Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Watykan organizuje antygejowski front

Dosyć ofensywy gender! Przywódcy i organizacje religijne jednoczą się dla wypracowania wspólnego stanowiska w sprawie nowych zjawisk społecznych promowanych przez międzynarodowy kapitał: rozwody, homoseksualizm i feminizację.

 W trzydniowym kolokwium międzyreligijnym na temat "Komplementarności mężczyzny i kobiety" uczestniczy min. szef najważniejszej amerykańskiej grupy prorodzinnej "Family Reasearch", która znajduje się na indeksie organizacji homofobicznych.

Tony Perkins jest wrogiem publicznym nr 1 gejów, ponieważ wytrwale przypomina, że społeczeństwo amerykańskie nie jest przygotowane na rewolucję, którą niesie małżeństwo tej samej płci. "Southern Poverty Law Centre", agenda wyspecjalizowana w tropieniu politycznie niepoprawnych instytucji i ich przywódców, nazywa go najbardziej niebezpiecznym konserwatystą.

Homoseksualiści podkreślają, że Perkins był wielokrotnie potępiany przez "Anti-Defamation League" za porównania z holokaustem. - Chrześcijańscy właściciele firm, którzy sprzeciwiają się prawom gejów, są jak żydzi wysyłani do "obozów koncentracyjnych" - alarmował. Wzywał też do usunięcia sędziów, którzy popierają małżeństwa jednopłciowe.

- "Nie ma analogii między współczesnymi amerykańskimi kwestiami politycznymi a działaniami reżimu Hitlera w czasie Holokaustu" – protestowały środowiska żydowskie. "Takie niewłaściwe porównania służą jedynie bagatelizowaniu Holokaustu i są głęboko obraźliwe dla Żydów i innych, którzy przeżyli, a także tych, którzy walczyli dzielnie po stronie aliantów w czasie II wojny światowej."

 

Czytaj więcej: Małżeństwa gejów - nie kosztem związku mężczyzny i kobiety

 

Do Watykanu podążają z Perkinsem takie sławy amerykańskiego konserwatyzmu jak Maggie Gallagher, Brian Brown, Tony Perkins, Ryan T. Anderson i jak piszą - zirytowane tym niecodziennym sojuszem - liberalne periodyki "całe mnóstwo anty-gejowskich działaczy politycznych".

Rzym dostał od nich prezent: klip z wystąpieniami podkreślającymi walory komplementarności płciowej. Jest na nim zarejestrowana wypowiedź młodego mężczyzny, ex-geja, który ku zgorszeniu działaczy LGBT twierdzi, że homoseksualna orientacja nie jest niczym więcej niż polityczną nadbudową a celibat dla homoseksualistów stanowi całkiem rozsądną opcję, aczkolwiek każdy ma prawo wybierać własną ścieżkę życiową.

 

http://www.youtube.com/watch?v=8ZsjjH8euJE

 

Kościół katolicki, Konwencja Południowych Babtystów i Kościół Mormonów sprzeciwiają się ustanawianiu małżeństw homoseksualnych w USA.

Aktywiści LGBT są rozczarowani, że dołączył do nich Watykan. Odbieraną przez nich jako antygejowską konferencję zorganizowała Kongregacja Nauki Wiary razem z Papieskimi Radami ds. Dialogu Międzyreligijnego, ds. Popierania Jedności Chrześcijan i ds. Rodziny.

W inaugurującej ją przemowie ojciec święty zwrócił uwagę, że komplementarność mężczyzny i kobiety, czyli ich wzajemne uzupełnianie się, stoi u podstaw małżeństwa i rodziny.

 

Czytaj więcej: Genderowe raje mają najwyższe wskaźniki przemocy. Dane Eurostatu

 

Papież sugerował, że zniesienie szczególnej ochrony, definicji i wewnętrznej dynamiki wystawia rodzinę i małżeństwo na krytyczną próbę. - Nie możemy wpaść w pułapkę koncepcji ideologicznych. Rodzina jest faktem antropologicznym, a dopiero potem społecznym, kulturowym, itd. Nie możemy jej określać koncepcjami natury ideologicznej, które zachowują moc jedynie w pewnym momencie historii, a potem ją tracą.

Franciszkowi wtórował rabin Jonathan Sacks. – "Mamy dzieci z rozbitych rodzin, które bez własnej winy znajdują się w zdecydowanie mniej korzystnym położeniu" – ubolewał. - W wielu krajach zachodnich doświadczamy społecznych, politycznych i psychologicznych konsekwencji powszechnego rozkładu rodziny. Na przykład w Wielkiej Brytanii – podał rabin Sacks – najnowsze dostępne dane mówią, że w 2012 r. 47,5 % dzieci urodziło się poza małżeństwem. Do 2016 r. będzie to już większość dzieci. Coraz mniej ludzi zawiera związek małżeński, czynią to coraz później, a 42 % małżeństw kończy się rozwodem. W konsekwencji w niesłychanym tempie szerzą się negatywne zjawiska wśród młodych ludzi. Takie jak problemy z jedzeniem, nadużywanie alkoholu, narkomania, depresje, samobójstwa oraz schorzenia będące konsekwencją stresu.

 

Czytaj więcej: "Stop seksualizacji dzieci". Kto kłamie w sprawie masturbacji?

 Watykan organizuje antygejowski front | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń