Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Rasizm
 |  Wersja do druku
Zbigniew Szalast
 październik 06 2010 11:20   
Forum

Status: offline

Quote by: Pius

Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo!

Chciałbym zapytać Szanownych forumowiczów co sądzą o tym artykule:

Co to jest Talmud?
Odpowiada nam Samson Hirsch z Frnakfurtu nad Menem: "Talmud jest jedynym źródłem,z którego żydostwo wypływa, jest gruntem, na którym żydostwo istnieje i jest duszą żyjącą, która żydostwo kształtuje i utrzymuje".

Żydowskie pismo "Archives israelito" (1865): "Co się tyczy Talmudu, to uznajemy jego bezwzględną wyższość nad Prawem Mojżesza".

Rabin Munk z Berlina w "C-V Zeitung" (1924): "W Talmudzie zawarte poszczególne twierdzenia i rozstrzygnięcia są, jako takie, niekoniecznie obowiązujące. Natomiast wskazówki, przykazy Talmudu są w całej pełni miarodajne i tym samym obowiązujące naród żydowski po wszystkie czasy i w każdej części świata do uległego posłuszeństrwa".

Goje, chrześcijanie.

Chrześcijanie są nazywani w Talmudzie w różny sposób - Nocrim (nazareńczycy), a także nazwami określającymi ogólnie nie-Żydów: akum, minim, edom (coś jak bękart) i goim.

Chrześcijanie są ukazani jako mordercy i wyznawcy bałwanów:
"Nie będzie się człowiek (czyli Żyd - przyp. mój) przyłączał do nich (czyli pogan - przyp. mój), ponieważ podejrzewani są oni o zbrodnie rozlewu krwi" (Aboda 22a).

Ponadto są to dewianci i zboczeńcy, degeneraci:
"Nie należy umieszczać zwierząt w zagrodach gojów, ponieważ podejrzewani są o skłonność do czworonożnych, i niech kobieta (czyli Żydówka - przyp. mój) nie łączy się z nimi,ponieważ są podejrzani o popęd do rozpusty" (Aboda 15b).

Jeżeli "goje przyjdą do domu swego bliżniego, by cudzołożyć z ich żonami i w domu ich nie znajdują, wchodzą w związek zamiast z nimi - z bydlętami tam będącymi" (Aboda 22b).

Chrześcijanie są nieczyści, bo spożywają nieczyste rzeczy i nie są obrzezani (Szabbat 145b).

Wegług komentarza do Szulchan aruchu-Biur hetib do rzeczy nieczystych należy pies, osioł, świnia, koń, wielbłąd i goj.

"Stworzył ich (Bóg) w kształcie ludzi na cześć Izraela, nie są bowiem stworzeni akum w innym celu, jak dla służenia im (Żydom) dniem i nocą; i nie można im dać nigdy spoczynku od tej ich niewoli. Nie przystoi bowiem synowi króla (Izraelicie), by mu służyły zwierzęta we własnej postaci, lecz zwierzęta w postaci ludzkiej" (Midrasz Talpioh 255b).

"Stosunek płciowy goja jest jak parzenie się zwierzęcia" (Sanherid 74b, Tosefta).

"Nasienie obcego jest nasieniem zwierzęcym" (Kutebot 3b, Tofesta).

"Goje są potomkami Samaela, czyli wodza duchów nieczystych, który zwiódł Ewę" (Zohar 1,28b).

"Pokolenie w ten sposób powstałe do tego stopnia jest plugawe, że może być porównane do nawozu" (Orach chaiim 55,20).

"Ciała gojów są pegarim, to jest w niczym nie różnią się od ścierwa zdechłych zwierząt" (Jore dea 337,1).

"...a dusze do tego stopnia plugawe, że zanieczyszczają każdego, kto się do nich zbliży" (Zohar I 46b, 47a).

"Domy gojów są domami zwierząt, ponieważ sami chrześcijanie nie są godni nazwy człowieka, bo są to najoczywistrze bydlęta na zewnątrz tylko podobne do ludzi" (Midrasch Talpioh f. 255d).

"Płodzą się oni na kształt zwierząt" (Sanhedri 74b Tezepoth).

"Tylko Żydzi są ludźmi, goje nie są ludźmi, tylko bydłem" (Keritot 6b).

"Goje zostali stworzeni, by służyć Żydom jako niewolnicy" (Midrasch Talpioh 225).

"Stosunek seksualny z gojem jest jak stosunek ze zwierzęciem" (Ketubot 3b).

"Trzeba unikać gojów nawet bardziej niż chorych świń" (Orach Chalim 57,6a).

"Przyrost naturalny gojów musi być drastycznie ograniczony" (Zohar 11,4b).

"Zakazano wam litować się nad innowiercami" (Jad Chazaka).

"Ci, którzy starają się dobrze czynić akumowi, (...)po śmierci nie zmartwychwstaną" (Zohar, 1,25b).

"Zniszcz życie klifot (tj. niewiernych) i zabij je; będziesz bowiem miły Majestatowi Boskiemu, jako ten, który składa ofiarę kadzidła" (Sefer 177b).

Ponadto dusze gojów pochodzą od diabła, a nawet najlepszy wśród gojów zasługuje tylko na śmierć.

Święta chrześcijan są lżone takimi nazwami jak "nital" - wytępienie (Boże Narodzenie), "kesach" - szubienica (Wielkanoc), dodatkowo msze są "mezabbechim" - gnojeniem, a kościoły "turaf szel lecim" - domami sromoty wyszydzonych. Największą jednak nienawiścią darzą Żydzi krzyż i Chrystusa (o czym mogliśmy się przekonać na Żwirowisku). Krzyż bowiem to obraz powieszonego, marność, gwiazda, bożek i zgorszenie. Jezus określany jest jako Jeszu, co u Żydów do dziś jest największym przekleństwem i oznacza "niech będzie wymazane imię jego i pamięć jego"). Poza tym mój Bóg to "syn z nieprawego łoża" (czyli po polsku skur..syn!!!), syn menstruującej, głupiec, kuglarz, uwodziciel, bałwochwalca, pogrzebany w piekle wśród ekskrementów.

Morderstwo i zabójstwo

Żyd może goja zabić bezkarnie, a goj nie może pozbawić życia Żyda. Talmud mówi bowiem: "Wy (Izraelici), wy owce moje, owce mojego pastwiska, ludźmi jesteście, wy nazywacie się ludźmi, narody świata jednak nie nazywają się ludźmi, lecz bydlętami".

Jeżeli goj zabił goja lub Żyda, to odpowiada, jeżeli Żyd zabił goja nie odpowiada.

Ewentualny sąd nad zabójcą goja pozostawia się niebu, nie sądowi ludzkiemu.

Własność i kradzież

Majętności gojów są rzeczą niczyją. Talmud: "Majętności goja są dla Żyda, narodu wybranego, jako rzecz niczyja, a jeżeli pierwszy na nich rękę położy, będą jego na zasadzie prawa dawności Chazaka" (Miszna Baba, Batra 3,1).

"Majętności gojów są jak pustynia, kto je zajął, niech je posiada" (Baba, Batra 54b).

Nie wolno dla chwały bożej płacić gojowi należności, o których zapomniał. Jeżeli Żyd odbiera pieniądze od nieżyda przez Żyda posłańca, a nieżyd się pomylił i dał za dużo, nadwyżka należy do posłańca chyba, że tego nie zauważył, bo w tym wypadku należy do posyłającego. Nie wolno tak postępować z Żydem.
Kradzież własności goja nie jest przestępstwem. Żyd nie może ukraść czegos, co należy do niego.
Nie wolno oddawać zguby goja chyba, że przyniosłoby to korzyści.
Nie trzeba oddawać długu spadkobiercom goja.
Oszustwo na goju nie jest przestępstwem.
Kto przysiągł wobec goja, celnika lub rozbójnika, za wiarołomstwo nie odpowiada.

Oczywiście wiele zapisów z tej fundamentalnej księgi współcześnie nie znajduje zastosowania, ale czyż nie fajnie wpoić sobie pewne wartości? Czyż dzisiejszy nazista nie czyta z przyjemnością "Mein Kampf", wyciągając z tej "biblii" wskazówki na przyszłość?

P.S. Przy opracowywaniu tego działu korzystałem z prac prof. Izraela Szahaka. Polecam!

Shalom w imieniu Jeshu'i Mesjasha !

Mam pytanie kto jest winien ? że żydzi są tak nastawieni do Goi, że byli nazywani mordercami Jeshu'i ben Nocri ?
Ja wychowałem się w świecie goi i czytałem o pogromach na żydach a Hitlerowcy na kim opierali swe przesłanki do prześladowania żydów. Kościół K.Rz.K. czynił wiele zła, dobra też lecz skąd ludzie prości mogli wiedzieć że Jezus był żydem i że Rzymski namiestnik Piłat przy naciskach Faryzeuszy i Saduceuszy ukrzyżował ? od zakonników którzy umieli czytać i pisać.

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Pruski Wołyniak
 październik 06 2010 11:36   
Forum

Ja nie twierdze, ze to Lasalle ja zalozyl, a jedynie, ze partia komunistyczna istniala juz w 1847 roku (co prawda wtedy byla ona miedzynarodowa) i ze to dla niej Marks z Engelsem napisali "Manifest Partii Komunistycznej", o ktorej Ty pisales, ze jej nie bylo.

1. Lassalle nie zakładał żadnej partii w 1847, więc przestań wrzucać jakieś idiotyczne wątki poboczne i powodować szum informacyjny.

Ona sie nie nazywala KPD, ale istniala.

2. Tym bardziej, że ta partia nie nazywała się "komunistyczna Partia Niemiec", więc nie ma tu ona nic do rzeczy.

komunizm istnial juz przed powstaniem niemieckiej partii socjaldemokratycznej i istnial w niej od samego jej poczatku

3. Komunizm istniał już przed założeniem Rzymu - jeżeli dla ciebie komunistami był Lassalle i Kautsky albo Berwiński, to możemy się bawić dalej i uznać za komunistów neandertalczyków, a nawet Jehowę. Ale to też wątek poboczny.

podczas gdy inkwizycja powstala cale wieki po sw. Piotrze i Piotr nie mial nic wspolnego ani z jej istnieniem, ani nawet nie mogl przypuszczac, ze kiedys ona powstanie

4. A Lassalle mógł przypuszczać, że powstanie kiedyś Komunistyczna Partia Niemiec?

Jeszcze raz zatem pytam czy ktos (np Ty) zechce podwazac lub zanegowac ktorykolwiek z podanych przeze mnie 9 punktow. Oraz dlaczego lzysz kolege forumowego, nazywajac go publicznie "idiota"

5. Ponieważ trzeba być ciężkim idiotą, aby napisać: "Koledzy z Wrocławia mówią,że na cmentarzu żydowskim przy ul. Ślężnej jest grób F. Lassala założyciela... Komunistycznej Partii Niemiec.."

Lassalle nie mógł być ZAŁOŻYCIELEM czegoś, co powstało 54 lata po jego śmierci. Jeśli się z tym nie zgadzasz, to jesteś nie tylko ciężkim idiotą, ale odtąd będę cię nazywał założycielem Partii Forumowych Pedofilów, która powstanie w 2100 roku...

===

"Ein feste Burg ist unser Gott"

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 06 2010 13:15   
Forum

O.K. nie będę się spierał co do szczegółów, nie moja specjalność.

Błąd metody i to gruby.
Na pytanie " Czy pobito cię w lesie" nie odpowiada się " Jaki tam las ledwie kilka drzew "
BO TO JEST UCIECZKA OD ZASADNICZEGO TEMATU - POBICIA
Podobnie i tym przypadku .
Nie jest istotne kiedy powstała KPD, w którym roku, wążny jest udział PROCENTOWY
tej a nie innej narodowości w tej a nie innej partii.

W Polsce do 1956 roku zamordowano ok 26 tys ludzi...
Takie nazwiska jak Berman, Radkiewicz, Światło,Mincel szkoda impulsów...po złotówce pęczek .
Tak zgadzam się z niektórymi autorami współczesnej historii /także Żydami/ że po prostu ucieka
się od ZASADNICZEGO TEMATU .

Co się tyczy tematów ubocznych , cenię sobie L. Trockiego za niektóre poglądy / Bronstein ..../
co znowu przypadek ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Michał Monikowski
 październik 06 2010 15:01   
Forum

Drogi Zibi Shalom,

My wiemy, kto pierwszy zaczął pisać o tym, że to Zydzi byli winowajcami lub współ-winowajcami śmierci Christosa: to byli żydowscy autorzy ewangelii oraz Paweł z Tarsu - również Zyd, do tego były faryzeusz. To on w 1Tes, w rozdziale drugim napisał wprost, że to Zydzi zabili Christosa. To stąd bierze się ta cała "saga", a nie od zakonników, którzy umieli pisać. Również bierze się ona z Talmudu, którego żydowscy autorzy wprost twierdzili, że to Zydzi go zabili. Według ich relacji, Rzymianie nawet nie byli przy tym obecni. Zanurzyli go po pachy w ekskrementach i w tej pozycji zadusili na śmierć.

Nikt z autorów tych pism nie był "gojem"...

Talmud zaczęto pisać (II w.n.e.) na długo przed tym, zanim jeszcze jacykolwiek zakonnicy mieli cokolwiek do powiedzenia na temat edukacji ludzi i nastawiania ich wrogo do Zydów.

Tak, w Talmudzie są wyrażenia, które uznać można za podłe. Ale i tak są chyba o Niebo lepsze niż szereg sformułowań t.zw. "Starego Testamentu", wzywających do rzezi mężczyzn, kobiet, dzieci i niemowlaków. I to wszystko jako "nakaz" od Jahwego. Cała ludność szeregu miast miała być - według "starotestamentowej" mitologii - zabijana jako swego rodzaju ofiara dla tego Jahwego, który w ten sposób jawi się już nawet nie jako jakiś Marduk albo inny lokalny bożek z tamtego regionu, ale wręcz jako odpowiednik prekolumbijskiego Huitzilopochtli, który też wymagał ofiar z ludzi...

Talmud został napisany jako ogrom komentarzy i polemik bazowanych na pismach tego, co zwane jest "Starym Testamentem". Taka jest prawda. I nie ma się co dziwić, że zawiera on również szereg opinii, których pewnie i wielu Zydów nie akceptuje obecnie.

Doświadczenie uczy, że tam, gdzie jest wrogość, winy trzeba szukać po obu stronach tej wrogości, a nie tylko zwalać tę winę na jedną stronę.

Po naszej, aryjskiej i "gojowskiej" stronie istnieje świadomość tego, że wiele złego wyrządzono Zydom w naszym imieniu. Ale też odnotowujemy i to, że wiele zła wyszło od samych Zydów. Odnoszę jednak wrażenie, że takie spojrzenie obiektywne z większym trudem przebija się do Zydów. Wolą oni prezentować siebie jako wieczne i niewinne ofiary, innych zaś jako potworów. Przypatrz się temu. To jest sposób nastawiania izraelskiej młodzieży szkolnej. http://www.youtube.com/watch?v=nu6t9YmHvT4

Cheers!!!

===

Precz ze "Starym Testamentem"!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Michał Monikowski
 październik 06 2010 15:19   
Forum

Wołyński Prusaku, zanim znowu zaczniesz się tu "rzucać" niczym pijak w knajpie i lżyć inne osoby, to przyjmij do wiadomości, że:

Lasalle był komunistą i należał do owej Ligi Komunistycznej, założonej w 1847 roku. Był komunistą tak jak byli ledwie parędziesiąt lat później spartakusowcy. Nie możesz zatem twierdzić, że komunizm powstał dziesiątki lat później i że on z nim nie miał nic wspólnego. Tak, jak najbardziej mógł zatem przypuszczać, że komunistyczna partia Niemiec kiedyś powstanie. Skoro sam był komunistą, to co - według Ciebie - miał przypuszczać? Przecież sam coś podobnego założył. Nazywało się to Allgemeiner Deutscher Arbeiterverein (Powszechny Niemiecki Związek Robotniczy) i to już po tym, gdy stał się komunistą i członkiem Ligi Komunistycznej.

Zatem jemu nieporównanie było jednak bliżej do KPD niż np Jehowie lub Neandertalczykom.

Cheers!!!

===

Cytat 
Pruski Wołyniak
 październik 06 2010 16:11   
Forum

Quote by: montsegur

Lasalle był komunistą i należał do owej Ligi Komunistycznej, założonej w 1847 roku. Był komunistą tak jak byli ledwie parędziesiąt lat później spartakusowcy. Nie możesz zatem twierdzić, że komunizm powstał dziesiątki lat później i że on z nim nie miał nic wspólnego. Tak, jak najbardziej mógł zatem przypuszczać, że komunistyczna partia Niemiec kiedyś powstanie. Skoro sam był komunistą, to co - według Ciebie - miał przypuszczać? Przecież sam coś podobnego założył. Nazywało się to Allgemeiner Deutscher Arbeiterverein (Powszechny Niemiecki Związek Robotniczy) i to już po tym, gdy stał się komunistą i członkiem Ligi Komunistycznej.

1. Lassalle był przeciwnikiem Marksa i rewolucyjnej drogi - jakiż więc z niego komunista? Ale takie bzdury może pleść tylko ktoś, kto nie ma pojęcia o komunizmie. To już wcześniej udowodniłeś, że słowa nie mają dla ciebie żadnego znaczenia.

2. Lassalle umarł w 1864 roku, więc nie mógł był założycielem partii, która powstała 54 lata po jego śmnierci. Ale, ponieważ dla ciebie słowa nie mają żadnego znaczenia, więc w twoim świecie schorowanej logiki Lassalle jest założycielem Komunistycznej Partii Niemiec (zza grobu).

3. Powszechny Niemiecki Związek Robotniczy nie był Komunistycznbą Partią Niemiec. Ale przecież to do ciebie nie dociera, bo ty nie rozumiesz znaczenia słów - kot jest dla ciebie psem, kukurydza rośliną strączkową, a Słońce kręci się wokół Ziemi - i nikt ci nie wmówi, że jest inaczej, bo przecież ty zjadłeś wszystkie rozumy i wiesz wszystko lepiej od wszystkich.

4. Ponieważ nie zwykłem się awanturować z pijakami, będącymi w dodatku założycielami Partii Forumowych Pedofilów, żegnam cię, ojcze-założycielu PFP.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 06 2010 16:33   
Forum

....nieładnie...
to wcale nie wpływa na jakość argumentów.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 06 2010 18:01   
Forum

Ochłonąłem, nie , tak nie można .
Niezależnie od tego czy ktokolwiek ma rację czy też nie , ten styl
jest dyskwalifikujący.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pruski Wołyniak
 październik 06 2010 18:15   
Forum

Też myślę, że stosowanie przez montsegura sylogizmów na poziomie ucznia 2 klasy podstawówki jest dlań dyskwalifikujące i nie ma wpływu na jakość jego argumentów. Ale jak się nie ma racji (a ma się wielkie mniemanie o sobie i swojej wiedzy), to się stosuje sylogizmy na poziomie myślenia dziewięciolatka:
1. Adolf Hitler był antykomunistą (vs. Lassalle należał do Ligi Komunistów);
2. W czasie Jesieni Ludów w 1989 komunizm został obalony przez antykomunistów (vs. komuniści założyli w 1918 Komunistyczną Partię Niemiec);
3. Adolf Hitler obalił w 1989 roku komunizm (vs. Lassalle założył w 1918 roku Komunistyczną Partię Niemiec).
Sorry, ale z dziewięciolatkami nie dyskutuję na poważne tematy...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Michał Monikowski
 październik 07 2010 01:46   
Forum

Skoro Lasalle był komunistą (bo chyba antykomuniści nie wstępowali do Ligi Komunistycznej?), to nie dziwi, że założył partię komunistyczną (bo ten Arbeiterverein był partią komunistyczną).

Komuniści nie zawsze (i nie wszyscy) opowiadali się za przejmowaniem władzy na drodze przemocy. Więc to, że Lasalle kłócił się z Marksem nie czyni z Lasallea nie-komunisty.

Nie twierdziłem i nie twierdzę, że Lasalle założył KPD. Twierdzę natomiast, że był komunistą, należał do organizacji komunistycznej i założył organizację komunistyczną.

Czy Marks też nie był komunistą, bo nie założył KPZR? Czy Ernst Thaelmann nie był komunistą, bo nie założył KPP?

Tak nawiasem, Ty, Pruski Wołyniaku, nawet nie czytasz tego, z czym polemizujesz. Nazywasz ludzi "idiotami", choć nawet nie twierdzą, że Lasalle założył KPD. Ten Kolega z forum jedynie przytoczył fakt, że niektórzy ludzie we Wrocławiu coś takiego mówią, a nie to, że on sam tak twierdzi. Długo zatem jeszcze zamierzasz toczyć tu tę swoją coraz bardziej obraźliwą "walkę z wiatrakami"?

Zresztą owi wrocławianie mają przynajmniej tyle racji, że Lasalle istotnie był komunistą i że założył niemiecką partię komunistyczną. Tyle tylko, że to nie była KPD.

Ale że słowa nie mają dla Ciebie wielkiego znaczenia, wolisz fandzolić o Hitlerze, który obalił komunizm w 1989 roku.

Twoja złość i pospolite chamstwo każą się zastanowić, czy to istotnie ty istotnie jesteś "aus der Festen Burg, die Gott ist". Zachowujesz się bowiem raczej "wie ein Irre"...

Cheers!!!

===

Cytat 
Pruski Wołyniak
 październik 07 2010 11:30   
Forum

Nie twierdziłem i nie twierdzę, że Lasalle założył KPD.

Tak nawiasem, Ty, Pruski Wołyniaku, nawet nie czytasz tego, z czym polemizujesz. Nazywasz ludzi "idiotami", choć nawet nie twierdzą, że Lasalle założył KPD. Ten Kolega z forum jedynie przytoczył fakt, że niektórzy ludzie we Wrocławiu coś takiego mówią, a nie to, że on sam tak twierdzi. Długo zatem jeszcze zamierzasz toczyć tu tę swoją coraz bardziej obraźliwą "walkę z wiatrakami"?

Twoja złość i pospolite chamstwo każą się zastanowić, czy to istotnie ty istotnie jesteś "aus der Festen Burg, die Gott ist". Zachowujesz się bowiem raczej "wie ein Irre"...

1. Nie twierdziłeś, że Lassalle założył Komunistyczną Partię Niemiec? To po co się kłócisz ze mną, który atakuję taką bzdurę? Nie zgadzasz się z nią? Tym lepiej dla ciebie, bo nie wychodzisz na idiotę...

2. Ja nie czytam tego, z czym polemizuję? Napisałem "To powiedz kolegom z Wrocławia, że durni jak but z lewej nogi" i nie nazywam durniem człowieka cytującego takie stwierdzenie, tylko wszystkich, którzy się zgadzają z tezą, iż Lassalle założył Komunistyczną Partię Niemiec. To raczej ty nie wiesz, z czym polemizujesz (atakujesz mnie w każdym poście, twierdzisz, że Lassalle założył partię komunistyczną, a potem, że jej nie założył).

3. Ktoś na tym forum nazwał mnie pijakiem i chamem, a teraz żąda Wersalu - wydaje się, że ty masz tyle wspólnego z salonem, co zabawa w "salonowca"...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Michał Monikowski
 październik 07 2010 13:48   
Forum

Czyżby Szanowny Polemista nie uzmysłowił sobie, że było kilka partii komunistycznych w Niemczech? Lasalle jedną z nich istotnie założył. Owi "koledzy z Wrocławia" niewiele się zatem pomylili. Nie powód to żaden, by wyzywać kogokolwiek od idiotów.

A w którym miejscu nazwałem Cię pijakiem? Albo chamem? Ja napisałem, że się "rzucasz jak pijak w knajpie" (a to nie to samo) oraz, że prezentujesz tu "chamstwo" (a nie, że "jesteś chamem").

To tak jak napisać o jakimś autorze, że "napisał powieść grafomańską" (jak najbardziej salonowe stwierdzenie) albo że on "jest grafomanem" (za to można trafić do sądu). Taka różnica.

Cheers!!!

===

Cytat 
Pruski Wołyniak
 październik 07 2010 13:59   
Forum

Czyżby Szanowny Polemista nie uzmysłowił sobie, że było kilka partii komunistycznych w Niemczech? Lasalle jedną z nich istotnie założył. Owi "koledzy z Wrocławia" niewiele się zatem pomylili. Nie powód to żaden, by wyzywać kogokolwiek od idiotów.

Ponieważ uparcie nie zauważasz różnicy pomiędzy Powszechnym Niemieckim Związkiem Robotniczym a Komunistyczną Partią Niemiec (za chwilę napiszesz, że Józef Piłsudski założył Komunistyczną Partię Polski, bo powstała ona z części działaczy Polskiej Partii Socjalistycznej, której Piłsudski istotnie był założycielem), więc żegnam cię, założycielu Partii Forumowych Pedofilów, powstałej w 2100 roku...
EOT

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 07 2010 14:26   
Forum

Cóż, jednego nie mogę Ci odmówić Wołyniaku -inteligencji.
Mógłbyś pracować np. w "Wyborczej"...
Jaki jest właściwie główny temat , kto jest "ciężkim idiotą "
Co ? na pewno nie wiesz ,ze takie zwroty są niedopuszczalne ?
Niby błyszczysz erudycją a tu takie pospolite "hat tricki "

Stara metoda prowokacji, ucieczki od zasadniczego tematu ,
tak twierdzę ,ze jakaś tam, nieujęta w statystyki część narodu żydowskiego to rasiści,
i nie ma w tym żadnej sensacji trak jak to ,wielu jest antysemitów.
To odwrotna strona medalu , tego samego.
Nie , nie dam się sprowokować inwektywami , sporo jest łotrostw popełnianych także i przez Żydów.
Zręczne metody prowokacji tego nie zmieniają.
Wiesz dlaczego ?
Prawda pochodzi od Boga, kłamstwo od jego antypody.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Michał Monikowski
 październik 07 2010 15:32   
Forum

Do "Prusaka":

Ja Ciebie też żegnam, zapieniony, zbłąkany Prusaku z wołyńskich bagien...

Das Ende.

„Und fűr das Ende sorgt Alberich...”

===

Cytat 
Dezerter
 październik 07 2010 16:07   
Forum

Dezerterze, nie rozumiem dlaczego nie potrafisz znaleźć strony z tekstami talmudycznymi. Oto jedna z nich http://www.sacred-texts.com/jud/t06/me102.htm A jest ich sporo, bo ksiąg w Talmudzie też jest sporo.

A dlaczego nie odpowiadasz na zadane Tobie pytanie o to, dlaczego, jeśli Talmud nie jest takim ważnym tekstem, to obowiązuje rabinów studiowanie go? I dlaczego przynajmniej niektórzy z nich kończą na takich konkluzjach jak te, cytowane tu z tekstów rabinów Ginzburga i Schneersona?

Czy to zbyt trudne pytanie, by móc szczerze na nie odpowiedzieć?

Cheers!!!

Już odpowiadam
Talmud jest ważnym tekstem dla żydów, tak ważnym jak ST - fakt bezsporny.
Tak jak na podstawie ST rożne odłamy chrześcijaństwa i ich "rabini" piszą oczywiste bzdury "opierając się na Piśmie"
tak niektórzy rabini z wielu odłamów współczesnego judaizmy piszą oczywiste (dla większości żydów) bzdury "opierając się na Talmudzie, który opiera się na Piśmie"
Pytasz mnie - czemu ludzie ułomni i niedoskonali piszą bzdury? - poważnie mnie pytasz? - odpowiedz szczerze...

dzięki za link - jeśli któryś z podanych '"cytatów Piusa" znajduje się tam, to wskaż go proszę, bo ja nie znalazłem - podając dokładne namiary
z góry dziękuję

Skierka
Na miłość boską - a oni mordowali, bo byli żydami? i tak im Tora i Talmud kazał?Eek!
czy
dlatego, że odrzucili Torę i Talmud, zostali wykluczeni z gminy (jednocześnie przez Żydów przestali być uważni za Żydów - tak było prze II wojną św.) i teraz ich "Pismem" stał się Kapitał i dzieła Lenina, Stalina. Przestali być żydami (tak jak Dzierżyński przestał być polakiem a Stalin gruzinem) a stali się komunistamiExclaimation - to komuniści mordowali w imię chorych ateistycznych idei

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Ewa
 październik 07 2010 23:23   
Forum

P I U S

jak ty wogole wpadasz na taki pomysl-wypisywac takie bzdury,przytaczac jakies tam fragmenty z Talmudu-->tym samym uzywajac slowa RASIZM jako tytulu.

Po 1.ludzi ktorzy nigdy nie czytali i nieintereswali sie Talmudem uprzedzasz tak do Talmudu jak i do Spolecznosci Zydowskiej-to jest nie po chrzescijansku Exclaimation

Po 2.Uzywasz slowa w tytule RASIZM, jest to slowo wywolujace negatywne budzenie sie odczuc,wywolujesz uzasadniona niechec w czytajacym,a co slowo rasizm ma wspolnego z tymi fragmentami w Talmudzie?
Czy nie ma takich fragmentow w Starym Testamencie? czyz nie nazywa sie niewiernych negatywnie aby ukazac ich grzeszne zycie?
-->to jest nie po chrzescijansku wzbudzac rasizm Exclaimation
Po 3.Jak mozesz obok Talmudu przyjetego przez Spolecznosc Zydowska jako te ksiege ktora nosi w sobie SLOWO BOZE- tu poröwnujac (JAK MOZESZ!!!!!!) ksiazke Hitlera Mein Kampf!????? jak moze czlowiek majacy sie za Chrzescijanina czynic w myslach i wypisywac takie zeczy? Jak mozna beszczescic to co inny narod szanuje,ceni jak my nasza Biblie?? czy nie wyrzadzamy tym innym bolosci? i nie budzimy taka postawa nienawisci?
--->a to mowi Pan Bog w Chrzescijanstwie jest GRZECH! to jest nie po chrzescijansku Exclaimation
Po 4. Jak mozna zarzucac spolecznosci niemieckiej,ze czerpie wartosci ze wspomnianej ksiazki Hitlera....TO JA PYTAM SKAD TY BIERZESZ SWOJE WARTOSCI Question bo one nie sa ani spokrewnione chrzescijanstwu,ani niczemu co znam oprucz jednego......moim zdaniem jestes sam rasista.
Ale dlaczego Pius?
miales straszne dziecinstwo?
byles poniewierany przez kolegow?
zawsze szukasz kogos kto musi byc gorszy od ciebie aby sie samemu lepiej poczuc?
skad u ciebie takie spaczenie umyslowe?
Ile musiales przezyc ze takie rzeczy drzemia u ciebie jak stary kocur za piecem?
czy mozna z toba powaznie o tym wymienic sie slowem?

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 08 2010 13:54   
Forum

Tak, masz rację Dezerterze.
Wiesz czego mi tutaj brakuje , ostrego zdecydowane odcięcia się społeczności
o której piszemy od swoich renegatów , tak aby nie ucierpiało dobre imię narodu.
To samo mówię moim znajomym tej a nie innej narodowości.
To bowiem sprawia wrażenie solidarności, solidarności większej niż normy moralne,
nawet jeśli to tylko wrażenie , to wyjątkowo niekorzystne.

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 październik 08 2010 17:43   
Forum

Quote by: corka

jak ty wogole wpadasz na taki pomysl-wypisywac takie bzdury,przytaczac jakies tam fragmenty z Talmudu-->tym samym uzywajac slowa RASIZM jako tytulu.
[/p]

BO SA RASISTOWSKIE! Boli CIe, że są tam teksty rasistowskie, to pisz do Żydów nie do mnie.

Po 1.ludzi ktorzy nigdy nie czytali i nieintereswali sie Talmudem uprzedzasz tak do Talmudu jak i do Spolecznosci Zydowskiej-to jest nie po chrzescijansku Exclaimation
[/p]

Po chrześcijańsku jest mówić prawdę i błądzących napominać. Te passusy pokazują zawartość Talmudu.

Po 2.Uzywasz slowa w tytule RASIZM, jest to slowo wywolujace negatywne budzenie sie odczuc,wywolujesz uzasadniona niechec w czytajacym,a co slowo rasizm ma wspolnego z tymi fragmentami w Talmudzie?
[/p]

Jeżeli nie wiesz, to polecam słownik i znaczenie słówka rasizm.

Czy nie ma takich fragmentow w Starym Testamencie? czyz nie nazywa sie niewiernych negatywnie aby ukazac ich grzeszne zycie?
-->to jest nie po chrzescijansku wzbudzac rasizm Exclaimation
[/p]

Takich nie ma!
ST ma inną rangę w chrześcijaństwie niż Talmud w żydostwie.

Tak nie po chrześcijańsku, idz powiedz to Żydom! Nie mi, bo to nie moje hasła!

Po 3.Jak mozesz obok Talmudu przyjetego przez Spolecznosc Zydowska jako te ksiege ktora nosi w sobie SLOWO BOZE- tu poröwnujac (JAK MOZESZ!!!!!!) ksiazke Hitlera Mein Kampf!????? jak moze czlowiek majacy sie za Chrzescijanina czynic w myslach i wypisywac takie zeczy? Jak mozna beszczescic to co inny narod szanuje,ceni jak my nasza Biblie?? czy nie wyrzadzamy tym innym bolosci? i nie budzimy taka postawa nienawisci?
--->a to mowi Pan Bog w Chrzescijanstwie jest GRZECH! to jest nie po chrzescijansku Exclaimation
[/p]

A gdzie ja to zrobiłem? Chyba masz halucynacje? Po 1 to są artykuły które wkleiłem. Po 2 nie ma tam nic takiego, w postach ktoś porównał nie ja!
Po 3 JAK MOŻESZ JAK MOŻESZ bezcześcić swiętą księgę narodowych socjalistów niemieckich POWTARZAM JAK MOŻESZ, wiesz jaka range ona ma dla nich!

Po 4. Jak mozna zarzucac spolecznosci niemieckiej,ze czerpie wartosci ze wspomnianej ksiazki Hitlera....TO JA PYTAM SKAD TY BIERZESZ SWOJE WARTOSCI Question bo one nie sa ani spokrewnione chrzescijanstwu,ani niczemu co znam oprucz jednego......moim zdaniem jestes sam rasista.
[/p]

Patrz wyżej, chyba mnie z kimś pomyliłaś

Ale dlaczego Pius?
miales straszne dziecinstwo?
byles poniewierany przez kolegow?
zawsze szukasz kogos kto musi byc gorszy od ciebie aby sie samemu lepiej poczuc?
skad u ciebie takie spaczenie umyslowe?
Ile musiales przezyc ze takie rzeczy drzemia u ciebie jak stary kocur za piecem?
czy mozna z toba powaznie o tym wymienic sie slowem?
[/p]

Hmm odpowiedz jest prostsza.

Żydzi którzy z siebie robią męczenników, wszędzie dopatrując się ataków i z wszystkiegp robiąc akty rasistowskie, sami sa najwiekszymi rasistami.

vide: ich teksty w talmudzie
vide: państwo Izrael

Prawda w oczy kole? Nie bój się córko prawdy... lepsza jej gorycz niż słodycz kłamstwa.

Moderacje proszę o przyprowadzenie użytkownika córki do porządku, zbytnio się podnieca tematem. Prowokuje mnie, żebym ja jej zadał kilka pytań...

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 październik 10 2010 00:07   
Forum

Żydzi którzy z siebie robią męczenników, wszędzie dopatrując się ataków i z wszystkiegp robiąc akty rasistowskie, sami sa najwiekszymi rasistami.

vide: ich teksty w talmudzie
vide: państwo Izrael

Prawda w oczy kole? Nie bój się córko prawdy... lepsza jej gorycz niż słodycz kłamstwa.

Wyluzujmy wszyscy, bo opieramy się na tekstach z drugiej ręki lub jeszcze mniej wiarygodnych. Powtarzam nikt tego z nas na własne oczy nie widział, wszystkie [chyba] cytaty pochodzą z tego "dzieła"
http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_105.html
a tu notka z wiki o autorze
http://pl.wikipedia.org/wiki/Justyn_Bonawentura_Pranajtis

przyznam, że po dzisiejszej rozmowie z ... nie mogę się powoływać, bo nie spytałem, czy mogę zacytować lub się powołać... więc z osobą, która jest dla mnie wiarygodna, z tytułami naukowymi i czytała Talmud w oryginalnym języku, stwierdziła na pytanie o prawdziwość cytatów"
"prawdziwe, ale wyrwane z kontekstu i to nie tylko całej wypowiedzi, ale i historycznego. Jedno jest pewne - niczego dobrego o chrześcijaństwie nie napisali"
odpowiedziałem, że jasne, że nie , bo trwała walko o rząd dusz diaspory po upadku powstań żydowskich - przytaknął.
Ale przypominam, że piszemy o tekstach starożytnych, lub średniowiecznych. Wówczas nie było pojęcia rasizmu i poprawności politycznej, przypomnijcie o co oskarżali pierwszych chrześcijan rzymianie, grecy czy ludność afrykańska - podobne, albo jeszcze gorsze oskarżenia padały.
Czy chrześcijanie byli wówczas święci? Nie nie byli - czy pisali w dzisiejszym znaczeniu teksty rasistowskie i gorszące - tak - takie były czasy i taki język.
Ahistoryczność to podstawowy błąd i niezrozumienie jakiego się dopuszczają niektórzy czytając te - fakt gorszące współczesnego polaka, ale i żyda teksty. I z tego trzeba się cieszyć, że świat i religie się zmieniły - dość budzenia demonów przeszłości. Współczesny judaizm w Polsce potępia te teksty i to jest najważniejsze.
pozdrawiam

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
xxx
 październik 10 2010 12:15   
Forum

Czyli prawdziwe.

Nie rozumiem dlaczego córka, może zadawać mi takie pytania i wmawiać rzeczy które napisał ktoś inny!

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 10 2010 16:15   
Forum

Jeżeli Dezerter pisał,ze wsp. Judaizm potępia takie teksty to cóż mi do tego ? nie ma powodu by posądzać Go o to ,że kłamie.
Sam jestem grzesznikiem a i moja wspólnota "ma swoje za uszami" Któż mi dał prawo by Żydów sądzić ?
Jeżeli jednak piszę , to nie są to słowa skierowane pod adresem judaistów ale pod adresem krzykliwych nacjonalistów
dla których slowo naród jest nadrzędne w stosunku do JAHWE.

A MOŻE ZACZĄĆ OD BIBLII ?

Wiecie co ? tak to można bez końca , a może jednak zacząć od Biblii ?
Co może w tej kwestii łączyć Stary i Nowy Testament ?
Cóż takiego zrobił Abraham że został wywyższony , ano zaparł się sam siebie
w imię POSŁUSZEŃSTWA BOGU

To jest problem,problem z którym Żydzi wzmagają się / czasem nieświadomie / od wielu
pokoleń :
a/ Czy twoim Panem jest Bóg ?
b/ czy twoim Bogiem jest Izrael ?
Jeżeli pkt.b to wybrali wyjątkowo kiepsko, to czego oni tak nie lubią / wiem coś o tym /
to jest ten zakręt ich historii w którym jedynie żarliwa modlitwa Mojżesza uchroniła ten lud
od zagłady, lekcja pokory ot co.

Już sama koncepcja narodu wybranego, już samo to pojęcie zawiera w sobie tą prawdę,
że nie jest on narodem JEDYNYM a jednym z wielu.To można rozumieć na dwa sposoby:

a/ jest funkcja , misja zlecona przez Najwyższego i Jemu SŁUŻĄCA ,
slużąca temu aby ludzkość Jego Dzieło uchronić od zatracenia

b/jest to PRZYWILEJ polegajacy na tym ,ze inne ludy mają SŁUŻYĆ NIE TYLE BOGU
ALE IZRAELOWI , stąd tez nieuchronne rozdzielenie niepodzielnego prawa boskiego
na dwie części na "użytek wewnętrzny" i dla gojów.Ot ten sam grzech który ongiś pełnił Gechazi 2ks. kr. dwa absolutnie różne prawa ! a więc jednak można podzielić...
to jest próba "podwieszenia się" pod boskie splendory . Nie tylko co do meritum grzechu ale i sposobu jego popełnienia. tajemnicą poliszynela jest to,że
takie działania ,intencje są głęboko zakamuflowane , prawda o nich wychodzi po latach , jest to oczywiste zaprzeczenie ST !

2 Sm. 12,12 " Bo ty działałeś w skrytości, lecz ja dokonam tych rzeczy wobec całego Izraela , w jasny dzień " / ! /
W rzeczy samej zakulisowość jest zaprzeczeniem samej koncepcji ludu wybranego, Bóg nie po to wybrał... by krył swe intencje,
nawet kiedy by mu przyszło ryzykować życiem lub mieniem / np.Daniel / a Izrael lubi zakulisowość...

Najlepszy komentarz do tego wbrew temu co się powszechnie sądzi znajduje
się ... w Starym Testamencie. To co powiedział Samuel do Saula
KRÓLA IZRAELA :
"posłuszeństwo ważniejsze jest od ofiary "
a więc wola Izraela to nie jest wola Boga ... c.b.d.o. ciężko to przyjąć...

To z czym będą borykać się Żydzi / i nie tylko Żydzi /na Sądzie Boga, to jest to zdanie
które tak bardzo rozsierdziło Pana jeszcze u zarania dziejów ludzkości :
" CZY JESTEM STRÓŻEM MEGO BRATA ? "
a przecież było to wtedy, kiedy nie było pojęcia narodu.
Tak jesteś stróżem brata swego , to wynika z samej istoty słowa brat , bo jeżeli brat to macie
JEDNEGO OJCA , jeśli podnosisz rękę na brata swego to podnosisz rękę na boskie dzieło,
a nawet jesli "jedynie" obrażasz obrażasz Stwórcę.Dlatego też Dawid po morderstwie na Uriaszu powiedział : "- Zgrzeszyłem przeciw Jahwe. "

A kimże jest Mesjasz na którego oni czekają ?jaką funkcję ma do spełnienia ?
Będzie władcą świata ? taki "fuhrer" czy Nabuchodonozor tyle że w wersji
Żydowskiej, a jakąż z tego korzyść będzie miał Pan ? Jaką zmianę JAKOŚCIOWĄ mogą zaproponować Żydzi ?
Prawo i sprawiedliwość ? Przecież powstał Izrael , państwo niepodległe i co ? jakoś trudno w nim wprowadzić prawo Mojżeszowe....
WIDOCZNIE POWSTAŁO DOSKONALSZE...ba przecież wielu Żydów nie chce wracać do "raju"...

JEDNAKA JEST NATURA CZŁOWIEKA... JEST GŁUPI ...

Jest wielu ludzi którzy mogą się zastanawiać, zadawać pytania :
Dlaczego akurat ten naród, czyż Bóg nie miał lepszego ? jest to pytanie które sobie zadawałem ja...podobne do tego które było dziełem Naama :
" Czyż Abam i Parpar, rzeki Damaszku nie są lepsze od wszystkich wód Izraela ?" Patrząc okiem człowieka dziwne wrażenie może to sprawiać
ale trzeba to przyjąć...

Być może wielu Żydów może zadać pytanie "dlaczego Mojżesz ?"
przecież on nawet nie umiał należycie przemawiać .

Z tym nastawieniem nietrudno zadać pytanie " dlaczego Cieśla z Nazaretu ?"
czy nie było wielu godniejszych , transparentnych ? to zdaje się być ich najważniejszy problem w tym zagadnieniu,i to pomimo tego ,ze tego chcą czy też nie była to światowa rewolucja,
rewolucja prawdziwa a nie jakiś tam pucz, że jest On najsławniejszym z Żydów
... to boli... ciężko się walczy z samym sobą...

Na czym ma więc polegać rola narodu wybranego ? Jest to funkcja jaką spełnił Józef
wobec swoich braci , pomimo tego że ciężko pokrzywdzony / został sprzedany jako
niewolnik / zdołał uchronić swój ród przed zatratą , a więc nie myślał jedynie o sobie
i swoich korzyściach...
Czy to co piszę jest takie trudne ? i tak i nie , to nie wymaga tyle inteligencji
ile pokory, dla ludu o "sztywnym karku " / Biblia ! / takie zadanie jest
nieomal tytaniczne. Tak tytaniczne , bo oto przychodzi pora na pytanie czy aby te dwa ostatnie tysiąclecia nie były dla Żydów "Czekaniem na Godota"
I jeszcze coś , nie tylko nie udoskonalili się duchowo ale trochę ... spoganieli...To były lata krzywd dokonywanych Żydom ale i przez Żydów.

Czy rzeczywiście myślą,że Ojciec wszystkich ludzi puszcza krew i upokorzenia swoich dzieci płazem ?...
a cóż to byłby za Ojciec ? od kiedy rodzice w raju zakosztowali owocu poznania czym jest zło wiedzą...
Że mając kolosalne wpływy w środkach masowej informacji można Boga "zatrailować" nie, nie można.
A więc została im droga Abrahama ,zaprzeć się samego siebie , innej drogi nie ma , także w rozumieniu ST.

Paradoks, Niemcy pod wodzą K. Adenauera postąpili ... jak Dawid , przyznali się do winy ... i odetchnęli , mają to już za sobą...
Żydzi jeszcze przed sobą. Naród który ochoczo domaga się przeprosin od innych... sam nie potrafi przepraszać,
a więc moralnie znajduje się poniżej gojów ,to mówi ST !

No, to teraz pora aby narazić się chrześcijanom. czy się to komuś podoba czy też nie,Żydzi są brakującym ogniwem kościoła,
Pan na nich czeka. Skąd to wiem ? po pierwsze z Ewangelii , my jesteśmy depozytariuszami zastępczymi ,
samo już twierdzenie ,że przyszedł do swoich a swoi go nie poznali o czymś świadczy....

To w gruncie rzeczy religia żydowska, Żydów brakuje , skąd to wiem ,ano nie jestem teologiem , wiem jednak to,że z punktu widzenia
zasad sprawowania władzy, Żydzi nie popełniliby takich okrutnych błędów jakich jesteśmy świadkami,
np. nie rozłożyliby systemu wewnętrznego sądownictwa warunkującego dyscyplinę organizacyjną, podoba mi się ich
bardzo praktyczne podejście do zagadnienia , a właśnie brak umiejętności praktycznego i aktywnego stosunku do realizacji
zasad religii powoduje ,że chrześcijaństwo jest takim bezbronnym celem laicyzatorów.
Ale to już odrębny temat.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 październik 10 2010 23:06   
Forum

Czyli prawdziwe.

Nie rozumiem dlaczego córka, może zadawać mi takie pytania i wmawiać rzeczy które napisał ktoś inny!

......Pius moze wlasnie cie takiego poznalam ,ktoremu takie rzeczy bym dopuszczala ze tak wlasnie i nie inaczej o nich mysli.
Nigdzie nie jest napisane w tym tekscie, ze negujesz chociaz jedno slowo z tego co napisales-lub zacytowales.Proste.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 październik 10 2010 23:16   
Forum

Czyli prawdziwe.

......Pius moze wlasnie cie takiego poznalam ,ktoremu takie rzeczy bym dopuszczala ze tak wlasnie i nie inaczej o nich mysli.
Nigdzie nie jest napisane w tym tekscie, ze negujesz chociaz jedno slowo z tego co napisales-lub zacytowales.Proste.

A co mam negować? Talmud? Żydzi mnie oskarżą, o opluwanie ich świętej księgi...

Poza tym Mein Kampf to święta księga nazistów, w ramach swojego szacunku do każdej formy kultu nie powinnaś się o niej zle wypowiadać, nie zależnie od jej treści, bo przecież taką zasadę stosujesz względem Talmudu.

Btw nie taki Pius straszny xD, to że wklejam jakiś artykuł nie znaczy, że się z nim zgadzam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 październik 11 2010 01:25   
Forum

Wobec tego czemu - Twoim zdaniem - prominentni rabini (nie twierdzę, że wszyscy) tak bardzo skłonni są do takich interpretacji i "nauk" jak te talmudyczne, skoro ten Talmud taki "mało ważny"? (jeszcze nie odpowiedziałeś na to pytanie, choć powtarzam je już kilka razy...). I dlaczego Talmud jest przedstawiany - przez samych Zydów jako święte pisma (obok Tory)? (dałem tego przykład...).

Tylko czy to ma jakikolwiek związek z Torą ustną? Interpretacje w przeciągu wieków się zmieniały i pod tym względem patrząc na Biblię można to dojrzeć, dlatego dla mnie jest to w pewnym sensie może być źródłem historycznym zmiany i dodatki interpretacyjne do judaizmu. To samo w historii było w chrześcijaństwie, tylko tego nie dodawali do Biblii, gdyby dodali, nie byłoby żadnej różnicy między Talmudem.

Jeśli Tora ustna jest komentarzem, przyniesioną przez Mojżesza do Tory pisanej, to jaki fragment w Torze pisanej komentuje dany rabin? Jeśli żadnego, jest to jego opinia, jego interpretacja judaizmu a nie samej Tory pisanej - a tego nie ma żadnego obowiązku Żyd uznawać, bo Talmud zawiera wiele informacji historycznych i legend, nie mających nic wspólnego z Torą ustną przyniesioną przez Mojżesza. Jeśli część rabinów dziś, podpiera się opinią tego rabina, to niech to robi, tylko czy to robią wszyscy? I czy jest to komentarz do Tory pisanej? Jeśli tak, to do jakiego fragmentu nawiązuje?

Dziś, jak i przez wieki muzułmanie do interpretacji korzystają z tafsirów, czyli też komentarzy do Koranu - które nawiązują do Koranu. Więc do jakiego fragmentu nawiązywał ów rabin, będąc tradycją daną przez Mojżesza? I chciałbym by mi zacytowano całość nauki tego rabina: czy mówił, że to tradycja dana przez Mojżesza, czy jego interpretacja, bądź jego szkoły, czy to nauka nie będąca Torą ustną, nie daną przez Mojżesza?

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Ewa
 październik 12 2010 00:06   
Forum

S K I E R K A
z uwaga przeczytalam twoj post.

mozna powiedziec,ze nietyle Pan Bog wybral ten narod, narod Zydowski- co wybral Abrahama z ktorego lona ten narod powstal.To byl najmniejszy z narodow.Nie miala sie zatem liczyc sila i potega tej nacji -ale wartosc tego co Bog przykazal im zachowywac na pokolenia!

I trzeba przyznac,ze wlasnie ta wiara zydowska narod Zydowski utrzymala w calosci tak kulturowej jak i etnicznej itp. prowadzone sa nawet badania krwi-->jako przynaleznosci abrahamowej...uczeni mysla moze ze jest tu cos szczegolnego,a moze i jest! kto to wie,ale ja nie o tym.

Religie, które wyrosły z judaizmu - chrześcijaństwo i islam, chciały "odebrać" Żydom zarówno "przymierze", jak i "wybranie", twierdząc, że Żydzi je utracili (chrześcijaństwo), lub nigdy ich nie mieli (islam), czyli to nie oni mają wypełniać wyznaczoną role przez Boga.

Tak.Obie te religie przyjely sobie ze warunkiem zbawienia jest tak "wybranie" jak i "przymierze".Chrzescijanie-ze maja Nowe Przymierze i Nowy Testament....ze sa tymi najleprzymi w wierze,a Islam przyjal sobie ze wybranie bo przeciez pierwszym zrodzonym synem Abrahama byl Ismael i od niego sa poczatki Islamu.

Zwal to jak zwal,jest tak jak jest.
Ale nie zfgadzam sie z Toba,ze Bog wybieral biednych ludzi-jak napisales np ciesla...z nazaretu.

Kim byl Abraham? byl majetnym mezem
Kim byl Mojzesz? stal sie synem faraonki
Kim byl David? byl 2 Krolem Judy
Kim byla Maryja? jej rodzice byli potomkami Davidowymi

sw.Jozef? byl tez potomkiem davidowym,ciesla? to byl ktos.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 12 2010 11:28   
Forum

Widzisz Corko z tym to jest tak : kluczem do rozumienia sprawy jest
T R A N S T E N D E N T N O Ś Ć
Wszystkie wymienione przez Ciebie religie maja to do siebie ,ze byt teraźniejszy jest jedynie fazą
przejściową do lepszego / lub gorszego wedle zasług / życia.
także pojęcie narodu nie jest wieczne , naród to jedynie boskie zabezpieczenie przed skutkami
grzesznej globalizacji która powstawała pod wieżą Babel.
Problem w tym ,że Żydzi traktują pojęcie narodu jako STAŁE.
Jakimś tego refleksem jest pytanie z Nowego T. o to czyją żoną będzie kobieta która miała kilku mężów.

To co dla czytających Biblię jest najważniejsze to zmienność kolei losu, pantharei.
To dotyczy także Izraela od niewolnika do króla droga na tym świecie krótsza niż się zdaje.
Mojżesz... od bezbronnego niemowlęcia do przybranego dziecka faraonki.
A kto powiedział że nie może być odwrotnie ?
Wiesz na pewno kim był "niosący światło"
Zdaje się ,że Izraelici chcą zatrzymać czas... to wbrew naturze.
Jak można zatem twierdzić że "byli kimś" w sytuacji kiedy bycie kimś jest płynne ?
Wiem, bo słuchałem opowiadań Żyda, ukończył Akademię Sztuk Plastycznych w Monachium ,
po to aby kilka lat potem jak bydlę być pędzonym ulicami tego samego miasta...pantharei..
A co do badań krwi....takie rzeczy jak badania tego typu w rodzaju proporcji czaszki,
koloru oczu itd. budzą we mnie instynktowny strach .... jak myślisz słusznie ?

Szkoda , bo ten naród mógłby o wiele więcej wnieść do skarbnicy narodów gdyby nie jego pycha,
zdaje się ,ze uwierzył w swoja doskonałość , w to
ŻE WIERZY W TO ŻE JEST WSPANIAŁY A NIE W TO , ŻE PAN JEST TAK HOJNY
i w gruncie rzeczy jest Jego dłużnikiem....tacy byli niektórzy z aniołow,
tak, oni byli wspaniali, bardzo wspaniali...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 12 2010 12:25   
Forum

Oh ! pardon , zagalopowałem się.
Jak myślisz Corko , dlaczego Pan w historie narodu Izraelskiego wplótł wątek jednego
pogańskich władców który uwierzył ,ze jest wspaniały ....i oszalał, przypadek ?
widzisz tu nie ma przypadków.
Niebo, słońce przeminą a Jego słowa nie, tylko to jest stale , tylko to.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Michał Monikowski
 październik 14 2010 01:40   
Forum

===

Cytat 
Ewa
 październik 18 2010 00:27   
Forum

S K I E R K A

jak ja sie patrze na to co sie dzieje w Palestynie...(dla mnie to jest jak warszawskie getto) i jak slucham jak oni powoluja sie na Biblie w roszczeniach o ziemie,jak sie patrze co jest napisane w Biblii to zastanawiam sie czym jest slowo"sens"i odpowiedzialnosc!. Co sie stalo z tym IZRAELEM? gdzie on sie podzial?.

Ja Skierko jestem przeciwna wszelkim skrajnosciom,Nacjonalistycznie nie jestem wogole nastawiona, ja nie mam czegos takiego w sobie ze ja np szczegolnie kocham Polske a Francji to nie ,ja nie mam w sobie nacjonalistycznych uczuc-i nie rozumiem ich.Ale BOG mial jakis plan -kiedy wybral wlasnie Zydow.

A co do tego niewierzacego czlowieka t nie wiem kogo masz na mysli?

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,68 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty