Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Własnie stworzylem boga, jest najwspanialszy !
 |  Wersja do druku
Marek Marczak
 luty 22 2006 15:49   
Forum

Status: offline

Nie ma tej pewnosci i to Go przeraża. Jego obecność tutaj to taki mechanizm obronny. Chce udowodnić wszystkim, że jest tak jak On mówi. Chce wmówić sobie i nam że to On ma racje. On i nikt inny (a sam uważa,że to my tak myślimy: Panie Rhodes tak na marginesie, ja nie pisze na racjonalista.pl, wiec prosze o wiecej samokrytyki) Gdyby był przekonany swoich racji napisłby książkę, albo podałby tą wiadomosć do TV...Ale nie jest pewnien, dlatego tego nie robi. Przyszedł się z nas wysmiewac, udowadniac naszą ignorancje, nawet bez próby przyjrzenia się sobie.

Rhodes napisłeś gdzieś,że Twoim Bogiem jest rozum. Zakładam,że nigdy się nie pomyliłeś

===

[img]http://f.imagehost.org/0937/Benedict.jpg[/img]

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 luty 22 2006 16:45   
Forum

Siloam - oczywiscie ze sie nie pomyliłem. Zrób sobie powtórke z wątku w którym była mowa o prawdzie obiektywnej i subiektywnej. Nawet w momencie kiedy ja napisze jakieś "coś" co Ty uznasz za pomyłkę, to dla mnie jest to obiektywne stwierdzenie. Coś talkiego jak pomylka i złe działanie nie istanieje. Bo dla każdego człowieka moze ono być czymśinnym. Przecież żyjemy w świecie gdzie można nawet boga wymyslić.

Hmm widze że zabawiałes sie w psychologa i raptem odgadłeś moją świadomosć. Przykro mi, niestety sie mylisz. Jestem tak samo przekonany o nie istnieniu boga, jak Ty o jego istnieniu. A jakiś swoich przekonan potwierdzać nie musze. Hmmm szczerze - to milo mi się z wami dyskutuje.

Twoj bog, odkad pojawila sie nauka, nie udziela sie na naszej planecie... hmm czyzby znalazl sobie
inną ? Lepszą ? Ciekawe czy ma ulubienców na innych planetach.

Maxurd
hmmm czyzby stal sie cud i Pekin znikł z powierzchni ziemii ?

P.S. Nie pisze na racjonalista.pl bo dla mnie jest to portal snobków i w dużej mierze ludzi którzy nie bardzo wiedzą czego sami chcą. Niby cytują znanych filozofów - ale sami robia zupełnie inaczej nizich wzorce. Wygladają jakby sie w tym pogubili.

Rozum bogiem - ale tylko w cudzysłowiu.

===

A ja wierzę w ufoludki... ;)

Profil   Email 
 Cytat 
coso
 luty 22 2006 16:55   
Forum

[Rhodes]
"Twoj bog, odkad pojawila sie nauka, nie udziela sie na naszej planecie... hmm czyzby znalazl sobie
inną ? Lepszą ? Ciekawe czy ma ulubienców na innych planetach."

Za takie szyderstwa Bog potrafi bardzo dotkliwie ukarac.
Naprawde nie boisz sie Boga?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 luty 22 2006 16:58   
Forum

coso a czego mam siebać ? powodzi ? huraganu ? błyskawicy ? a moze tego że niebo spadnie mi na głowę ?

Bardziej boje sie tego co ludzkie niż tego co boskie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
coso
 luty 22 2006 17:07   
Forum

[Rhodes] "coso a czego mam siebać ? powodzi ? huraganu ? błyskawicy ? a moze tego że niebo spadnie mi na głowę ?
Bardziej boje sie tego co ludzkie niż tego co boskie."

Boisz sie odpowiedziec wprost na zadane pytanie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 luty 23 2006 00:48   
Forum

Nie boje sie Twojego boga. Ani żadnego innego. Jest on/oni tylko wymysłem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 luty 23 2006 09:56   
Forum

Quote by Marcin W:
WYPRASZAM SOBIE! Szcyt chamstwa i arogancji. Jak chcesz to sobie wierz nawet w keasnoludki, ale od wiery chrześcijan ci wara! Bóg jest, bo można go doświadczać. A ty jesteś w niewoli demona. I on każe ci znieważać i pluć! Takie sugestie jak powyżej obrażają mnie. Administrację i moderatorów proszę o zaprowadzenie porządku - nie po to tu przychodzę, żeby czytać jak ktoś się naśmiewa ze mnie i mojej wiary. Zróbcie coś z tym wrednym trollem!

Kolego, nie napinaj się tak, bo ci żyłka pęknie...
Im częściej czytam te twoje teksty, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to tobie potrzebne są jakieś egzorcyzmy, bo ty już naprawdę nie potrafisz normalnie z nikim rozmawiać. A twoje słownictwo w niektórych wypadkach jest dalekie od tego, czego uczył twój Pan.
Proponuję trochę melisy na uspokojenie, ewentualnie zamknij się na jakiś czas w jakimś klasztorze - może trochę ochłoniesz, bo ci się za bardzo główka rozgrzała...

===

Dobrze jest - krowa zdechła, ale mięso jest!

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 luty 23 2006 10:02   
Forum

Od wiary do fanatyzmu jeden krok. Od fanatyzmu do zbrodni jeszcze bliżej.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Adrian Arkadiusz
 luty 24 2006 15:23   
Forum

Rhodes, nie żebym sie upominał, ale nie ustosunkowałeś się do tego co do Ciebie napisałem.

Widisz, masz pełne prawo odrzucac istnienie Boga, jak już napisalem ja też tak kiedyś robiłem, tylko tak naprawdę, jesli Boga nie ma i nasze życie kończy się na zjedzeniu przez robaki - to jaki to wszystko ma sens ?

Po co powstał wszechświat, co bylo przed wielkim wybuchem, jak to możliwe ze z niczego coś powstało i to coś tak doskonałego i misternego jak ekosystem naszej planety, jak nasz układ słoneczny, jak gwiazdy, galaktyki itp ???

Nieistnienia Boga mi nie udowodnisz, ja istnienia Tobie też być może nie o ile odrzucasz unikalność "działa stworzenia" i Pisma Świętego, ale gdyby ktoś w imieniu Jezusa nałożył ręce na Twoją np. chorą na nieuleczalny złośliwy nowotwór matkę, pomodlił się i zostałaby ona uzdrowiona, to co bys powiedział ??

Że to tylko przypadek, autosugestia ? Dziwnei wiele tych przypadków, tym bardziej że były uzdrawiane osoby będące w stanie nieświadomości. Co Ty na to ??????

===

Umiemy już latać w powietrzu jak ptaki i pływać w wodzie jak ryby, ale nie znamy prostej sztuki życia razem jak bracia. autor: Martin Luther King

Profil   Email 
 Cytat 
MacTavish
 luty 24 2006 15:43   
Forum

Quote by Rhodes: Wlasnie wymyslilem sobie boga (...) Czym mój bog różni się od waszego ?

Przeczytałem i stwierdzam - ten twój bóg ma niedobrze "w głowie".
A potem juz logiczny wniosek - jaki bóg - tacy wyznawcy (żart oczywiście)

===

papista

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 luty 24 2006 16:31   
Forum

Widisz, masz pełne prawo odrzucac istnienie Boga, jak już napisalem ja też tak kiedyś robiłem, tylko tak naprawdę, jesli Boga nie ma i nasze życie kończy się na zjedzeniu przez robaki - to jaki to wszystko ma sens ?

Po co powstał wszechświat, co bylo przed wielkim wybuchem, jak to możliwe ze z niczego coś powstało i to coś tak doskonałego i misternego jak ekosystem naszej planety, jak nasz układ słoneczny, jak gwiazdy, galaktyki itp ???

I tutaj jest fundament teizmu - jaki to wszystko by miało sens? Po co ten świat? itd. Nikt z nas nie zna odpowiedzi na te pytania. Natomiast większość wierzy w jakieś bóstwa (patrz historia wierzeń religijnych lub antropologia) i dostaje gotowe odpowiedzi , ateiści odrzucają ich bogów oraz czasami idee "Boga" wogóle.
Nieistnienia Boga mi nie udowodnisz, ja istnienia Tobie też być może nie o ile odrzucasz unikalność "działa stworzenia" i Pisma Świętego, ale gdyby ktoś w imieniu Jezusa nałożył ręce na Twoją np. chorą na nieuleczalny złośliwy nowotwór matkę, pomodlił się i zostałaby ona uzdrowiona, to co bys powiedział ??

Bo się nie da . Trudno odpowiedzieć na to pytanie. A co byś powiedział, jeżeli to koleś w imieniu np: Brahmy uzdrowił Twoją matkę, lub ateista różnymi "diabelskimi" metodami? Ja napewno bym mu szczerze podziękował
Że to tylko przypadek, autosugestia ? Dziwnei wiele tych przypadków, tym bardziej że były uzdrawiane osoby będące w stanie nieświadomości. Co Ty na to ??????

Ja nie jestem deterministą Ale wszelkie znane mi koncepcje "Boga" są za bardzo absurdalne, żebym w nie uwierzył - prędzej jak Rhodes stworzę sobie własnego

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 luty 24 2006 16:53   
Forum

GAIGER - celowo ominąłem Twoje pytanie. Odpowiadanie na nie, nie mialo sensu. Z całą świadomoscią podpisuje sie pod wszystkim co napisał Gocek powyżej.

Dzieki Gocek za "wyręczenie" mnie !

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,10 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty