Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

USA: SN rozważy adopcyjne roszczenia LGBT. Powołują się na Franciszka

Administracja Trumpa zwróciła się do Sądu Najwyższego o ograniczenie praw adopcyjnych homoseksualistom. 

Mimo równouprawnienia, a nawet estymy, którą cieszą się osoby homoseksualne w USA pod rządami Donalda Trumpa, który trzymał w ręku flagę Dumy LGBT+ nadaną, od czasu do czasu słychać zgrzyty na linii LGBT – administracja waszyngtońska. Pentagon wprowadził zakaz czynnej służby dla transseksualistów poddanych leczeniu hormonalnemu. Roztrój organizmu przez leki ingerujące w gospodarkę hormonalną koliduje - zdaniem wojskowych - z zadaniami służby w armii.

Jakkolwiek Waszyngton upomina się o prawa gejów, tam gdzie istnieje zakaz aktywności homoseksualnej i promocji homoseksualizmu, głównie w Afryce, ale też w Armenii i w Rosji, to nie są mu obce działania na rzecz wolności religijnej.

Bywa, że wolność religijna wyklucza się z prawami LGBT.

Katolickie Służby Socjalne w Filadelfii (Catholic Social Services) dopominają się o konstytucyjne prawo do korzystania z kryteriów opartych na wierze, aby odmówić parom jednopłciowym pełnienia funkcji rodzin zastępczych, zapewniając jednocześnie usługi dla dzieci w publicznym systemie opieki zastępczej w Filadelfii.

W tej sprawie interweniowała Amerykańska Unia Wolności Obywatelskich, ostrzegając przed  "mrożącym krew w żyłach wpływem na prawa osób LGBT+".

Wiele organizacji religijnych zawiesiło działalność po obowiązkowym otwarciu agencji adopcyjnych na pary jednopłciowe. Administracja Trumpa zwróciła się do Sądu Najwyższego o zezwolenie agencjom adopcyjnym na dyskryminowanie par tej samej płci w imię przekonań religijnych. Mowa o dyskryminacji pozytywnej, różnicującej ludzi ze względu na posiadane przez nich kompetencje.

Przedstawiciele Departamentu Sprawiedliwości złożyli 35-stronicowe wezwanie (brief) do Sądu Najwyższego z prośbą o wydanie pozytywnego orzeczenia na rzecz Katolickich Usług Socjalnych (CSS), agencji adopcyjnej z siedzibą w Filadelfii, która nalega, aby cofnąć parom tej samej płci na mocy pierwszej poprawki prawa adopcyjne. Skarga agencji adopcyjnej została negatywnie rozpatrzona przez sądy niższej instancji. Teraz Sąd Najwyższy zgodził się zająć stanowisko w tej sprawie.

Departament Sprawiedliwości podkreśla, że Stany Zjednoczone mają "istotny interes" w sporze prawnym CSS przeciwko miastu Philadelphia, ponieważ "swobodne korzystanie z religii" powinno być chronione.

Departament Sprawiedliwości zauważa, że CSS będzie współpracować tylko z małżeństwami heteroseksualnymi "ponieważ jest to zgodne z religijnym przekonaniem, że małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety". - "Wszystkie pary tej samej płci w perspektywie religijnej uznaje się za niezamężne" – czytamy w oświadczeniu złożonym przed SN. – CSS kieruje pary tej samej płci do innych agencji – zastrzega się.

Departament twierdzi, że wolność religijna musi być chroniona przede wszystkim a działania Miasta Filadelfii odzwierciedlają niekonstytucyjną wrogość wobec przekonań religijnych katolickich służb socjalnych.

Departament twierdzi, że Władze Filadelfii "wyróżniły organizacje religijne do celów dochodzeniowych" i w rzeczywistości dyskryminują katolików za ich przekonania religijne.

Próbowano przekonać katolickie służby socjalne, że ich rozumienie doktryny katolickiej jest przestarzałe i niezgodne z poglądami papieża Franciszka (tak jak miasto je rozumie).

Na kroki podjęte przez administrację Trumpa zareagowała American Civil Liberties Union (ACLU). Prawnicy Unii złożą do 13 sierpnia odpowiedź na stanowisko administracji. Nominacje Donalda Trumpa dla Bretta Kavanaugha i Neila Gorsucha przesuwa większość sądową w kierunku konserwatywnym. Aktywiści obawiają się, że konserwatyści z Sądu Najwyższego mogą popsuć szyki środowiskom LGBT+. Kiedy Sąd Najwyższy zgodził się rozpatrzyć skargę, aktywiści wyrazili obawę, że może to stanowić niebezpieczny precedens dla rodziców LGBT+.

 Opcje Artykułu

USA: SN rozważy adopcyjne roszczenia LGBT. Powołują się na Franciszka | 1 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
rkurpios czw, 2 lip 2020, 20:38:47

Małżeństwo kobiety z mężczyzną nie jest tylko zgodne z przekonaniami religijnymi, jest po prostu zgodne z biologią, czy to się komuś podoba czy nie. W państwach ateistycznych np. w Związku Sowieckim po chwilowym odprężeniu obyczajowym w czasach Lenina, eksperymenty seksualne skończyły się. Przyszedł Stalin i z chaosu zaczął robić porządek. Taka jest dialektyka komunizmu. Świat, który projektują ideolodzy nowej lewicy, również będzie tak wyglądał. Najpierw pozwolą wyszaleć się przebierańcom i odmieńcom seksualnym, by później wszystkich wziąć za twarz. Szkoda, że w Stanach Zjednoczonych konserwatyści nie działają z większą śmiałością. Jednak po 1968 roku świat  Zachodu zmienił się i nie ma powrotu do starych wartości. 

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń