Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Kilka uwag na swieta
 |  Wersja do druku
Maciek Janson
 grudzień 23 2005 15:46  (Czytany 14582 razy)  
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Kilka watkow wiec pozwole sobie zalozyc osobny temat

1. Kupilem mojej babci na swieta audiobiblie (3 wydane ewangelie) na opakowaniui widnieje informacja, ze kosciol.pl jest patronem przedsiewziecia medialnym. Musze powiedziec, ze bardzo sie ciesze, ze pojawia sie cos takiego. Nieoceniona rzecz dla osob starszych, nieoceniona dla kierowcow, nieoceniona w ogole. Bardzo ladne wydanie. POlecam jezeli ktos jeszcze jutro bedzie chcial zrobic komus prezent na swieta

2. Nieiwem dlaczego ale te swieta wyjatkowo mnie mecza... Wiecie kto jest najwazniejsza osoba tych swiat wg jakiegos dziennikarza radiowej trojki?? Swiety mikolaj... Porazka na calej lini...

3. Teologiczne pytanie. Tym razem chodzi o przysieganie... Jak to jest. CHrzescijanin moze przysiegac czy tez nie moze?? Jak to sie ma do slow Jezusa, ktory mowil zeby nie przysiegac... A Tu wlaczam radio i slysze o prezydencie elekcie, ktory przysiega i prosi Boga, zeby przysiegi pomogl mu dochowac - Potraktujcie to pytanie powazne. Jezeli nie mam traktowac doslownie tego nakazu Jezusa to chetnie bym uslyszal dlaczego.

4 Reklama swiatrecznego wydania gazety zacheca kursem tarota a w radiu leci piosenka z slicznym refrenem (Kocham ten swiat, ten swiat kocha mnie) Czy nie macie wrazenia ze cos jest nie tak??

5. Zeby nie bylo tak zle to skladam najserdeczniejsze zyczenia wszystkim forumowiczom. Zeby swieta byly spokojne a najblizszy rok kazdy spedzil w jeszcze wiekszej bliskosci Boga. Wszystkim zycze, zeby w zblizajacym roku 2006 urodzilo sie w kazdym z nas to czego potrzebujemy najbardziej

6. Po swietach podejme pozostawione watki. Na swieta jednak odlaczam internet

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Izrael
 grudzień 23 2005 19:34   
Forum Moderator
Moderator

Również życzę wszystkim wesołych Świąt i błogosławionego Nowego Roku! Pamiętajcie każdego dnia o Jezusie Chrystusie.

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 grudzień 23 2005 20:00   
Forum

2. Nieiwem dlaczego ale te swieta wyjatkowo mnie mecza... Wiecie kto jest najwazniejsza osoba tych swiat wg jakiegos dziennikarza radiowej trojki?? Swiety mikolaj... Porazka na calej lini...

Bo to jest radio publiczne, a nie katolickie , tak przy okazji - to moje ulubione radio. A jak chcesz słyszeć Katolicki głos w Twoim domu - polecam Radio Maryja .
3. Teologiczne pytanie. Tym razem chodzi o przysieganie... Jak to jest. CHrzescijanin moze przysiegac czy tez nie moze?? Jak to sie ma do slow Jezusa, ktory mowil zeby nie przysiegac... A Tu wlaczam radio i slysze o prezydencie elekcie, ktory przysiega i prosi Boga, zeby przysiegi pomogl mu dochowac - Potraktujcie to pytanie powazne. Jezeli nie mam traktowac doslownie tego nakazu Jezusa to chetnie bym uslyszal dlaczego.

Bo to jest polityk, a ten sprzedałby duszę diabłu (o ile była by taka możliwość), żeby osiągnąć swój cel polityczny. Religia jest tutaj tylko środkiem do celu - jednym z wielu.
4 Reklama swiatrecznego wydania gazety zacheca kursem tarota a w radiu leci piosenka z slicznym refrenem (Kocham ten swiat, ten swiat kocha mnie) Czy nie macie wrazenia ze cos jest nie tak??

Moim zdaniem wszystko jest w porządku.
Wesołych Świąt

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 grudzień 24 2005 00:23   
Forum

Maxurd,

to jest najwyższy urząd w Polsce, a co ma powiedzieć: ok, postaram sie aby bylo fajnie???
Pozatem w hebrejskim słowo przesiega ma wiele znaczeń,
ale o tym moze po świętach,

wesołych i błogosławionych urodzin naszego Zbawcy!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafał
 styczeń 04 2006 19:37   
Forum

mogę zadać głupie pytanie?

- Po co obchodzić co rok urodziny Zbawiciela?
Sami widzicie co się dzieje. Święta to już tylko i wyłącznie komercja. Nie ma to nic wspólmego z Narodzinami. Widząc ten kicz (przed)świąteczny warto zapytać siebie i bliskich, na co właściwie czekam.
A tak właściwie to czy Jezus chciał by pamiętano o jego narodzinach? Bo nie doczytałem się tego w Księdze. Cały ten świąteczny cyrk jest wymysłem nas ludzi. Gdyby trzymać się zasad Biblii (tzn na wzór) święta były by skromne, a nie takie jak to widać.
Wszyscy życzą sobie co najlepsze, a prawda jest taka, że wiekszośc nakopała by sobie do d... . I nie mówcie, że tak nie jest, bo wiem to z doświadczenia i po sobie...
Zastanówcie się

===

wierzę, ale nie w "Boga"

Profil   Email 
 Cytat 
MacTavish
 styczeń 04 2006 19:56   
Forum

Quote by gargamel: Po co obchodzić co rok urodziny Zbawiciela?

Żeby lepiej pamiętać. Człowiek to taka bestia że zapomina i się przyzwyczaja.
Sami widzicie co się dzieje. Święta to już tylko i wyłącznie komercja. Nie ma to nic wspólmego z Narodzinami. Widząc ten kicz (przed)świąteczny warto zapytać siebie i bliskich, na co właściwie czekam.

No właśnie o tym sie tutaj pisze. I w kościołach mówi !!!
Wszyscy życzą sobie co najlepsze, a prawda jest taka, że wiekszośc nakopała by sobie do d... . I nie mówcie, że tak nie jest, bo wiem to z doświadczenia i po sobie...Zastanówcie się

Zgorzkniały jesteś. To niedobrze, nadzieja jest potrzebna.

===

papista

Profil   Email 
 Cytat 
Rafał
 styczeń 04 2006 20:18   
Forum

Żeby lepiej pamiętać. Człowiek to taka bestia że zapomina i się przyzwyczaja.

Jak ktoś chce, to zapamięta
Zgorzkniały jesteś. To niedobrze, nadzieja jest potrzebna.

Ja się przynajmniej przyznaje, że czsami składajam "fałszywe" życzenia...a wy katolicy (zaznaczam, że nie wszyscy) tego nie umiecie

===

wierzę, ale nie w "Boga"

Profil   Email 
 Cytat 
Miłujący prawdę
 luty 03 2006 09:34   
Forum

Dla większości ludzi Boże Narodzenie to radosny okres – pora sutych posiłków, uświęconych tradycją zwyczajów i spotkań rodzinnych. Czas wysyłania kart z życzeniami i robienia sobie prezentów. Jednak te święta wyglądały inaczej, tak opisuje je jeden z profesorów historii, Stephen Nissenbaum: „Boże Narodzenie (...) było okresem pijatyk,
podczas którego chwilowo odstępowano od przyjętych norm postępowania i pogrążano
się w nieokiełznanych hulankach, swoistym grudniowym karnawale.”
Z pewnością więc z tego powodu te święta stale wzbudzały kontrowersje. Jednak od IV wieku, podstawową kontrowersją jest data narodzin Jezusa. Biblia nie podaje ani dnia, ani miesiąca, w którym Chrystus przyszedł na świat, stąd szukano tej daty w różnych propozycjach. Była to data 20 maja, inni mówili o 28 marca lub 2, czy 9 kwietnia. Co ciekawe, do XVIII stulecia każdy miesiąc był kojarzony z urodzinami Jezusa.
Jak wobec tego poszukiwania te zakończyły się na 25 grudnia? O tym można znaleźć informacje w The New Encyclopedia Britannica, gdzie czytamy: „Najprawdopodobniej
chrześcijanie z pierwszych wieków chcieli, aby ów dzień zbiegł się z rzymskim świętem
ku czci narodzin słońca niezwyciężonego”.
Te słowa każdy może sam sprawdzić w kalendarzach, w których jest podawany czas trwania dnia i nocy. Zauważysz, że od miesiąca czerwca każdy kolejny dzień jest krótszy, a noc coraz dłuższa. Poganie uważali iż bóg słońce umiera. Ten stan trwa tak właśnie do 25 grudnia, gdy następuje przesilenie i po kilku dniach, dzień staje się coraz dłuższy, a noc coraz krótsza. Niezwyciężony bóg rodzi się.
Można by zapytać: Jak to możliwe, aby te pogańskie zwyczaje mogły tak zdominować zbór chrześcijański? Już w I wieku apostoł Paweł ostrzegał Tymoteusza: (2 Tymoteusza 3:12,13 „Doprawdy wszyscy, którzy pragną żyć w zbożnym oddaniu w łączności
z Chrystusem Jezusem, będą też prześladowani. Natomiast ludzie niegodziwi i
oszuści będą się posuwać od złego ku gorszemu, wprowadzając w błąd i będąc
w błąd wprowadzani.”
To wielkie odstępstwo rozpoczęło się po śmierci apostołów.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Miłujący prawdę
 grudzień 02 2006 06:45   
Forum

Pytanie jak najbardziej na miejscu: Bożenarodzenie - Czyje to święto?

Przykład: Przypuśćmy, że tłum ludzi idzie do domu jakiegoś mężczyzny i mówi, że przyszedł obchodzić jego urodziny. Ale ten mężczyzna nie chce tego czynić. Na dowód tego nie powiedział im kiedy się urodził. Mało tego, on nie ma ochoty przyglądać się ludziom, którzy się objadają, upijają lub zachowują nieprzyzwoicie. Tymczasem niektórzy z nich tak postępują i wręczają sobie nawzajem prezenty, tylko dla niego nic nie przynieśli! Na domiar złego postanowili obchodzić to święto w dniu urodzin wroga owego mężczyzny. Jak się czuje ten człowiek? Czy chciałbyś być na takim przyjęciu?
A przecież właśnie tak się postępuje przez obchodzenie Bożego Narodzenia. Rozważ więc:
Boże Narodzenie – Czyje to święto?

Czy jest to przypadkowo postawione pytanie? Czy też do jego postawienia prowokuje sytuacja jaka co roku widoczna jest w domach niemal wszystkich Polaków i nie tylko? Czyje więc jest to święto?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 grudzień 02 2006 17:28   
Forum

Quote by Miłujący prawdę: Pytanie jak najbardziej na miejscu: Bożenarodzenie - Czyje to święto?

Mitry?... Godowe?... Wiadomo ze ma poganski rodowod... ale ktore z wazniejszych katolickich swiat go nie ma?

...I rowniez skladam wszystkim najserdeczniejsze zyczenia (choc jak dla mnie, to troche taki maly falstart) - niech Wam Swietowit sprzyja, Perun gromy zdala od waszych siedzib ciska, Weles od moru zachowa, a Mokosz w dzieciach wynagrodzi...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
kobieta
 grudzień 02 2006 21:14   
Forum

Cytat:
"Mitry?... Godowe?... Wiadomo ze ma poganski rodowod... ale ktore z wazniejszych katolickich swiat go nie ma? "
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

inny punkt widzenia:
".....analiza rzekomych podobieństw pomiędzy kultem Mitry a chrześcijaństwem ujawniła, że wszystkie te podobieństwa są czysto pozorne i opierają się na zbyt pobieżnej ocenie danych historycznych, dotyczących obu tych religii. Porównania te bardziej odwołują się do emocji niż intelektu, bowiem operują na poziomie pierwszych i pobieżnych skojarzeń, które najczęściej są złudne. Podczas analiz wierzeń i symboliki obu tych religii rzecznicy tych podobieństw nie wnikają nigdy zbyt głęboko w posiadane przez nich dane, przez co przeoczają oni pewne istotne kwestie, których ujawnienie mogłoby zaprzeczyć postulowanym przez nich podobieństwom. Poza tym zwolennicy wspomnianych podobieństw zupełnie ignorują tak ważną kwestię problematyki źródeł dotyczących mitraizmu i chrześcijaństwa. Jak bowiem ujawniła powyższa analiza zachowanych źródeł, źródła chrześcijańskie są wcześniejsze i o wiele bardziej precyzyjne niż źródła na temat kultu Mitry, stąd postulowanie istnienia akurat wpływu kultu Mitry na chrześcijaństwo jest w tym wypadku co najmniej niestosowne. Wierzę, że w przyszłości uda się pozyskać następne dane w kwestii rzymskiej odmiany kultu Mitry i dzięki temu jeszcze głębiej będzie można wejść w zagadnienia związane z historią tej religii, co ponownie pomoże krytycznie spojrzeć na powyższe i następne postulaty zwolenników domniemanych paralel pomiędzy mitraizmem i chrześcijaństwem."

za stroną:
http://www.trinitarians.info/load.php?artykulID=158

===

Profil   Email 
 Cytat 
Krzysztof
 grudzień 02 2006 21:21   
Forum

Ale ten mężczyzna nie chce tego czynić. Na dowód tego nie powiedział im kiedy się urodził.

To jest dla Ciebie dowodem?
W Biblii nie ma-z tego co wiem- żadnej daty, więc czemu miałaby znaleźć się jakaś inna data? A specjalistami od wymyślania dat to jesteście Wy-Świadkowie Jehowy.

Tymczasem niektórzy z nich tak postępują i wręczają sobie nawzajem prezenty, tylko dla niego nic nie przynieśli!

Kto Ci powiedział, że nic nie przynieśli?
To nie prawda!
Na domiar złego postanowili obchodzić to święto w dniu urodzin wroga owego mężczyzny

Rozumiem, że nie jest dla Ciebie problemem przedstawienie dowodów na datę urodzenia "wroga owego mężczyzny" ?

Boże Narodzenie – Czyje to święto?

Jak sama nazwa wskazuje.

===

Jestem katolikiem!

Cytat 
Reguly
 grudzień 03 2006 13:58   
Forum

Quote by kobieta: Cytat:

1. Czy przez ten cytat chcesz powiedziec ze Jezus Chrystus urodzil sie 24 grudnia?...

2. Ze chr-janie od samego poczatku w tym dniu ubierali choinki i smazyli karpie?

3. choc nie wiem czy nie powinno byc 1. - "inny punkt widzenia: ".....analiza rzekomych podobieństw pomiędzy kultem Mitry a chrześcijaństwem ujawniła, że wszystkie te podobieństwa są czysto pozorne i opierają się na zbyt pobieżnej ocenie danych historycznych, dotyczących obu tych religii. Porównania te bardziej odwołują się do emocji niż intelektu, bowiem operują na poziomie pierwszych i pobieżnych skojarzeń, które najczęściej są złudne.[...] - to niby ma byc ta analiza niepozorna i niepobierznie opierajaca sie na danych historycznych, nie odwolujaca sie do emocji i pobierznych skojarzen?...

===

Cytat 
kobieta
 grudzień 03 2006 14:16   
Forum

Inny punkt widzenia:
całość analizy na stronie:
http://www.trinitarians.info/load.php?artykulID=158

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 grudzień 03 2006 14:56   
Forum

Tak, tak... zauwazylem link, ale to nadal niczego nie zmienia w mojej poprzedniej wypowiedzi.

===

Cytat 
kobieta
 grudzień 03 2006 15:46   
Forum

Co rok historia sie powtarza:

CzyKościołowi wolno było ustanowić święta Bożego Narodzenia?

http://www.mateusz.pl/ksiazki/js-pww/js-pww_42.htm
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Oddzielną sprawą jest to jak te święta zostają wypaczane i zawłaszczane przez ateizm.
Lenin dobrze wiedział, że aby zniszczyć kościół lepiej nie prowadzić z nim otwartej walki.
Skuteczniejsze jest wprowadzenie tam swoich ludzi i niszczenie go od środka ( od dawna tak robili komuniści w Ameryce) , a w ostatnich latach jest to szczególnie widoczne.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Chrześcijanie żyjący na codzień z Chrystusem obchodzą te święta jak należy, ze skupieniem i równocześnie z radością - wraz z narodzeniem Jezusa ludzie mogą cieszyć się na obcowanie z Bogiem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 grudzień 03 2006 16:44   
Forum

Quote by kobieta: Co rok historia sie powtarza:

CzyKościołowi wolno było ustanowić święta Bożego Narodzenia?

Skoro to zrobil... pytanie raczej czemu akorat w tym terminie i w jakim rzeczywiscie celu.

Oddzielną sprawą jest to jak te święta zostają wypaczane i zawłaszczane przez ateizm.

Z jednej strony - jaka miarka pozyczaja taka i oddaja... Jak sami zawlaszczali to wszystko bylo OK, a jak jemu "zawlaszczaja" to jest placz... Z drugiej strony - zobacz jak wspolczesne, nowo ustanowione swieta swieckie - tzw. panstwowe (dni wolne od pracy), dziwnym trafem zaczely sie zbiegac ze swietami KRK... przeca nie mozna bylo przepuscic tak dogodnej szansy na dodatkowe wydojenie wiernych (jak maja wolne od pracy, to zawsze wiecej z nich przyjdzie dac na tace, niz w swiateczny ale jednak pracujacy dzien)...

Lenin dobrze wiedział

Lenin wiecznie zywy...

, że aby zniszczyć kościół lepiej nie prowadzić z nim otwartej walki.
Skuteczniejsze jest wprowadzenie tam swoich ludzi i niszczenie go od środka ( od dawna tak robili komuniści w Ameryce) , a w ostatnich latach jest to szczególnie widoczne.

W ostatnich latach, szczególnie widoczne jest jak od srodka Kosciol sam sie niszczy (piszac kosciol przez male K sugerujesz, ze masz na mysli budynek) - np. tuszujac wpadki swoich hierarchow... No ale na kogos trzeba zwalic wine - nie sadzilem tylko, ze nadal jeszcze odgrzewa sie do tego celu Lenina...

Chrześcijanie żyjący na codzień z Chrystusem obchodzą te święta jak należy, ze skupieniem i równocześnie z radością - wraz z narodzeniem Jezusa ludzie mogą cieszyć się na obcowanie z Bogiem.

I to tylko taki drobny szczegol, ze owe narodziny (wg wszelkich przeslanek) w rzeczywistosci wypadaly w zupelnie innym terminie... a ten nowo ustanowiwony, mial glownie za zadanie wyparcie wczesniejszych praktyk wyznaniowych (przy czym tzw. Boze Narodzenie wcale nie jest w tym przypadku odosobnione).
Wybacz - ale jak dla mnie, dzien swiateczny ma honorowac pewne wydarzenie... a nie na odwrót.

===

Cytat 
karolina
 grudzień 06 2006 00:38   
Forum

z checia się dołącze do uwag na swięta z bardzo ciekawej perspektywy kasjerki w hipermarkecie(czego to nie robi się dla pieniędzy... moj sklep przypomina świątynię konsumpcji z wszelkimi atrakcjami tj.darmowe zdjęcia z Mikołajem, nie chcę tutaj przyznawac całej racji Marksowi, ale jednak muszę troche.Widzę jak trudno jest odnaleźć Jezusa posród tylu wsapniałości do kupienia i jakie to niewdzięczne zajęcie być ich sprzedawcą i to jeszcze w niedzielę...
Wiem, że sprzeciwiać się tym praktykom komercjalizacji to jak walczyć z wiatrakami albo zawracać Wisłę kijem,jednak coś chyba można zrobić jak myślicie?
Pomimo wszystko te nasze komercyjne święta jakąś tam atmosferę życzliwości wytwarzaja i to się na pewno Bogu podoba
Niech Wam Jezus pobłogosławi hojnym Mikołajem jutro, pa!

===

"Smutek mój odmieniles w taniec, moje łzy odmieniles w śmiech"

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 grudzień 11 2006 13:59   
Forum

Ja tez Wam chce z serduszka zyczec Pogodnych Rodzinnych Pojednawczych Swiat Bozego Narodzenia, a ja mam taka jeszcze iskierke nadziejii, ze a moze NOZ Widelec!! sie wszystko odmieni... i zapanuje pokoj na ziemi! ze nie tylko przy stole wigilijnym u nas w domach ale tez przy stole wigilijnym "swiata"zapadna pokojowe uklady/umowy. Juz tak mam dosc tych wojen, nie wiem jak Wy...ale ja mam juz dosc!.Zycze Wam Pokoju i sobie tez.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 grudzień 19 2006 12:50   
Forum

Peace and love
Pamiętajmy, że to hipisi pierwsi (w kulturze masowej-pop)ogłosili to hasło i
tego wam życzę z okazji pamiątki narodzenia Jezusa.
Niech życzliwość, serdeczność i miłość tych dni rozleje się na cały rok, aby budowanie cywilizacji miłości stało się faktem odczuwalnym dla nas wszystkich
siostry i bracia w Bogu Najwyższym.

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Jotep
 kwiecień 06 2007 22:46   
Forum

Życzą sobie powodzenia ? Tak naprawdę to powodzenie jak bździna - tylko własna ładnie pachnie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skans
 grudzień 19 2007 13:16   
Forum

Zycze Wszystkim Forumowiczom spokojnych, radosnych i rodzinnych swiat.

===

skans

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 grudzień 19 2007 22:49   
Forum

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim zdrowych, wesołych i pełnych Miłości chwil, tak teraz i zawsze.

Widziałem na początku wątku dyskusje o radiu. Osobiście polecam jedynke, chyba najlepsze polskie radio. Odradzam również słuchania komercyjnego bełkotu

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 grudzień 20 2007 10:37   
Forum

...Rowniez (tym razem w 2007 roku) zycze wszystkim udanego Godowego Swieta... Niech wam Bogówie sprzyjaja i obdarza Sporem w nadchodzacym 2008 roku...

===

Cytat 
kazema
 grudzień 20 2007 22:57   
Forum

Spokojnych ale i pogodnych, spędzonych w przemiłej rodzinnej atmosferze świąt również i ja Wam życzę.

ps Wyśpiewajcie się za wszystkie czasy (kolęd oczywiście)!

ps2.dziękuję, że pozwoliliście mi uczestniczyć w Waszych czasem bardziej, czasem mniej interesujących dyskusjach. Trzymajcie się ciepło! (a szczególnie Ty CORKO).

pa

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 grudzień 22 2007 22:49   
Forum Moderator
Moderator

Kochani!
W ostatnim czasie miałem (i nadal mam niestety) wiele na głowie ale wciąż o was pamiętam. Święta to szczególny czas bo pozwala się zatrzymac i stanąc obok szarości życia codziennego/pędu życia (wybierz swoją opcję) i zastanowić się nad tym co najważniejsze i najtrwalsze. Niech nasz Pan Chrystus utwierdza was w swym zbawieniu każdego dnia i niech objawia swą bezwarunkową miłośc każdego dnia. Niech moc Ducha Świętego rozświetla wasze życie, niech jego realne działanie nie pozwoli wam zapomnieć o Jego dobroci i obecności. Tego wam życzę z okazji świąt i niech pamiątka narodzin JEzusa będzie motywem do szukania i pogłębiania relacji z Nim ciagle na nowo. Pozdrawiam serdecznie!
Zdrówka

PS MAXURD !!!! Jakowoż chyba znów moje maile do Ciebie nie dochodzą więc przyjmij w tym miejscu indywidualne życzenia i pozdrowienia. Wszystkiego dobrego!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 grudzień 23 2007 17:45   
Forum Moderator
Moderator

Quote by reguly: ...Rowniez (tym razem w 2007 roku) zycze wszystkim udanego Godowego Swieta... Niech wam Bogówie sprzyjaja i obdarza Sporem w nadchodzacym 2008 roku...

Ja takich "świąt" nie obchodzę, wobec tego tego typu "życzenia" traktuję, przy najlepszych chęciach, za co najmniej nietakt.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Reguly
 grudzień 24 2007 09:50   
Forum

Quote by Rafi F:Ja takich "świąt" nie obchodzę, wobec tego tego typu "życzenia" traktuję, przy najlepszych chęciach, za co najmniej nietakt.

Coz, jesli zyczenia osiagniecia dobrobytu w przyszlym roku odbierasz jako nietakt, to po prostu nie bierz ich do siebie (a swoja droga, ciekawe czy gdy ty, analogicznie skladasz zyczenia z okazji obchodzonych przez ciebie swiat, innym - nie bedacym w twoim systemie wyznaniowym, to także liczysz sie z podobnym odbiorem?)...

===

Cytat 
Rafi F
 grudzień 24 2007 10:23   
Forum Moderator
Moderator

Twoja ciekawość zaspokoję : nie składam życzeń bożonarodzeniowych znajomym Żydom, za to składam im życzenia z okazji Święta Chanuki i od wielu z nich dostaję życzenia z okazji Bożego Narodzenia.
Przy okazji : w 2016 roku Święto Chanuki będzie obchodzone 25 grudnia.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Adrian Arkadiusz
 grudzień 24 2007 11:44   
Forum

Na wstępię równiez wszystkim forumowiczom bez względu na wyznanie (równiez tym pogańskim) życzę zdrowych, prawdziwie radosnych i pełnych miłości oraz chwili zadumy Świąt Bożego Narodzenia. Abstrachując od tego czy Pan Jezus urodził się w tym terminie czy nie jest to tylko wspomnienie, pewnego rodzaju pamiątka wydarzenia, które odmieniło losy tego świata i ludzkości, wydarzenia w którym wielu ludzi (w tym ja) upatruje nowy początek (erę) historii ludzkości.

A wierzącym Braciom i Siostrom, obojetnie z jakiego by nie byli Koscioła życzę aby Chrystus był światłem Waszego życia, aby był obecny nie tylko w czasie świąt ale w Waszych sercach przez wiarę każdego dnia, aby Duch Święty pokazywał Wam drogę, prawdę i życie którym jest nasz Pan i Zbawiciel !!

===

Umiemy już latać w powietrzu jak ptaki i pływać w wodzie jak ryby, ale nie znamy prostej sztuki życia razem jak bracia. autor: Martin Luther King

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,65 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty