Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Strona, która informuje o procedurze wystąpienia z KRK
 |  Wersja do druku
Marcin Winiarski
 grudzień 25 2005 03:06   
Forum

Status: offline

Przykro mi - bazuję na interpretacji znanej mi od ksieży. Tak więc zarzut nie trafiony.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub
 grudzień 25 2005 09:51   
Forum

Quote by Marcin W: Przykro mi - bazuję na interpretacji znanej mi od ksieży. Tak więc zarzut nie trafiony.

Twoje wyjaśnionko jest mało wiarygodne. Nauczanie kościoła katolickiego jest powszechnie znane (a przynajmniej dostęp do niego jest otwarty dla wszystkich, których to interesuje) i nie ma tam mowy o krzyżowaniu Jezusa w trakcie Mszy Św. Takie interpretacje krążą jedynie w pewnych kręgach tzw. braci odłączonych, którzy budują swoje zarzuty w stosunku do Kościoła katolickiego na niewiedzy, uprzedzeniach i swojej zwichniętej soteriologii.

Z mojej strony EOT

===

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 grudzień 25 2005 13:56   
Forum

zwichniętą soteriologie to definitywnie wy macie, a odłaczeni jesteśmy rzeczewiście od wszelkich bzdurnych ludzkich wymyśleń, natomiast w Chrystusie jesteśmy synami Bożymi.
List do Galacjan 3:26-28

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 grudzień 25 2005 16:29   
Forum

To dlaczego mszę nazywa się "najświętszą ofiarą", skoro, jak twierdzisz, nie jest ofiarą?

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Leon
 grudzień 26 2005 06:15   
Forum

Msza Swięta Liturgia naszego zbawienia.Najważniejsza rzecz w procesie zbawienia człowieka.Tu uczestnik spotyka się ze swim Zbawcą
Jezusem Chrystusem Eucharystycznym, który przez mękę i Swoją śmierć Stał się doskonałą ofiarą złożoną za nasze grzechy.
Tu na Mszy Swiętej Pan Jezus jakby zanurza nas w swojej ofierze oczyszczając nas znaszych grzechów i wtajeniczy sposób przemienia naszą naturę,
człowieka tego świata, na naturę chrześcijanina czyli dziecka bożego.Zauważamy tą przemianę na siebie widząc zmianę jaka zaszła w naszym charakterze.
Wiemy kim byliśmy, a kim jesteśmy teraz. Na Mszy Sw.Pan Jezus żywi nas Swoim słowem jak i Swoim ciałem. Wiemy że kto spożywa Jezusa ciało i bierze udział
w Jego Nowym Przymierzu Krwi, ma życie wieczne, życie Jezusa Chrystusa. To jest ten proces zbawiena na żywo (teraz)
Nasuwa się pytanie, czy może być człowiek zbawiony nie uczestnicząc na Mszy Sw.? Zapytał bym się w jaki sposób, czy Pan Jezus pokazał inny sposób?.
Pozdrawiam Leon

===

Jezus jest naszym Panem i Bogiem

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 grudzień 26 2005 06:45   
Forum

Quote by leong: Msza Swięta Liturgia naszego zbawienia.Najważniejsza rzecz w procesie zbawienia człowieka.

A ja myślałęm, że najważniejsze jest zaufanie Jezusowi i powierzenie Mu siebie, oddanie kierownictwa we własnym życiu. Pewnie się myliłem, skorao Kr-k uważa inaczej...

Quote by leong:
Tu uczestnik spotyka się ze swim Zbawcą
Jezusem Chrystusem Eucharystycznym,

Jakoś nie mogę znaleźć w Biblii określenia "Eucharystyczny", odnoszącego się do Jezusa Chrystusa. A może to jakiś inny Jezus, któremu nadano przydomek, dla odróżnienia go od tego z kart Biblii? A na powanie - tysiące razy uczestniczyłem w mszach i widziałem, że dla ludzi to tylko obrzędy. Nie ma w tym doświadczenia prawdziwego Boga.

Quote by leong:
który przez mękę i Swoją śmierć Stał się doskonałą ofiarą złożoną za nasze grzechy.

Fakt. I to mi uświadomili baptyści, którzy mi powiedzieli, że Jezus umarł za moje grzechy, abym ja mógł zostać zbawiony.

Quote by leong:
Tu na Mszy Swiętej Pan Jezus jakby zanurza nas w swojej ofierze oczyszczając nas znaszych grzechów i wtajeniczy sposób przemienia naszą naturę,
człowieka tego świata, na naturę chrześcijanina czyli dziecka bożego.

To dlaczego apostołowie nie odprawiali mszy? Oj, niedobrze! To pewnie wszyscy chrześcijanie pierwszych wieków, włącznie z apostołami, na potępienie pójdą, bo nigdy nie uczestniczyli w mszy, a tylko "trwali na łamaniu chleba i na modlitwie", jak czytamy w Biblii!

Quote by leong:
Zauważamy tą przemianę na siebie widząc zmianę jaka zaszła w naszym charakterze.

Dziwne, tyle razy w tym uczestniczyłem i nic nie dostrzegłem. Za to teraz - o! Teraz moje chrześcijaństwo weszło na wyższe obroty, odkąd znam się z baptystami!

Quote by leong:
Wiemy kim byliśmy, a kim jesteśmy teraz.

Kim byłem? Grzesznikiem myślącym, że przez uczynki, spoewiedź i komunię mogę się zbawić.
Kim jestem? Grzesznikiem, który znajduje coraz więcej odpowiedzi na swoje pytania.
Kim mogę być? Grzesznikiem, który zyskał zbawienie idąc za Jezusem, odrzucając definitywnie fałszywe nauki.

Quote by leong:
Na Mszy Sw.Pan Jezus żywi nas Swoim słowem jak i Swoim ciałem. Wiemy że kto spożywa Jezusa ciało i bierze udział
w Jego Nowym Przymierzu Krwi, ma życie wieczne, życie Jezusa Chrystusa. To jest ten proces zbawiena na żywo (teraz)

Pan Jezus powiedział wyraźnie: "To czyńcie na moją PAMIĄTKĘ"!

Quote by leong:
Nasuwa się pytanie, czy może być człowiek zbawiony nie uczestnicząc na Mszy Sw.? Zapytał bym się w jaki sposób, czy Pan Jezus pokazał inny sposób?.

Pan Jezus z całą pewnością nie wskazał na mszę, bo tego nie znano jeszcze przez dobrych kilka wieków po Nim. Wskazał natomiast sposób, wskazując na siebie jako na drogę do Ojca. I tą drogą kroczą miliony zbawionych - baptyści, zielonoświątkowcy, luteranie (o ile zawierzyli prawdziwie swoje życie Panu), a pewnie nawet trochę katolików, których Bóg się dotknął.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Leon
 grudzień 26 2005 07:17   
Forum

Czym jet dla ciebie Ostatnia Wieczerza i co Pan Jezus przykazał apostołom czynić?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 grudzień 26 2005 12:30   
Forum

Ostatnia wieczerza jest dokładnie tym, jak ją określono - ostatnią wieczerzą. W jej trakcie Jezus ustanowił piękny, chrześcijański symbol - pamiątkę. Nakazał swym uczniom łamanie chleba i spożywanie go i picie wina, jako symbole Jego ciała i krwi przelanych na krzyżu. Sam nigdzie nie powiedział, że będzie w tym fizycznie obecny. Powiedział: "To jest ciało moje", "To jest krew moja", ale powiedział: "To czyńcie na moją PAMIĄTKĘ"! Reszta to już zwykłe nadinterpretacja nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Chciałbym przy tym zauważyć, że katolicy nie wypełniają tej pamiątki, bo:
a) nie łamią chleba, podczas gdy w NT o pierwszych chrześcijanach jest napisane "a oni trwali na łamaniu chleba i na modlitwie.
b) nie piją wina - w najlepszym wypadku rzadko.
Nie ma więc mowy o wypełnianiu zalecenia Pana przez wiernych Kr-k. Tymczasem np. u baptystów jest dokłądnie według wzorca biblijnego - łamanie chleba i wino. A więc dokłądnie wedle zaleceń Jezusa!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 grudzień 26 2005 13:18   
Forum Admin
Admin

Quote by leong: Msza Swięta Liturgia naszego zbawienia.Najważniejsza rzecz w procesie zbawienia człowieka.Tu uczestnik spotyka się ze swim Zbawcą
Jezusem Chrystusem Eucharystycznym, który przez mękę i Swoją śmierć Stał się doskonałą ofiarą złożoną za nasze grzechy.
człowieka tego świata, na naturę chrześcijanina czyli dziecka bożego.Zauważamy tą przemianę na siebie widząc zmianę jaka zaszła w naszym charakterze.
Wiemy kim byliśmy, a kim jesteśmy teraz. Na Mszy Sw.Pan Jezus żywi nas Swoim słowem jak i Swoim ciałem. Wiemy że kto spożywa Jezusa ciało i bierze udział
Pozdrawiam Leon

Czy przeczytales choc raz Nowy Testament ? Jezeli nie to zrob to, nie dla mnie a dla wlasnego dobra. Chce miec dobra wole kiedy patrze na KRK i jego poczynania, ale kiedy widze czego tam "ucza" to nijak nie moge.

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 grudzień 26 2005 15:15   
Forum Moderator
Moderator

Quote by leong: zbawiony nie uczestnicząc na Mszy Sw.? Zapytał bym się w jaki sposób, czy Pan Jezus pokazał inny sposób?.

Oj chyba moze... Cos Jezus mowil.. Czekaj... Niech sobie przypomne jak to bylo... Gdzies to w nowym testamencie mozna znalezc tu i tam... W jaki sposob jestesmy zbawieni... Przez co.. Hmm Nie moge sobie przypomniec...
Czlowieku przeczytaj nowy testament. Raz a dobrze.

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Leon
 grudzień 26 2005 20:05   
Forum

Pan Jezus w czasie Ostatniej Wieczerzy powiedział cytuję z Biblii 1000-Lecia
19 Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: «To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!»
20 Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: «Ten kielich to Nowe Przymierze* we Krwi mojej, która za was będzie wylana.
Gdzie tu Pan Jezus mówi to jest symbol ciała mojego.Nie przekręcać popatrz jeszcze raz co napisałem poprzednich moich postaw odnośnie przekręcen przez kościoły protestanckie.Pan Jezus potwierdza jeszcze raz Swoją naukę ,którą Sw. Jan opisuje w 6 rozdziale. Widzę że macie problem z Bóstwem Pana Jezusa. Nie wierzycie że Pan Jezus Jest Bogiem. Ten co wierzy, nie ma problemu w przyjęciu tego co Pan Jezus mówi. Pan Jezus mówi TO JEST CIAŁO MOJE to ja wiem że to jest ciało Jezusa. Wy mówicie że to jest symbol więc co mam sądzić o was?
Na Ostatniej Wiecerzy co Pan Jezus wytłumaczył Apostołom ? W jaki sposób bedzie spożywane jego ciało. Wezmiecie kawałek chleba (proszę iść na Mszę Sw. do najbliższego Kościoła Ktolickiego i zobaczyć dokładnie co Kapłan czyni) POŁAMIE odmówi Jezusowe SŁOWA podniesie pokazując zgromadzonym już PRAWDZIWEGO Jezusa. Potem bierze kielich z winem i czyni podobnie.
Dalej po modlitwach liturgicznych daje nam wiernym zgromadzonym na tej Mszy SW. do spożycia.
Nawracając do cytatu z Pisma Swiętego, co Pan Jezus mówi do Apostołów, żeby czynili na jego pamiątkę ?.
Ten rytuał - wziąść chleb odmówić dziękczynienie, połamać i wzpowiedzieć słowa Jezusa To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!»
Potem tak samo zrobić z kielichem z winem-
20 Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: «Ten kielich to Nowe Przymierze* we Krwi mojej, która za was będzie wylana.
Odpowiadam drugiemu, który myśli , że nie czytam Nowego Testamentu. Nie tylko czytam, ale i słucham i wprowadzam w swoje życie. Jestem dumnym Katolikiem.
Chciałbym żeby jakiś Kapłan albo teolog tylko Katolicki wypowiedział się coś na temat przez nas tu poruszany.
Pozdrawiam Leon

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 grudzień 26 2005 22:34   
Forum

Quote by leong: Pan Jezus w czasie Ostatniej Wieczerzy powiedział cytuję z Biblii 1000-Lecia
19 Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: «To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją PAMIĄTKĘ
20 Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: «Ten kielich to Nowe Przymierze* we Krwi mojej, która za was będzie wylana. Gdzie tu Pan Jezus mówi to jest symbol ciała mojego.

Pozwoliłem sobie zaznaczyć odpowiedź powyżej.

Quote by leong:
Nie przekręcać popatrz jeszcze raz co napisałem poprzednich moich postaw odnośnie przekręcen przez kościoły protestanckie.

Tak się, niestety, składa, że protestanci nie przekręcają Biblii, ani też jej nie nadinterpretują, co w Kościele rzymsko - katolickim jest regułą - np mowa Jezusa do Piotra: jezus mówi o nim jako o "kamyku", a Kr-k przeroibił to na "skałę", a mowa była też wyłacznie do Piotra i żeby zrozumieć trzeba czytać kontekstowo, a nie jeden fragment. To tylko przykład. Radzę czytać całośc Pisma Świętego, a nie wyrywki wskazane przez Kościół. Najśmieszniejsze jest to, że duchowni katoliccy żonglują fragmentami wyrwanymi z kontekstu, dokonują licznych objaśnień i wykłądni, a sami za to samo krytykują Świadków Jehowy, jakby posługiwali się dwoma miarkami - jedną mierzyli siebie, a drugą innych.

Quote by leong:
Pan Jezus potwierdza jeszcze raz Swoją naukę ,którą Sw. Jan opisuje w 6 rozdziale. Widzę że macie problem z Bóstwem Pana Jezusa. Nie wierzycie że Pan Jezus Jest Bogiem.

Co za bzura! To takich głupot uczą w Kr-k? A ja myślałem, że tam jest jednak trochę mądrych ludzi! Może się jednak myliłem. To, co piszesz jak najgorzej świadczy o Tobie i o Twoim włąsnym Kościele. Robisz katolicyzmowi niedźwiedzią przysługę - ośmieszasz i siebie i swój Kościół. Jeśli na tym ci zależy, kontynuuj swoje dzieło destrukcji katolicyzmu w oczach chrześcijan! Niezły ubaw!

Quote by leong:
Ten co wierzy, nie ma problemu w przyjęciu tego co Pan Jezus mówi. Pan Jezus mówi TO JEST CIAŁO MOJE to ja wiem że to jest ciało Jezusa. Wy mówicie że to jest symbol więc co mam sądzić o was?

To samo, co o pierwszych chrześcijanach, którzy trwali na łamaniu chleba i na modlitwie! W Nowym Testamencie jest trochę o pierwszych zborach chrześcijańskich i nie ma tam żadnej wzmianki mogącej wskazywać, że traktowali oni chleb i wino jako faktyczne ciało i krew Jezusa, natomiast z tego, co jest tam zapisane wynika, że od samego poczatku było to jako symbol - tylko i wyłącznie. Co ja mam o Tobie sądzić - czy człowiek, który nie zna dobrze Pisma Świętego i faktów o chrześcijaństwie pierwszych wieków jest wogóle chrześcijaninem?

Wybacz, ale to, co piszesz, to dla mnie zwykłe pieniactwo. Skupiłbyś się raczej nad własnym zbawieniem i pomyślał o tym, jak nieść Ewangelię niewierzącym, a nie nawracał ochrzczonych uczniów Chrystusa Pana! Chyba, że po prostu odpowiada Ci robienie tu za błazna.

Quote by leong:
Na Ostatniej Wiecerzy co Pan Jezus wytłumaczył Apostołom ? W jaki sposób bedzie spożywane jego ciało.

Nie ma słowa, które by podkreślało realność, a nie symboliczność.

Quote by leong:
Wezmiecie kawałek chleba (proszę iść na Mszę Sw. do najbliższego Kościoła Ktolickiego i zobaczyć dokładnie co Kapłan czyni) POŁAMIE odmówi Jezusowe SŁOWA podniesie pokazując zgromadzonym już PRAWDZIWEGO Jezusa. Potem bierze kielich z winem i czyni podobnie.
Dalej po modlitwach liturgicznych daje nam wiernym zgromadzonym na tej Mszy SW. do spożycia.

Słowa, słowa, słowa... Proszę o fakty, odpowiednio udokumentowane...

Quote by leong:
Nawracając do cytatu z Pisma Swiętego, co Pan Jezus mówi do Apostołów, żeby czynili na jego pamiątkę ?.
Ten rytuał - wziąść chleb odmówić dziękczynienie, połamać i wzpowiedzieć słowa Jezusa To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!»
Potem tak samo zrobić z kielichem z winem-

I protestanci DOKŁĄDNIE tak czynią na Jego PAMIĄTKĘ. Radzę się dokłądnie zapoznać z naukami protestanckimi, zamiast pisać takie głupoty.

Quote by leong:
Odpowiadam drugiemu, który myśli , że nie czytam Nowego Testamentu. Nie tylko czytam, ale i słucham i wprowadzam w swoje życie.

A Stary Testament, z zakazem kultu obrazów, figur i tego, co stworzone też wprowadzasz w życie? A słowa z NT mówiące o tym, że buskup ma być dobrym ojcem rodziny, mężem jednej żony? A... Długo nym tak mógł.

Quote by leong:
Jestem dumnym Katolikiem.

Cóż, niektórzy są tylko DYMNYMI katolikami, ale innu za to POKORNYMI chrześcijanami, co to się nad innych nie wywyższają i nie głoszą złudnych przekonań, że to oni mają całośc prawdy, depozyt wiary i że ich Kościół jest jedyny prawdziwy.

Quote by leong:
Chciałbym żeby jakiś Kapłan albo teolog tylko Katolicki wypowiedział się coś na temat przez nas tu poruszany.
Pozdrawiam Leon

A ja bym wolał pastorów. No, przynajmniej jednego już mamy - o ile pamiętam, Dawidzie, to jesteś formalnie pastorem?

===

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 grudzień 26 2005 22:49   
Forum

Leonie,

jeśli wy macie racje to:

Jezus zjadł samego siebie:
bo po zmartwychwstaniu, według waszego zrozumienia, odprawił msze: Lukasza 24:30-31
Gdy zajął z nimi miejsce u stołu, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał go i dawał im.

I poco Jezus miał by odprawić msze gdzie samego siebie nie tylko ponownie ofiaruje ale nadodatek spożywa? Jeżeli chleb dosłownie staje sie ciałem Chrystusa, prosze wytłumacz mi logicznie jak Jezus może siebie zjeść??????????

Przecież to paradoksalne.

i wiele wiele więcej można poargumentować dlaczego KK popełnia fatalny błąd w jaki interpretujw Wieczerze Pańską, ale większość osób które sie o to sprzeczają to tacy którzy wiele mówią i piszą ale w zasadzie Biblii nie czytaja i nie studjują.

===

Profil   Email 
 Cytat 
MacTavish
 grudzień 26 2005 22:55   
Forum

Quote by Marcin W: I protestanci DOKŁĄDNIE tak czynią na Jego PAMIĄTKĘ. Radzę się dokłądnie zapoznać z naukami protestanckimi, zamiast pisać takie głupoty.

Marcinie,
Radę o dokładnym zapoznaniu się zastosuj najpierw do siebie. Inaczej wpadnie tu zaraz np. Maciek i najpierw zgłosi zastrzeżenia co do użycia terminu "protestanci", a następnie wyprosi sobie insynuacje jakoby KEA odrzucał rzeczywista obecność Jezusa w Eucharystii. Nie wiem czy jakiś reformowany nie powiedziałby też swojego "ale".
Poza tym: jakoś to jest dziwna sprawa że przez piętnaście wieków, do Ulryka Zwinglego, chrześcijanie, czy ze wschodu czy zachodu, interpretowali słowa Ewangelii jako oznaczajace rzeczywistą przemianę. I dopiero od tego momentu mamy inną interpretację, podzielana tylko przez część (mniejszą) chrześcijan.

===

papista

Profil   Email 
 Cytat 
MacTavish
 grudzień 26 2005 22:57   
Forum

Dawidzie - "dawał im"

===

papista

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 grudzień 26 2005 23:08   
Forum

Quote by MacTavish:
Marcinie,
Radę o dokładnym zapoznaniu się zastosuj najpierw do siebie. Inaczej wpadnie tu zaraz np. Maciek i najpierw zgłosi zastrzeżenia co do użycia terminu "protestanci", a następnie wyprosi sobie insynuacje jakoby KEA odrzucał rzeczywista obecność Jezusa w Eucharystii.

Może i tak. Zapoznawać się nie muszę, bo znam. A to tylko drobna niescisłość, zależna od tego, że jestem związany z nurtem ewangelicznym

Quote by MacTavish:
Poza tym: jakoś to jest dziwna sprawa że przez piętnaście wieków, do Ulryka Zwinglego, chrześcijanie, czy ze wschodu czy zachodu, interpretowali słowa Ewangelii jako oznaczajace rzeczywistą przemianę. I dopiero od tego momentu mamy inną interpretację, podzielana tylko przez część (mniejszą) chrześcijan.

No właśnie, że nie - pierwotne wspólnoty chrześcijańskie pojmowały to jako pamiątkę, o czym są niewielkie wzmianki w NT.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 grudzień 26 2005 23:10   
Forum

Quote by MacTavish: Dawidzie - "dawał im"

Co nie zmienia faktu, że brzmi to jak absurd.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 grudzień 26 2005 23:42   
Forum Admin
Admin

Quote by MacTavish: Marcinie,
Radę o dokładnym zapoznaniu się zastosuj najpierw do siebie. Inaczej wpadnie tu zaraz np. Maciek i najpierw zgłosi zastrzeżenia co do użycia terminu "protestanci", a następnie wyprosi sobie insynuacje jakoby KEA odrzucał rzeczywista obecność Jezusa w Eucharystii. Nie wiem czy jakiś reformowany nie powiedziałby też swojego "ale".

Ekhm. Reformowani uznaja realna obecnosc Chrystusa w komunii. Podobnie uznaja zielonoswiatkowcy (przynajmiej tak twierdzi znajomy pastor ich). Podobnie metodysci. Tyle ze wszyscy oni mowia o duchowej obecnosci, a luteranie o cielesnej.

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 grudzień 26 2005 23:52   
Forum

No tak - w formie duchowej jak najbardziej - Jezus jest obecny w symbolu. Obecnośc duchowa = obecność symboliczna. O to mi cały czas chodzi.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Leon
 grudzień 27 2005 00:56   
Forum

Widzę że już wybraliście swoje przeznaczenie.Więc zostawiam was w tym stanie i muszę iść dalej. Wiem kim jesteście i wiem jaki będzie was koniec. Nie straszę was nie miałbym z tego żadnego zadowolenia. Stwierdzam tylko fakt. Do chrześcijaństwa jest wam bardzo daleko.
Zanim żyjemy możemy jeszcze wszystko zmienić.
PS: Po śmierci jest nie to co myślicie że jest. Pan Jezus musi cię zbawić zanim żyjesz. Kiedy żyjemy Jest dla nas Miłosierny. Po śmierci Pan Jezus jest dla nas Sędzią. To jest Biblijny fakt. Zastanów się dla siebie, czy znasz chociaż jednego z twoich kościołów 100% że jest w niebie?. My wiemy 100% pewnie że nasi święci wyniesieni na ołtarze są w niebie. Cieszymy się tego bardzo i mamy pewność że idziemy dobrą drogą.
David 1976 jak czytałeć,że Pan Jezus je Siebie, jak to do tego doszłeś. To jest bardzo ważna scena dla tych co rozumieją. Pokazałeś wyraźnie Kim jesteś.
Po owocach mamy was poznać mówi Pan Jezus.
Dla mnie to wyraźny dowód co dzieje się z człowiekiem który odejdzie od Kościoła Rzymsko Katolickiego.
Leon

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 grudzień 27 2005 01:08   
Forum Admin
Admin

Polecam ci Leonie troche ochlody. Uspokoj sie przemysl pewne sprawy i przede wszytkim przecztaj choc raz Nowy Testament.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 grudzień 27 2005 01:58   
Forum

Quote by leong: Widzę że już wybraliście swoje przeznaczenie.

Tak, wybraliśmy - życie w wierności Jezusowi Chrystusowi, a nie buskupom Rzymu mieniacym się być "głowami Kościoła"!

Quote by leong:
Więc zostawiam was w tym stanie i muszę iść dalej. Wiem kim jesteście i wiem jaki będzie was koniec. Nie straszę was nie miałbym z tego żadnego zadowolenia. Stwierdzam tylko fakt. Do chrześcijaństwa jest wam bardzo daleko.

Bliżej pewnie tym, co łąmią Boże przykazania oddając cześć stworzeniu zamiast Stwórcy i czcząc obrazy? No, skoro życie według Biblii oddala od chrześcijaństwa i od Boga, to... widocznie Biblia to straszny szmelc! Ale coś ci powiem - Biblia nie jest szmelcem. Biblia wykazuje, jakie ma być chrześcijaństwo i może kiedyś dostrzeżesz tak, jak wielu z nas, że to własnie Kościół katolicki jest od niego odległy.

Quote by leong:
Zanim żyjemy możemy jeszcze wszystko zmienić.

Zanim żyjemy? Rozumiem, że musimy się nawrócić jeszcze przed narodzeniem?

Quote by leong:
PS: Po śmierci jest nie to co myślicie że jest. Pan Jezus musi cię zbawić zanim żyjesz. Kiedy żyjemy Jest dla nas Miłosierny. Po śmierci Pan Jezus jest dla nas Sędzią. To jest Biblijny fakt.

Miło, że się ze mną zgadzasz, że modlitwa wstawiennicza za zmarłych nie ma sensu!

Quote by leong:
Zastanów się dla siebie, czy znasz chociaż jednego z twoich kościołów 100% że jest w niebie?. My wiemy 100% pewnie że nasi święci wyniesieni na ołtarze są w niebie. Cieszymy się tego bardzo i mamy pewność że idziemy dobrą drogą.

Rozumiem, że dysponujesz odpowiednimi dowodami, że święci czczeni przez Kościół są w niebie - nawet Ci, którzy brutalnie mordowali, skazywali na stosy niewinnych, oddanych Bogu chrześcijan i rzekome (!) czarownice... Domagam się dowodów, skoro móisz to z taką, pełną pychy, pewnością!

A jakich znam ludzi spoza Kr-k, o których jestem przekonany, że będą zbawieni? Wszyscy, którzy żyli dobrzem powierzywszy się Chrystusowi. Jak np. Martin Luther King - nie zaprzeczysz chyba jego wielkości, jako człowieka i chrześcijanina? Czy jak br. Roger z Taize? Ani jeden ani drugi nie byli z pewnością mniej wielcy w duchu, niż papieże, a może i wieksi.

Quote by leong:
David 1976 jak czytałeć,że Pan Jezus je Siebie, jak to do tego doszłeś. To jest bardzo ważna scena dla tych co rozumieją. Pokazałeś wyraźnie Kim jesteś.

Nie, to Ty pokazujesz cały czas kim jesteś. Kim może być człowiek, który walczy z chrześcijanami i ich znieważa? Jak dla mnie sługą szatana, zniewolonym i zaślepionym przez wielkie zło.

Quote by leong:
Po owocach mamy was poznać mówi Pan Jezus.

Ślepcy nie widzą, jak wspaniałe owoce przynoszą Kościołu ewangeliczne! Ludzie nawracają się, zmieniają całkowicie swoje życie... Są uwalniani z nałogów i zniewoleń duchowych! Bóg ich uwalnia!

Quote by leong:
Dla mnie to wyraźny dowód co dzieje się z człowiekiem który odejdzie od Kościoła Rzymsko Katolickiego.

Może zacznę pisać o stanie duchowym tych, co w Kr-k pozostają? Jak bardzo słaba jest ich wiara? jak to bardziej wierzą Kościołowi niż Panu? Jak to łamią przykazania, a Kościół przyklaskuje?

Przepraszam, jeśli ktoś postronny poczuł się urażony. Czasem trudno mi się nie unieść gniewem, jak czytam takie brednie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
MacTavish
 grudzień 27 2005 10:59   
Forum

Marcin W -> co do tego jak od początku pojmowano słowa NT, poczytaj Ojców Kościoła. Np. św. Ignacy Antiocheński (+107), drugi następca św. Piotra na biskupstwie antiocheńskim pisał tak:
"Zwróćcie uwagę, jak bardzo ci, co mają odmienne zdanie o przychodzącej do nas łasce Jezusa Chrystusa, przeciwni są myśli Bożej. (...) Powstrzymują się od Eucharystii i modlitwy, gdyż nie wierzą, że Eucharystia jest Ciałem Pana naszego, Ciałem, które cierpiało za nasze grzechy i które Ojciec w swej dobroci wskrzesił. Tak więc ci, co odmawiają daru Boga, umierają wśród swoich dysput." (list do koscioła w Smyrnie)
"Starajcie się uczestniczyć w jednej Eucharystii. Jedno jest bowiem Ciało Pana naszego Jezusa Chrystusa i jeden kielich, by nas zjednoczyć z Krwią Jego, jeden ołtarz, jak też jeden biskup razem z kapłanami i diakonami, współsługami moimi. W ten sposób wszystko, co czynicie, będziecie czynić po myśli Boga." (list do kościoła w Filadelfii).
Jest to oczywiście jeden przykład z mnóstwa odniesień.

hermes -> dzięki za kompetentne wyjaśnienie.

===

papista

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 grudzień 27 2005 12:38   
Forum Admin
Admin

Sw. Ignacy Anitiochenski pisal listy w latach 110-115*

----------------------------------------------------
*Historia Chrzescijanstwa wyd Vocatio 2002 str. 91

===

Profil   Email 
 Cytat 
MacTavish
 grudzień 27 2005 12:48   
Forum

Prawdopodobną datę smierci św. Ignacego podalem za ks. Markiem Starowieyskim "Pierwsi świadkowie" Znak 1988 (bo to mam w domu ). Tradycję co do nastepstwa w Antiochii i zycia Ignacego za czasów cesarza Hadriana (98-117) podał Euzebiusz z Cezarei w "Historii Kościoła"

===

papista

Profil   Email 
 Cytat 
Leon
 grudzień 27 2005 17:05   
Forum

Marcinie musiałem wrócic bo źle mnie zrozumiałeś. Zrozumiałeś mnie po swojemu. Po śmierci pan Jezus jest naszym sędzią i to On skazuje nas albo do nieba (uważam że do nieba to nie jest sąd ale przejście z tego życia do domu Ojca) albo do czyśca gdzie dusze muszą przejść wymagające oczyszczenia, albo do piekła na wieczne potępienie.
Pytałem o 100% pewności?. Jesteś 100% że Martin Luter King, czy br. Roger są w niebie? Twoja życzliwa chęć tego może być dla nich pomocna. Może być wzięta jako modlitwa za dusze w czyćcu cierpięce specyficznie dla nich. Modlitwa taka widzisz jak jest łatwa, a zarazem tak trudna dla was protestantów.
Leon

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 luty 07 2008 16:05   
Forum

Quote by proch: Co myślicie o stronie www.apostazja.info, która informuje o sposobie i skutkach wystąpienia z Kościoła rzymskokatolickiego? Czy myślicie, że to dobry pomysł by ułatwiać w taki sposób apostazje?

W zwiazku z tematem...
Wyznanie niewiary
Do zdezorientowanych proboszczów spływają formalne deklaracje wystąpienia z Kościoła katolickiego. Kościół przyznaje, że ma problem.
"Jestem osobą niewierzącą w Boga, od dawna nie uczestniczę w świętach i praktykach religijnych, głosiłem i głoszę poglądy stojące w sprzeczności z nauką Kościoła. W związku z tym przynależność moja do organizacji o charakterze religijnym jest sprzeczna z wyznawanym przeze mnie światopoglądem" - tak brzmiała treść publicznego aktu apostazji, zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów.

i pod koniec (tak po czesci odnosnie mojej wypowiedzi z wto 05 lut 2008 09:22:26, z tego watku)
Jednak najczęściej deklarowaną motywacją jest irytacja na pojawiający się w dyskusjach publicznych argument, że w Polsce jest 95 proc. katolików, w związku z czym nauka Kościoła powinna przekładać się na prawodawstwo państwowe. - Wiara, światopogląd to sprawy prywatne. Faktycznie tak jest w dojrzałych społeczeństwach, ale nie u nas, gdzie Kościół jest nadobecny w sferze publicznej - wyjaśnia Mariusz Agnosiewicz, prezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. - Jest finansowany z budżetu państwa. Chce mieć wpływ nie tylko na życie swoich członków, ale wszystkich obywateli. Dlatego w Polsce apostazja jest wyraźnym sygnałem: nie chcę, by Kościół wypowiadał się w moim imieniu. Jest też próbą pozyskania przestrzeni publicznej dla osób niewierzących, zamanifestowania, że my także jesteśmy obywatelami tego kraju.

Calosc cytowanego arta tutaj

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Piotr
 luty 07 2008 16:07   
Forum

a żeś trupa wygrzebał....

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Reguly
 luty 07 2008 16:09   
Forum

Quote by skałosz: a żeś trupa wygrzebał....

Zasadniczo nie mam w zwyczaju zakladac kolejnych watkow w juz poruszonych kwestiach i mnozyc zbedne byty...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Bruce Willis
 luty 07 2008 16:43   
Forum

Zgadzam się z Mateuszem - znak ten dobrze pokazuje. Kr-k to szeroka i wygodna droga. Ciekawe dokąd prowadzi? Może zajrzyjmy do najlepszego "informatora turystycznego" świata - do Biblii? Są inne drogi, ale - oczywiście - także bezdroża, np. sekty czy ateizm.

Żałosne. Wiedz chłopcze, że tą swoją słomianą wiarę możesz utracić tak samo szybko jak przeczytać to zdanie. Kiedyś dorośniesz, zrozumiesz pewne procesy ewolucyjne, pojmiesz niepodważalność niektórych logicznych konstrukcji i po obejrzeniu w telewizji kolejnej masakry jaką spowodował jakiś żywioł, albo po przeczytaniu któregoś z kolei zdania w Twoim „informatorze turystycznym” („ma być bezwzględnie uśmiercony, ukamienujesz, unicestwię Cię i poznasz, że Ja jestem Pan” ) stwierdzisz, że nie może on prowadzić do raju pełnego nagich dziewic, egzotycznych owoców, sportowych samochodów i niewymownej ekstazy odczuwanej bez przerwy. I wtedy dopiero przejrzysz na oczy i zaczniesz się zastanawiać nad prawdziwym sensem życia, wtedy dopiero zaczniesz naprawdę żyć i odczarujesz swoje życie będące dotąd nie życiem, a wygodnickim czekaniem na wiadomo co. Wtedy może sam weźmiesz się do roboty i zamiast krytykować innych zaczniesz zmieniać swoje życie i świat na lepsze, wychodząc z założenia, że skoro raju nie ma to może sam postaram się chociaż jego namiastkę stworzyć sobie i innym tu i teraz.

===

"Straszliwa to rzecz wpaść w ręce Boga żywego." - Hbr 10:31; "unicestwię cię! - i poznasz, że Ja jestem Pan" - Ez 25:7

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,93 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty