Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Szkocja poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi. Zasługa konserwatywnego biskupa

3 września biskupi Szkocji dokonali uroczystego aktu powierzenia narodu szkockiego Matce Bożej. Ofiarowanie zostało poprzedzone 40-dniowym przygotowaniem przez codzienną modlitwę i czytanie Pisma Świętego, post i abstynencję od alkoholu, spowiedź. Okres przygotowawczy rozpoczęto 26 lipca br.Poświęcenie Szkocji miało miejsce w Carfin, gdzie znajduje się narodowe sanktuarium Matki Bożej.

Duchowemu przedsięwzięciu patronował bp John Keenan z diecezji Paisley nieopodal Glasgow. - Biskupi po prostu odpowiadali na nieustające prośby świeckich, aby poświęcić swą ziemię Niepokalanemu Sercu – tłumaczył hierarcha zaliczany do zwolenników tradycji.

- Ten akt ma wpływ na niepewną przyszłość naszego narodu. Duchowny zauważył, że kwestia przyszłości Szkocji jest "czymś więcej niż tylko kwestią polityczną". - Duchowe odpowiedzi są potrzebne w odniesieniu do duchowych problemów narodu, a odpowiedzi takie mogą pochodzić od duchowych przywódców – uważa biskup. - Potrzebujemy nawrócenia z sekularyzmu, konsumpcjonizmu, materializmu i relatywizmu – mówił podczas uroczystości. Wyrażał nadzieję, że "konsekracja Sercu Maryi doprowadzi do nawrócenia Kościoła w Szkocji".

"Prosimy Matkę Bożą o nawrócenie abyśmy mieli siłę odwrócić się od światopoglądu materialistycznego, ponieważ w Szkocji trwa bitwą o serca, umysły i życie ludzi".

Hierarcha wymienił trzy kluczowe kwestie o które toczy się walka:

•             o wizję ludzkiej osoby - świecką, czy też ewangeliczną

•             o życie ludzkie w łonie matki

•             o sens ludzkiej miłości w odniesieniu do seksualności i więzi małżeńskiej

Szkocka diecezja Paisley w październiku podjęła wielkie dzieło codziennej modlitwy różańcowej o zakończenie aborcji.   – Wygląda na to, że mamy do czynienia z zorganizowaną i wytężoną kampanią przeciwko nienarodzonym dzieciom. Modlę się za tych lekarzy, którzy chcą się jej przeciwstawić, i proponuję nasz własny wytężony wysiłek w październiku, byśmy modlili się na różańcu o koniec aborcji – powiedział bp Keenan.

Akcja codziennego odmawiania Różańca w intencji obrony życia została bardzo dobrze zorganizowana. Uczestnicy zachęcani są do umieszczania informacji o podjętej modlitwie w internecie na portalach społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter.

Na stronie internetowej diecezji znajdują się okolicznościowe obrazki na każdy dzień października z dołączoną szczegółową intencją. Na przykład na 1 października wyznaczono modlitwę "za Kościół św. naszą Matkę, by Duch Święty Go prowadził i chronił od złego". Obrazek przedstawiał św. Piusa X i jego słowa: "Gdybym miał armię odmawiających Różaniec, podbiłbym świat".

Na 2 października zaproponowano modlitwę za Ojca Świętego.

– Jeśli obecne tendencje rozwojowe w Szkocji się utrzymają, to około 2024 roku największym wyznaniem religijnym w tej części Wielkiej Brytanii będzie Kościół katolicki – poinformował portal Scottish Catholic Observer, powołując się na najnowsze opracowanie Szkockiego Instytutu Badań Rodziny.

Wynika z niego, że w ciągu ostatnich 8 lat odsetek katolików nieznacznie się zmniejszył – z 15 proc. w 2009 r. do 14 proc. obecnie. Ogólnie jednak utrzymuje się na stałym poziomie, podczas gdy prezbiteriański Kościół Szkocji, skupiający większość tamtejszych wierzących, odnotował w tym samym okresie znaczny spadek – z 34 do 24 proc. Jednocześnie z badań wynika, że 51 proc. Szkotów nie wyznaje żadnej religii.

Raport instytutu stwierdza ponadto, że od 2009 r. zasadniczo nie zmieniły się procentowe proporcje wiernych innych wyznań chrześcijańskich, czyli niekatolickich i nieprezbiteriańskich, oraz wyznawców innych religii. Studium wskazuje też na stałą tendencję wzrostu odsetka ludzi nie wyznających żadnej religii.

https://www.youtube.com/watch?v=o2Iq08JxB_s

https://www.youtube.com/watch?v=eIeGobMSucIOpcje Artykułu

Szkocja poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi. Zasługa konserwatywnego biskupa | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń