Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Inne wyznanie
 |  Wersja do druku
Matija
 styczeń 28 2006 01:07   
Forum

Status: offline

To co napisałem to są fakty i moje własne odczucia, którymi chcę się podzielić bo uważam je za dobre.
Nie traktuje religii jako jakiegoś klubu, nie uważam że inne wyznania są gorsze i mam je w pogardzie.
Interesuje mnie tylko Prawda. Dyskusja, dociekanie.
A już na pewno nie jest moim zamiarem aby komuś narzucać religię. Człowiek jest wolny, oby tylko zawsze postępował w zgodzie ze swoim sercem.

pozdro :]

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Magdalena
 styczeń 28 2006 01:12   
Forum

Dlaczego dla Ciebie jest to nielogiczne? Zrozumcie,że podstawowym problemem w uwierzenie Chrystusa był fakt że ogłosił się synem Bożym,a to jest zamach na religię monoteistyczną.

===

Dopóki taniec był oddaniem w ruchach zewnętrznych uczuć i myśli wewnętrznych, dopóty był prawdą mającą pewne znaczenie,i to wyniosło go między sztuki piękne.

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł
 styczeń 28 2006 02:49   
Forum

Leah, dobrze znasz stanowisko Kościoła Katolickiego. Wiesz, że katolicy wierzą w Trójjedynego Boga.
Krzyczysz, dziamiesz na tym forum, że aż strach. Uspokój się. Wiesz co, odwiedź kirkut Elimelecha w Leżajsku. Będzie OK. Tylko nie dziamaj tak strasznie.
Dziękuję.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 styczeń 28 2006 09:01   
Forum

Quote by Leah: podstawowym problemem w uwierzenie Chrystusa był fakt że ogłosił się synem Bożym,a to jest zamach na religię monoteistyczną.

Tym nie mniej początek wyznania wiary (myślę w tej chwili o wierze katolickiej) brzmi: wierzę w JEDNEGO BOGA ...
Innymi słowy: nikt nie twierdzi, że mamy trzech bogów. Zrozumienie Tajemnicy TrójJedynego Boga objawionej nam przez Jezusa przekracza możliwości naszego ludzkiego poznania i można je tylko przyjąć bądź też odrzucić.

===

Nikt nie ma obowiązku być szczęśliwym.

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 28 2006 09:03   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Leah: Dlaczego dla Ciebie jest to nielogiczne? Zrozumcie,że podstawowym problemem w uwierzenie Chrystusa był fakt że ogłosił się synem Bożym,a to jest zamach na religię monoteistyczną.

To jest bardzo ciekawe. Widzisz ja wierze, ze Bog jest jeden :-)

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 styczeń 28 2006 09:46   
Forum

Chrześcijaństwo to monoteistyczna religia.
Jedna natura, trzy osoby. Nie można mówić o trzech, bo gdy widzisz Syna, widzisz Ojca. Ta sama wola, miłość, tu nie ma nic co by te 3 osoby odróżniało.

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Magdalena
 styczeń 28 2006 09:51   
Forum

Kochani,naprawdę nie powinniśmy toczyś sporów o tą kwestię,ja w to nigdy nie uwierzę że jedna osoba to trzy osoby.

===

Dopóki taniec był oddaniem w ruchach zewnętrznych uczuć i myśli wewnętrznych, dopóty był prawdą mającą pewne znaczenie,i to wyniosło go między sztuki piękne.

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 styczeń 28 2006 09:58   
Forum

Quote by Leah: przepraszam,Jezusa miało być z duzej litery

Leah! Uwaga techniczna - posty można edytować, zmieniać, dopisywać. Nie ma potrzeby ich mnożyć.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 styczeń 28 2006 10:01   
Forum

Quote by mateuszwroc:
Quote by macli:W Polsce jest 89% (z groszem) katolikow.
Oczywiscie wg rejestracji.

W Polsce katolicy to 94.34% społeczeństwa.

Może i tak. Ale zwróć uwagę na dwa fakty:
- średnio zaledwie 30, może 35 procent uczęszcza regularnie do kościoła.
- wiele osób konwertuje nie zgłaszając się księdzu, bo nie ma ani obowiazku ani potrzeby. W zborze baptystów w Gnieźnie jest 41 osób.O ile mi wiadomo wszystkie konwertowały. I o ile mi wiadomo nikt tego nie zgłosił.
Wniosek jest taki - dane statystyczne Kr-k w Polsce są nieprawdziwe i Kościół nawet nie ma pojęcia ilu ma członków.

To tak poza tematem, kwestią wyjaśnienia.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Magdalena
 styczeń 28 2006 10:05   
Forum

Chcesz powiedzieć że za dużo piszę na forum?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 styczeń 28 2006 10:17   
Forum

Quote by Leah: Chcialam poznać wasz punkt widzenia,czy dla Was jest to problem gdy wasza dziewczyna/chłopak jest innego wyznania? czy skreślacie juz taką osobę? w końcu ponad 90% Polaków to katolicy.

Problemu nie widzę, jeśli chodzi o związek chrzescijan róznych wyznań. Natomiast w przyoadku, gdyby dana osoba była niechrześcijanką, to problem jawi się poważny, bo - jako chrześcijaninowi - zależałoby mi na tym, aby moje dzieci były wychowane po chrześcijańsku, w wierze w Boga w Trójcy Świętej jedynego.

Quote by Leah: Wiecie z moim imieniem jest trochę dziwna sprawa,moje żydowskie imię brzmi Leah córka Abrahama i Sary.Jego etymologia jest niezrozumiała,różne źródła podają co innego,ale ogólnie znaczy humanizm, idealizm, opiekunka, macierzyństwo.Takie ma znaczenie,sporo tego.
Natomaist mam też polskie imię z racji tego że mieszkamy w Polsce zresztą o tych komplikacjach przy innej okazji ale muszę Wam powiedzieć że mało osób znajomych,rodzina,przyjaciele sie tak do mnie zwraca,chociaż świadomie rodzice dali mi hebrajskie imię jakie jest Magdalena.

Nie bardzo rozumiem w czym problem. Przecież mogli chyba swobodnie nadać Ci imię takie, jakie chcieli - w tradycji zydowskiej.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 styczeń 28 2006 10:19   
Forum

Quote by Leah: Chcesz powiedzieć że za dużo piszę na forum?

Nie, nie o to chodzi. Ale namnożyłaś postów jednego pod drugim, podczas gdy swobodnie można było to zrobić jako jeden post! Pozdrawiam!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Magdalena
 styczeń 28 2006 10:21   
Forum

dobrze będę pisać mniej pozdrawiam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 styczeń 28 2006 10:34   
Forum

Nie, naprawdę nie o to chodzi. Przyjrzyj się postom, do których się odniosłem. W trzech kolejnych postach napisałaś to, co śmiało mogło się znaleźć w jednym. Pisz, pisz jak najwięcej - fajnie, że piszesz, ale staraj się zachować jakiś porządek. To tylko dobra rada, póki jeszcze się moderator nie wkurzył!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Magdalena
 styczeń 28 2006 10:38   
Forum

Przez przypadek napisałam Jezusa z małej litery, dlatego szybko chciałam naprawić swój błąd.To była jednorazowa sytuacja.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 styczeń 28 2006 10:42   
Forum

No, a starczyło kliknąć na "ZMIEŃ" pod postem!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Magdalena
 styczeń 28 2006 10:46   
Forum

Co mam zrobić Marcinie żebys mi wybaczył ten kardynalny błąd? Przepraszam, po stokroć przepraszam ze tak dużo piszę na forum.
Postaram się bardziej ważyć slowa.Ale wiesz krew nie woda.Jestem tu jedyną osobą wyznania mojżeszowego i wiesz muszę bronić swojej wiary,zresztą dużo osób zadaje mi pytania na które nie sposób nie odpowiedzieć skoro dotyczą judaizmu.
Więc drodzy forumowicze jeżeli,macie jakieś pytanie do mnie TO TYLKO NA PRIVA, bo wychodzi na to że 'zaśmiecam' to forum.

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 styczeń 28 2006 10:52   
Forum

Quote by pawvic: Leah, dobrze znasz stanowisko Kościoła Katolickiego. Wiesz, że katolicy wierzą w Trójjedynego Boga.
Krzyczysz, dziamiesz na tym forum, że aż strach. Uspokój się. Wiesz co, odwiedź kirkut Elimelecha w Leżajsku. Będzie OK. Tylko nie dziamaj tak strasznie.
Dziękuję.

drogi pawvic,
leah wcale nie krzyczy, ale ze chce sie dzielic i utrzymywac swoje zdanie na temat przekonan co przeczy z moja i twoja wiara nie oznacza ze leah krzyczy. pozwol ludziom mowic! nawet jakby to bylo nie to czym ty zyjesz!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 styczeń 28 2006 10:59   
Forum

Quote by Leah: Co mam zrobić Marcinie żebys mi wybaczył ten kardynalny błąd? Przepraszam, po stokroć przepraszam ze tak dużo piszę na forum.

Nie o to chodzi, naprawdę. I nie jest to żaden kardynalny błąd. Ja tylko Ci daję wskazówkę, że własne posty można edytować - zmieniać, poprawiać, dopisywać.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 28 2006 11:02   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Leah: Kochani,naprawdę nie powinniśmy toczyś sporów o tą kwestię,ja w to nigdy nie uwierzę że jedna osoba to trzy osoby.

Czyli wierzysz ze my wierzymy w trzech Bogow?? Wierzysz, ze chrzescijanstwo to religia politeistyczna?? Naprawde jest to bardzo ciekawe spostrzezenie ;-) Bo pomysl... Jezeli spojrzysz na szescian w jednym wymiarze bedziesz widziala linie prosta... Jezeli beda to dwa wymiary spostrzezesz kwadrat. Dopiero w trzech wymiarach ujrzysz wlasciwy szescian a caly czas na niego patrzylas... :-) Nie pisze, zeby Cie przekonac do chrzescijanstwa, ale raczej do tego, ze my wierzymy za wami : Sluchaj Izraelu. Bog jest jeden :-)

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Magdalena
 styczeń 28 2006 11:13   
Forum

Tego nie powiedziałam,tylko mówię że dla mnie byłoby to nie do przyjęcia,nie napisałam ze wierzycie w trzech Bogów,mówie że ja tego nie rozumiem.I jest to sprzeczne z moja wizją religii monoteistycznej.
Nie mam na celu obrażać wiary chcrześcijańskiej.Jeżeli ktoś poczuł się urażony to przepraszam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
macli
 styczeń 28 2006 11:17   
Forum

Quote by Marcin W:
Może i tak. Ale zwróć uwagę na dwa fakty:
- średnio zaledwie 30, może 35 procent uczęszcza regularnie do kościoła.
- wiele osób konwertuje nie zgłaszając się księdzu, bo nie ma ani obowiazku ani potrzeby. W zborze baptystów w Gnieźnie jest 41 osób.O ile mi wiadomo wszystkie konwertowały. I o ile mi wiadomo nikt tego nie zgłosił.
Wniosek jest taki - dane statystyczne Kr-k w Polsce są nieprawdziwe i Kościół nawet nie ma pojęcia ilu ma członków.

To tak poza tematem, kwestią wyjaśnienia.

To samo z grubsza napisalem juz odpowiadajac na post Mateusza, ktory (zreszta swoim starym zwyczajem) znikna z tego tematu nie majac zadnych dowodow na to co pisal.

Poza tym, trudno winic KRK za to, ze nie wie ilu ma czlonkow, skoro konwertyci co do zasady nie wypisuja sie z niego. Może nalezałoby winić ten dziwny zwyczaj?

===

"Obyś był zimny albo gorący! A tak, żeś letni, (...) wypluję cię z ust moich." (Obj. 3, 15-16)

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 styczeń 28 2006 11:21   
Forum

Quote by Leah: Tego nie powiedziałam,tylko mówię że dla mnie byłoby to nie do przyjęcia,nie napisałam ze wierzycie w trzech Bogów,mówie że ja tego nie rozumiem.I jest to sprzeczne z moja wizją religii monoteistycznej.
Nie mam na celu obrażać wiary chcrześcijańskiej.Jeżeli ktoś poczuł się urażony to przepraszam.

A pamiętasz, jak Bóg kiedyś przyszedł do pewnego szacownego starca siedzącego przed namiotem?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 styczeń 28 2006 11:25   
Forum

Quote by macli: To samo z grubsza napisalem juz odpowiadajac na post Mateusza, ktory (zreszta swoim starym zwyczajem) znikna z tego tematu nie majac zadnych dowodow na to co pisal.

Ja odpowiadam na bieżąco, gdy dojdę do jakiejś kwestii (inaczej bym się sam pogubił z kretesem!). Więc Twojego wpisu jeszcze po prostu nie czytałem.

Quote by macli: Poza tym, trudno winic KRK za to, ze nie wie ilu ma czlonkow, skoro konwertyci co do zasady nie wypisuja sie z niego. Może nalezałoby winić ten dziwny zwyczaj?

Woesz - a ja rozumiem to tak, że nie ma potrzeby występowania z organizacji do której się nie wstępowało. Co innego, jak ktoś dobrowolnie wchodzi do organizacji, zgłasza swój akces.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Grzegorz Gacki
 styczeń 28 2006 11:25   
Forum Admin
Admin

Quote by Leah: Więc drodzy forumowicze jeżeli,macie jakieś pytanie do mnie TO TYLKO NA PRIVA, bo wychodzi na to że 'zaśmiecam' to forum.

Nie zaśmiecasz. Pisz, proszę, dalej. DUŻO Poczytam z ciekawością.

GG

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 styczeń 28 2006 11:28   
Forum

No tez ja od początku jej tłumaczę, że nie chodzi o to, że dużo pisze... Z checią to czytam, co Leah pisze. Ale żeby to nie było tak porozbijane. Leah nie rozumie chyba o co mi chodzi. A mi chodzi tylko o to, że to samo (!), co napisała w trzech postach można było zmieścić w jednym, bo mozna posty przerabiać i poprawiać. To tylko uwaga techniczna.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 styczeń 28 2006 11:38   
Forum Moderator
Moderator

Ech Leah. Nikt Tobie tutaj nic nie zarzuca, nikt Ciebie stąd nie wyrzuca. Co więcej zachęcamy Ciebie chórem, abyś była z nami i pisała, pisała, pisała. Interesuje mnie twoje zdanie, także ze względu na wyznanie i wiedzę, jakiej nikt z nas, nie będąc wyznanie mojżeszowego, mieć nie będzie.
Pisz, pisz dużo i mniej bierz do siebie. Jak to na forum - czasem w sporze w słowach, ani metodach nie przebieramy, ale wszyscy starają się zachować pewien umiar. Wycieczki osobiste są z zasady wycinane.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Magdalena
 styczeń 28 2006 11:48   
Forum

ok,przyjmuje to do wiadomości,zresztą nie będę mogła pisać tak dużo bo mam swoje zajęcia,

===

Profil   Email 
 Cytat 
macli
 styczeń 28 2006 12:22   
Forum

Quote by Marcin W:
Woesz - a ja rozumiem to tak, że nie ma potrzeby występowania z organizacji do której się nie wstępowało. Co innego, jak ktoś dobrowolnie wchodzi do organizacji, zgłasza swój akces.

Nikt Cię przecież do tego wypisywania nie zmusza. Piszę tylko, że trudno winić za to KRK. Mają wysłyłać co roku potwierdzenie przynależności czy jak?

===

"Obyś był zimny albo gorący! A tak, żeś letni, (...) wypluję cię z ust moich." (Obj. 3, 15-16)

Profil   Email 
 Cytat 
Marta Nazarczuk-Błońska
 styczeń 28 2006 12:37   
Forum

Quote by macli:
Quote by Marcin W:

Nikt Cię przecież do tego wypisywania nie zmusza. Piszę tylko, że trudno winić za to KRK. Mają wysłyłać co roku potwierdzenie przynależności czy jak?

macli
ja co roku w ramach gościnności wpuszczam księdza chodzącego po kolędzie (przynajmniej się dowiem co słychać w okolicy), co roku przypominam (nawet wymachując papierem), że od strony formalnej jestem obecnie członkiem cerkwii i co roku dowiaduję się, że nadal jestem w parafialnych kartotekach...
ja do tych statystyk mam... dużo dystansu

===

Marta NB

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,37 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty