Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Kilka uwag na swieta
 |  Wersja do druku
Adrian Arkadiusz
 grudzień 24 2007 11:54   
Forum

Status: offline

Quote by maxurd: Kilka watkow wiec pozwole sobie zalozyc osobny temat

2. Nieiwem dlaczego ale te swieta wyjatkowo mnie mecza... Wiecie kto jest najwazniejsza osoba tych swiat wg jakiegos dziennikarza radiowej trojki?? Swiety mikolaj... Porazka na calej lini...

3. Teologiczne pytanie. Tym razem chodzi o przysieganie... Jak to jest. CHrzescijanin moze przysiegac czy tez nie moze?? Jak to sie ma do slow Jezusa, ktory mowil zeby nie przysiegac... A Tu wlaczam radio i slysze o prezydencie elekcie, ktory przysiega i prosi Boga, zeby przysiegi pomogl mu dochowac - Potraktujcie to pytanie powazne. Jezeli nie mam traktowac doslownie tego nakazu Jezusa to chetnie bym uslyszal dlaczego.

4 Reklama swiatrecznego wydania gazety zacheca kursem tarota a w radiu leci piosenka z slicznym refrenem (Kocham ten swiat, ten swiat kocha mnie) Czy nie macie wrazenia ze cos jest nie tak??

witaj maxiu

ad. 2 - co się dziwić , media coraz bardziej zawłaszczają nasze umysły, nie wszyscy sie daja, ale wiekszośc ulega. A że świat oferuje nam to co światowe a nie to co Boże to chyba nie dziwota, znasz chyba słowa Pana Jezusa o dążeniach tego świata ? I dlatego to tzw. Św. Mikołaj jest najważniejszy.

ad. 3 - wydaje mi sie że nie powinnismy przysiegać, bo niby na co mogilbyśmy składac przysięgę ? Na Boga ? A skąd wiemy że Bóg się pod tym podpisuje ? A jesli na coś innego to trąci bałwochwalstwem. Flatego napisane jest w Pismie - nie wasze TAK bedzie TAK, a wasze NIe niech będzie NIE !! Natomiast sformułowanie - "tak mi dopomóz Bóg" uwazam za jak najbardziej wskazane, bo Boża pomoc jest nam chyba zawsze potrzebna ?!

ad. 4 - czemu uwazasza że cos jest nie tak ? Ja uwazam że wszystko idzie w zapowiedzianym przez Pana kierunku ! Swiat i jego władcy kochają siebie sobie, a Kosciół i Ci którzy sa uczniami Jezusa kochają Pana. A że tarot, wróżby itp - to było , jest i bedzie sie jeszcze bardziej nasilało, w końcu ludzie musza zawsze byc mądrrzejsi od Boga. Dlatego tez słowa Pana - czy jak wróci powtórńie zastanie jeszcze wiarę na Ziemi ???

===

Umiemy już latać w powietrzu jak ptaki i pływać w wodzie jak ryby, ale nie znamy prostej sztuki życia razem jak bracia. autor: Martin Luther King

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 grudzień 24 2007 12:14   
Forum

Quote by Rafi F:Twoja ciekawość zaspokoję : nie składam życzeń bożonarodzeniowych znajomym Żydom, za to składam im życzenia z okazji Święta Chanuki i od wielu z nich dostaję życzenia z okazji Bożego Narodzenia.

Czy skladajac zyczenia wiekszej grupie osob, kazdego zawsze pytasz o wyznawana wiare? Czy Chrzescijanie skladajac zbiorowe zyczenia na tym forum (wezmy za przyklad chocby powyzsze zyczenia Gaigera ) lub w innych miejscach, w jakis szczegolny, wyrazny sposob, wylaczaja z nich Żydów, Muzulamanow, SJ, Buddystów i wszystkich pozostalych (w tym Ateistow)?... Lub inaczej - czy ja skladajac oglne zyczenia pomyslnosci w nowym roku, twoim zdaniem pownienem z nich w jakis szczegolny sposob wylaczyc chrzescijan (zwlaszcza, ze jakos szczegolnie nie wskazuje, bym kierowal je wylacznie do nich)?... A moze konkretnie osobe Rafiego F? Co tak naprawde byloby wiekszym nietaktem?... Generalnie natomiast jak wyzej - jesli zyczenia osiagniecia dobrobytu w przyszlym roku nadal odbierasz jako nietakt, to po prostu nie bierz ich do siebie (pomijajac, ze nawet jesli nie obchodzisz "takich" swiat, to zobacz ile z nich jest w tych "twoich"). Wiecej - jesli masz specjalne zyczenie, bym na przyszlosc nie kierowal do ciebie podobnych zyczen, to moge oficjalnie w tym watku wystosowac stosowna adnotacje: "od dnia dzisiejszego (az do odwolania przez ciebie) wszystkie moje przyszle zyczenia (na twoja osobista prosbe) nie dotycza osoby Rafiiego F"... Zyczysz sobie?

...Dla niektorym to nawet zyczenia pomyslnosci sa sola w oku.

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
milka
 grudzień 25 2007 18:34   
Forum

Quote by maxurd:

2. Nieiwem dlaczego ale te swieta wyjatkowo mnie mecza...

mnie tez mecza.

===

Profil   Email 
 Cytat 
anthem
 styczeń 12 2008 13:11   
Forum

Jeśli o mnie chodzi, to święta mnie męczą i nie biorę w nich udziału.
Według mnie jest to orgia konsumpcjonizmu i komercji.
Zamiast pamiątki narodzenia Chrystusa mamy do czynienia z wielkim .obżarstwem

===

Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana.

Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 13 2008 12:27   
Forum Moderator
Moderator

W tym roku ucieklem na swieta do Londynu, spedzilem je ze znajomymi. Z tradycyjnych swiat byla choinka i zupa grzybowa - bylo cudownie. Pierwsze swieta, ktora mnienie zmeczyly

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
anthem
 marzec 27 2010 19:35   
Forum

No i znów święta wielkanocne Frown
Nie cierpię świąt - a święta wwielkanocne mnie wybitnie męczą.
Do tego to durnowate przesunięcie czasu Frown
Święcenie palm Frown
Święcenie pokarmów Frown
A tak a propos... znacie ten wierszyk:
"Kto ty jesteś?
- jajeczko
Jaki znak twój?
- żółteczko
gdzie ty mieszkasz?
- w skorupce
W jakim kraju?
- w kurzej pupce

===

Cytat 
milka
 marzec 28 2010 18:21   
Forum

czas przesuwaja bo musza. oszczedzaja energie. cieplejszych krajach nie musza.

a reszta tradycji mnie malo obchodzi. nie uczestnicze.

zaprzestalabym tez na BN, niestety nie moge, bo dzieci.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 marzec 28 2010 18:27   
Forum

Swieta, jak swieta. Jedne przypominaja, ze czlowiek imieniem Jezus sie urodzil, inne, ze umarl.
ps.
Zart o jajeczku mnie nie rozśmieszył.

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
anthem
 marzec 30 2010 17:14   
Forum

Zart o jajeczku mnie nie rozśmieszył.[/p]

No i sam widzisz jak na ciebie przygnębiająco działaja świeta Smile

===

Cytat 
Łukasz
 marzec 30 2010 22:24   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: milka

Nie musi nikt przesuwać czasu jeśli nie chce, ale tak to już w naszej kulturze jest, nauczyliśmy się żyć z tym systemem zmiany czasu. W tym przypadku nie ma żadnych ICH Laughing Out Loud

A to tłumaczenie: "bo dzieci" świszczy postępem aż miło Twisted Evil

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
anthem
 marzec 31 2010 04:56   
Forum

I znów będzie obżarstwo...

===

Cytat 
karol_dabrowski
 marzec 31 2010 09:36   
Forum Moderator
Moderator

Quote by "anthem":I znów będzie obżarstwo...

Zawsze możesz to zmienić ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 marzec 31 2010 10:52   
Forum

Reguly

Wesolego Alleluja.Ja podziwiam cie za wytrwalosc checi zmiany swiata i uleprzaniu swiata.Ale zycze Ci tego aby sie udalo,bo droga jest wspaniala gdyby nie te warunki atmosferyczneSmile.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 marzec 31 2010 15:53   
Forum

Quote by: Kruk

Quote by: milka

Nie musi nikt przesuwać czasu jeśli nie chce, ale tak to już w naszej kulturze jest, nauczyliśmy się żyć z tym systemem zmiany czasu. W tym przypadku nie ma żadnych ICH Laughing Out Loud

A to tłumaczenie: "bo dzieci" świszczy postępem aż miło Twisted Evil

- ja wiem, ze nie musisz. ale musisz. Big Grin nie masz wyboru, bo oszczedzasz na energii.

- no tak, nie mam wyboru. dzieci musza miec te glupia choinke i glupie prezenty, a potem to glupie obzarstwo.

===

Profil   Email 
 Cytat 
anthem
 marzec 31 2010 16:20   
Forum

Quote by: karol_dabrowski

No ja właśnie poszcze do niedzieli, tylko soki... A po takim poście to nie jest mozliwe od razu rzucenie sie na jedzenie, tylko jakies kaszki i tak powoli...

===

Cytat 
karol_dabrowski
 kwiecień 01 2010 08:56   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: anthem

No ja właśnie poszcze do niedzieli, tylko soki... A po takim poście to nie jest mozliwe od razu rzucenie sie na jedzenie, tylko jakies kaszki i tak powoli...

No to Ciebie problem obżarstwa nie dotyczy, po co więc narzekać Wink

===

Profil   Email 
 Cytat 
anthem
 kwiecień 01 2010 10:55   
Forum

Quote by: anthem

No to Ciebie problem obżarstwa nie dotyczy, po co więc narzekać Wink

A właśnie że dotyczy. Przecież będę w niedzielę i poniedziałek jeszcze pokutował a inni będą się obżerać - to podwójna męka będzie Smile

===

Cytat 
Miłujący prawdę
 maj 04 2011 05:18   
Forum

"Stańcie się naśladowcami Boga" (Efez. 5:1).

Jehowa Bóg stanowi doskonały wzór uprzejmości. Chociaż jest Władcą całego wszechświata, traktuje ludzi bardzo życzliwie i z wielkim szacunkiem. Zwracając się do Abrahama czy Mojżesza, używał hebrajskiego słowa często tłumaczonego na „proszę” (Rodz. 13:14; Wyjścia 4:6).
A wobec swych sług dopuszczających się przewinień Jehowa okazuje się „miłosierny i łaskawy, nieskory do gniewu i obfitujący w lojalną życzliwość oraz wierność wobec prawdy” (Ps. 86:15). Jakże się różni od ludzi, którzy niekiedy wpadają w furię, gdy inni nie spełniają ich oczekiwań! O nienagannych manierach Boga świadczy również sposób, w jaki słucha On ludzi.
Gdy Abraham zadawał pytania dotyczące mieszkańców Sodomy, Jehowa cierpliwie na każde odpowiadał (Rodz. 18:23-32).
Nie uznał, że Abraham niepotrzebnie zabiera Mu czas.
Jehowa wysłuchuje modlitw swych sług oraz wołań skruszonych grzeszników (Ps. 51:11, 17).
Czyż Jego wzorem nie powinniśmy słuchać, gdy ktoś do nas mówi?
Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Miłujący prawdę
 maj 08 2011 08:25   
Forum

"Ja jestem drogą i prawdą, i życiem" (Jana 14:6).

Powyższa wypowiedź Jezusa ma znaczenie dla tych, którzy spodziewają się żyć wiecznie na ziemi (Obj. 7:9, 10; 21:1-4). Dlaczego można tak powiedzieć?
Jezus Chrystus jest „drogą” w tym sensie, że wyłącznie za jego pośrednictwem możemy uzyskać przystęp do Boga.
Ma to związek na przykład z modlitwami.
Bo tylko wtedy, gdy modlimy się w imię Jezusa, możemy żywić przekonanie, że Ojciec da nam wszystko, o co prosimy zgodnie z Jego wolą (Jana 15:16).
Ale Jezus jest „drogą” w jeszcze innym znaczeniu.
Grzech oddalił ludzi od Boga (Izaj. 59:2). Jezus ‛dał swoją duszę jako okup w zamian za wielu’ (Mat. 20:28). Dlatego Biblia wyjaśnia, że „krew Jezusa (...) oczyszcza nas z wszelkiego grzechu” (1 Jana 1:7). Syn Boży otworzył nam więc drogę do pojednania się z Ojcem (Rzym. 5:8-10). Wiara w Syna i okazywanie mu posłuszeństwa to jedyny sposób, by zyskać uznanie Boga (Jana 3:36).
Pozdrawiam
Chyba Kościół o tym zapomniał.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 maj 08 2011 20:06   
Forum

Quote by: Mi%B3uj%B1cy+prawd%EA

"Ja jestem drogą i prawdą, i życiem" (Jana 14:6).

Powyższa wypowiedź Jezusa ma znaczenie dla tych, którzy spodziewają się żyć wiecznie na ziemi (Obj. 7:9, 10; 21:1-4). Dlaczego można tak powiedzieć?
Jezus Chrystus jest „drogą” w tym sensie, że wyłącznie za jego pośrednictwem możemy uzyskać przystęp do Boga.
Ma to związek na przykład z modlitwami.
Bo tylko wtedy, gdy modlimy się w imię Jezusa, możemy żywić przekonanie, że Ojciec da nam wszystko, o co prosimy zgodnie z Jego wolą (Jana 15:16).
Ale Jezus jest „drogą” w jeszcze innym znaczeniu.
Grzech oddalił ludzi od Boga (Izaj. 59:2). Jezus ‛dał swoją duszę jako okup w zamian za wielu’ (Mat. 20:28). Dlatego Biblia wyjaśnia, że „krew Jezusa (...) oczyszcza nas z wszelkiego grzechu” (1 Jana 1:7). Syn Boży otworzył nam więc drogę do pojednania się z Ojcem (Rzym. 5:8-10). Wiara w Syna i okazywanie mu posłuszeństwa to jedyny sposób, by zyskać uznanie Boga (Jana 3:36).
Pozdrawiam
Chyba Kościół o tym zapomniał.

Jaki związek z tematem mają te "przemyślenia"?

Chyba nie znasz Koscioła

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,44 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty