnie ją interpretują. Opcje Artykułu

Tęcza na placu Zbawiciela. Znak gejów czy chrześcijan? | 1 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Marianna pon, 14 kwi 2014, 00:27:34

P { margin-bottom: 0.08in; }

 Cytat: ¨Tęczę na placu Zbawiciela odbudujmy jako symbol walki z homofobią – apelowała przecież do warszawiaków pani Julita.¨

 

Homo – czlowiek, fobia – strach, paralizujacy I nieuzasadniony lek.

Slowo ¨homofob¨ dotyczy osoby, ktora boi sie czlowieka z przyczyn nieuzasadnionych.

 

Slowo ¨homoseksualista¨ powinno okreslac kazdego czlowieka posiadajacego plec (seks = plec). Skoro posiada plec, a nie jest bezplciowy to w swej dojrzalosci prowadzi zycie seksualne.

 

Uwazam, ze osoby prowadzacye swe zycie seksualne w niezgodzie z natura sa okreslane bardzo lagodnie, poniewaz w nazewnictwie nie znalazlo sie nic, co wskazywaloby na wybor tej samej plci. Widocznie dalikatnosc nazewnictwa im nie odpowiada, poniewaz sami przez symbol przyznaja sie do grzechu.

 

Tecza. Jej zanaczenie wywodzi sie ze Starego Testamentu I mylnie sie powtarza, ze jest symbolem nadziei.(Nadzieja oznaczona jest jednym konkretnym kolorem.) Bog rozciagnal tecze, by ¨przypomniec Sobie¨ o Przymierzu zawartym z Noe. Bog obiecal Noe, a przez niego wszytkim ludziom, ze juz ludzi nigdy tak strasznie nie ukarze jak w czasie Potopu. Trzeba zadac tutaj pytanie. Czy Bog musi Sobie cokolwiek przypominac? Czy ma skleroze, ze zapomina podstawowe sprawy? Nie, nie musi I pomimo tego, ze jest wiekowy na skleroze nie cierpi. Jest doskonaly.

 

W zapisie biblijnym, ktory nie klamie, przedstawione sa slowa swiadczace o -Autora Tych Slow- delikatnosci. Bog jest nadzwyczaj delikatna Osoba I nie chcac ludzi straszyc, mowi ze ¨przypomni Sobie¨, majac na uwadze wewnetrzna wrazliwosc I inteligencje czlowieka, ktory tym samym powinien podziekowac o przypomnieniu mu o grzechach. Bog ostrzega I daje szanse na poprawe. Tecza jest przypomnieniem o grzechcach ludziom.

 

Osoby zyjace w grzechu z powody nienaturalnej orientacji seksualnej, machajac teczowymi choragiewkami, noszacy teczowe choragwie I transparenty, dzieki uzytemu sybolowi teczy, sami przyznaja sie do grzechu, choc nieswiadomie. Niech sie publicznie do grzechu przyznaja jesli im z tym jest lepiej. Nie musza jednak do grzechu przyznawac sie bardzo wrzaskliwie, a inni nie musza o ich grzechy prowadzic spory, bo to niepotrzebne. Rozliczac Bog bedzie, a zwyklemu czlowiekowi nic do obcych grzechow.

 

P.S. Sa osoby bardzo wrzaskliwe - musze napisac - nieludzko!

 

Czlowiek – to brzmi dumnie. Wrzaskow mu nie potrzeba.

 

---
Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń