Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Stosunek Chrześcijan do innych religii
 |  Wersja do druku
Obcy
 styczeń 23 2006 18:42   
Forum

Status: offline

Quote by maxurd:Jezeli nie jest tak jak to opisuje Biblia to chrzescijanie sa najwiekszymi glupcami tego swiata.

Ech. Nie przesadzaj. Jest wiele innych religii, które mogą się również mylić.

Quote by maxurd:Nie mozemy mowic ze prawdiwy jest Bog Biblii ale tak naprawde wyglada inaczej niz opisuje to Biblia. Nie popelniajmy intelektualnego samobojstwa.

Znów przesadzasz
Może Biblia w pewnych szczegółach jest prawdziwa a w innych fałszywa? Chyba nie zaprzeczysz, że była ona przepisywana przez ludzi? Może więc niektórzy z nich coś zakłamali/przeinaczyli?
Nie popadajmy w skrajności. Twierdzenie, że być może w każdej religii jest ziarno prawdy nie jest w moim odczuciu intelektualnym samobójstwem.

===

Sztuczna inteligencja nia ma szans z naturalną głupotą

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 23 2006 20:42   
Forum Moderator
Moderator

coso:
Yahwe jest imieniem Boga chrzescijanskiego. Allah i Yahwe to nie jest to samo. Jeden jest Bog i jeden posrednik Jezus Chrystus. Jezeli wierzysz inaczej to wierzysz nie ewangelicznie i masz o jeden punkt mniej wspolnego z chrzescijanstwem. Ziarno prawdy w wierze Islamskiej polega na tym, ze owsem jest Bog. Problem polega na tym, ze oto ta ksiega (koran) popelnia na przyklad blad opisujac trojce chrzescijanska jako (Ojciec, Jezus i Maria) Czyzby swieta ksiega mogla sie mylic?? Inne wierzenia wyznaja wielu Bogow... I znow. Ziarnko prawdy polega na tym, ze owszem Bog jest, ale jego nature prawdziwa nature znajdujesz w Biblii. I nie wynika to z mojej zawzietosci, ale oparte jest na zmartwychwstaniu Jezusa... Widzisz, zadna inna religia nie obraca sie w kolo grobu, ktory po trzech dniach byl pusty.

Thomas

To nie jest nietolerancja. Ja toleruje kazde wierzenie. Toleruje tez czlowieka, ktory twierdzi ze dwa i dwa jest piec. To nie jest pytanie o tolerancje. Nie mozna byc tolerancyjny wobec prawdy. Tolerowac mozesz postawe. Prawde mozesz przyjac do wiadomosci lub ja odrzucic. To sie ma nijak do chrzescijanstwa.

Co do "sprzecznosci" to tez kwestia znajomosci Biblii. Wielkie Boze milosierdzie nie polega na tym, ze Bog wybacza kazde swinstwo. Boze milosierdzie polega na tym, ze Jezus przyszedl na swiat i uregulowal za nas rachunek. Nie z samej bezosobowej milosci ktora jest fala energii jestesmy zbawieni. Widzisz. Milosc jest bardzo namacalna i ma slady po gwozdziach... A sprawiedliwosc Boza polega na tym, ze on przestrzega zasad, ktore ustanowil. Komu zycie, temu zycie, komu smierc temu smierc...

Co do drog owsze... Moze drogi sa rozne, ale brama tylko jedna : Jezus. Mozesz byc cale zycie buddysta, ale jezeli na koncu poznasz Jezusa to wszystko gra. Natomiast nie ma innej drogi do Boga niz Jezus. On sam o tym mowil. Nie wolno tego lekcewazyc chcoazby sie bylo samym Janem Pawlem...

Obcy: Gdzie wiec jest falszywa?? Jezeli jednak jest gdzies falszywa to nie ma co zawracac sobie nia glowy...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Obcy
 styczeń 23 2006 20:54   
Forum

Quote by maxurd:Gdzie wiec jest falszywa??

Teoretyzuję

===

Sztuczna inteligencja nia ma szans z naturalną głupotą

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 23 2006 21:26   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Obcy:
Quote by maxurd:Gdzie wiec jest falszywa??

Teoretyzuję

Tak tez myslalem

===

Profil   Email 
 Cytat 
zero
 styczeń 24 2006 02:02   
Forum

Quote by hermes:
Quote by gargamel: no fakt, nie jest to na siłe. Nikt przecież nikogo nie zmusza by słuchał. Tylko mam takie małe ale. Historia. Inkwizycja, dżihad to już troche inna sprawa.

Dzis inkwizycja nie istnieje, a historia to nie realny swiat tylko historia. A dzihad to islam a nie chrzescijanstwo i w krajach zachodu jest pietnowany w roznej formie (i dobrze!).

Dlaczego dobrze? Należy być tolerancyjnym?

Jeśli zezwala się na jeden rodzaj nachodzenia i nawracania to należy zgodzić się na każda metodę. Jeśli uznaje się jedne religie i nie można ich określić jako sekta to nie powinno się ograniczać działania innych. Określenie, że cos jest niebezpieczne nie ma tu znaczenia. Inni uważają, że sekty są destrukcyjne, a inni, że islam. Każda religia i grupa religijna ma swoje metody i albo uznajemy, że można ograniczać sposób działania tych grup, albo zezwalajmy na ich swobodna i całkowita, i nieskrępowaną działalność. Bezpieczeństwo nie ma tu nic do rzeczy. Ludzkie życie i formy też. Trzeba być całkowicie otwartym i tolerancyjnym, a nie uznawać, że coś wolno, a czegoś nie.

Dżichad jest taką sama metodą niesienia wiary jak i chodzenie od mieszkania do mieszkania. A w przypadku sekt to dzichad jest przynajmniej uczciwą forma nawracania.

===

Jestem zero.

Profil   Email 
 Cytat 
zero
 styczeń 24 2006 02:13   
Forum

Quote by Thomas_Z: Może z takiego podejścia że "my mamy racje a inni nie" płynie siła wiary Chrześcijańskiej? sam nie wiem, czy jest aż taka potrzeba zakcentowania tego, wiem tylko że takie podejście rodzi olbrzymią nietolerancje.

Masz kompletnie rację! POdaj mi jeszcze nazwy religii, wyznań i niereligijnych grup światopoglądowych, ktore głosno twierdzą, że nie mają racji.

===

Jestem zero.

Profil   Email 
 Cytat 
Thomas Z
 styczeń 24 2006 11:23   
Forum

"Masz kompletnie rację! POdaj mi jeszcze nazwy religii, wyznań i niereligijnych grup światopoglądowych, ktore głosno twierdzą, że nie mają racji."

Chodziło mi o to że są religie które nie zakładają absolutnego monopolu na prawdę, jak np. Nowocześni Druidzi. Uważa się nawet że Chrześcijanin może zostać Druidem, jak w przypadku bractwa OBOD www.druidry.org.
Faktem jest to że Chrześcijańska wspólnota nie akceptuje Chrześcijan Druidów. Była sprawa Anglikańskiego pastora któremu zagrożono ekskomuniką za zangażowanie się w działalność bractwa. Kolejnynym faktem mówiącym o wyłączności na prawdę jest to że Katolik biorąc ślub z osobą o odmiennym wyznaniu może ten ślub tylko wziąć w obrządku Katolickim bo inne obrządki to według KK fałsz. Więc chodziło mi o monopol na prawdę i poszanowanie odmienności. Są religie które tak silnie nie uzurpują sobie prawa wyłączności.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Thomas Z
 styczeń 24 2006 12:09   
Forum

"Jeśli zezwala się na jeden rodzaj nachodzenia i nawracania to należy zgodzić się na każda metodę. Jeśli uznaje się jedne religie i nie można ich określić jako sekta to nie powinno się ograniczać działania innych. Określenie, że cos jest niebezpieczne nie ma tu znaczenia. Inni uważają, że sekty są destrukcyjne, a inni, że islam. Każda religia i grupa religijna ma swoje metody i albo uznajemy, że można ograniczać sposób działania tych grup, albo zezwalajmy na ich swobodna i całkowita, i nieskrępowaną działalność. Bezpieczeństwo nie ma tu nic do rzeczy. Ludzkie życie i formy też. Trzeba być całkowicie otwartym i tolerancyjnym, a nie uznawać, że coś wolno, a czegoś nie."

Chodzi o to aby nie nazywać wszystkich małych grup wyznaniowych sektami, a nie aby wszystko tolerować. Jeśli nie zna się danej grupy, jej nauczania to z założenia "bo to nie Katolicyzm" nie można jej oczerniać. Polska nie jest krajem tolerancyjnym w wielu aspektach i jest to fakt, ale z tą nietolerancją należy walczyć i dużą rolę odegra tu UE, takie jest przynajmniej moje zdanie.

(tolerancja to nie jest akceptacja wszystkiego i zgadzanie się z wszystkimi poglądami, chodzi o poszanowanie nawet tych poglądów z którymi dana osoba się nie zgadza, dopóki dana grupa nie łamie prawa to nie powinna być oczerniana)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Magdalena
 styczeń 24 2006 12:32   
Forum

Witajcie
Mam na imię Leah,jestem Żydówką wyznania mojżeszowego (judaizm) mam nadzieję że przyjmiecie mnie do waszego grona forumowiczow.

===

Dopóki taniec był oddaniem w ruchach zewnętrznych uczuć i myśli wewnętrznych, dopóty był prawdą mającą pewne znaczenie,i to wyniosło go między sztuki piękne.

Profil   Email 
 Cytat 
coso
 styczeń 24 2006 12:46   
Forum

Quote by maxurd: coso:
Problem polega na tym, ze oto ta ksiega (koran) popelnia na przyklad blad opisujac trojce chrzescijanska jako (Ojciec, Jezus i Maria) Czyzby swieta ksiega mogla sie mylic??

Ten problem latwo rostrzygnac w oparciu o fakty i
wiedze historyczna.

Zarowno w Starym jak i Nowym Testamencie nie ma ani
slowa o tzw. Trojcy Swietej.

Skad zatem wzielo sie takie dziwne pojecie?

Autorem jego jest cesarz Konstantyn, poganin... ten
zacny pan wymyslil je sobie w 325 roku.
Byla to pierwotna wersja "Trojcy" tzw. homouzja.

W jakim celu to zrobil? Ze wzgledow politycznych...

Konstantyn podsunal takie rozwiazanie, jako malo
klarowne i dajace mozliwosc swobodnej interpretacji
(zakazal formulowania wykladni autentycznej, czyli
obowiazujacej)

Nastepnie na soborze w Konstantynopolu w 381 r.
humuzje udziwniono jeszcze bardziej wymyslajac
trzeciego Boga i tak oto powstalo interesujace
ale nie majace nic wspolnego z Biblia i nauczaniem
Chrystusa pojecie Trojcy.

Byl jednak pewien problem. Otoz to nowo wymyslone
dziwo nie mialo zadnego poparcia w Pismie Swietym.
Cos zatem trzeba bylo z tym zrobic.

Wiec zrobiono... dokonano FALSZERSTWA...

slowa pierwszego listu Jana:

"Trzej bowiem daja swiadectwo: Duch, woda i krew,
a ci trzej w jedno sie lacza"

zastapiono takimi oto:

"trzej bowiem daja swiadectwo w niebie: Ojciec i
Slowo i Duch Swiety, a ci trzej w jedno sie lacza"
(5, 7-8)"

Falszerstwo to ma nawet swoja nazwe comma Johanneum

Moim skromnym zdaniem slowa i nauka Jezusa sa
wazniejsze od wymyslow falszerzy i politykow

===

Profil   Email 
 Cytat 
Thomas Z
 styczeń 24 2006 12:48   
Forum

Witam serdecznie Leah

===

Profil   Email 
 Cytat 
Thomas Z
 styczeń 24 2006 14:08   
Forum

Tu się zgodzę z Coso. Pogańka kultura Rzymu miała olbrzymi wpływ na kształtujące się Chrześcijaństwo. Sam Jezus nie miał nic przeciwko kobietom a średniowieczny dogmat (wywodzący się z kultury Rzymskiej która była silnie patriarchalna) głosił że kobieta nie ma duszy. Chrześcijaństwo stało się narzędziem w rękach żądnych władzy ludzi, a nauki Jezusa przeinaczono tak aby podtrzymywać cele polityczne.

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 styczeń 24 2006 14:48   
Forum

Quote by Leah: Witajcie
Mam na imię Leah,jestem Żydówką wyznania mojżeszowego (judaizm) mam nadzieję że przyjmiecie mnie do waszego grona forumowiczow.

witaj leah, co cie ciagnie do grona forumowiczow?
rzadko sie spotyka, kiedy ktos mowi: "czesc, jestem tym i tym, chce do was!" rzadko kto zdradza swoja przynaleznosc. info na temat wyznania jest wazne dla ciebie?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 24 2006 15:02   
Forum Moderator
Moderator

Quote by coso:
Zarowno w Starym jak i Nowym Testamencie nie ma ani
slowa o tzw. Trojcy Swietej.
Skad zatem wzielo sie takie dziwne pojecie?
Autorem jego jest cesarz Konstantyn, poganin... ten
zacny pan wymyslil je sobie w 325 roku.

Brak użycia slowa trójca nie oznacza jeszcze, ze Biblia nie opisuje tego co my nazywamy Trójca...Poza tym piszesz nieprawde odnosnie Konstantyna. O Trojcy nauczano duzo wczesniej. Generalnie odesle do konkretnych nauk i nie bede prowadzil polemiki skoro ktos juz gdzies dobrze zrobil to zamiast mnie
http://watchtower.org.pl/jz-trojca.php
http://watchtower.org.pl/w_obronie_wiary-16.php
http://watchtower.org.pl/jz-duch.phtml
http://watchtower.org.pl/jz-jezus.php

===

Profil   Email 
 Cytat 
coso
 styczeń 24 2006 15:37   
Forum

Thomas_Z
"dogmat (wywodzący się z kultury Rzymskiej która była
silnie patriarchalna) głosił że kobieta nie ma duszy"

===

Profil   Email 
 Cytat 
Thomas Z
 styczeń 24 2006 17:04   
Forum

No przecież nie z Celtyckiej...
Czytałem że takie było nauczanie w średniowieczu. Moim wnioskiem jest że to jedna z ideii Rzymskich (patriarchat) który przyjął taką formę w średniowieczu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Magdalena
 styczeń 24 2006 17:39   
Forum

Tak moja przynależność jest dla mnie bardzo ważna,będę mówić otwarcie o swoim pochodzeniu bo jestem z niego dumna,oczywiście boję się że niektórzy ludzie tego nie zrozumieją,ale cóż - nie chcę żyć w kłamstwie.Poza tym jest jeszcze jedna kwestia nie tylko jestem Żydówką ale wyglądam jak Żydówka,więc nawet jakbym chciała mówić inaczej to nic z tegonikt mi nie uwierzy.

===

Dopóki taniec był oddaniem w ruchach zewnętrznych uczuć i myśli wewnętrznych, dopóty był prawdą mającą pewne znaczenie,i to wyniosło go między sztuki piękne.

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 24 2006 18:14   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Leah: Tak moja przynależność jest dla mnie bardzo ważna,będę mówić otwarcie o swoim pochodzeniu bo jestem z niego dumna,oczywiście boję się że niektórzy ludzie tego nie zrozumieją,ale cóż - nie chcę żyć w kłamstwie.Poza tym jest jeszcze jedna kwestia nie tylko jestem Żydówką ale wyglądam jak Żydówka,więc nawet jakbym chciała mówić inaczej to nic z tegonikt mi nie uwierzy.

1. Bardzo sie cieszymy, ze jestes. Moze obecnosc wsrod nas sprawi, ze zaczniesz sie zastanawiac kim byl ten w ktorego wierzy wielu z obecnych tu na forum

2. A jak wygladasz to nawet chcac sie dowiedziec przy pomocy forum nie jestesmy w stanie odkryc :-)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 styczeń 24 2006 19:35   
Forum

2. A jak wygladasz to nawet chcac sie dowiedziec przy pomocy forum nie jestesmy w stanie odkryc :-)

Brunetka o hebanowych oczach, średniego wzrostu..

Trafiłem? )

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 styczeń 24 2006 19:38   
Forum

Ażeby nie było takiego odejścia od tematu, to uważam że stosunek chrześcijanina do nie-chrześcijanina winien być taki sam jak chrześcijanina do chrześcijanina, i koniec.

===

Profil   Email 
 Cytat 
coso
 styczeń 24 2006 20:38   
Forum

Quote by maxurd:Brak użycia slowa trójca nie oznacza jeszcze, ze Biblia nie opisuje tego co my nazywamy Trójca...

A jest taka koncepcja w Biblii? Jesli tak to gdzie?
Ty wogole wiesz co mowisz czy tylko tak sobie
pitolisz?

Poza tym Biblia w znacznym stopniu jest dzielem
historycznym a nie slowem objawionym, bozym.

W Nowym Testamencie o Trojcy nic nie ma. Chrystus o
czyms takim nie wspominal... Wiec w co ty wlasciwie
wierzysz?

Quote by maxurdRazzoza tym piszesz nieprawde odnosnie Konstantyna.

Wszystko co przytoczylem to fakty historyczne.

Na Prawde mowisz klamstwo... Wyglaszasz herezje w
rodzaju "Nauki Jezusa sa niewazne, wazny jest Jezus"

Ale to twoj problem.

Quote by maxurd:O Trojcy nauczano duzo wczesniej. Generalnie odesle do konkretnych nauk i nie bede prowadzil polemiki skoro ktos juz gdzies dobrze zrobil to zamiast mnie
http://watchtower.org.pl/jz-trojca.php
http://watchtower.org.pl/w_obronie_wiary-16.php
http://watchtower.org.pl/jz-duch.phtml
http://watchtower.org.pl/jz-jezus.php

Czytales chociaz te artykuly? Jesli tak to wybierz z
nich trzy, najwazniejsze wedlug ciebie, argumenty przemawiajace za Trojca.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Magdalena
 styczeń 24 2006 21:08   
Forum

brunetka z czarnymi oczami,wzrost 163 cm ,wiem malutka jestem no i drobniutka 53 kg

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 styczeń 24 2006 23:23   
Forum

wszystkie tak mówią Do 175 cm niby sa za niskie, a powyżej, to narzekają ,że są olbrzymami. Kobiety nie uznawają średniego wzrostu.
* trafiłem! ;>

===

Profil   Email 
 Cytat 
Magdalena
 styczeń 24 2006 23:27   
Forum

niezupełnie bo ja nie narzekam na swój wygląd,lubie siebie wolę być niska niż wysoka.Zresztą uwielbiam być noszona na rękach jak bym była wyższa i cięższa byłby problem a tak jest ok

===

Profil   Email 
 Cytat 
zero
 styczeń 25 2006 00:02   
Forum

Quote by Thomas_Z: "Masz kompletnie rację! POdaj mi jeszcze nazwy religii, wyznań i niereligijnych grup światopoglądowych, ktore głosno twierdzą, że nie mają racji."

Chodziło mi o to że są religie które nie zakładają absolutnego monopolu na prawdę, jak np. Nowocześni Druidzi.

Równie dobrze istnieją grupy łączące szamanizm chrześcijaństwem, a nawet są grupy łączące chrześcijaństwo z satanizmem. Tzn. Trójca to Bóg Ojciec, Jezus i szatan. Jeśli nie nakładamy ograniczeń i wszystko dozwolone, to czemu by nie taki układ?

A może zgodzimy się na czczenie jak porządni druidzi Słońca? A co powiesz na ofiary z ludzi. Tego współcześni druidzi nie robią, ale czemu by nie.

W cesarstwie rzymskim też były świątynie Jezusa jako świątynie kolejnego Boga. Sam Neron chciał składać ofiary Jahwe. Ale Chrześcijaństwo zakłada istnienie jednego Boga, chociaż pod różnymi postaciami. W Starym Testamencie było chyba z pięć. Nowa koleżanka pewnie to lepiej wyjaśni.

To, że istniał Bóg jako Pan czasu - Jahwe, czyli Ten Który Jest, Bóg pod postacią Chwały pańskiej (ukazywał się Mojżeszowi), nie znaczy że było kilku Bogów. Było jeszcze kilka innych postaci boskich, ale wciąż tego samego Jedynego Boga.

I na koniec o ile pamiętam opinia Kongregacji Wiary KRK nie twierdzi, że części prawdy nie ma przy innych religiach, a jedynie, że największa części znajduje się przy KRK. Co to może znaczyć w praktyce? To, że każdy ma swoje 1%, a KRK ma 1,00000000000001%

===

Jestem zero.

Profil   Email 
 Cytat 
zero
 styczeń 25 2006 00:09   
Forum

Quote by Thomas_Z: Chodzi o to aby nie nazywać wszystkich małych grup wyznaniowych sektami, a nie aby wszystko tolerować. Jeśli nie zna się danej grupy, jej nauczania to z założenia "bo to nie Katolicyzm" nie można jej oczerniać.

O ile się nie mylę, istnieje wiele grup religijnych, a słowo sekta odnosi się do sposobu zdobywania czlonkow, ich nauczania i sprawowania nad nimi władzy, a także nad nadzorem pomiędzy kontaktami adeptów grupy religijnej ze światem zewnętrznym. Słowo sekta w dokumentach KRK to dokładnie precyzuje tak samo jak odstępstwa od własnego nauczania.

===

Jestem zero.

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 25 2006 01:56   
Forum Moderator
Moderator

Quote by coso:
A jest taka koncepcja w Biblii? Jesli tak to gdzie?
Ty wogole wiesz co mowisz czy tylko tak sobie
pitolisz?
Poza tym Biblia w znacznym stopniu jest dzielem
historycznym a nie slowem objawionym, bozym.
W Nowym Testamencie o Trojcy nic nie ma. Chrystus o
czyms takim nie wspominal... Wiec w co ty wlasciwie
wierzysz?
Wszystko co przytoczylem to fakty historyczne.
Na Prawde mowisz klamstwo... Wyglaszasz herezje w
rodzaju "Nauki Jezusa sa niewazne, wazny jest Jezus"
Ale to twoj problem.
Czytales chociaz te artykuly? Jesli tak to wybierz z
nich trzy, najwazniejsze wedlug ciebie, argumenty przemawiajace za Trojca.

1. Mam taka liste ludzi z ktorymi unikam dyskusji na forum. Liste otwieral i zamykal do niedawna Gocek. Wlasnie zostales do niej dopisany

Dobranoc

PS
Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego,
Mateusza 28:19

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 styczeń 25 2006 09:45   
Forum

Quote by Thomas_Z: No przecież nie z Celtyckiej...
Czytałem że takie było nauczanie w średniowieczu. Moim wnioskiem jest że to jedna z ideii Rzymskich (patriarchat) który przyjął taką formę w średniowieczu.

Czytałeś? W komiksach?
No, a może zacząć się raczej popisywac rzetelną wiedzą, a nie bezmyslnie jak papuga powtarzać, to, co jakaś głupia prasa kiedyś napisała?
W średniowieczu (chrześcijanskim) uważano, że kobieta nie ma duszy? Większej bzdury dawno nie czytałem. No może z wyjątkiem tej, że w średniowieczu nie przestrzegano higieny, palono na stosach homoseksualistów, obowiązywało prawo pierszej nocy pozwalające panowi feudalnemu na korzystanie z wdzięków dowolnje panny młodej na podległym mu obszarze, stosowano pasy cnoty, a chłopi chleli na umór i cuchnęli... Eh, mógłbym tak jeszcze wymieniać...

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Thomas Z
 styczeń 25 2006 11:15   
Forum

"(cytat za:Zero)Jeśli nie nakładamy ograniczeń i wszystko dozwolone, to czemu by nie taki układ?

A może zgodzimy się na czczenie jak porządni druidzi Słońca? A co powiesz na ofiary z ludzi. Tego współcześni druidzi nie robią, ale czemu by nie."

Nie rozumiem co panu chodzi, dlaczego miałoby by być wszystko dozwolone??i od razu ofiary z ludzi?? Rozumiem że jest pan przeciwny społeczeństwu pluralistycznemu. Poza tym jak napisałem wcześniej póki dana grupa wyznaniowa nie łamie prawa nie powinna być nazywana sektą bo jest to pejoratywne określenie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Thomas Z
 styczeń 25 2006 11:28   
Forum

Do Medieval Man
Ale był patriarchat tego nie da się obalić i jest to zasługa Rzymu. Rzym przetrwał wystarczająco długo aby upowszechnić Chrześcijaństwo dokładając pewne własne idee i idee filozofii Greckiej. Jeśli się mylę to proszę mi powiedzieć skąd się wzieła idea patriarchatu w Chrześcijanstwie?
W kulturze Celtyckiej dla przykładu kobieta mogła być kapłanką, sędzią dowódcą i brać udział w życiu publicznym na równych prawach, ale przetrwał model Rzymski.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,28 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości